Skocz do zawartości

Sennheiser HD380 vs SHURE SRH-440


Majki

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy polecają sennki z racji większej ilości basu. Myślę jednak, że shure raczej od nich nie odstepują. Mają niesamowitą scenę, a basu jak dla mnie jest wystarczająco. Potrzeba pewnie dobrego i mocengo źródła do ich napędzenia. Moje grają prosto z laptopa z odpowiednim ustawieniem w foobarze (plugin convolver z plikiem MetalEQ) i muszę przyznać, że brzmi to naprawdę fajnie - zbieram teraz kasę na jakiś fajny DAC do nich. Słuchałem ich także na ipodzie classicu i stwierdzam, że zdecydownanie nie jest to dobre połączenie. Z moim clip+ z rockboxem też dają radę, trzeba jednak znacznie zwiększyć skalę głośności.

 

Pozdrawiam i również czekam na porównanie tych dwóch modeli.

OXEN

Edytowane przez OXEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają sennki z racji większej ilości basu. Myślę jednak, że shure raczej od nich nie odstepują. Mają niesamowitą scenę, a basu jak dla mnie jest wystarczająco. Potrzeba pewnie dobrego i mocengo źródła do ich napędzenia.

HD380 i SRH440 mają podobną ilość basu, tzn. trochę brakuje basu, midbasu, natomiast zejście i dokładność mają dobre, Sennki niżej schodzą, poza tym Shure są bardziej szczegółowe, a może to tylko takie wrażenie spowodowane wycofanym środkiem, a zwłaszcza górą w HD380. Obie słuchawki grają inaczej, nie widzę dużych podobieństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności