Skocz do zawartości

Jakie słuchawki do J3?


Diabolii

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zdecydowałem się na zakup Cowon J3. Do odtwarzacza chciałbym wybrać jakieś rozsądnie grające słuchawki. Pierwszy dylemat dotyczy jakiego typu mają one być. Do tej pory słuchałem muzyki na słuchawkach dokanałowych. Czytałem, że mocno psują słuch. Teraz zastanawiam się czy kupić zwykłe pchełki czy mniej poręczne i wygodne słuchawki nauszne (otwarte). Według mnie pchełki grają dużo mniej efektownie niż słuchawki douszne a w słuchawkach nausznych wygląda się trochę jak uliczny DJ i nie można schować ich do kieszeni. Czy ktoś orientuje się jak to jest z tym psuciem się słuchu?

Słucham muzyki (prawie)wszystkich gatunków ale głównie rock. Lubię gdy dźwięk jest przestrzenny (każdy instrument, wokal słychać "osobno") bas wyraźnie zaznaczony ale nie za mocny ;p Nie mam zdolności opisywania moich wymagań. Najprościej: słuchawki mają być uniwersalne i dobrze grać.

Jeśli chodzi o budżet to fajnie byłoby nie wydać więcej niż 300zł. Proszę o podanie konkretnych modeli słuchawek i plusów/minusów danego typu słuchawek. Na razie skłaniam się ku dokanałowym bo jestem do nich przyzwyczajony.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem nowym na tym forum i miałem taki sam poblem jak Ty. Długo szukałem nowego odtwarzacza - wybór padł na COWON J3 z opinii jakie doczytałem ma on bardzo dobre parametry i nie jest tak przebajerowany jak np. Ipod Touch - osobiście nie potrzebuję tylu bajerów, chodziło bardziej o jakość dźwięku i możliwość oglądania filmów. Na odtwarzacz czekam ma być jutro. Jeśli chodzi o słuchawki - ja wybrałem dokanałowe Phonaki PFE112 - wczoraj je otrzymałem i teraz je testuje. W tym momencie mam je podpięte do amplitunera i muszę stwierdzić, że z godziny na godzinę coraz bardziej jestem zadowolony z tego zakupu. Miałem wcześniej Ipoda nano 4G i podpięte do niego sennheiser CX-300 (niestety wymuszony zakup zostawiłem ten zestawik w samolocie) i muszę stwierdzić że na Phonakach jest dużo lepszy dźwięk - może nie ma tyle basów co na CX-300 ale po wymianie filtrów na czarne jest wystarczająco. Nie wiem jak z tym wygrzewaniem ale fakt, że jak je włączyłem to trochę się przeraziłem - na wysokich dźwiękach strasznie trzeszczały ale tego już nie ma . Jeśli chodzi o trzymanie się ucha i zmęczenie tymi słuchawkami to nie mam zastrzeżeń - jest lepiej niż dobrze. Minusem jest trochę za krótki kabel tym bardziej jeśli się siedzi cały czas obok amplitunera :blink: ale jak dojdzie odtwarzacz problem zniknie. Nie namawiam Cię do zakupu PhonakówPFE112 tym bardziej, że sam nie wiem jak one zagrają z J3 ale jak tylko otrzymam odtwarzacz postaram się napisać o moich wrażeniach z połączenia tych dwóch sprzętów, tym bardziej że słuchawki kosztują 400zł a to trochę więcej niż Ty napisałeś a po drugie sam nie wiesz jak rodzaj wybrać - dla mnie osobiście dokanałowe to jest to (oczywiście do przenośnych odtwarzaczy) ale to jest indywidualna sprawa każdego.

 

Co do szkodliwości słuchania na dokanałówkach w stosunku do innych rodzajów - sam nie wiem jak z tym jest jest. Moim skromnym zdaniem chyba wszystko zależy jak długo się dziennie słucha i chyba ważniejsze jak głośno a rodzaj słuchawek to drugorzędna sprawa - może ktoś zna ten temat i wyjaśni ??

 

podrawiam zaawansowanych tych średnich, bardziej i mniej - bo ja nowy jestem a to są moje gorące spostrzeżenia w czasie słuchania Phonaków :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem nowym na tym forum i miałem taki sam poblem jak Ty. Długo szukałem nowego odtwarzacza - wybór padł na COWON J3 z opinii jakie doczytałem ma on bardzo dobre parametry i nie jest tak przebajerowany jak np. Ipod Touch - osobiście nie potrzebuję tylu bajerów, chodziło bardziej o jakość dźwięku i możliwość oglądania filmów. Na odtwarzacz czekam ma być jutro. Jeśli chodzi o słuchawki - ja wybrałem dokanałowe Phonaki PFE112 - wczoraj je otrzymałem i teraz je testuje. W tym momencie mam je podpięte do amplitunera i muszę stwierdzić, że z godziny na godzinę coraz bardziej jestem zadowolony z tego zakupu. Miałem wcześniej Ipoda nano 4G i podpięte do niego sennheiser CX-300 (niestety wymuszony zakup zostawiłem ten zestawik w samolocie) i muszę stwierdzić że na Phonakach jest dużo lepszy dźwięk - może nie ma tyle basów co na CX-300 ale po wymianie filtrów na czarne jest wystarczająco. Nie wiem jak z tym wygrzewaniem ale fakt, że jak je włączyłem to trochę się przeraziłem - na wysokich dźwiękach strasznie trzeszczały ale tego już nie ma . Jeśli chodzi o trzymanie się ucha i zmęczenie tymi słuchawkami to nie mam zastrzeżeń - jest lepiej niż dobrze. Minusem jest trochę za krótki kabel tym bardziej jeśli się siedzi cały czas obok amplitunera :blink: ale jak dojdzie odtwarzacz problem zniknie. Nie namawiam Cię do zakupu PhonakówPFE112 tym bardziej, że sam nie wiem jak one zagrają z J3 ale jak tylko otrzymam odtwarzacz postaram się napisać o moich wrażeniach z połączenia tych dwóch sprzętów, tym bardziej że słuchawki kosztują 400zł a to trochę więcej niż Ty napisałeś a po drugie sam nie wiesz jak rodzaj wybrać - dla mnie osobiście dokanałowe to jest to (oczywiście do przenośnych odtwarzaczy) ale to jest indywidualna sprawa każdego.

 

Co do szkodliwości słuchania na dokanałówkach w stosunku do innych rodzajów - sam nie wiem jak z tym jest jest. Moim skromnym zdaniem chyba wszystko zależy jak długo się dziennie słucha i chyba ważniejsze jak głośno a rodzaj słuchawek to drugorzędna sprawa - może ktoś zna ten temat i wyjaśni ??

 

podrawiam zaawansowanych tych średnich, bardziej i mniej - bo ja nowy jestem a to są moje gorące spostrzeżenia w czasie słuchania Phonaków :rolleyes:

 

Bylo juz na ten temat dziesiatki razy - dokanalowki raczej pozwalaja oszczedzic sluch (dzieki dobrej izolacji i mozliwosci sluchania na nizszej glosnosci) niz go niszcza. No chyba ze ktos jest na tyle glupi ze slucha ich na maksymalnej glosnosci - ale nausznych pewnie sluchalby tak samo wiec nawet w tej sytuacji szkody bylyby podobne. Co do wyboru sluchawek - to jest element najbardziej odpowiedzialny za jakosc dzwieku wiec wydawanie 300 zl na sluchawki kiedy wydalo sie 1000 zl na odtwarzacz nie jest najlepszym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się ze słowami Dawindyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że mój wybór jest nie trafiony jeśli chodzi o połączenie tych dwóch sprzętów?? PFE112+COWON J3?

Wiadomo, że zawsze coś można kupić lepszego - tylko pytanie czy Nas stać na "super zestaw" i oczywiście czy podczas odsłuchu są tak wielkie różnice?

W moim przypadku miałem do dyspozycji 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że mój wybór jest nie trafiony jeśli chodzi o połączenie tych dwóch sprzętów?? PFE112+COWON J3?

Wiadomo, że zawsze coś można kupić lepszego - tylko pytanie czy Nas stać na "super zestaw" i oczywiście czy podczas odsłuchu są tak wielkie różnice?

W moim przypadku miałem do dyspozycji 1400 zł.

 

Czy jest trafiony dla Ciebie to mozesz odpowiedziec tylko Ty - pytanie czy masz jakiekolwiek odniesienie. Ja sugeruje tylko zmiane proporcji - jesli jestes zainteresowany brzmieniem to nie wydawaj 1000 zl na grajka a 300 na sluchawki tylko odwrotnie. Kupowanie J3 ma sens jesli jestes zainteresowany Jakas konretna funkcjonalnoscia tego odtwarzacza - w przeciwnym wypadku lepiej zainwestowac np. w jakies tanie Sony z linii S lub E + IE7/MTPC/W3 czy cokolwiek innegoz tej polki jakosciowej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację to indywidualna sprawa każdego i jakie ma ucho - dzisiaj przyjedzie więc zobaczymy czy dałem plamę :huh:

No właśnie chodziło o dobry jakościowo sprzęcik - ja wybrałem J3 z kilku powodów : jakość dźwięku (choć pewnie tutaj można cosik w tej cenie wybrać innego), duży wyświetlacz, możliwość powiększania pamięci przez kartę, czas odtwarzania muzyki i filmów, wygląd - te cechy były najważniejsze. Jak pisałem wcześniej miałem IPod nano 4G i słuchawki Sennheiser CX300 - ten zestaw też grał dobrze lecz super rewelacji nie było, po krótkim teście na amplitunerze PFE112 grają lepiej ale tak naprawdę zobaczymy jak podłącze je do Cowona

Co do trzymania się w uchu i wygodę w użytkowaniu to - PFE112 są o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli liczy się dla Ciebie wyłącznie dźwięk i masz tylko 1400zł do dyspozycji to polecam:

iPod Touch 2g(używany dorwiesz w granicach 400-450zł) + Westone 3

Dawindyk nabył EarSonics SM3 ostatnio więc może Ci poleci jakiś dobry odtwaracz do nich ;)

SM3 i Westone 3 to już sam top słuchawek dokanałowych ;) To inwestycja w słuchawki bardziej odpłaca polepszeniem jakości dźwięku niż inwestycja w odtwarzacz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisal rydar to dla niego moze byc bardzo trafiony zestaw. Przejscie z nano 4g i cx300 na zestaw który zobie wybrał będzie ogromnym skokiem na przód. Czy wasze podejście jest słuszne pewnie dla was tak. Dla mnie słuchawki to sprzęt tak awaryjny że niestety nie dałbym aż tak duzo za słuchawki(szczególnie po przesiadce z cx300). Audeo przyzwoite słuchawki, a J3 bardzo dobry player. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej kwestia reakcji ucha i odbioru na przesiadkę z "basołupów" na analityczne armatury. Acz sam po PL11 i K518 jak spróbowałem Audeo to mi łeb urwało. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisal rydar to dla niego moze byc bardzo trafiony zestaw. Przejscie z nano 4g i cx300 na zestaw który zobie wybrał będzie ogromnym skokiem na przód. Czy wasze podejście jest słuszne pewnie dla was tak. Dla mnie słuchawki to sprzęt tak awaryjny że niestety nie dałbym aż tak duzo za słuchawki(szczególnie po przesiadce z cx300). Audeo przyzwoite słuchawki, a J3 bardzo dobry player. 

 

J3 jest przyzwoity (pomijajac roll off basu) pod warunkiem ze ktos potrzebuje wszystkich bajerow ktore oferuje - mozna kupic sporo tansze rozwiazanie rownie dobrze brzmiace. Co do ceny sluchawek - jest sporo wytrzymalych sluchawek ktore przy odrobinie dobrej woli wytrzymaja lata. Sluchawki sa zdecydowanie najwazniejszym elementem toru grajacego i kupowanie nawet najlepszego grajka kiedy ma sie przecietne sluchawki nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię rozumiem, ale nie polecajmy chłopakowi ferrari, jak on dopiero co jeździł sicento. Do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu. Prawdą jest, że w torze muzycznym ostatnie ogniwo jest najważniejsze, słuchawki albo głośniki. Kupowanie sluchawek za 1000 zł jak jeszcze nie wiem czego chcę i dopiero poznaje tą lepszą strone brzmienia - jaki to ma sens? Gdzie przygoda, gdzie dyskusje, dylematy, spotkania na meetingach i odsłuchy - gdzie cała radość z nabywania doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię rozumiem, ale nie polecajmy chłopakowi ferrari, jak on dopiero co jeździł sicento. Do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu. Prawdą jest, że w torze muzycznym ostatnie ogniwo jest najważniejsze, słuchawki albo głośniki. Kupowanie sluchawek za 1000 zł jak jeszcze nie wiem czego chcę i dopiero poznaje tą lepszą strone brzmienia - jaki to ma sens? Gdzie przygoda, gdzie dyskusje, dylematy, spotkania na meetingach i odsłuchy - gdzie cała radość z nabywania doświadczenia?

 

w moim przypadku nabieranie doświadczenia nie było przyjemne, po prostu zmarnowałem dużo czasu słuchając na byle jakich słuchawkach, a także z kiepskich mp3, jak sobie przypomnę, że chyba z rok czasu jechałem na MPower + jakieś pchełki Philips, i dziwiłem się "dlaczego te słuchawki tak piszczą w wysokich tonach", to teraz tylko się śmieję.

Nawet po odkryciu tego forum też dałem się jeszcze wkopać w takie wynalazki CX300, JBL220, Vedia A10..., ale jednak to forum BARDZO mi pomogło, dlatego czasem warto zaufać niektórym ludziom, opiniom...

Edytowane przez olsztyniak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podzielam zdania poprzedników. Słuchawki to 70%, jak nie więcej, sukcesu dźwiękowego. A stopniowe dochodzenie do najlepszego dla siebie zestawu jest czymś niezastąpionym i szkoda to stracić. Ale z drugiej strony jeżeli ktoś ma do przeznaczenia na sprzęt od razu większą kwotę to ciężko go przekonać do kupowania rzeczy tańszych...

Osobiście doradziłbym kupić tego J3, jeżeli na niego jesteś zdecydowany i stopniowo polepszać słuchawki. Będziesz miał ten komfort psychiczny że Twój odtwarzacz potrafi dużo i zostaje Ci eksperymentować ze słuchawkami. Trzeba pamiętać że są gusta i guściki, te słuchawki które pasują jednym, drugim już nie muszą. Jak trochę różnych słuchawek posłuchasz to dowiesz się jakiego brzmienia tak naprawdę szukasz. Jak trafiasz na to co lubisz masz banana na twarzy, jak nie to wiesz czego unikać. Trzeba też pamiętać że do niektórych playerów jest więcej możliwości doboru słuchawek niż do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zastanów się kupujesz słuchawki za 1000 zł i mimo, ze wielu ocenia je bardzo pozytywnie to akurat tobie się nie podobają. Mnie westony 3 nie podobały się w okresie gdy słuchałem na KPP, a miałem okazje kupić je za śmieszne pieniądze.Teraz chętnie bym je kupił w dobrej cenie bo nauczyłem sie słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście można się przejechać kupując coś w ciemno, sam pluję sobie w brodę, że kupiłem EX700. Na szczęście jest sporo fajnych i bardzo dokładnych recenzji, które pozwalają wybrać coś dla siebie, np. opis fallowa HD380 moim zdaniem niemal co do joty zgadzał się z moim odbiorem, bo tez kupiłem te słuchawki niby w ciemno, ale jednak wiedziałem czego się spodziewać i to się potwierdziło.

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zastanów się kupujesz słuchawki za 1000 zł i mimo, ze wielu ocenia je bardzo pozytywnie to akurat tobie się nie podobają. Mnie westony 3 nie podobały się w okresie gdy słuchałem na KPP, a miałem okazje kupić je za śmieszne pieniądze.Teraz chętnie bym je kupił w dobrej cenie bo nauczyłem sie słuchać. 

 

DOkladnie to samo moze dotyczyc J3 - a nawet jeszcze bardziej bo przy niskoomowych sluchawkach ma roll off basu. Ja sugeruje tylko fakt ze nalezy przede wszystkim inwestowac w sluchawki - odtwarzacz ma znaczenie drugorzedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tą drogą chciałem iść - kupić porządny odtwarzacz - a chyba J3 takim jest i pomału nabierać doświadczenia - i moim zdaniem wybór (PFE112) nie jest wyborem od dolnej półki - ale zobaczymy co ja tam wiem :rolleyes: czas pokaże - jak znam życie na tym zestawie się nie skończy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się nie ograniczać. Testuj różne rodzaje plików. Różne ustawienia. Nie ograniczaj się tez do jednego gatunku muzyki, szukaj różnych brzmień. Chłopaki z Łodzi śmieja się, że moja muzyka która słucham wszędzie dobrze brzmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dużo czytaj, bo na forum sporo informacji jest i większość można znaleźć samemu :)

Myślę że słuchawki lepiej w komisie kupować, oczywiście jak spełniają pewne wymagania typu świetny stan, papierki. Zapłacisz mniej, a jeżeli dojdziesz do wniosku że to nie to możesz spróbować np. tu sprzedać i bardzo stratny nie będziesz. Musisz dopuszczać rozczarowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności