Skocz do zawartości

Eterna vs PL50 vs Nuforce


jedrek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę kupić słuchawki dokanałowe to Toucha 2g, za około 200 zł. Zastąpią zepsute Ex85. Od następcy oczekiwałbym lepszej izolacji, lepszego basu, ewentualnie lepszej separacji. Odpowiadał mi za to klimat EXów, dlatego też słuchawki nie powinny być całkiem neutralne, oczekuję trochę Funu ze słuchania muzyki :)

Gatunki, jakich najczęsciej słucham to Indie Rock, Rock alternatywny, britpop (last.fm/user/jendras94).

Pod uwagę brałem te trzy modele, ze wzgędu na pozytywne opinie i recenzje. Jak myślicie, które byłyby dla mnie najlepsze i czy opłaca się dopłacać od Nuforce'ów do Fischerów?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez ciebie słuchawek nie słuchałem tylko PL50. Według mnie, różnica między NuForce a Eternami jest duża, na korzyść tych drugi. Większa jest scena, więcej jest wysokich i są one lepszej jakości, ilość i jakość basu jest porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą. Eterny są znacznie lepsze niż NuForce, jednak dla mnie mają za mało góry. Jeżeli lubisz Sony, to pewnie nawet tego nie zauważysz, ja akurat mam spaczony gust i lubię jak góry jest dużo.

 

Etern na Taczce 2G słucham już od kilkunastu dni i muszę przyznać, że to zacny zestawik. Jest fun, jest świetna, duża (prawie nausznikowa) scena i sporo szczegółów. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to je napisz :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas miałem możliwość słuchać Etern na moim X'e. To świetne słuchawki, warte swojej ceny, lepsze od NuForce. Je przechodziłem bezpośrednio właśnie z ex85 i muszę powiedzieć że dźwięk jest jednak inny. W Eternach przestrzeń jest spora jak w ex85, wydaje się że wokaliści i akcja są odrobinę dalej. Jest też taka jakby kremowość, aksamitność dźwięku, coś jak w ogg tylko trochę mocniej, takie odniosłem wrażenie. Dźwięk jest bardzo dobry, ale jego faktura jest trochę inna. Myślę że @Pasiasty na ten temat może się lepiej wypowiedzieć bo dłużej je miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@PasiastyCzy Eterny to jest ten powrót do membran IEM o której mi jakiś cza temu pisałeś na PM? Mógłbyś zrobić jakieś krótkie i zwięzłe porównanie Do Audeo?
Niekoniecznie to jest ten właściwy powrót. Docelowo miałem wracać do membran w postaci IE8 ale trafiły się Eterny, więc posłuchałem. Niemniej to nie będą moje słuchawki na dłużej.

 

W porównaniu do Audeo FA grają zdecydowanie większym basem. Ściągając na EQ ładnych parę (3, 4) decybeli od 100 Hz w dół dopiero można porównywać ilość basu Audeo i Etern. Ale i tak dół Fischerków jest bardziej dobitny, masywny, z głębszym i równym zejściem. Zdecydowaną różnicę słychać także w szerokiej okolicy 7 kHz, Audeo są mocno jasne, błyszczące, świetliste, Eterny jakby za kotarką, zadymione.

 

 

Różnica występuje także w kreacji przestrzeni. Eterny grają dźwiękiem większym, bardziej jak nauszne. Audeo niby mają sporą przestrzeń ale jest kreowana w obszarze głowy, ograniczona. Eterny wychodzą poza te ograniczenia, a poza tym potrafią zagrać prosto na twarz.

 

Audeo z racji przetwornika BA mają świetną separację instrumentów - nie ma mowy, żeby cokolwiek się zlało ze sobą. W membranowych FA jest natomiast inaczej. Czasami instrumenty się gubią i ciężko jest je odseparować. Szczególnie przeszkadza w tym zmulone przejście z basu na średnicę i ze średnich na górę. Ogólnie Audeo są analityczne, jasne, szczegółowe, Eterny basowe, masywne, kolorowe, funowe. To zupełnie dwa różne charaktery brzmienia.

 

jeśli chodzi o pytania ;)

wokal EXów był trochę taki ocieplony, wycofany , przynajmniej przy porównaniu do Shure 240 gdzie jest z kolei bardzo wyraźny, jaśniejszy. W Eternach jest podobnie jak w EXach ?

O ile dobrze pamiętam EX85 to faktycznie Eterny mają podobnie wycofane wokale. Przesiadając się z Audeo irytowała mnie właśnie nieco schowana średnica, więc to może być znak, że ta kotara na średnich w istocie występuje.

 

Kolega xar wspomniał o aksamitności i kremowości brzmienia - jest to cecha charakterystyczna Etern. Są bardzo gładkie, kremowe, zadymione. Mnie osobiście to nie jara ale może komuś się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności