Skocz do zawartości

emu 0202usb vs e7 vs udac vs ?


maciej76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czas na coś do lapka. Integra gra źle. Chwilowo będzie grało na shure'ach 240.

 

Przyszłościowo moze hd595/555 380pro albo wyższe shure'y.

 

E7 mam okazję posłuchać jutro. udaca2 również (choć już trochę za drogi). Najlepiej do 400zł. emu 2020usb ma wbudowany wzmak.DIY raczej mnie nie interesuje.Nie chciałbym kupować czegoś co zaoferuje mi gorsze granie niż mały e2. Nie lubię się cofać. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a może audinst albo któryś ze styleaudio

 

na meecie mieliśmy styleaudio carat ruby2 i wywarł bardzo dobre wrażenie, tylko że cenowo i jakościowo to półka wyżej niż udac czy fiio

 

http://forum.mp3store.pl/forum/265-zapowiedzi/ tu masz więcej info, na dniach będą w mp3store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na meecie mieliśmy styleaudio carat ruby2 i wywarł bardzo dobre wrażenie, tylko że cenowo i jakościowo to półka wyżej niż udac czy fiio

 

W zapowiedziach sprzęty są bezcenne. Jeśli możesz to podaj chociaż przybliżone ceny, chociaż na priv.

 

edit: wszystkie wymienione przez Ciebie są jednak za drogie

Edytowane przez maciej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do ebaya i paypala, chyba, że ktoś z ogarniętych w temacie pomoże.

 

nie ma się co bać ebaya :) na dziś to nawet bezpieczniejsze kupowanie niż allegro (jeśli bierzesz z pewnego źródła)

 

Co do źródła do 400zł to polecam to co selphy czyli Musilanda lub AUDIOTRAK Prodigy CUBE

 

http://cgi.ebay.pl/AUDIOTRAK-Prodigy-CUBE-External-USB-Sound-Card-/120634205022?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c165be35e

 

Ten audiotrak ma wymienny wzmacniacz operacyjny i wbudowany wzmacniacz słuchawkowy więc warto go wziąć pod uwagę

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiland gra zdecydowanie lepiej od uDACa w każdym aspekcie, podejrzewam że Audiotrak CUBE po wymianie opama również bez trudu pokona uDACa m. in. ze względu na zastosowane komponenty - kondensatory Sanyo OSCON, Wima.

 

Tu można poczytać opinie o tym Audiotraku:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/413748/audiotrak-prodigy-cube-has-anyone-heard-of-this

 

Jest jeszcze ciekawy (w tej cenie) AUNE Mini USB DAC na Burr-Brown PCM1793

 

http://cgi.ebay.com/AUNE-Mini-USB-DAC-Headphone-Amplifier-MK2-/260435237330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam porodigy cube i do 400zł myślę że jest to bardzo dobry wybór :D akg k530 podpięte do niego to miód na moich uszach, dużo przestrzeni i powietrza do tego szczegółowość mniam. Do tego tak ja Johnys mówił jest dość duże pole manewru z wymiennymi opami więc można trochę przy dźwięku pomajstrować. uDac moim zdaniem jest słaby bo obsługuje tylko gęstość 16bit/48khz o ile dobrze pamiętam. Dobry wyborem moim osobistym zdaniem jest też audinst ale to już wydatek około 600zł, ale za to napędzi nawet słuchawki 300 - 600 ohmów po przełożeniu wzworki ;)

 

widzę że jesteś z Gniezna więc jak byś kiedyś był w Poznaniu i będę miał czas to zapraszam posłuchasz sobie prodigy cube ;)

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteś z Gniezna więc jak byś kiedyś był w Poznaniu i będę miał czas to zapraszam posłuchasz sobie prodigy cube

 

Z chęcią wpadnę posłuchać, ale i przy okazji porównać do uDAC'a 2. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam porodigy cube i do 400zł myślę że jest to bardzo dobry wybór :D

 

Nie wiem czy jest jakiś sensowny wybór do 400 zł., ale ten Audiotrak nie wygląda zachęcająco. Zasilanie przez USB to najgorsze z możliwych rozwiązań. I w tym kontekście dodanie wzmacniacza słuchawkowego traktowałbym raczej jako chwyt marketingowy - HD555/HD595 uciągnie, ale ze słuchawkami o takiej impedancji i skuteczności poradzi sobie również przyzwoity odtwarzacz mp3. DAC to WM8776... Ogólnie zdziwiłbym się, gdyby to zagrało lepiej od solidnej integry, ale jeśli ktoś ma laptopa z niesolidną integrą, to może wtedy jest sens kupować taki wynalazek. Z drugiej strony taki Audinst HUD-mx1 dużo droższy nie jest, a wygląda znacznie solidniej od tego Audiotraka czy E-mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tej azjatyckiej budżetówki przerzuciłem, starą Maye na PCI i USB, Prodigy 7.1 i HD2 więc podejrzewam, że mniej więcej wiem, czego się spodziewać. Rozumiem, że można być zadowolonym, zwłaszcza patrząc teżna stosunkowo niewielką cenę, ale dla mnie to jednak zmarnowane 400 zł. biorąc pod uwagę, że za trochę ponad 800 można już kupic naprawdę bardzo przyzwoity DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622 zgadzam się z tobą że ten Prodigy CUBE to nie jest jakaś rewelacja, jak również zgadzam się że zasilanie przez USB to opcja degradująca dźwięk, ale na pewno gra ten CUBE lepiej niż Prodigy 7.1 a to już coś.

 

O to opnia kogoś kto porównywał Prodigy CUBE i Prodigy 7.1

 

I got the Prodigy Cube about a month ago and swapped it's opamp with a OPA2107 that I had lying around.

Comparing it to the Prodigy 7.1 HiFi using the same OPA2107 I think the Cube has deeper and tighter bass, cleaner highs and slightly more detail.

Pretty neat little DAC, great value!

 

Także z tym porównaniem do integry to już przesadziłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ale 800zł to jest 2 razy tyle co kosztuje cube xD zawsze śmieszyły mnie takie porównania bo wiadomo że jak się dołoży drugie tyle to będzie dużo lepiej. Ale w cenie do 400zł naprawdę ciężko o coś lepszego od prodigy cube. Tym bardziej że kolega chce to do laptopa więc rozwiązanie z zasilaniem usb jest bardziej mobilne. Sam często używam go jako dźwiękówkę jak jestem na uczelni gdzie na korytarzu ze świecą szukać 1 kontaktu a co dopiero dwóch. Weź jeszcze też pod uwagę, że można tu bez problemowo wymienić opampa czego raczej inne DAC/karty nie dają w tej cenie.

 

Swoją droga polecił by ktoś jakiegoś opampa na wymianę? osobiście myślę nad http://allegro.pl/super-wzmacniacz-audio-opa2604-ap-burr-brown-dip8-i1275752873.html ale nie wiem czy będzie dobre i jaką ma charakterystykę brzmienia

 

widzę że audiotrak wydał coś typowo słuchawkowego http://www.audiotrack.net/products/imAmp/spec/ i słuchawy do 600 ohmów obsługuje ;)

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także z tym porównaniem do integry to już przesadziłeś :P

 

 

Wbrew pozorom niektóre współczesne integry prezentują całkiem przyzwoity poziom - jednak wiele zależy tu nie tylko od konkretnego modelu, ale też np. od zasilacza czy obecności w komputerze 'przeszkadzaczy' w rodzaju wydajnej karty graficznej.

 

amnesia, różnie to bywa z tym przyrostem jakości w stosunku do ceny ;) Ale tak patrzę, że jednak DAC o który mi chodziło jest teraz dużo droższy niż 800 zł, więc pomińmy ten temat :P

 

 

Nie słyszałem tego Audiotrak Cube, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gra podobnie do Prodigy 7.1, tylko może trochę lepiej. Nie znam też Cowon e2, ale mogę powiedzieć, że iRiver Clix za 200 zł. to jest dźwiękowo po prostu klasa wyżej od Prodigy 7.1. I mobilny też jest ;) Dlatego ja bym się poważnie zastanowił przed zakupem Audiotraka czy innego uDAC... Audinst HUD-mx1 przekracza budżet, ale wydaje się, że warto dozbierać. DAC w Audiotraku Cube to WM8776 znany z Sound Blasterów i najniższego Xonara oraz właśnie z Prodigy 7.1. W HUD-mx1 jest lubiany przez wielu WM8740 - użyty choćby w świetnym Cambridge Audio DacMagic (tyle, że tam jest podwójny). W HUD-mx1 też są opampy na podstawkach, jak ktoś lubi się bawić :) Choć są tak dobrane, że niekoniecznie bym je wymieniał. Zasilanie może być chyba też z USB, gdyby ktoś znalazł się w takiej sytuacji, że nie ma dostępu do gniazdka. No i ten wzmacniacz słuchawkowy wydaje się być już konkretniejszy - jest zworka dla małych i dużych impedancji. Na Head-fi twierdzą, że jest lepszy od tego z Prodigy HD2. Oczywiście nie jest do żaden audiofilski sprzęt, ale też cena typowo 'konsumencka' i myślę, że jeżeli chodzi o jakość, tutaj wiadomo, za co się płaci, a w przypadku Audiotraka niekoniecznie ;)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wyżej sam podawałem audinsta ;) więc także wiem że ta maszynka jest naprawdę dobra :) aczkolwiek cena jest 200zł większa :) teraz jest dolar w miarę słaby więc stoi po 599zł na allegro ale w wakacje jak chciałem ją kupić kosztowała bodajże 680zł i to już jak dla mnie był kosmiczny wydatek jak za takie coś.

 

Jestem ciekaw czy dało by się wymienić tego WM8776 na WM8740?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności