Skocz do zawartości

Panasonic RP-HJE120


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem eksperyment polegający na odsłuchu 120-tek z różnymi rozmiarami tpisów (gumek).

 

Na codzień słuchałem ze śrenim rozmiarem, bo mi się wydawało, że takie są najlepsze. Zmieniłem je na próbę na małe - ubyło basu. Słuchawki wchodziły głębiej do ucha i było mniej wygodnie. Zmieniłem na duże - basu przybyło w stosunku do średnich a wygoda wzrosła. Jest to regulacja skuteczniejsza niż korektorem. Tak więc czytując czyjeś opinie o tych słuchawkach należałoby również zapytać czy dobrze ma dopasowany rozmiar tipsów do ucha bo balans tonalny może być skrajnie różny od basowych do całkiem jasnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kumple mi polecali, na necie polecają, tutaj większość dobrych opinii, wczoraj pojechałem po nie i zakupiłem.

 

 

 

Od razu spodobało mi się ich brzmienie i pięknie siedzą w uszach :D Dawno nie miałem tak dobrych słuchawek w uszach.

Jedyne co mnie wkurza to kabel który się plącze ale może jeszcze się nie rozciągnął po rozwinięciu. No i do silikonów się czepia każdy brud i paproch ale na szczęście na moich mało co widać ;)

 

BTW, czy to tylko wrażenie czy one są coraz gorzej dostępne? W Euro RTV w Pogorii w DG wziąłem ostatnią sztukę w czarnym kolorze, wszystkie inne niedostępne. Za to wisiało mnóstwo HJE125, miał ktoś z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumple mi polecali, na necie polecają, tutaj większość dobrych opinii, wczoraj pojechałem po nie i zakupiłem.

 

 

 

Od razu spodobało mi się ich brzmienie i pięknie siedzą w uszach :D Dawno nie miałem tak dobrych słuchawek w uszach.

Jedyne co mnie wkurza to kabel który się plącze ale może jeszcze się nie rozciągnął po rozwinięciu. No i do silikonów się czepia każdy brud i paproch ale na szczęście na moich mało co widać ;)

 

BTW, czy to tylko wrażenie czy one są coraz gorzej dostępne? W Euro RTV w Pogorii w DG wziąłem ostatnią sztukę w czarnym kolorze, wszystkie inne niedostępne. Za to wisiało mnóstwo HJE125, miał ktoś z nimi do czynienia?

U mnie w MM nie ma już żadnych HJE120, wszystkie 125. Może to jakaś poprawiona wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja SHE3590 (jeszcze) nie miałem, Sheep ma/miał oba więc chyba wie lepiej... ;) Acz ja dziś słuchałem choćby MORON'a na Soniakach i było okej. Czujemy stopę ale i talerze są odpowiednio ostre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Przez około dwa lata użytkowałem HJE120, były świetne ale niestety jedna słuchawka przestała grać i musiałem kupić coś nowego. Miałem zamiar znowu wziąć HJE120, ale oczywiście nigdzie ich nie było, więc skusiłem się na HJE125. Kupiłem w Neonet za 34,99zł. Grają praktycznie identycznie, może nawet troszkę lepiej, jedyny minus to mniejsza, bardziej giętka i wyglądająca na mało trwałą wtyczka. Jej fragment który łączy się z kablem można bez problemu wygiąć o 90 stopni, w HJE120 jest on sztywny i jest to niemożliwe. Standardowo w zestawie trzy wkładki do uszu, tych samych rozmiarów jak w HJE120. W specyfikacji technicznej HJE125 ma o 1db większą czułość. Pasmo przenoszenia w HJE120 wynosi 20Hz-20kHz, natomiast w HJE125 10Hz-24kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez około dwa lata użytkowałem HJE120, były świetne ale niestety jedna słuchawka przestała grać i musiałem kupić coś nowego. Miałem zamiar znowu wziąć HJE120, ale oczywiście nigdzie ich nie było, więc skusiłem się na HJE125. Kupiłem w Neonet za 34,99zł. Grają praktycznie identycznie, może nawet troszkę lepiej, jedyny minus to mniejsza, bardziej giętka i wyglądająca na mało trwałą wtyczka. Jej fragment który łączy się z kablem można bez problemu wygiąć o 90 stopni, w HJE120 jest on sztywny i jest to niemożliwe. Standardowo w zestawie trzy wkładki do uszu, tych samych rozmiarów jak w HJE120. W specyfikacji technicznej HJE125 ma o 1db większą czułość. Pasmo przenoszenia w HJE120 wynosi 20Hz-20kHz, natomiast w HJE125 10Hz-24kHz.

A słyszysz, czy niżej schodzą na basie te HJE125?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się dzisiaj i zepsułem moje hje 270 :) Wywaliłem siatkę z tulejki. Minuta roboty a efekt wyśmienity. Polecam zrobić to samo w innych hje.

 

Basu nie ubyło ale zyskał na brzmieniu dzięki powiększeniu sceny i góry które najwięcej zyskały na zmianie.Są to róznice spore i polecam spróbować. Za 50 zł gra to wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Chciałem kupić HJE 120 ale nie było i wziąłem 125 ale wydaje mi się że grają jakoś tak p łasko. Bas jest ale nie za dużo, wysokie tony aż za głośne,i ten płaski charakter. Ja mam coś z uszami czy te słuchawki tak mają?

 

Nie ty jeden. Jak kupowałem dziś w saturnie 2 płyty (lata 80 i rock and roll), to coś mi nie dawało spokoju z pełnym koszem HJE 125. Coś mi podpowiadało "KUP JE...", a teraz przeczytałem prawie cały temat i pluje sobie w brodę. Szkoda że do 3-city mam 60 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zakupiłem je ponad 2 lata temu.

 

Nie jestem znawcą, ale według mnie jakość dźwięku jest naprawdę dobra jak na cenę.

 

Wytrzymałość według mnie super: są niemal każdego dnia wyciągane kilka razy z kieszeni i używane. Jak na razie zniszczyła mi się tylko jedna gumka - przed nimi co kilka miesięcy psuły mi się słuchawki(zazwyczaj kabel lub styk), a tutaj działa :)

 

Dla mnie są to najwygodniejsze "małe" słuchawki - mega wygodne! Żadnych obtarć w uchu, żadnego dyskomfortu nawet po kilkugodzinnym użytkowaniu. Dodatkowo nie wypadają łatwo z uszu w przeciwieństwie do innych słuchawek, które są wygodne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności