Skocz do zawartości

Panasonic RP-HJE120


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic RP-HJE120

Natknąłem się niedawno na słuchawki dokanałowe Panasonica – model HJE120.

Szukałem jakiś tanich słuchawek do telefonu, a dokładnie radia w telefonie.

Kupiłem najpierw Memorex’y (30zł) które grały poniżej oczekiwań i na szczęście zaraz padła jedna słuchawka.

Wymieniłem zatem na rzeczone Panasy.

 

Panasy kosztują… przeczytacie na końcu.

 

Słuchawki wyglądają bardzo skromnie i plastikowo. Są dostępne w kilku kolorach.

W zestawie są tylko słuchawki i komplet tipsów, nic ponadto. Kabelek jest cienki i miękki, prawdę mówiąc trochę się obawiam o jego trwałość.

Wtyk typu L niklowany. Drut ma 1,2m. Tipsy są nieco mniejsze niż u konkurencji np. Sony – L ma rozmiar M a S jest naprawdę mikro.

Tipsy są stosunkowo twarde.

 

Teraz to co mnie zaskoczyło na maxa – dźwięk.

Mając w pamięci doświadczenia sprzed kilku lat z innymi dokami Panasa nie spodziewałem się rewelacji – no może poprawne brzmienie.

A tu niespodzianka ! I to jaka ! Dźwięk nawiązuje do sławnych już EX85 Sony. Jest duży, wyrównany i przestrzenny.

 

Bas jest głęboki i konturowy – żaden miś taki. Jest żylasty i wielobarwny. Bez dudnienia.

Przy basowych kawałkach jest „pneumatyczny” – daje popalić.

 

Średnica – neutralna. Wokale niezmiernie przyjemne.

 

Soprany – mniam – bez sybilizacji, zróżnicowane, dokładnie oddają niuanse. Nie są uwypuklone.

 

Przestrzeń – tu nie ma rewelki, są lepsze w tym temacie słuchawki lecz źle nie jest.

 

Bezpośrednio porównywałem z Sony EX85 i EX500. EX500 są lepsze ale też wymagają więcej od źródła, są chłodniejsze i bardziej „syczące”.

EX85 są lepsze pod względem przestrzeni – to prawdziwe czarusie. No i bas w 85 jest po prostu inny, miększy.

 

Brzmienie jako całość jest bez zarzutu. Od czasów EX85 które uważam za mały cud w grupie cenowej nie wpadły mi w ręce (uszy) słuchawki mające taki potencjał. Wystarczy im kilka godzin aby soprany nabrały poleru i stały się dźwięczne.

 

Użytkowo – w terenie – też jest dobrze. Efekt tąpania jest znikomy. Efekt mikrofonowy – standard. Efekt wiatrowy (gwizdanie) bardzo mały.

Tłumienie dość dobre gdyż jest konstrukcja zamknięta. Nie ma, jak w EX85, tych „wentylatorów”. Doki są malutkie i pod czapkę, na zimę, jak znalazł.

 

Udały się te słuchawki Panasonikowi. Tym razem stworzyli „normalnie” grające w-uszniki. Tylko tyle czy aż tyle ?

Przesłuchałem już sporo różnych modeli najróżniejszych firm. Większość miała jakieś aberracje, mniejsze lub większe.

Subiektywnie stwierdzam że HJE120 grają lepiej niż np. Sennheiser IE7 które są dla mnie wielkim niewypałem.

Tania konkurencja jest „wciągana nosem”.

 

A teraz bęc – słuchawki kosztują 35 zł.

 

Lećcie do sklepu…

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym za taką nie narzekał na wygląd. ;) Ale jak wam tak bardzo nie pasuje to są wyższe modele o znacznie lepszej prezencji. Np, moje HJE350. Muszę im pare zdjęć w końcu zrobić. Takich porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja się dziwię, że tak cicho o tych słuchawkach.

Za 35 zł otrzymujemy produkt, który jest może rzeczywiście przeciętnie wykonany, ale dźwiękowo nie ma się czego wstydzić.

Ba! Jest wręcz świetny. Basy na wysokim poziomie, jest midbass jak i ten niżej schodzący, separacja przeciętna, średnica poprawna, wysokie dobre, nie krzykliwe. Są wygodne, dobrze leżą w uchu, choć taką konstrukcję się lubi bądź nie. Tipsy dziwaczne, bo standardowe M-ki są o wiele mniejsze, niż M z Jaysów. Koledzy, jeśli macie dołek finansowy to sprawdźcie ten model, bo warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że tak cicho o tych słuchawkach.

Za 35 zł otrzymujemy produkt, który jest może rzeczywiście przeciętnie wykonany, ale dźwiękowo nie ma się czego wstydzić.

A w Electro World nawet taniej bo 29 zł - przynajmniej taka cena jest na stronie.

 

Ba! Jest wręcz świetny. Basy na wysokim poziomie, jest midbass jak i ten niżej schodzący, separacja przeciętna, średnica poprawna, wysokie dobre, nie krzykliwe. Są wygodne, dobrze leżą w uchu, choć taką konstrukcję się lubi bądź nie. Tipsy dziwaczne, bo standardowe M-ki są o wiele mniejsze, niż M z Jaysów. Koledzy, jeśli macie dołek finansowy to sprawdźcie ten model, bo warto :)

Ciekawe tylko jak brzmi na zimniejszych odtwarzaczach bo z tego co widzę wszyscy polecający te słuchawki mają grajki ciepłe (Sony, Samsung). Teraz mam motyw rozdartej sosny - kupić kolejne słuchawki czy muzykę z Diuny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak zagrają z clipem ? zwykłym, nie z plusikiem

Clip z tego co pamiętam jest określany jako ciepły, podobnie jak Sony S639 autora wątku, można więc zgadywać że zagra podobnie dobrze jak według Holdegrona. Oczywiście dobrze byłoby ich posłuchać bo może się okazać, że ich brzmienie Ci nie będzie odpowiadać albo w muzyce której słuchasz coś nie "zabangla" ale z drugiej strony... Trzydzieści parę złotych to nie jest aż tak wielki pieniądz żeby nie zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja włanie nie mam clipa, i chciałem zebrać zestaw dla dziewczyny w postaci clipa i te słuchawki. oddałem jej moje exy85 ale są na wymarciu. z tym że exy są jasne, ale nie są zimne, raczej conajwyżej neutralne (większość osób mówi nawet że ciepłe, chociaż imo przesadzają), stąd obawa że jeśli te grają podobnie to może wyjść nienajlepiej.

mogą grać też z vedią a10 , którą z kolei oddałe, bratu ( o dziwo nie wiesza się ani nic w tych klimatach ), i najwyżej z nią pograją. bardzo lubiłem ex85 i uwżam iż opróćz 'zmielonej' średnicy są znacznie przyjemniejsze od moich ne6, stąd bardzo się zainteresowałem omawianymi tutaj panasonickami, kiedy padły porównania do exów

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą dziwaczna, owalną tulejką? Sprawa zaczęła mnie zastanawiać jak zobaczyłem dzisiaj Bose in ear, i zdałem sobie sprawę, że nie wiedziałbym jak się do tego zabrac.

 

Widzę coś gumowego z owalem na 'wylocie', a na to jeszcze nałożony standardowy silikon ? Czy ten czarny tips ze zdjecia jest w zestawie, czy... eh, no niech mi ktoś wytłumaczy :)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisze Azahiel. Zdjęciowe białe "coś", to jest plastik - element słuchawki. To nie jest gumowa nakładka.

Po przejściu z a-Jaysów mogę powiedzieć, że jest lepszy komfort noszenia. Szwedzkie doki maja dziwną budowę, sama słuchawka była dziwnie zakończona, przez co ja na końcu ucha odczuwałem dziwny ucisk ( jysy były takie...ścięte ). No i ten nieszczęsny, makaronowy kabel...

Tutaj kabel cieniutki, nie budzący zaufania, ale w sumie normalny. Plącze się jak diabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Tylko dalej nie wiem, czy tipsy (czarne) są w zestawie ? Odpowiedź wydaje się oczywista, ale... one nijak tam nie pasują, na zdjęciu wyglądają jak spoza zestawu :P

 

Co do Bose. Tam, ten biały element o ktorym mowicie, że to plastik, to... w modelu In ear jest to guma, która się da zdjąć, i w zestawie sa jej 3 rozmiary :) I jak samo takie coś włożyć do ucha ? Ja nie mam pomysłu, dlatego dzisiaj w apple spocie zaniechałem prób testowania ich dźwięku :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tipsy są w zestawie. 3 rodzaje nakładek - gumki. Ja sam chcę kupić do nich Comply. Mam nadzieję, że pasują jakieś.

Obstawiam t400, ale pewności nie mam :)

 

 

nie wejdą Ci comply- bo mają sztywna plastikową tulejkę:) Nie mają okrągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem dziś. narazie etap wygrzewania, al zaskoczyły mnie ilością bassu. na p3 odrobine przy dużo dla mnie. ale to pierwsze wrażenie zobaczę co potem

 

wrażenia po kilku utworach - grają dość równo, z lekkim naciskiem na bass imo ale to może wypływać z playera. separacja na dobrym poziomie, brakuje sceny i głębii. średnica dość neutralna, myślałem że będzie bardziej zlana (mankament ex85), góra ok , nie syczy.

 

nie moge ich bezpośrednio porównać do ex-85 gdyż już nie są u mnie, ale jednak odrobinę wstrzymałbym się ze śmiałym porównaniem tych 2 modeli.

 

wracając do kontekstu cena/jakość - 4.5/5. b. fajne słuchawki w bardzo fajnej cenie. czegoś im brakuje faktycznie, ale w nie sądze by w tej cenie pojawiły by się słuchawki , których by się słuchało bez jakiegokolwiek niedosytu

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności