Skocz do zawartości

Spiral Ear Custom In-Ear Monitors


head_down

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli ścisłości... doszliśmy do tego że to themadcub. Można być dumnym z producenta customów w Polsce. Tylko cena zrywa kask z głowy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ochotę kupić custom sleeves od niego do W3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikalne począwszy m.in. od konfiguracji custom'owo tuningowanych przetworników użytych w monitorach i nie występujących w żadnych innych konstrukcjach autorskich układach zwrotnic oraz szeregu rozwiązań akustycznych również nie spotykanych w innych konstrukcjach (a już na pewno opartych o silikon).

 

Więcej informacji można znaleźć na wspomnianym adresie: http://www.spiralear.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikalne począwszy m.in. od konfiguracji custom'owo tuningowanych przetworników użytych w monitorach i nie występujących w żadnych innych konstrukcjach autorskich układach zwrotnic oraz szeregu rozwiązań akustycznych również nie spotykanych w innych konstrukcjach (a już na pewno opartych o silikon).

 

Więcej informacji można znaleźć na wspomnianym adresie: http://www.spiralear.com

 

Super. I cena a tym samym pozycjonowanie na rynku jest jak nalezy. Zycze tylko dalszych sukcesow! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu pitu, a Grzechu w Poznaniu :D

Koniecznie trzeba zaliczyć jakie piwko :D

 

...i gratuluje otwarcia się na świat. 3mam kciuki i wszystkim szczerze polecam - nie wiem czy coś się zmieniło w konstrukcjach ale swoją wersję wręcz uwielbiałem. Szkoda, że się pozbyłem kabelka akurat w tak kiepskich finansowo czasach hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikalne począwszy m.in. od konfiguracji custom'owo tuningowanych przetworników użytych w monitorach i nie występujących w żadnych innych konstrukcjach autorskich układach zwrotnic oraz szeregu rozwiązań akustycznych również nie spotykanych w innych konstrukcjach (a już na pewno opartych o silikon).

 

Więcej informacji można znaleźć na wspomnianym adresie: http://www.spiralear.com

 

Super. I cena a tym samym pozycjonowanie na rynku jest jak nalezy. Zycze tylko dalszych sukcesow! :D

 

No obawiam sie ze cena jest jednak ciut za wysoka - przy marce ktorej nikt poza tym forum (obym sie mylil) nie zna i cenie JH Audio nie wroze zbyt wielkiego sukcesu. Za polowe tej ceny sam z checia bym sie skusil ale za 800E wole JH16 - nie dlatego ze uwazam ze sa lepsze ale w razie czego jest sporo wieksza szansa sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikalne począwszy m.in. od konfiguracji custom'owo tuningowanych przetworników użytych w monitorach i nie występujących w żadnych innych konstrukcjach autorskich układach zwrotnic oraz szeregu rozwiązań akustycznych również nie spotykanych w innych konstrukcjach (a już na pewno opartych o silikon).

 

Więcej informacji można znaleźć na wspomnianym adresie: http://www.spiralear.com

 

Super. I cena a tym samym pozycjonowanie na rynku jest jak nalezy. Zycze tylko dalszych sukcesow! :D

 

No obawiam sie ze cena jest jednak ciut za wysoka - przy marce ktorej nikt poza tym forum (obym sie mylil) nie zna i cenie JH Audio nie wroze zbyt wielkiego sukcesu. Za polowe tej ceny sam z checia bym sie skusil ale za 800E wole JH16 - nie dlatego ze uwazam ze sa lepsze ale w razie czego jest sporo wieksza szansa sprzedania

No coz, czas pokaze. Ja uwazam to za dobre posuniecie. Wedlug mnie jedynym narzedziem pozycjonowania produktu w Audio jest cena. Od niej wszystko sie zaczyna - i na niej wszystko sie konczy.

Bede sie bardzo cieszyl jezeli Themadcub zawojuje zachodni rynek i wkrotce zobaczymy watki np. JH* vs Spiral Ear* :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... miało więcej osób. Nie jestem tylko pewien które:)

 

Pamiętam, że wersja 3way początkowo powstała dla któregoś z naszych basolubów:) Ja dostałem ją po przesiadce z 2wayów (jeszcze z czasów kiedy rozłąka z ACS nie była taka pewna :)). Ta basowa wersja okazała się jednak całkiem nie na moje możliwości - poprosiłem więc o dalszą pracę i w efekcie powstało bardzo wyważone brzmienie, które idealnie się ze mną dobrało:) Nie wiem czy coś od tamtych czasów się zmieniło. Z tego, co pamiętam autor też był z brzmienia bardzo zadowolony.

 

Co do pozycjonowania na tle konkurencji - cóż... cena jaka jest każdy widzi - masówka to to nie będzie :) a różnice między konkurencją są bardzo małe. Myślę, że tymi różnicami rynek Pro się sugerował nie będzie. Reszta to małketing i umiejętność dotarcia z profesjonalną obsługą do odbiorcy.

 

...co do wszelkich fili z audio włącznie - to tam cena im wyższa tym lepsza:) Walisz cenę i już niczego nie musisz udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się to do produktów ACS w czym jest lepsze? 

Słuchawki ACS są bardzo dobre i uważam je za jedne z lepszych monitorów w ogóle dostępnych na rynku. Cenię je osobiście wyżej niż np. produkty JH czy UE.

 

O ile można jeszcze w pewnym stopniu porównać 2-way Pro z T2, mimo sonicznych różnic, tak według mnie, różnice są znacznie większe w stosunku do T1 i 3-way Reference. Zaawansowane i nigdy dotychczas niestosowane rozwiązania konstrukcji SE 3-way Reference to inna klasa monitorów, w stosunku do T1, w moim wyobrażeniu referencyjnego dźwięku. Dlatego na uwagę dotyczącą cen mogę powiedzieć, że obecne ceny monitorów SE są jeszcze promocyjne i o ile cena 2-way Pro może pozostać zbliżona, tak 3-way Reference mogą pójść w górę. T1 to ciągle monitory 2-drożne akustycznie, podczas gdy 3-way Reference są od początku do końca w pełni 3-drożne elektronicznie i akustycznie, oprócz innych rozwiązań.

 

Tutaj ogólna uwaga dotycząca relacji cenowych pomiędzy monitorami akrylowymi a silikonowymi: nakład pracy, czasu i materiałów oraz narzędzi potrzebnych do wykonania IEM’ów silikonowych i akrylowych jest w bardzo dużym stopniu niewspółmierny. Cena powinna odzwierciedlać ten fakt i tak naprawdę monitory silikonowe powinny być, logicznie myśląc, zawsze droższe niż akrylowe. Stosowanie silikonu jest znacznie trudniejsze i bardziej pracochłonne od początku do końca niż produkcja IEM’ów akrylowych. Wymaga też szerokiego doświadczenia i wiedzy. Nie bez powodu na świecie jest taka dysproporcja pomiędzy producentami custom’ów akrylowych i w sumie raptem 3 firmami produkującymi monitory w silikonie.

 

Trzeba też pamiętać o tak prozaicznych uwarunkowaniach jak cena samych materiałów potrzebnych do wykonania monitorów, które tanie nie są, nie licząc całego zaplecza technicznego, etc....

 

Jeśli natomiast byłoby zapotrzebowanie, nie widzę przeszkód wprowadzenia do oferty SE monitorów akrylowych. Byłyby tańsze niż silikonowe, ale sygnaturą dźwiękową, izolacją i komfortem również odbiegałyby w stosunku do silikonu. Co nie znaczy, że wszystkie custom’y akrylowe są z założenia „złe”. Potrafią również być bardzo dobrymi monitorami.

 

Myślę także, że istotnym czynnikiem wyboru monitorów jest samo położenie geograficzne, brak konieczności wysyłania np. za ocean w razie ewentualnych poprawek czy serwisowania.

 

Produkty SE używane są przez część, jak na razie, polskiej sceny muzycznej i mają już teraz zagorzałych fan’ów. Więcej prawdopodobnie wkrótce..

 

W imieniu Spiral Ear dziękuję wszystkim za wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Themadcub moje gratulacje! Strona prezentuje się wyśmienicie, a monitorki grają zacnie :)

 

Osobom nie znającym tematu mogę tylko podpowiedzieć, że jak dotąd z całej mojej słuchawkowej przygody znalazłem tylko 2 firmy produkujące słuchawki przekazujące muzykę z całą paletą towarzyszących jej emocji, które potrafią żyć i oddychać dźwiękiem wydobywającym się z przetworników. Są to produkty firm Grado oraz Spiral Ear, mimo różnic konstrukcyjnych oraz zupełnie odmiennego sposobu prezentacji mój apetyt brzmieniowy jest już właściwie zaspokojony dzięki tym słuchawkom. Dalsze plany słuchawkowych poszukiwań powstają już tylko i wyłącznie z czystej pasji i ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności