Skocz do zawartości

Cowon X7


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje o Cowon X7. Wtedy też pojawiło się sporo pytań, spekulacji, niepewności i w ogóle więcej było niewiadomych niż pewnych informacji. Czas wyjaśnień właśnie następuje:

 

cowon_x7.jpg

 

Na oficjalnej, Koreańskiej stronie Cowona pojawił się właśnie Cowon X7. I trzeba przyznać, że zaskakuje nie mniej jak model X5 swego czasu :)

 

  • X7 faktycznie wyposażony jest w dysk twardy 1,8" (80GB, 120GB, 160GB)
  • Czas pracy dla audio to 103h a dla video to 10h
  • BBE 3.0, Głośnik, Radio, dyktafon, Zdjęcia, Dokumenty, Flash, Słownik, Notatnik, Wyświetlanie komiksów, Stoper, Kalkulator
  • Audio: <P3/2, WMA, OGG, FLAC, APE, WAV
  • Video: AVI, DIVX, Xvid, WMV, ASF + napisy w SMI
  • Bluetooth 2.0 A2DP/AVRCP
  • Wyświetlacz: dotykowe 4.3″ (480×272 pix)
  • TV Out
  • Line In
  • Wymiary: 78.6 x 14.5 x 126.9 mm
  • Waga: 212g
  • Więcej informacji: http://product.cowon.com/product/COWONX7/product_page_1.php

 

Dość zabawne jest, że Cowon traktuje w swoich kategoriach ten model jako "odtwarzacz MP3" ;)

 

Brakuje chyba troszkę WiFi no i przeglądarki WWW, ale skoro MP3. Jak Wam się widzi ten model?

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na stronie 480x272 pix dla 30 fps. Więc niedosyt jest - szczególnie przy takim procku.

 

Choć Cowon nie raz już puszczał odtwarzacz, który w krótkim czasie dopakowywał nowym firmwarem.

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7---watpliwe czy namiesza na rynku

 

z dyskiem HDD -przepraszam,ale to juz dla mnie przezytek

brak Wi-FI -toz to wola o pomste do nieba

ekran -owszem duzy ale rozdzielczosc mierna

 

musialby miec "audiofilskie" bebechy zeby wzbudzic zainteresowanie

 

teraz zaczna rzadzic tablety i Cowon obawiam sie nie czuje rynku- vide Archos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Cowon wypełnia pewną niszę, która od dawna jest zaniedbywana przez producentów przenośnego sprzętu i ja bardzo chętnie taki sprzęt bym nabył, pod warunkiem, ze będzie dobrze grał. Powiem więcej- jestem tą koncepcją wniebowzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z dźwiękiem,..... inne duperele mnie nie interesują,

 

Mam nadzieję, jest to jeszcze lepsza dźwiekowo konstrukcja (nawet czasami warto ulepszyć coś co jest i tak bardzo dobre) niż J3,

 

chociaż realia mogą brutalnie skorygować moje życzenia i będzie to taki...J3 z bonusami

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radical - No Cowon raczej nie podaje czasu z kosmosu. Trzeba jednak liczyć, że 103h to dla MP3.

 

@kurop - Znaczy 4,3" sprawia, że jest dość przenośne. Tylko ta rozdzielczość (to samo przy video).

 

@D@rkSid3 - Dokładnie. To chyba podstawowo ma być konkurencją dla Classica, pytanie kiedy o takiej pojemności będą karty lub pamięci?

 

@Ron - Zaiste! Tu aż się prosi SSD + Wi-Fi. Choć to drugie pewnie znacznie podniosło by cenę i wielkość (lub zmniejszyło by baterię).

 

@MatmaN & @Foma - Hehehe ;) Kocham to forum ;) A tak serio - pewnie i tak wszystkim nie dogodzą, ale skoro uważają to za player "MP3" to raczej myśleli o brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to będzie X5 w nowej obudowie. Nie chcę takich bajerów jak w J3. Wogóle z nich nie korzystałem, przez spory okres użytkowaniago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatmaN & @Foma - Hehehe ;) Kocham to forum ;) A tak serio - pewnie i tak wszystkim nie dogodzą, ale skoro uważają to za player "MP3" to raczej myśleli o brzmieniu.

Wiem, wiem. Nazwij to skrzywieniem, ale w jakiś sposób taki sprzęt mnie cieszy i zaspokaja moje potrzeby. Nic nie poradze na to, że cieszy mnie jak duża firma o mnie myśli ;d

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby obsługiwał pdf'y i dobrze grał to jest to sprzęt idealny dla mnie i z pewnością będę w coś takiego mierzył. Nie wiem skąd, ale mam przeczucie, że jeszcze jest odpowiednio dużo czasu na pojawienie się odpowiednio dużego fuck up'u ze strony cowona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Ron - Zaiste! Tu aż się prosi SSD + Wi-Fi. Choć to drugie pewnie znacznie podniosło by cenę i wielkość (lub zmniejszyło by baterię).

 

 

myślę że to pierwsze jednak w tym wypadku miało by większy wpływ na cenę gdyby miało mieć sensowną pojemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

that's prawda, ale zobacz na ceny dysków ssd do kompów takich o pojemnościach >100 GB o to mi chodziło, w moim odczuciu zmontowanie takiego dysku jest conajmniej z 10x droższe niż chipa od WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na Zune HD 64 czy Touch 64. Tanie nie są. Nie za sprawą bajerów, lecz dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jeśli się mylę, ale tam (w ZuneHD czy Touch) w środku jest NAND a nie SSD?

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten odtwarzacz jest prawie super. Brakuje mi WiFi i większej pojemności dysku choć 160 to już jest w miarę dobra liczba. Jeśli cena będzie w okolicach tysiaka to jest to mój kolejny zakup. Lubię mieć sporą bibliotekę gdy wyjeżdżam do siory do Francji lub do brata na Kanary :-).

Edytowane przez dzikszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam zaraz powiem odnośnie X7. Tylko się muszę o coś zapytać. Ale informuje, będzie jazda po bandzie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności