Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Xears Turbo Devices TD100 vs Nuforce ne-6


beenny

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepiej brać? Jak grają te TD100 w porównaniu do ne-6? Jeszcze jedno pytanie czy ta stron jest wiarygodna http://www.playaz-audio.com/index.php?p=1 ?

 

Nie miałem okazji słuchać NE-6 ale TD100 brzmią fantastycznie. Może to ci pomoże http://tnij.org/ijmh

Zaletą TD100 jest to że teraz są tańsze od NE-6, a w zestawie masz jeszcze biflange i 2 pary pianek. Dziegciem jest niesymetryczny kabel (jak w zestawie słuchawkowym komórki), który jest przykrótki - ledwo starcza jak nosze player kieszeni kurtki.

Ta strona jest wiarygodna, sam niedawno tam zamówiłem swoje TD100. Spiesz się, bo promocje sie kończą. TD100 titan była niedawno jeszcze za 24€ teraz już po normalnej cenie 65€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno Playaz N3 są lepsze od TD100. Wiecie gdzie można je nabyć?

Nowych juz chyba nie dostaniesz. Poza tym z wiekszosci opinii z ktorymi mialem stycznosc to 100 sa raczej wyzej cenione. N3 jak i innych produktow ze stajni Xears/Playa nie slyszalem i niestety w najblizszym czasie sie to nie zmieni :( ciagnie mnie do DDM :rolleyes: . Uzywki N3 na headfi wyjmiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt na forum chyba ich nie miał. Opinie na head-fi i cena jednak trochę kuszą. Te 28 Euro z shipem wydaje się okazją. Dodatkowo całkiem ładnie wyglądają te TD100

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego koles ma cholernie wysoki ship - 8 Euro na Swiat i darmoche na terenie niemiec - ja za swoje TD100 placilem 15 no i te nieszczesna przesylka [polowa ceny samych] sluchawek. Tak czy siak jak mozesz sobie pozwolic zgarnij pare TD100/|| - bo to co sie z tych malenstw wydobywa jest naprawde wysokich lotow przy o dziwo niewielkim nakladzie finansowym.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusisz :P Możesz coś powiedzieć o synergii z E2? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Synergia TD100 z E2... opis dla "audeo'wca" to nielada wyzwanie ;)

Powiedzial bym ze jest dobrze... nawet bardzo dobrze jezeli traktujemy to jako uzupelnienie grania phonakow - bo w samym zalozeniu ma byc no i jest zupelnie inaczej. Pierwsza rzecz po przesiadce z audeo to...scena sie skraca ale nabiera 3wymiarowosc.. po chwili powoli zaczyna sie delikatnie rozciagac. Granie jest gestsze znacznie bardziej wypelnione ale o dziwo nie cierpi na tym separacja. Phonak wypada tu lepiej ale TD100 jak na membrane ktora wyjmiesz za okolo 100 zlotych jest naprawde swietna. Nie chce tez zeby to zabrzmialo jak traktowanie ulgowe... bo zaplacilem tylko 100we. Pisze dobrze i to mam na mysli. Kolejna rzecz zauwazalna niemalze automatycznie to... zaczyna ubywac powietrza.... Srednica jest deko wybita ale nie dostaje przez to ostrosci jest taka aksamitna przy niektorych utworach wrecz intymna. Granie phonakow jest bardziej krystaliczne, czyste kazdy dzwiek ma scisle okreslony przewaznie dosc "ostry" ksztalt - TD100 sa z gola inne... dostajemy rownie dobrze odrysowane ksztalty ale wszystkie ostre krawedzie sa jakby zaokraglone - nie ma tej chirurgicznej precyzji jest bardziej "aerodynamicznie" hehehe. Co mi sie tu podoba to mimo tej aksamitnosci jezeli potrzebna jest dawka agresji xearsy ja spokojnie oddadza - apex twin come to daddy to dobry przyklad. Gora nie jest tak dobra jak w phonakach ale... trzyma sie calkiem ok naprawde fajnie wybrzmiewajac i blyszczac [efektu sybilizacji nie zauwazylem]. Momentami moglo by jej [gory] byc deko wiecej ale.. jest naprawde w porzadku. Bas no tu zaczyna sie krolestwo TD100 - ten bas jest po prostu swietny - mocny - wypelniony - gleboki - jak walnie drza Ci kanaliki - jest w miare liniowy niemalze do samego konca z delikatnym tylko wybiciem mid-basu - i co najlepsze w tym wszystkim nie masz wrazenia ze cos jest tutaj przesadzone. Wspolgra to wpelni z srednica i gora. Nie moge powiedziec ze bas sie rozlewa ale z 2'giej strony to wlasnie on nadaje to wypelnienie w graniu TD100. Nie wiem jak to do konca ujac.. Cos jak robi to bas Ultrasone - jest on odrebna jednostka i jednoczesnie czescia skladowa ktora nadaje taki a nie inny charakter tym sluchawkom. Hmm... Nie odbierz tego mylnie ze... TD100 i ktores z Ultraosone laczy wspolna charakterystyka.. bo tak nie jest. Do tego basu w TD100 jest imo mniej niz w takich HFI780 ale to z pamieci wiec moze byc mylne ;) Nie chce tego aspektu [bAS'u} odnosic do audeo na ktorego szczerze nie narzekam ale... gdyby audeo byly moimi jedynymi sluchawkami to 2/3 mojej muzy najprawdopodobniej wyladowala by w koszu :unsure:;)... Idac dalej - bylem calkiem zdziwiony ze Xearsy do pewnego momentu spokojne nadazaja za phonakami z predkoscia, ale jak wszystko maja swoja granice - grantz graf by autchere zaczyna im sprawiac powazne problemy ;) Zreszta nawet phonaki z tym utworem maja problemy albo inaczej nie potrafia go zagrac tak przecudnie jak cyrkoniowe panasy - ale to juz zupelnie inna historia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

masz teraz || za 24,90€ plus 8 ship - ten ship jest conajmniej okropny :) Tak swoja droga to co mnie zadziwia w tych malenstwach to roznorodnosc basu - kompletnie nie spotykana w tym i nieco wyzszym przedziale cenowym. Ichris jak je finalnie zgarniesz - napisz prosze ze 2'a slowa porownania TD100/|| do nowych Jaysow o ile masz do nich dostep.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe jaysy jakoś mi wyglądem nie podchodzą. Ta taśma zamiast zwykłego kabelka to dla mnie przerost formy nad treścią.

 

Xearsy II zamówione... mam nadzieje, że dojdą.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły Xearsy.

 

Mam je 15 minut i tak:

 

- same słuchawki piękne - najładniejsze doki jakie widziałem :)

- kabel gorszej jakości niż w Audeo ale chyba lepszy niż w K 370.

- jack - oj słabo to wygląda :/ Podobnie jak w K 370.

 

Co do dźwięku to się okaże po wygrzaniu.

 

@Gigere, napisz proszę na jakim EQ najabrdziej podobały Ci się TD100 w połączeniu z E2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły Xearsy.

 

Mam je 15 minut i tak:

 

- same słuchawki piękne - najładniejsze doki jakie widziałem :)

- kabel gorszej jakości niż w Audeo ale chyba lepszy niż w K 370.

- jack - oj słabo to wygląda :/ Podobnie jak w K 370.

 

Co do dźwięku to się okaże po wygrzaniu.

 

@Gigere, napisz proszę na jakim EQ najabrdziej podobały Ci się TD100 w połączeniu z E2?

Mam wrazenie ze Xearsy nie do konca wpisaly sie w Twoje oczekiwania :P Co do samego EQ to w tej chwili ciezko mi jednoznacznie odpowiedziec - raz ze E2 u mnie nie goscil zbyt dlugo plus player kupiony byl jako model do biegania ale... biegac mi sie nie bardzo chcialo ;) i playera juz ze mna nie ma - 2 Caly system EQ o ile jest naprawde dobry to zupelnie nie pamietam co jest co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sry bo to było głupie pytanie. Wszystko zależy od tipsów... A ja od dość dawna używam tylko Comply i się odzwyczaiłem.

 

Inne pytanie: ponieważ jestem niecierpliwy to poproszę Cię abyś napisał jakie zmiany zauważyłeś po wygrzaniu słuchawek :)

 

Ale dlaczego nie wpisały się? Bez przesady :P Na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Po prostu podchodzę spokojnie i nie podniecam się po tym co mnie spotkało przy Eternach. Na początku zachwyt a po tygodniu nie chciałem mieć już z nimi do czynienia.

 

Jakość wykonania jest zadowalająca w tej cenie. Podkreślę, że porównałem ich budowę do ponad dwukrotnie droższych AKG czy Audeo. Niestety wtyk faktycznie wygląda marnie. Tu NE-6 z kątowym jackiem są lepiej dopracowane.

 

Natomiast co do dźwięku to wydaje mi się że już świeżo wyjęte z folii są lepsze od NE-6 ale... to może być ocena na wyrost ;)

 

Zaskoczył mnie brak opakowania - tzn. jest nim folia tak jakby to były fejki np. HPM. Generalnie jeśli idą za tym mniejsze koszty dla końcowego odbiorcy to jestem ZA takim rozwiązaniem. Wolę wartościowy sprzęt w folii (byle nie fejki;]) niż marketingowy bubel w pięknym opakowaniu.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czyli nie jest zle ;) to juz cos :) Co do samego wygrzewania - jako niedoszly fizyk jestem zwolennikiem teorii "przyzwyczajania" sie mozgowiny do danej "akustyki" to po 1'wsze , po 2gie - wraz Xearsami kupilem tez pare innych modeli i ciezko mi stwierdzic jednoznacznie jak owy proces w przypadku Xearsow przebiegal. W kazdym razie po pierwszym odsluchu wpadly mi na tyle w ucho ze wyladowaly w sygnaturce :) jak i zostaly u mnine. Co mam na mysli.. to moja uwaga nie byla skupiona jedynie na Xearsach i ciezko jest mi powiedziec jak proces owego adoptowania sie do ich grania przebiegal. Nie jestem w stanie Ci tego racjonalnie opisac niestety - plus zbyt czesto porywam sie na cos nowego i calosc robi sie jak dla mnie nie wykonalna. Jednoczesnie ciekaw jestem jak Ty bedziesz owy proces postrzegal :)

 

Co do samego wykonania sluchawek - jest naprawde OK , akcesoria mogly by byc wyzszej jakosci etc ale...

Calosc dostajemy w dosc prymitywnej formie "folii" co dla mnie podobniez jak i dla Ciebie zaden argument o ile rozpatrujemy to co te malenstwa w owej folii "ukryte" potrafia :)

No nic.. jako ze praca wzywa :( napisz dwa slowa jak postepuje "wygrzewanie" w Twoim wypadku i jak odbierasz samo ich granie na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności