Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta zewnętrzna


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój komp to Sony VAIO VGN FW31J

 

Zaopatrzyłem sie nie dawno w Yamaha RX590RDS i chciał bym do tego amplitunera podłączyć laptopa, bo jak na razie chodzi tylko w stereo, a chciał bym 5.1 (przydało by się do filmów :))

 

Jest może taki kabel HDMI co ma końcówki analogowe? :P

Myślę coś pod USB, może to ?

http://www.1komp.pl/produkt-1-273-1448-21050,karty_dzwiekowe_creative_karta_x_fi_surround_5.1.htm

 

I jeszcze jedno pytanko.. bo z czasem chcę kupić do tej Yamaszki jakieś głośniczki (stereo)

Myślę nad DALI 1, co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może taki kabel HDMI co ma końcówki analogowe?

 

To se neda panie... ;) HDMI to standard cyfrowy...

 

Jaki masz budżet na kartę do lapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jedyne rada dla Ciebie żeby był dźwięki 5.1 to zakup konwertera usb/spdfi lub jakiejś karty z wyjściem coaxial lub spdfi bo raczej tylko po światełku to podłączysz ;)

 

a co do kolumienek to podaj budżet oraz wielkość pokoju w którym będzie to miało grać. Mówię z góry że amplitunery raczej nie nadają się do słuchania muzyki w stereo lepiej zainwestować w jakiś wzmacniacz typowo do słuchania chociaż by Yamahe AX-500 która wyrwiesz na alledrogo za 300zł

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może taki kabel HDMI co ma końcówki analogowe?

 

To se neda panie... ;) HDMI to standard cyfrowy...

 

Jaki masz budżet na kartę do lapka?

Jak najmniejszy.. bo nie potrzebuję nie wiadomo jakiej jakości, bo to będzie tylko do filmów używane.

 

a co do kolumienek to podaj budżet oraz wielkość pokoju w którym będzie to miało grać

5 na 2,5m

Nie duży, bo mieszkam w bloku ;) ale z czasem zmieni sie mieszkanie i pewnie mój pokój będzie większy .

A budżet.. hmm do 800zł?? Nie wiem ile mogą kosztować dość w miarę głośniki.

Podaj kilka i ich ceny.

 

A co myślisz o

NAD C715 + DALI Concept 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad kolumnami niestety nie mam czasu myśleć i szukać ale myślę że te Dali będą ok ;)

 

co do karty/daca ja ostatnio kupiłem audiotrak prodigy cube za 360zł i jestem bardzo zadowolony póki co, w porównaniu z integrą niebo a ziemia. Ma wyjście optyczne więc myślę że nie będzie problemu z podpięciem tej yamahy światełkiem i uzyskaniem 5.1

 

a co do wzmaka to do 400zł dostaniesz h/k pm655 vxi który gra naprawdę ładnie, jest neutralny nie dodający nic od siebie i do tego masz bardzo duży zapas mocy gdybyś np chciał kupić jakieś kolumny podłogowe

 

marantz PM68 też ciekawy wzmak do dostania za 500zł jak się trafi okazja

 

yamaha AX700 ostatnio widziałem na alledrogo za 450zł

 

sony z serii ES też bardzo dobrze grają

 

poszukaj w necie opisów jak co gra i dobierz sobie coś dla siebie ;) ja osobiście przed zakupem sprzętu spędziłem prawie 2 tygodnie na wertowaniu i czytaniu opinii chociaż by na audiostereo

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do karty/daca ja ostatnio kupiłem audiotrak prodigy cube za 360zł i jestem bardzo zadowolony póki co, w porównaniu z integrą niebo a ziemia. Ma wyjście optyczne więc myślę że nie będzie problemu z podpięciem tej yamahy światełkiem i uzyskaniem 5.1

Nie mam zamiaru wywalić aż tyle siana na te ustrojstwo :P

A po drugie to w mojej yamaszce nie ma światłowodu ;/

Będę musiał kupić Creative Karta X-Fi Surround 5.1

 

Z tego sprzętu co mi napisałeś to tylko używany można kupić.

Ja wolę coś nowego.

 

NAD C715 + DALI Concept 1

Ten komplet mogę wyrwać za 1700zyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności