Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki do iPoda i komputera - specyficzna prośba o pomoc do znawców


tomikku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Zwracam się do Was, specjalistów o pomoc w znalezieniu słuchawek, gdyż moje usilne "googlowe" sposoby i próby nie przynoszą żadnych efektów. Niestety możliwości odsłuchowe mam praktycznie żadne (mieszkam na Vestmannaeyjar w Islandii, w której naprawdę ciężko o odsłuch czegokolwiek na czymkolwiek) dlatego postaram się jak najlepiej przybliżyć to, czego i na czym słucham. Nie jestem audiofilem, ale melomanem już na pewno tak. :) Nie dążę do osiągnięcia dźwiękowej nirwany, ale mam raczej przyzwoity słuch i świadom dziur brzmieniowych jestem skłonny do kompromisów. Choć nie jestem bassheadem, bas to dla mnie podstawa, na której opiera się muzyka w wielu nagraniach, także słuchawki z ograniczonym tym właśnie pasmem są poza zakresem moich zainteresowań. Nie słucham konturowo i nie chcę aby bas przysłaniał inne pasma.

 

Celem prezentacji...

Czego słucham?

Mam różne fazy i zdaża mi się skakać po gatunkach, bo w muzyce jest tyle dobrego, że szkoda byłoby mi coś przegapić. :) Słucham Davida Sylviana, ale też elektroniki z Ultimae Records. Słucham Joe Satrianiego, ale też Coltrane'a. Leci ambient, jazz, rock, zdarza się world music i Peter Gabriel. Saksofonowo udziela się również Jan Garbarek, czasem zaśpiewa Sting. Nie brakuje Steve'a Vaia, ale pojawia się też Biosphere.

 

Na czym słucham?

W domu słucham na KEF iQ9 podpiętych do H/K 3490, jako transportu używam DVD Pioneera 610 (tak, wiem, wiem, słuszny odtwarzacz CD jest w planach). Za DAC służy mi wejście cyfrowe rzeczonego Harmana. Harman gra ciepło, czasem nawet dość ciemno, Kefy są jasne i razem zestaw gra całkiem przyjemnie i w miarę spójnie. Lubię to brzmienie. Twardawy, sprężysty lecz mocny bas, soczyste średnie i dopełniająca wszystko nie męcząca góra. Czasem dopinam do tego subwoofer, ale nie jest on konieczny - taki wybryk. Nie stosuję żadnej korekcji barwy dźwięku - naprawdę nie potrzeba.

 

Do komputera, w którym siedzi X-Fi z przednim panelem (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie) mam podłączone HD 555 (zestaw do grania, ale zdarza mi się posłuchać na tym muzyki). Brzmienie, choć suche i dziurawe, jest dla mnie w miarę AKCEPTOWALNE.

 

W pracy używam iPod Touch 3G z podpiętymi Koss Sporta Pro i na tym zestawie rozkwita mój problem. O ile Kossy grają całkiem nieźle z Touchem (mięsisty, choć pozbawiony szczegółów bas i reszta brzmienia całkiem nie męcząca dźwiękowo), tak komfort ich wielogodzinnego użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Jest to znów dość specyficzne brzmienie, praktycznie pozbawione przestrzeni, ale całkiem akceptowalne dla mnie. Uważam, że HD 555 do Toucha się nie nadają. Mam jeszcze ADDIEM'y, ale oceniłbym ich brzmienie jako przesadnie analityczne (czasem szkliwo w zębach pęka) i pozbawione niższego basu.

 

Poszukuję wygodnych słuchawek nausznych, najlepiej otwartych lub półotwartych (jeśli znajdą się komfortowe zamknięte, też chętnie się z nimi zapoznam, zawsze mogę na chwilę słuchawki zdjąć i dać uszom pooddychać, choć preferuję otwarte, bo jest wtedy ze mną kontakt), które dadzą się dobrze napędzić iPodowi Touch, lub Video 5.5. Słuchawek z solidną ale nie koniecznie przesadną podstawą basową nie przysłaniającą innych części pasma. Chciałbym mieć możliwość podpięcia ich do komputera bez zgrzytów zębami. Rozważam zakup jakiegoś niezbyt drogiego Xonara do pracy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby grały spójnie z produktami Asusa.

 

Żeby nie ograniczać się całkowicie, prosiłbym o propozycje w dwóch przedziałach cenowych: do 200 zł i do 500 zł. Kazdy opis brzmienia jest dla mnie na wagę złota - naprawdę nie mam możliwości odsłuchu.

 

Grado? CAL?

 

Proszę, pomóżcie. :)

 

PS. Swoją prośbę umieściłem też na sąsiednim forum, mam nadzieję, że nie jest to swego rodzaju świętokradztwo. :)

Edytowane przez tomikku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas i dość przestrzenne granie pasują hd380pro. Są co prawda zamknięte ale scena jest moim zdaniem porównywalna z hd555. Bas schodzi bardzo nisko, nie ma go dużo (jak np. w k518dj) ale jest bardzo dobrze kontrolowany, słychać praktycznie każdą zmianę w brzmieniu. Do tego dobrze zgrywają się z iPodem Touch, a także z Xonarem DX. Są wygodne, na początku trochę cisną ale wystarczy rozciągnąć pałąk i efekt miażdżenia głowy mija. Przeczytaj recenzję Fallow'a, świetnie w niej oddał charakter tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko - to ma chodzic na wszystkich tych sprzetach? Dużym audio i touchu?

 

Do dużego audio zainteresowałbym się AKG. Modele K142/172HD i 242/272HD - choć moim -chcę-jest model 60, cena niestety trochę wyższa. Słuchamy podobnej muzyki więc możesz byc pewien że te słuchawki będą pasować do muzyki, ale nie wiem czy do twojego brzmienia. AKG graja relaksująco bas nie dominuje spokojne powiedziałbym symfoniczne brzmienie. Ze znalezieniem konkretnych recenzji i testów też nie powinno byc problemu AKG sa popularne. np.tu

 

Do taczki proponuje CAL - łatwiejsze w napedzeniu, dobre zgranie z taczką szczególnie po rekablingu. Recenzji i testów sporo tez u nas. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas i dość przestrzenne granie pasują hd380pro. Są co prawda zamknięte ale scena jest moim zdaniem porównywalna z hd555. Bas schodzi bardzo nisko, nie ma go dużo (jak np. w k518dj) ale jest bardzo dobrze kontrolowany, słychać praktycznie każdą zmianę w brzmieniu. Do tego dobrze zgrywają się z iPodem Touch, a także z Xonarem DX. Są wygodne, na początku trochę cisną ale wystarczy rozciągnąć pałąk i efekt miażdżenia głowy mija. Przeczytaj recenzję Fallow'a, świetnie w niej oddał charakter tych słuchawek.

 

Dzięki serdeczne za odpowiedź i konkretną propozycję. Pierwszy typ - HD 380 PRO wjeżdża na tapetę. :) Choć nie powiem, że się nie obawiam. Miałem małą przygodę z HD 205, które to, pomijając beznadziejne brzmienie, ściskały moją całkiem pokaźną głowę tak, że gałki oczne wychodziły mi z orbit. :)

 

Jedno pytanko - to ma chodzic na wszystkich tych sprzetach? Dużym audio i touchu?

 

Nie, na dużym audio słucham raczej tylko przez głośniki, a jeśli istnieje taka bardzo usilna potrzeba, wpinam się tam z HD 555 i jest OK. Przedstawiłem duże audio, żeby pokazać mniej więcej jaka jest dla mnie pożądana sygnatura brzmieniowa. Szukam słuchawek do pracy, gdzie mam Toucha i jeśli uznam za stosowne dokupię sobie Xonara. Pracuję przy komputerze. :) To słuchanie na Kossach zaczyna mnie już totalnie męczyć i szukam zastępstwa dla nich. Nie ukrywam, że uniwersalność tych słuchawek byłaby dla mnie zaletą. Czasem z żoną gramy w sieci w Call of Duty - jeśli mogłaby podpiąć je do swojego laptopa, też byłoby miło.

 

Do dużego audio zainteresowałbym się AKG. Modele K142/172HD i 242/272HD - choć moim -chcę-jest model 60, cena niestety trochę wyższa. Słuchamy podobnej muzyki więc możesz byc pewien że te słuchawki będą pasować do muzyki, ale nie wiem czy do twojego brzmienia. AKG graja relaksująco bas nie dominuje spokojne powiedziałbym symfoniczne brzmienie. Ze znalezieniem konkretnych recenzji i testów też nie powinno byc problemu AKG sa popularne. np.tu

 

Skoro to nie do dużego audio, rozumiem, że mam się tym modelom AKG raczej nie przyglądać?

 

Do taczki proponuje CAL - łatwiejsze w napedzeniu, dobre zgranie z taczką szczególnie po rekablingu. Recenzji i testów sporo tez u nas.

 

CAL jako drugi model wjeżdża na tapetę, dziekuję za reakcje, odpowiedź.

Edytowane przez tomikku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj te Cal, dla mnie 8h przy konsoli to norma i dawały radę, nie meczyły choc czasem robiło się ciepło. Z AKG K420, K450 to bardzo rózne słuchawki testy masz na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności