Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

YP-Q3 - Premiera


dzikszy

Rekomendowane odpowiedzi

Między 2 a 8 września Samsung zaprezentuje nowy playerek na targach IFA 2010. Link do filmiku. Odtwarzacz prezentuje się bardzo ładnie według mnie choć to kwestia gustu. Na http://www.samsunghub.com/2010/08/30/samsung-yp-q3-pmp-marketing-video-leaked/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W stosunku do P3 jest to jakby krok w tył. Na mało wymagających słuchawkach otrzymamy bardzo podobne brzmienie, być może trochę bardziej ocieplone i gęste. Z większymi nausznikami Q3 sobie już nie radzi, ma mniej mocy niż P3. Tak przynajmniej było w wersji, którą kupiłem, a najprawdopodobniej była francuska (blokada mocy).

 

Pod względem ergonomii grajek też nie grzeszy, IMO GUI jest zrobione bez przemyślenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Q3 od paru dni i dorzucę parę uwag o nim dla potencjalnych nabywców. Cześć z nich to detale, cześć z nich jest irytujące. Pisze co mi się rzuciło w oczy po używaniu iRivera E50.

 

1) Jakość wykończenia - bardzo ładna, nic nie trzeszczy, wszystko ładnie się trzyma.

2) Dźwięk - tu odczucia są zawsze subiektywne ale gra trochę gorzej od iRivera E50, mimo zabawy mikserem dźwięk dla mnie jest płaski (Sennheiser CX 350)

3) Moc słuchawek, język Menu. To się da zmienić. Modele francuskie (jak mój) maja francuskie menu i moc ograniczona do 5mW na słuchawkę (zamiast 20mW). Wgranie pliku config.dat o zawartości:

YP-Q3
EU EN MTP

do głównego katalogu rozwiązuje powyższe problemy.

4) Ergonomia korzystania - tu jest najgorzej. 3 rzeczy są najbardziej bolesne:

- nie da się zmienić funkcjonalności dedykowanego przycisku (można to zrobić tylko w ograniczonym zakresie dla odtwarzania muzyki (mp3 etc)) i nie było by to strasznym problemem, ale...

- przy słuchaniu radia, "dedykowany przycisk", który znajduje się koło przycisków zmieniających stacje, ma funkcje kasowania stacji. Złe "klikniecie" i musisz szukać/ustawiać tą stacje od nowa.

- blokada klawiatury. Nie wiem kto z Samsunga wpadł na pomysł aby blokada klawiatury następowała zawsze jak zgaśnie wyświetlacz (15sek,1min,3min, zawsze włączony). Nie da się tego zmienić, nie da się tego wyłączyć. Aby odblokować należy kliknąć na odpowiedni przycisk ale jego zbyt długi przytrzymanie wyłączy grajka. Sam proces odblokowania jest symbolizowany animacja otwieranej kłódki, którą trwa jakieś 2sek, co tylko powiększa irytacje.

5) Port USB. Zależy od użytkownika ale warto na to zwrócić uwagę. Jest mikro USB a nie mini USB.

6) Mikser. Zamiast popularnych i znanych ustawień (Rock, Jazz etc) są dziwne nazwy jak Cafe, Bass, Sala Koncertowa etc. Na szczęście są też 2 pozycje "Custom"

7) Brak supportu do m3u. Sa konwertery online na SPL

8) Brak wsparcia do okładek albumu w formie jpg w katalogu (musi być zaszyte w mp3)

9) RDS w radiu - bardzo miłe

10) Odtwarzanie xvid/avi/divx etc. Nie trzeba konwertować filmu do formatu grajka więc duży plus.

11) Fizyczne przyciski - plus

12) Aktualizacja oprogramowania przez wrzucenie pliku do głownego katalogu grajka. Duży plus dla mnie (jak ktoś nie korzysta z Windowsa to też doceni)

 

Ogólnie podsumowując. Gdyby nie upierdliwa ergonomia grajek byłby jak najbardziej do polecenia. A tak, to każdy musi ocenić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się przyzwyczaić do ergonomii ale powiem ci ze mnie najbardziej irytuje ta blokada ekranu. Limit głośności zdjąłem. Wczesniej mialem samsunga Z5. Q3 troszke cieplejszy od Z5 ale mimo wszystko (q3) lepiej sobie radzi z góra (testowane na mdr-ex35 i PL30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności