Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki do 200zł dobry bas


Rekomendowane odpowiedzi

dobry, znaczy mocny czy dobry czyli dokładny - bo tu trzeba wybierać w takim przedziale.

 

Jaki masz sprzęt do tego - z czym tego chcesz używać? Nie jestem całkiem na bieżąco z najnowszym sprzętem, ale poszukaj Sennheiserów HD428 albo używanych HD380 - te pierwsze są w granicach 220 zł a te drugie różnie, nówki coś koło 360, ale warto. Te drugie mają napraaawde fajny basik (i mocny, i dokładny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki będę głównie słuchał na laptopie i z telefonu. Jeśli chodzi o bass to głównie chodzi mi o moc ale dokładność też by się przydała, najlepiej gdyby był głęboki. Choć podejrzewam że na sprzęcie którego będę używał do odtwarzania nie uzyskam bardzo dobrej jakości dźwięków a dodatkowo dojdzie do tego format muzyki .mp3 który jest bardzo obcięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie o Cal'ach to chyba naprawdę ładnie grają. Gościu porównywał je z AKG K518 DJ i pod względem basu podobno są lepsze nie mówiąc o pozostałych dźwiękach... Ale znowu inny pisał że AKG K518 DJ ma najmocniejszy bas... Pod względem parametrów technicznych to faktycznie Cal ma ładniejsze pasmo bo już od 10Hz a AKG od 16Hz. Szkoda że nie mam okazji posłuchać na żywo tych dwóch modeli. Tak jak napisałem wcześniej że słuchał będę na telefonie i kompie ze słabą karą dźwiękową to nie wiem czy jest sens kupować Cal'i bo pisali że na słabym sprzęcie nie wzbudzają emocji tylko ciekawe jak AKG będzie śmigał..

Edytowane przez moskowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG prędzej bym wybrał do słabego źródła. Fakt że będzie różnica i tak jakości basu w porównaniu do innych źródeł. Ale nie będzie problemu z napędzeniem tych słuchawek. A jeśli by sie okazało że basu jest za dużo. Prosta sprawa, wyciągamy gąbki z nich i mamy drugie sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Słuchawki dostałem w poniedziałek ale piszę dopiero teraz bo potrzebowałem trochę czasu na przetestowanie. Po otwarciu pudełka byłem trochę ździwiony, faktycznie są malutkie ale drugie co rzuciło mi się w oczy to kabel. Kiepsko wygląda, cienki, jak od słuchawek za 80zł. Mogliby przynajmniej zalać go w dodatkową izolację żeby był trochę grubszy. Podczas słuchania muzyki mam cały czas uczucie że się zerwie jak mocniej pociągnę. Nie dostałem przejściówki 6.5mm(choć to nie jest dla mnie problem bo i tak nie mam nigdzie takiego wejścia). Po założeniu na głowę ładnie dolegają do uszu i nie mogę się zgodzić z wieloma użytkownikami, że są niewygodne, ucisk na uszy jest w sam raz, nawet przy dłuższym słuchaniu muzyki nie jest to dyskomfortowe. Ładnie tłumią dźwięki z otoczenia, w porównaniu do słuchawek które ma znajomy "AKG K514" są o niebo lepsze. Czas na dźwięk. Bas jest faktycznie mocny i głęboki :D. Wyższe tony też ładnie słychać ale już nie ma takiej przestrzeni jak w K514. Mnie to i tak nie przeszkadza bo potrzebowałem słuchawek które mocno uderzą basem :). Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo pomimo tych małych niedociągnięć ze strony wykonania, dźwięki które się wydobywają przeciągają szale na swoja stronę. Teraz pozostaje mi tylko kwestia wyboru jakiegoś dobrego napędu dla nich bo jednak telefon nie daje sobie rady. Po podłączeniu pod MP4 albo iphona jest ogromna różnica. Chciałbym coś kupić do 150zł, wiadomo coś najlepszego w tej cenie tylko jestem ciekaw czy w takich pieniądzach mp4 będzie dawało dużo lepszy dźwięk niż telefon...? Jeśli to nie będzie problem to zapodajcie jakiś model albo link do forum gdzie coś na ten temat piszą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności