Skocz do zawartości

t60 nie dziala


dizel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem z odtwarzaczem wyglada tak: mam go juz ponad 2 lata, gwarancja minela; do tej pory nie mialem z nim zadnych problemow. niedawno chcialem nagrac kawalek audycji z radia, niestety po wcisnieciu opcji record odtwarzacz sie "zacial", kolory staly sie jakies takie ciemno-zoltawe. przestal reagowac na jakiekolwiek przyciski. jedyna mozliwoscia wylaczenia go bylo wyciagniecie baterii. gdy probowalem uruchomic go ponownie, na chwilke mozna bylo zmieniac opcje menu ale zaraz wracal do menu nagrywanie z radia i nie reagowal na zadne przyciski. dzisiaj gdy chcialem go wlaczyc, nie reagowal juz wogole(nie chcial sie wlaczyc), na pelnej baterii (swiezo naladowany akumulatorek) przy podlaczeniu do komputera wyswietlal tylko napis "low battery" (napis pozstawal na ekranie), komputer go nie wykryl. dodam ze wyczytalem na tym forum metode reanimacji t60, jednak nie wiem czy opisany tam (http://forum.mp3store.pl/topic/60007-iriver-t60-file-check-error/) problem jest takiego samego typu jak u u mnie, po 2 - chcialem przed zrobieniem tego zapytac, moze ktos wie o co kaman. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdx na batrii nowej markowej czy jest tak samo - miałem przypadek że szt T60 nie chciał za chiny współpracować z aku(mimo wcześniejszej współpracy.) Druga sprawa czy czasem nie zalałeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala ! Dzieki wielkie za pomoc. faktycznie potrzebna byla nowa bateria. czyli te akumulatorki (850 mAh energizer) juz nie zadzialaja z odtwarzaczem? jakby co to mam jeszcze 4 nowe 1000 mAh, energizery. i czy bateria juz w polowie rozladowana jest nie do uzycia na t60? bo na to wyglada, wczesniej taka sytuacja byla tylko przy podlaczaniu do kompa (ale to juz tu bylo opisane jako problem tych modeli), hmm jakby teraz bateria po polowie szla do wyrzucenia to troche lipa.

 

wcicherski - nie zalalem na 100 %.

Edytowane przez dizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Słuchajcie, mam podobny problem. iRiver T60 SE jest widoczny dla komputera po podłączeniu i działa, lecz po odłączeniu od kompa za nic w świecie go nie włączę. Testowałem na różnych aku i bateriach. Na kilka nowych na jednej wyświetlił się komunikat o słabej baterii. Już wcześniej (przed zakończeniem gwarancji) miałem z nim podobny problem. Widocznie na za długo nie pomogła ta wizyta w serwisie. Co mam zrobić? Przecież spadek napięcia na bat/aku nie może być aż tak wielki aby na nowych bateriach nie chciał działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem jest tak, że czasami styki zaśniedzieją. Tam panują malutkie napięcia, czasami utlenienie powoduje widoczną różnicę. To co można zrobić to spróbować jakoś wyczyścić miejsca styku z baterią. Nie pamiętam, czy było tam złoto, które nie śniedzieje, ale i brud może przeszkadzać. Użyj też iriver firmware updatera, prosty program. Mój T60 był czuły na świństwa jakie mogły atakować firmware, może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce styku z baterią przeczyściłem, efektu nie widać. Pozłacana jest ta sprężynka, drugi styk normalny. Programu chętnie użyłbym, ale wyświetla mi się komunikat "This utility does not support the connected device. ID = iriver_T60SE" i tyle... Coś jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też mam ten problem, tyle że wielokrotna wymiana baterii nie pomogła. Odtwarzacz przestał grać z dnia na dzień. Nie reaguje na nic, tylko czasem po przesunięciu 'hold' pokazuje się 'low battery'. I tyle. Mam go prawie dwa lata więc jest po gwarancji. Widzę, że mój problem nie jest odosobniony. Moja siostra też miała T60 i przestał działać kilka miesięcy po moim w ten sam sposób. :/

Co jest nie tak z tymi odtwarzaczami? Kupiłam, bo widziałam jeszcze wtedy sporo dobrych opinii i grał też dobrze, dopóki się nie zaciął.

 

I patrząc na te tematy to chyba nic nie będzie się dało z nim zrobić. A szkoda..

Czas szukać nowego, ale uraz do iriver'ów mi zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności