Skocz do zawartości

Sluchawki do 700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam gorąco wszystkich , posiadam odtwarzacz Cd (discman) D-ne800 , poszukuje do niego jakiś słuchawek (nausznych)aby za pomocą odtwarzacza , wyssać krążek i przelać go do moich uszu ( że tak to ujmę) ,

posiadam 700 zł na wydanie na słuchawki chciałbym żeby mi posłużyły , i żeby były naprawdę warte ceny słucham muzyki raczej ciężkiej ( Korn , etc)

czytając wątki na forum zauważyłem , (aczkolwiek uważam aktualnie) że Discman może nie dać sobie rady z obsługą poteżnych słuchawek i dzwięk może być cichy i zniekształcony co naprawdę raczej nie jest pożądanym efektem , czyli raczej będzie mi dodatkowo potrzebny wzmacniacz słuchawkowy , aczkolwiek oddaje się w ręce ekspertów jeśli mogę tak to ująć i gorąco prosić was o wsparcie

 

 

Pozdrawiam Benoth

Edytowane przez Benoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Ci Beyerdynamic DT990 PRO - sam sobie słuchałem m. in.

Korna na nich i raczej lepszych do takiej muzy w tej cenie nie znajdziesz.

Dynamika, bas, realizm dźwięku (gitary i perkusji) i tzw. "drive" no i jakość wykonania to ich główne zalety!

Ale ważna jest też ich wygoda - nadają się świetnie na wielogodzinne słuchanie.

 

Moim zdaniem ich brzmienie najlepiej podsumowuje ta opinia Piotra Ryki:

 

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=26180&p=6#k

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem w szoku ,co do opini znalezionych na internecie i już wiem co chcę kupić ! bardzo dziękuje Jonhys , i tylko takie małe pytanko Discman D-Ne880 udzwignie takie potężne słuchawki czy raczej bez "przenosnego" wzmacniacza sluchawkowego sie nie obędzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc, ani twój discman, ani wzmak przenośny nie wydobędzie pełni tych słuchawek. one wymagają porządnego wzmaka stacjonarnego i dobrego źródła, inaczej szkoda kasy na takie słuchawki. pomyśl o jakiś innych słuchawkach: np. sennheiser hd380 czy hd595. w tej cenie możesz też wyrwać coś z ultrasone - wszytsko zależy czy chcesz słuchawek szczegółowych czy raczej basowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/362758

Porównaj ich cenę z tym czym dysponuje autor...

 

 

Ogólnie podpisuję się pod postem hasosa w tym wątku. DT990PRO są naprawdę dobrym modelem ale nie można ignorować w ich przypadku toru. To najprostsza droga do srogiego rozczarowania.

 

 

Wystarczy wejść na a l l e g r o. Osobiście nigdy nie szukałem ani nie kupowałem słuchawek przez wyszukiwarkę cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh przepraszam za to przeoczenie , i sprawa przedstawia się tak będę słuchał zarówno w domu jak i mobilnie po za ( z racji iż mam discmana)

w domu słucham muzyki z wieży Yamaha (ze słuchawkami - innej możliwości nie mam)

a poza domem z Discmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na a l l e g r o. Osobiście nigdy nie szukałem ani nie kupowałem słuchawek przez wyszukiwarkę cen.

 

Osobiście nigdy nie szukałem ani nie kupowałem słuchawek z potanionych podejrzanych aukcji (wide ostatnio przykład trefnych K701 z MusicExpress, używek sprzedawanych jako nowe). Nie to jednak jest tutaj argumentem, skądinąd pchniętym przeze mnie na granicę ekstremum - jest nim tak czy siak KOMPLETNA IGNORANCJA wszystkiego poza samymi słuchawkami.

 

Jest takie powiedzenie, może niezbyt wyszukane ale prawdziwe: nawet najlepsze słuchawki d**a jeśli reszta sprzętu k*pa ;)

 

A co widać po zakresie źródeł jakimi dysponuje autor. Dlatego ponownie podpisuję się za postem hasosa - podział kwoty wydaje się tutaj najbardziej rozsądnym wyjściem i ja również wolałbym mieć dobrze dobrane do siebie elementy takie jak player i słuchawki niż jeden z nich wypchnięty okropnie ponad kreskę ustaloną przez drugi.

 

Gdyby to były słuchawki do domu to kupiłbym denony D2000. :D

 

A co niekoniecznie musi mu przypaść do gustu, tak pod względem dźwiękowym jak i komfortu jaki skórzane pady D2000 oferują :)

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i sprzęt kupa jak to nazwałeś, mianowicie mi odpowiada .Na waszych ipodzikach , mp3 czy innych wynalazkach nie odpale moich krążków a nie mam zamiaru jakos przerabiac i babrac sie w kompresje , zmina formatu na mp3 blabla , skoro mam orginalny krążek i discmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przerabiać? Jakie kompresje? Jak kupiłbyś iPoda wrzucasz płytę do kompa, iTunes sam ci ją ripuje do bezstratnego formatu i tylko wrzucasz na iPoda. Całą muzykę masz w jednym miejscu i nie odczujesz żadnej różnicy względem oryginalnej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że masz słabego czy dobrego discmana tylko, że nie warto kupować słuchawek, których potencjału ten sprzęt nie pokaże.

 

Możesz sobie kupić nawet K701 ale nie posłuchasz ich fabrycznego brzmienia, bo nie będziesz w stanie ich napędzić. Optymalną drogą jest dopasować słuchawki do źródła. Jeżeli nie masz bardzo dobrego źródła to nie ma sensu kupować świetnych słuchawek, ponieważ będą się one marnować i nigdy tak na prawdę nie poznasz ich prawdziwego brzmienia, a jedynie jego marne przybliżenie.

 

Zamiast tego masz dwie opcje. Albo podzielić kwotę między źródło i słuchawki (jak dla mnie najbardziej rozsądne wyjście) albo kupić tańsze słuchawki (łatwo napędzalne i nie wymagające od źródła) albo słuchawki i wzmacniacz (najlepiej przenośny).

 

Co do tematu kompresji, jak chcesz słuchać w jakości CD Audio możesz sobie sprawić grajka odtwarzającego FLAC (bezstratny format). Będziesz miał płytę CD jako plik na pamięci flash (bardzo wygodne). Niemniej to i tak będzie przerost formy nad treścią, ponieważ mogę się założyć o każde pieniądze, że nie wysłyszysz różnicy między CD Audio a MP3 256 VBR w ślepym teście. Twój sprzęt (jakiekolwiek słuchawki byś nie kupił) nie pozwoli Ci na usłyszenie tych różnic, możesz jedynie poczuć się lepiej ze świadomością, że słuchasz płyty, a nie pliku.

 

Poza tym płyty są wielkie, nieporęczne, mało się na nich mieści, szybko się psują, przycinają (wstrząsy!). Noszenie płytoteki w grajku na pamięci flash jest znacznie bardziej  wygodne. Ale decyzja i tak należy do Ciebie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega się bardzo upiera przy CDkach nie można mu tego zabronić. Sam napotykam na sprzeciw za każdym razem kiedy szukam grajka z obsługą flac [bo po co flac skoro można skompresować do ogg? :D], ale nie o to chodzi.

 

Chociaż ja w tym momencie złożyłbym za 700 zeta z dobrym discmanem i jakimiś słuchawkami. Są teraz na allegro dismany irivera [chociaż słyszałem, że może być nieco problemów z awaryjnością tak leciwego sprzętu... ale to pogłoski, nie potwierdzone przeze mnie], do tego jakieś słuchawki za jakieś 200- 300 zeta i powinien być wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i sprzęt kupa jak to nazwałeś, mianowicie mi odpowiada .Na waszych ipodzikach , mp3 czy innych wynalazkach nie odpale moich krążków a nie mam zamiaru jakos przerabiac i babrac sie w kompresje , zmina formatu na mp3 blabla , skoro mam orginalny krążek i discmana

 

zapewniam cię, że taki ipodzik, np. Touch, z muzą w mp3 @320 bije na głowę połączenie discman + CD. I nie chodzi tu o deprecjonowanie twojego sprzętu, tylko o to, że to są technologicznie rożne produkty i twój discman + słabe słuchawki odtwarza może 50% jakości twoich cd. Tak jak pisałem: np. touch lub sony x 1050 + lepsze słuchawki i odczujesz różnicę.

 

Senki ie8 to doki, a kolega chce nauszne. Poza tym ie8 to dość wymagające słuchawki, basowe, i podłączenie ich do marnego fiio e5, też ceipłego, będzie skutkować zamuleniem.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch umie dużo wymagających słuchawek napędzić, więc on pewnie będzie najtrafniejszym wyborem (jeśli chodzi o sam dźwięk).

No i ogólnie większość ludzi go poleca, a ponadto niektórzy mówią, że to najlepszy iPod firmy apple :P

Edytowane przez Grok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi i ipoda to polecam toucha, mocny, muzycznie niezly a i bajerow sporo. Oczywiscie i on nie wydobedzie pelni z takich sluchawek jak beyerdynamic czy hd380 ale tego nie uczyni zaden player. Do takich sluchawek najlepszy jest sprzet stacjonarny. Ale hd380 z touchem to niezle polaczenie. Najlepiej posluchac w jakim sklepie, mediamarkt np.

 

Oczywiscie sa playery mocniejsze od toucha ale nie na naszym rynku, trzeba z chin sprowadzac: hifiman, sflo2 i rocoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesady. Po pierwsze, wydaję mi się, że założyciel tematu nie siedzi w tematyce odtwarzania muzyki ogólnie, nie myślicie, że najpierw wypadałoby mu wyjaśnić co się w ogóle odtwarza, a potem radzić co kupować? Benoth, discmany są zupełnie w porządku, mimo to wszyscy doradzają odtwarzacze mp3, czemu? Głównie ze względu na komfort obsługi. Istnieje masa oprogramowania, które CD-Audio całkowicie automatycznie zgrywa na komputer w formacie plików bezstratnych, automatycznie ściąga tagi (informacje, np. wykonawcę, tytuł) i okładki. Wtedy, po jednokrotnym włożeniu pojedynczej płyty do komputera masz całą swoją muzyczną bibliotekę w zasięgu jednego kliknięcia, którą za pomocą drugiego kliknięcia możesz od razu zgrać na odtwarzacz. Bez wachlowania płytami i bez konieczności brania całej ich torby. A zarówno ja, jak i koledzy po prostu lepiej znają się na brzmieniu odtwarzaczy mp3 niż discmanów, dlatego łatwiej będzie nam pomóc Ci w takim wyborze.

hasos - odtwarzacze HiFiMANa są dostępne u mnie. :)

Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi i ipoda to polecam toucha, mocny, muzycznie niezly a i bajerow sporo. Oczywiscie i on nie wydobedzie pelni z takich sluchawek jak beyerdynamic czy hd380 ale tego nie uczyni zaden player. Do takich sluchawek najlepszy jest sprzet stacjonarny. Ale hd380 z touchem to niezle polaczenie. Najlepiej posluchac w jakim sklepie, mediamarkt np.

 

Oczywiscie sa playery mocniejsze od toucha ale nie na naszym rynku, trzeba z chin sprowadzac: hifiman, sflo2 i rocoo.

Potwierdzam, że połączenie touch(a właściwie iPhone)+HD380pro gra super jednak mimo wszystko wzmacniacz by się przydał, podłączałem te słuchawki do amplitunera Yamahy i jakość dźwięku jest wyraźnie gorsza, scena mniejsza, pojawiają się szumy itd... Ale jak to przyp... bassem to nie ma porównania do żadnego przenośnego odtwarzacza... Bass schodził wyraźnie niżej, był jak to ktoś określił 'mięsisty' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności