Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

kabelek do clixa


detoxyc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

uszkodził mi się kabelek do clixa2 (USB - miniUSB) więc kupiłem nowy wysokiej klasy, co z tego jak nie widzi go komp. Producent irivera zastrzegał by użwać ich kabelka tylko, że nie mam sprawnego. Zamówiłem więc taki jak poniżej, napięcie trzyma bo clix2 się ładnie ładuje ale jak go włączę nie widać go w kompie, że jest podłączony (ustawienia clixa są ok). Komp nie widzi clixa tak jakby go nie było:

opis kabelka:

USB-Premiumkabel, USB 2.0 kompatibel LINDY Design Vergoldeter Metallstecker mit kompletter 360° EMV Abschirmung Blaues Premiumkabel, doppelt abgeschirmt USB 2.0 &1.1 kompatibel High/Full/Low Speed bis 480 MBit/s

 

http://www.amazon.de/USB-Kabel-Mini-B-Premium-Gold/dp/B0019QS7CC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1280095217&sr=8-1

 

Jak to zmienić bym miał dostęp do clixa z kompa?

Edytowane przez detoxyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie mogę kupić?

 

spróbuj na stronie iriver.pl znaleźć maila i zapytać czy mają, albo sprawdzić czy w mp3store jest

 

> czy naprawdę musi to być ich kabelek?

 

sprawdziłeś przecież "inny" i nie działa

 

> z wyglądu wydaje się to bez znaczenia końcówki ma ten kabel takie same..

 

mercedes z silnikiem i mercedes bez silnika z wyglądu są takie same, ale różnica ma znacznie już w momencie kiedy chcesz je wykorzystać jak każdy samochód (pojechać gdzieś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie mogę kupić?

 

spróbuj na stronie iriver.pl znaleźć maila i zapytać czy mają, albo sprawdzić czy w mp3store jest

 

> czy naprawdę musi to być ich kabelek?

 

sprawdziłeś przecież "inny" i nie działa

 

> z wyglądu wydaje się to bez znaczenia końcówki ma ten kabel takie same..

 

mercedes z silnikiem i mercedes bez silnika z wyglądu są takie same, ale różnica ma znacznie już w momencie kiedy chcesz je wykorzystać jak każdy samochód (pojechać gdzieś)

 

BS!ja mam clixa2 i uzywam go z roznymi kabelkami,dawno zapomnialem,ktory byl orginalnie dla clixa.To nie kabelek jest winny,podlacz grajka do innych komp.?

W departamncie Samsungow opisalem moje swierze doswiadczenia z kabelkiem do YP-R0 - pouczajace!

 

 

kupić oryginalny kabel, clix wymaga specjalnego kabla albo specjalnej przejściówki

 

gdzie mogę kupić?, czy naprawdę musi to być ich kabelek?, z wyglądu wydaje się to bez znaczenia, końcówki ma ten kabel takie same..

pozdrow.

 

Jest taka mozliwosc:w ustawieniach masz do wyboru dwie opcje na podlaczenie grajka do kompa:1.Power&data 2Power&play

druga opcja umozliwia ci sluchanie podczas ladowania,ale komp "nie widzi" grajka.

sprawdz,jak to jest ustawione! i powinno byc na "power&data",mysle,ze to jest wlasnie ten przypadek!

istnieja tez kabelki,ktore nadaja sie tylko do ladowania - moze wcisneli ci wlasnie taki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BS!ja mam clixa2

 

clix2 ma wyeliminowaną "drobną niedogodność" związaną z kablem (nie pamiętam o co dokładnie chodziło - był tam dodatkowy rezystor czy dwa) i koniecznością używania go z komputerem z windowsem + wmp10 czy nawet 11

 

ten sam rodzaj "zabezpieczenia" (tylko zamiast rezystorków jest mały układ) mają akcesoria do iPodów - dlatego nieoryginalny kabel AV nie zadziała z nowymi iPodami przykładowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BS!ja mam clixa2

 

clix2 ma wyeliminowaną "drobną niedogodność" związaną z kablem (nie pamiętam o co dokładnie chodziło - był tam dodatkowy rezystor czy dwa) i koniecznością używania go z komputerem z windowsem + wmp10 czy nawet 11

 

ten sam rodzaj "zabezpieczenia" (tylko zamiast rezystorków jest mały układ) mają akcesoria do iPodów - dlatego nieoryginalny kabel AV nie zadziała z nowymi iPodami przykładowo

Tak,jest to mozliwe,nigdy nie widzialem pierwszego clixa,a clix2 uwazam za jeden z najlepiej dzialajacych interfejsow w grajkach mp3.,a jest to nie najnowszy model.bije wspolczesnego mu ipodanano(czemu nie odbilo sie to na wynikach na rynku?)

W trakcie moich problemow z kabelkiem do Samsunga,gdy uslyszalem cene 25$ za ich original(ktorego nie mieli!) - powiedzialem w twarz pracownikowi Samsunga -"teraz wiem po co stosujecie niestandartowe kable w swoich produktach!aby

zdzierac z klientow!?" a on na to,z niesmialym usmiechem odpowiedzial -"tak"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności