Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dławienie się dźwięku przy odtwarzaniu mp3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam e30 + creative ep630.

Oo czasu do czasu dźwięk na ułamek sekundy się jakby dławił. Upg softu robię przez plus3 jak tylko jest komunikat o nowej wersji.

Czy to wina jakości samych plików mp3 czy inny problem?

A może są progsy, które to optymalizują i "czyszczą"?

 

Pozdrawiam

Negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W moim E30 czasem dzieje się to samo. Jeśli dobrze pamiętam, to problem się pojawił, gdy przekroczyłem ok. 50% miejsca na dysku. Odtwarzacz jakby się zastanawiał nad ustawieniami. Oczywiście nie mam pewności od czego to konkretnie zależy.

 

Rozwiązałeś jakoś ten problem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Ja też zauważyłem tą przypadłość.

 

Mianowicie występuje to przeważnie gdzieś na początku utworu po parunastu sekundach.

 

Dźwięk przerywa na chwilę.

 

Zdażyło mi się już parę razy ale tylko w utworach mp3.

 

Występuje też brak wzmocnienia siły głosu od skali 30 do 40.

 

 

 

 

PS. Brak wzmocnienia występuje na UE firmware więc po przeczytaniu innego tematu wgrałem wersję US 1.03.

 

 

 

Edytowane przez marcin6666n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę z różnymi plikami i takie wnioski:

 

mp3 ścina co jakiś tam czas niezależnie od bitrate.

 

wma i flac nie ścina wogole.

 

 

 

 

Prawdopodobnie błąd firmware w kodeku mp3.

 

Moj firmware 1.03 US ale na 1.07 UE też były ścinki.

 

Dodatkowo w firmware 1.07 występuje za krótki czas pokazywania siły głosu co utrudnia podgłaszanie o 1 stopień gdyż trzeba bardzo szybko naciskać co w wersji 1.03 nie występuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę przekonwertowałem wszystko z mp3 na wma i zdaży się że zatnie wma ale żadko i tylko na samym starcie piosenki, więc to tak bardzo nie denerwuje jak w przypadku mp3 w dowolnym momencie i to czasami dwa razy w tym samym utworze.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś - dawno, w czasach iFP-ków - iriver miał śmieszne bugi w oprogramowaniu:

- jeśli odtwarzany był plik VBR MP3 i equalizer był ustawiony na normal, odtwarzacz się resetował w przypadkowym momencie utworu (z plikami CBR nie było problemu, ustawienie custom eq na flat albo wybranie dowolnego eq poza normal również rozwiązywało problem)

- jeśli plik miał tag "LASTTRACK=1" odtwarzacz wyłączał się kilka(naście) sekund po rozpoczęciu odtwarzania utworu (wyłączenie wyświetlania tagów rozwiązywało problem)

 

z tego co mi wiadomo bugi te nigdy nie zostały "naprawione", więc kto wie co się teraz czai w e30 (i czy jest to wina drobnej nieuwagi/literówki programistów, czy po prostu shitty programming/hardware) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Widzę że może stary temat ale może ktoś mi powie jakim programem iriviera przerzuca się pliki z kompa na odtwarzacz. U mnie to można powiedzieć zacinanie jest przed każdym utworem. A słychać to tam jak się nowy utwór zaczyna to jakby ktoś potencjometrem nagle podgłosił i zciszył na chwilę. Dodam, że pliki przerzucałem do odtwarzacza jak na każdy inny dysk Strl+C i Ctrl+V.

 

dodam, że przed chwilą zrzuciłem muzę przez program iriver plus3 i chyba wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wynika to pewnie z faktu, że starych modeli producent już nie wspiera? Czy jednak całkiem pokaźna garstka użytkowników e30 nie próbowała zrobić więcej szumu medialnego (plus oczywiście zbiorowe petycje itp) wokół tematu? Nic tak nie napędza firmy do podjęcia konkretnych kroków, jak negatywny wizerunek.

 

Wysłano z LG L7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z samodzielnym przekazaniem uwag (na stronie iriver.com jest formularz kontaktowy)

 

problemem jest co innego - że na 99% nie będziesz usatysfakcjonowany efektem, jaki wywrze taki mail ze zgłoszeniem problemów natury czysto technicznej... czyli nie będzie żadnego efektu :)

 

zobacz sobie że część kolejnych wersji firmware'u ma zapisane coś w rodzaju "poprawa odtwarzania plików z muzyką" i tam chodzi właśnie o takie rzeczy - jakieś poucinane początki, końcówki, trzaski jeśli utwór został skompresowany specyficzną wersją kodeka etc. a ostatnio chyba nawet nie, bo przestali się tym przejmować...

 

... tak naprawdę prościej było by sprzedać co masz, za 100zł kupić sandiska clip, zainstalować rockbox i rozmawiać z ludźmi tworzącymi w wolnym czasie rockboksa - oni od ręki naprawiają zgłoszone bugi (poza tym miałbyś szansę wykazać się smykałką i samodzielnie coś podziubać w kodzie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności