Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

nie ma sposobu żeby Karma działała pod Vistą 64-bit

 

(już próbowałem ;p )

 

bez płyty nawet pod XP nie uruchomisz, ale akurat nie ma najmniejszego problemu żeby Rio Music Manager i sterowniki z sieci pobrać :) (na płycie są stare jak świat wersje)

 

linki:

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/r...ware_Ver296.exe (to jest najnowsza wersja, na stronie karmy jest starsza wersja 3.90)

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/r...vers_NonMSC.zip (to są sterowniki, musisz je wskazać jak podłączysz Karmę)

 

jeśli jednak chcesz mieć Rio Taxi (na Karmie dało się przenosić pliki), musisz zainstalować najpierw starą wersje:

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/r...ware_Ver290.exe

 

a potem KONIECZNIE uaktualnić ją powyższą wersją 3.96

 

uwaga - nawet wtedy Karma nie jest widoczna jako dysk a Rio Taxi aż tak wygodne nie jest (poza tym nie żebyś nie mógł za 50zł kupić Pendrive'a 4-8GB ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, najprostsze rozwiązanie (działające zawsze i wszędzie :) do tego Karmascrobbler wtedy działa...) to stacja dokująca, kabel LAN i używanie tego "RMM mini" (nie pamiętam jak się nazywa, jest to aplikacja Java która się odpala kiedy wpisać w przeglądarce www adres IP Karmy) :)

 

wirtualna maszyna + przechwytywanie USB nie działa jednak idealnie (ale ok, działa)... choć np. darmowe VirtualPC od M$ wciąż nie ma "przechwytywania USB" mimo że miało już mieć -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już wszystko wiem ;)

 

programik nazywa się RMML (Rio Music Manager Lite) i jest dostępny bezpośrednio z Karmy (patrz niżej) i stąd:

https://rmml.dev.java.net/

 

podłączamy i konfigurujemy Karmę w sieci

 

wpisujemy w przeglądarce IP Karmy

 

widzimy coś takiego

 

karma1.PNG

 

readme

 

karma2.PNG

 

i wreszcie sam program (każe się otworzyć lub zapisać, trzeba mieć zainstalowaną Javę)

 

karma3.PNG

 

... niestety wtedy wyskakuje mi błąd o_o to chyba wina zabugowanej wersji programu (coś o tym dawno czytałem)

 

w każdym razie RMML wygląda tak - czyli zwyczajnie ;)

 

karma4.PNG

 

[edit]

 

hasła nie ustawiłem... sprytne ;)

 

już działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sposobu żeby Karma działała pod Vistą 64-bit

 

(już próbowałem ;p )

 

bez płyty nawet pod XP nie uruchomisz, ale akurat nie ma najmniejszego problemu żeby Rio Music Manager i sterowniki z sieci pobrać :) (na płycie są stare jak świat wersje)

 

linki:

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/r...ware_Ver296.exe (to jest najnowsza wersja, na stronie karmy jest starsza wersja 3.90)

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/r...vers_NonMSC.zip (to są sterowniki, musisz je wskazać jak podłączysz Karmę)

 

jeśli jednak chcesz mieć Rio Taxi (na Karmie dało się przenosić pliki), musisz zainstalować najpierw starą wersje:

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/r...ware_Ver290.exe

 

a potem KONIECZNIE uaktualnić ją powyższą wersją 3.96

 

uwaga - nawet wtedy Karma nie jest widoczna jako dysk a Rio Taxi aż tak wygodne nie jest (poza tym nie żebyś nie mógł za 50zł kupić Pendrive'a 4-8GB ;) )

Nie wiem czemu ale nie chce mi działać, robiłem tak jak napisane i nic, nie widze tego rio taxi :(

 

tak, najprostsze rozwiązanie (działające zawsze i wszędzie :) do tego Karmascrobbler wtedy działa...) to stacja dokująca, kabel LAN i używanie tego "RMM mini" (nie pamiętam jak się nazywa, jest to aplikacja Java która się odpala kiedy wpisać w przeglądarce www adres IP Karmy) :)

 

wirtualna maszyna + przechwytywanie USB nie działa jednak idealnie (ale ok, działa)... choć np. darmowe VirtualPC od M$ wciąż nie ma "przechwytywania USB" mimo że miało już mieć -_-

 

dok przyleci do mnie niedllugo ale czy przez samo usb nie da sie tego podlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już wszystko wiem ;)

 

programik nazywa się RMML (Rio Music Manager Lite) i jest dostępny bezpośrednio z Karmy (patrz niżej) i stąd:

https://rmml.dev.java.net/

 

podłączamy i konfigurujemy Karmę w sieci

 

wpisujemy w przeglądarce IP Karmy

 

widzimy coś takiego

 

karma1.PNG

 

readme

 

karma2.PNG

 

i wreszcie sam program (każe się otworzyć lub zapisać, trzeba mieć zainstalowaną Javę)

 

karma3.PNG

 

... niestety wtedy wyskakuje mi błąd o_o to chyba wina zabugowanej wersji programu (coś o tym dawno czytałem)

 

w każdym razie RMML wygląda tak - czyli zwyczajnie ;)

 

karma4.PNG

 

[edit]

 

hasła nie ustawiłem... sprytne ;)

 

już działa :)

trzeba sie zalogować zeby sciagnac ten program? bo nie ma tam download czy coś w tym stylu.

 

A jak z prędkością kopiowania przy takim połączeniu?

Na razie to nie ma mowy o żadnym transferze :( wiem ze w rio chyba 1.1 jest (usb) ale teraz nawet podlaczyc jej nie moge niewiem czemu, niby dziala a jak ja podlaczam to nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNIJCIE CYTATY... gah...

 

---

 

> nie widze tego rio taxi

 

umówmy się że nie jest Ci do niczego potrzebne... (a będze w menu start, jest to po prostu osobny program)

 

> dok przyleci do mnie niedllugo ale czy przez samo usb nie da sie tego podlaczyc?

 

poczekasz na dok... albo zmienisz windowsa

 

> A jak z prędkością kopiowania przy takim połączeniu?

 

przez LAN? "niska" ;)

 

około 2MB/s (przez USB idzie 8MB/s)

 

> trzeba sie zalogować zeby sciagnac ten program? bo nie ma tam download czy coś w tym stylu.

 

nic nie logować, link jest w menu po lewej...

 

> w rio chyba 1.1 jest (usb) ale teraz nawet podlaczyc jej nie moge niewiem czemu

 

Karma ma USB 2.0 (transfer do 8MB/s), a pod windowsem 64-bit za chiny ludowej Karmy nie uruchomisz... nawet jeśli uda Ci się wszystko "zainstalować"... to samo tyczy się wirtualnej maszyny...

 

> Nadal nic mi to rio lite nie daje

 

RMML działa TYLKO I WYŁĄCZNIE przez dok, przez LAN (o czym ja się tak rozpisuję... i po co?)

 

---

 

trochę szkoda mi jednej rzeczy... że nie można sobie umieścić jakoś na Karmie nowej (ostatniej) wersji RMML... znaczy można, ale jest to nieprzyjemne, wiąże się z rozłożeniem Karmy, wyjęciem dysku oraz używaniem edytora dysku i może skończyć się niepowodzeniem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do kolegów posiadaczy Karmy. Jestem nowym posiadaczem tego playera i mam pytanie. Jak Karma pokazuje że bateria już jest naładowana?? Podłączyłem ją do stacji i na początku miałem animację z baterią że się ładuje. Teraz pojawiła się wtyczka do gniazdka tzn. że bateria już jest naładowana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Karma jest wyłączona, to podczas ładowania widać duży animowany pasek (im wolniej się zapełnia tym bateria jest bardziej naładowana), a po naładowaniu wszystko znika z wyświetlacza...

 

... jeśli włączona, to w czasie ładowania widać mały animowany wskaźnik, zaś po naładowaniu widać ikonkę "kabel z wtyczką" (wskazując że działa z zewnętrznego zasilana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności