Skocz do zawartości

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wcale nie wykluczał że własnie napięcie zasilania USB ( USB Bus Powered )

jest niewystarczjące . Sprawdz na karcie sterownika jakie masz ustawienia kontrolera

> jeżeli ma tylko 100mA przestaw go na 500 mA

 

Jezeli jednak z USB wszystko jest OK razie musisz zrobić generalny , lub mniej generalny " remont"

pamięci swojej Karmy. Rescan , format , ewentualnie reinstalacja fimware :unsure:

 

Karma Firmware 1.68>> http://www.riovolution.org/forum.php?req=d...irmware_168.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy istnieje możliwość, że samo gniazdo w Karmie jest uszkodzone? Zapomniałem napisać, że jeśli cały czas mocno dociskam wtyk kabla USB do gniazda to transfer "idzie", ale jesli tylko zmniejszę trochę siłę docisku to wyskakuje błąd i trzeba Karme od nowa podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej na pewno gniazdo jest uszkodzone... gdyby to soft niedomagał, to jaki byłby sens dociskania kabla... a nie możesz spróbować podłączać przez dok? ma osobne gniazdko... (chyba że to kabel USB szwankuje)

 

u mnie leci prawie 10MB/s... pliki FLAC kopiują się szybciej niż MP3 na iFP-ka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej na pewno gniazdo jest uszkodzone...

 

To jest oczywiście możliwe - ale jedno pytanie White Haven

; czy Ty masz samą Karmę bez stacji dokującej ? :unsure:

 

Bo w przypadku gdybyś miał tę stację to przeciez Karma ma dwa paralelne i autonomiczne wyjścia

- jedno przez USB w samym playerze , drugie przez uniwersalne złącze Molex i port USB w docku.

 

Jeżeli więc masz wyłamany któryś z czterech lutów którymi gniazdo USB w playerze jest przytwierdzone

do PCB ( na szczęście są one duże i łatwo dostepne , wydaje mi się że miare łatwo je naprawić )

to nie powinno mieć to żadnego wpływu na transfer via stacja dokująca.

 

dock%20pinout%20id.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem w tym, że w przypadku korzystania ze stacji dokującej jest to samo - właściwie gorzej, za diabła nie da się nawet odczytać zawartości karmy.... chyba skombinuje kabel do ethernetu.

 

Przepraszam, że odpowiadam dopiero po dwóch tygodniach, ale dopiero co wróciłem z Bułgarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem czy komuś się to przyda, ale może...

 

żeby zrobić sobie w Karmie działające "bass & treble", nalezy dwa słupki EQ ustawić tak:

 

1) center: 10k, width: 4

2) center: 60, width: 4

 

działa idealnie, jak w H100, do tego odpada wówczas element zbędnego kombinowania i zużywa to zaledwie 2 słupki a nie pięć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z innej beczki. Ostatnie 2 Karmy do wziecia z Karmalimbo.com (wychodza z przesylka w zaleznsoci od rodzaju

paczki w okolicach 420-450 zl). Sprzedawca ok, wiem bo kupilem u niego playera #1 z aukcji. Wizualnie byl na

4+/5-. Jedna mala ryska na ekranie i troche tyl. I Trzeba dokupic sobie przejsciowke z ladowarki us na eu.

 

http://cgi.ebay.com/Refurbished-20-GB-Rio-...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamma mia, szkoda :( bo za te pieniadze to jak za darmo. Jim liczy sobie wiecej, ale z drugiej strony w

jego przypadkumamy pewnosc, ze dysk jest sprawny, bateria nowa no i Karma przejrzana na wylot. Cos

za cos.

 

Z innej beczki szybkie wrazenie pod katem iMod / Karma.

 

Z jednej strony iMod jest pod pewnym wzgledami karma-like... ciezko to ujac slowami... ale pewien

charakter brzmienia obu playerow jest do siebie bardzo podobny. Czuc to, ze pochodza z jednej

rodziny. W koncu w obu siedzi Wolfson.

 

Ogolnie barwowo playery sa do siebie podobne. Gdybym jednak mial ocenic roznice jednym slowem

to Karma gra "na bogato" z dana nieco do przodu srednica... iMod przy podobnej ogolnej sygnaturze

gra bardziej rowno i precyzyjnie. Co w iModzie wychwytuje vs Karma - nieznacznie lepsza gora, jeszcze

troche pociagnieta i z taka troche "iskierka", troche dokladniejszy i nieco bardziej kontrolowany bas.

Srednica troche czystsza i przyjrzysta. Fajnie brzmi jak panowie piluja roznego rodzaju smyczki w klasyce

(tekstura), przy binaural jest troche lepsza lokalizacja w przestrzeni, mniej przeslaniania jednych instrumentow

przez drugie.

 

Karma jest dla mnie z kolei barwniejsza, gra bardziej klimatycznie na bogato. Odrobine luzniejszy bas,

highest highs sa bardziej gladkie. Przez podbicie srednicy scena ma troche mniejsza przestrzen.

 

Gdybym mial ukladac ranking

 

Karma headphone jest lepsza jakosciowo od iPod headphone out (przede wszystkim w dolnych rejestrach),

ale tez nie jest to jakas gigantyczna roznica. Oba playery sa do siebie podobne.

 

Natomiast iMod vs Karma line-out ja bym dal remis z malym wskazaniem na iModa, poniewaz z powodow jak

wyzej niektore gatunki/typ nagran beda sie prezentowaly nieco lepiej, bardziej dopieszczone, wydawaly

dokladniejsze z odrobine wieksza iloscia detali.

 

Odsluch robiony na T2.

 

Przy czym w kwesti $$$ moge smialo powiedziec, ze roznica ta nie jest warta kasy wywalonej na iModa.

 

majekl, przy okazji jak gra Vtec w porownaniu do Karmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karma w porównaniu do VTeca gra jasno, gładko i syropowato. Do tego niezbyt dynamicznie. Z Twojego opisu wychodzi, że bliżej Vtekowi do iModa, tyle że Vtec też gra barwnie, ale dość ciemno i konturowo, a znowu sopran jest suchy, nie przesłodzony, talerze brzmią jak powinny, nie udają trójkątów jak to się często zdarza. To inny typ grania. Poza tym Karma lubi grać w głąb, a VTec gra z bliska i szeroko, oczywiście odległości planów da się czuć, ale ten pierwszy jest najbliżej jak się tylko da, niemal w głowie. Dla mnie dźwięk VTeca to brzmienie "Balcerowicza", tylko pozbawione wad, które mnie w nim rażą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z innej beczki. Ostatnie 2 Karmy do wziecia z Karmalimbo.com (wychodza z przesylka w zaleznsoci od rodzaju

paczki w okolicach 420-450 zl). Sprzedawca ok, wiem bo kupilem u niego playera #1 z aukcji. Wizualnie byl na

4+/5-. Jedna mala ryska na ekranie i troche tyl. I Trzeba dokupic sobie przejsciowke z ladowarki us na eu.

 

Zdaje się że Raf był jednym z dwóch ostatnich klientów Karmalimbo

bo Jim niestety postanowił wycofać z "karmowego " interesu . :(:(<_<

 

Cały majdan podzespołów i akcesoriów do Karmy został sprzedany wczoraj na eBayu za niecałe 100$

>> http://tinyurl.com/2cykr3

 

- 3 scrap main boards

- 12 batteries

- 9 dead hard drives

- 2 working hard drives

- 2 battery daughter boards

- 1 misc. Li-Ion battery

- bag of wheels, nipples, and buttons

- 5 LCD's

- 2 mainboards requiring repair

- 1 complete case

- bag of case fronts

- bag of case side grips

- bag of LCD holders

- pile of front lenses, sorted into three levels of scratchedness

- 2 AC adapters

- 5 docks

- bag of miscellaneous screws (not shown in pictures)

 

28eb3sc0.jpg

 

30353hq7.jpg

 

2ca53rp1.jpg

 

Jim wystawia jeszcze na eBayu za 125 $ > "40 GB DIY Upgrade Kit" dla Karmy

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...E:B:BCA:US:1123

z nowym 40GB dyskiem , 1400 mAh akumulatorem , specjalnie spreparowaną

pod większy dysk tylną obudową i instrukcją jak to sobie wszystko samemu złożyć .

 

708e3ai7.jpg

 

775d3fj7.jpg

 

Wszystkim userom Karmy proponuje ściągnąć z Karmalimbo i zapisać na

swoim komputerze przygotowane przez Niego instrukcję > jak rozebrać player

czy naprawić kółko nawigacyjne . ( ja sam bardzo liczełem , na obiecywany przez

Jima instruktaż naprawy przycisków volume. Niestety - już się go prawie na pewno

nie doczekam :( )

 

Korzystajcie póki możecie , bo prawdopodobnie nasz Kanadyjczyk po likwidacji swojego

biznesu nie będzie już zainteresowany w utrzymywaniu witryny Karmalimbo , i tych bezprzecznie

najlepszych manualów serwisowych dla Karmy nie będzie już skąd ściągnąć . Smutny dzień . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tego 102MB... trochę, ale najwięcej zajmuje oprogramowanie (dwie wersjie RMM to 55MB) i zdjęcia z rozkładania odtwarzacza (12MB)

 

[edit] no, to już nie ma obaw że Karma Limbo zniknie ;)

 

http://karmalimbo.khron.net

 

wrzuciłem wszystko poza największymi rzeczami, które nie są tak ważne (np. instalatory dwóch wersji RMM) więc resztę wrzuci się w czasie późniejszym - nie jest tak łatwo wbić 70MB na serwer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności