Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem dokładnie co dokładnie się dzieje, kiedy się w ogóle baterii litowej nie ładuje (ani razu)... ale gdyby była choć raz naładowana, to do tego czasu by się rozładowała i "zdechła"...

 

Najlepiej niech ktoś ta Karme kupi - będziemy wiedziec co sie dzieje gdy bateria leży 2 lata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie wiem dokładnie co dokładnie się dzieje, kiedy się w ogóle baterii litowej nie ładuje (ani razu)... ale gdyby była choć raz naładowana, to do tego czasu by się rozładowała i "zdechła"...

Raz przynajmniej musiałaby być ładowana - inaczej player nie przeszedł by przecież przez

kontrolę jakości i nie wyjechałby w ogóle z fabryki .

 

Zresztą w tej chwili bardzo często jest tak że pierwotnie ładowana bateria nie zdąży się rozładować

kiedy player trafia już w ręce nabywcy > tak było z wszystkimi Vibezami ( mimo że akumulator

nie był włozony do srodka playera , trzeba to było zrobić samemu !) , czy Cowonem D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie chodziło mi o to, żeby ładować odtwarzacz co pieć minut czy trzymać pod ładowarką non-stop...

 

... ale miałem na myśli żeby Karmę doładowywać np. co wieczór, albo co dwa dni (jeśli ktoś tyle słucha, że akurat wytrzyma)... ale nigdy nie czekać do trzeciego dnia, aż się w połowie dnia całkowicie rozładuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bez equalizera miałem mieszane uczucia (może za mało jeszcze słuchałem), ale z ustawionym equalizerem (podbicie 60Hz oraz około 4kHz i nieco w górę) daje dobre efekty - dźwięk nie jest momentami taki jakby "bez wyrazu", bądź co bądź X3 grają środkiem

 

choć powiem szczerze, że po porównaniu z e500 spodziewał bym się więcej... z drugiej strony jakoś nie widzę "alternatywy" (może SONY MDR-EX71?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ex'y71 są konkurencją dla X3? Za Mylary wydałbym 57$ a za mdr'y 62pln ? :|

 

ex71 z allegro

 

Niby są oryginalne ale wg mnie cena jakaś taka conajmniej niska więc raczej bym tego nie kupił...

 

 

... A tak poza tym ostatnio słucham z Karma ep630 (właściwie coraz rzadziej ich słucham, bo mam epek już powoli dość :P i przerzucam się na mx500), więc wrażenia w stosunku do ex'ow chyba nie będą oszałamiajace ( chodzi mi o ep630 vs ex71) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem że są bezpośrednią konkurencją, ale zauważyłem że chętnie bym ich znów posłuchał (bo nie słuchałem ich od lat)

 

poza tym "typowa" cena EX71 oscyluje około 189zł, a więc kosztują tyle co X3...

 

co de EP-630... EP-ki to najbardziej podstawowe dokanałówki, nawet Sennheiser CX300 brzmią inaczej (lepiej)... a EX71 to po prostu zupełnie inne brzmienie (ale nie wiem jak konkretnie z Karmą brzmią - pamiętam że z iFP-kiem brzmiały kapitalnie)

 

nawet X3 w pierwszym momencie nie powalają i niejako zmuszają do grzebania w equalizerze (o tyle takie EP-630 czy CX300 i bez equalizera "ujdą"... a może to siła przyzwyczajenia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawi mnie jak ex71 zagrałyby z Karmą. Może było by podobnie tak jak z IFP-kiem. Bo jeśli by tak było to tak jak mówiłeś było by bardzo ciekawie :D

 

...Napisałeś ze "typowa" cena ex71 to okolo 189pln, więc ten egzemplarz z allegro to wg Ciebie podróbki? Dobrze mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tylko cichą nadzieję, że cena ex71 spadła o 60% z jakiejś niewiadomej przyczyny :P

 

BTW to ten allegrowicz "centomaniak" jest troszku bezczelny dowalając takie opisy i 12mcy gwarancji na te swoje podróby :/ Mają nawet swój sklep internetowy, gdzie w najlepsze widnieje oferta sony mdr-EX90 za okrąglutkie 60zł oczywiście w wersji box+f.vat i gwrancja 12mcy :P LOL... szczerze mówiac to szkoda, że nic się nie da z takimi ludźmi zrobić, którzy handlują tymi wszystkimi bublami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w USA i mam mozwliwosc kupna Rio Karmy bezproblemowo z ebay tec.

Z ktorej oferty weg was najlepiej skorzystac

z amazonu: http://www.amazon.com/Rio-Karma-20-MP3-Pla...8596&sr=1-1

czy ktoras z eBay(tylko ktora?): http://search.ebay.com/rio-karma_Apple-iPo...scsZ2QQsbrsrtZd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obiło mi się ostatnio o uszy, że do obsługi Karmy jest jakiś alternatywny program... Mógłby ktoś coś powiedzieć o tym szerzej? Pewnie jest to gdzieś w wątku, ale czytanie 90 stron na wolnym łączu raczej zbyt przyjemne nie jest....

 

I druga sprawa. Czy można coś zrobić z ciągłym zrywaniem transferu muzyki do Karmy? Bo normalnie chwilami mam ochotę rzucić nią o ścianę (2 albumy we flacu transferowałem przez bite 1,5 godziny :angry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

To znaczy że albo Karmą albo z konfiguracją Twojego RMM jest coś nie tak

( rozumiem że : 1) używasz USB a nie ethernetu , 2) Windowsa a nie Linuxa ? )

 

Karma ma bardzo szybki transfer przez USB ( ~ 10 MB/s ) i zapełnienie całej

18.6 GB pamięci nie powinno trwać dłużej niż 15 -20 minut

 

Powinieneś wejść do menu ustawień na zakładkę troubleshooting i zrobić rescan dysku Karmy.

Jeżeli to nie pomoże , to spróbuj dokonać reinstalacji Rio Music Manager (ostatnia wersja 2.96 )

>> http://www.riovolution.org/forum.php?req=d...ware_Ver296.exe

 

lub użyj innego programu . Polecam MediaMonkey , ten music manager też moze obsługiwać Karmę

(przy okazji MM ma także polski plugin językowy ) >> http://www.google.pl/urlq=http://www.media...f6ACZrEUcTvBiMQ

 

PS. Jeżeli to wszystko nie pomoże , wejdz do managera urządzeń Windowsa i sprawdz jakiej

firmy masz kontroler USB i jakie są jego ustawienia , bo to może być kwestia zbyt niskiego niskiego

napięcia portu USB , lub "kulejącego" sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och z szybkością transferu jest wszystko OK (USB, Windows XP HE), tylko ciągle wywala mi błędy i muszę karme odłączać i podłączać i tak co pierdel... Czasami nie mogę nawet odczytać zawartości dysku tylko wywala mi nieokreślony błąd i znowu ten sam "rytuał" (odłącz-podłącz-módl się żeby działało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności