Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pokoresponduje z wyborcą - jego zdjęcia sa bardzo profesjonalne. Mój aparat ma wiele trybów i postaram się wyelimnować te "odbłyski".

 

Generalnie jak nacisniemy przycisk MENU (ten obok czerwonego joy-a) to pojawia się głowne MENU.

 

Pierwsza z opcji to PLAY.

 

UWAGA !

 

Co najciekawsze to do nawigacji mozna uzywac joy-a lub pokrętło. Ja wole pokrętło. Oprócz "kręcenia" można je naciskać. I tak naciskamy pokrętło na menu PLAY i mamy kilka opcji do wyboru gdzie dwie pierwsze to "Artist" i "Album" (mozna tez oczywiscie po playlistach i tytułach nagrań z płyty).

Czyli, że możemy wyszukiwac po wykonawcach lub płytach.

 

W zamieszczonym przykładzie wybrałem "Artist". Wskakujemy do okienka (znowu nacisniecie pokrętła) gdzie z lewej strony są literki. Jadąc pokrętłem jedziemy po tyych literkach z lewj strony a z prawej widać wykonawców zaczynających się na te litery.

Znowu w przykładzie dojechałem do "D", nacisniecie pokrętła i spośród wykonawców na "D" wybieram "Dead Can Dance".

Znowu nacisnięcie pokrętła i widzę ich wszystkie albumy. Albo mogę wybrać opcję "Play All" aby je wszystkie odsłuchać, albo wejść do któregokolwiek (znowu klik pokrętła).

 

Mnie osobiscie niezwykle podoba się nawigacja w KARMIE :)

Zresztą praktycznie wszystko - zwłaszcza dżwięk - mi się w niej podoba :)

 

EDIT >>

 

Juz wiem co mi się nie podoba. To ze mogę za 15 USD wykupić na KARME gwarancję na 3 lata :)

Ale tylko wtedy gdy kupię ją i zarejstruje na adres amerykański :(

I będzie to oczywiście tylko amerykańska gwarancja :(

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jakiś czas temu słyszałem, że firma Rio upadła..wiem, że ten player jest jednak z przed tej informacji. To w takim razie czemu nie będa nic więcej produkowac, jak takie fajne playery robią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kwestii tej funkcji ethernet.

Karma widziana jest jako dysk w sieci. Czy jest to dysk, tylko do odczytu, czy moze rowniez da sie zapisac na niego jakies dane.

A moze gdzies w menu sa jakies ustawienia?

 

Kto zaspokoi moją ciekawość :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kwestii tej funkcji ethernet.

Karma widziana jest jako dysk w sieci. Czy jest to dysk, tylko do odczytu, czy moze rowniez da sie zapisac na niego jakies dane.

A moze gdzies w menu sa jakies ustawienia?

 

Kto zaspokoi moją ciekawość :P?

 

 

Generalnie KARMA nie jest widziana jako dysk. Do przegrywania muzyki trzeba miec RIO mgr-a a do przechowywania "depozytów" (czyli plików) słuzy RIO TAXI.

 

Ponoc jest soft, dzieki ktoremu mozna uzytkowac KARME jako dysk ale mnie pasuje tak jak jest.

 

Sprawa drugorzedna to podłaczenie KARMY do komp-a, sieci. Mozna przez USB lub mozna "wpiąć" się w siec.

 

Podłączamy przez kabel ETHERNET do rutera (mam takiego linksys-a). Karma dostaje dynamicznie IP i soft do KARMY z kazdego comp-a ją widzi. Ale na internecie pisali ze przez USB KARMA osiąga niezle transmisje a przez Ethernet są wolniejsze (mim ze to "setka"). Dlatego zdecydowałem się uzywac USB.

 

Nastepca KARMY ma juz kartę radiową b/g i ponoc mozliwosc bycia widocznym jako dysk twardy.

 

To jest fragment z tego << linku >>

 

Support 100mbit. You do not get full 100mbit speeds, mainly because of the poor little CPU running the TCP stack, but most people see over 1MByte/second, which is the vague maximum of 10mbit ethernet.

 

A USB 2.0 connection will max out the Karma hard disk at around 10MB/sec

 

Ethernet hardware is divided up between Karma and dock. The magnetics are in the dock, the rest of the chipset, including the bit with the MAC address, is in the Karma unit.

 

When you transfer using Ethernet, it's Karma's job to sort the artist list, so it's the Karma firmware version which decides how that's done (for example older versions wouldn't see Doors and The Doors as the same Artist). When you transfer using USB, it's the PC's job to sort the artist list, so that depends on the Rio Music Manager version.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoresponduje z wyborcą - jego zdjęcia sa bardzo profesjonalne. Mój aparat ma wiele trybów i postaram się wyelimnować te "odbłyski".

 

Albo filtr polaryzacyjny nakręcić na obiektyw albo pokombinować z ustawieniem światła. Chociaż ta druga opcja często bywa denerwująca bo trzeba sporo się namęczyć z ustawieniem by odbłyski znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CANONA G2. Moze nie jest to top ale robi bardzo ładne zdjęcia. Do tego lampę SPEEDLITE 420EX. Można ją ustawiać pod dowolnym kątem. Większość zdjęć robiłem odbijając światło od sciany lub od sufitu. Jak światło było skierowane na KARME to robił się taki "odblysk". Mogę:

 

1. Wyłaczyć lampę i uzyc trybu nocnego

2. Uzyc takiego trybu w ktorym obiekt jest umieszczony na silnie odblaskowym tle.

 

Poczytam instrukcję. Kiedyś robiłem nim wiele zdjęć i niektóre wychodziły bardzo ładnie :)

 

Filtru polaryzacyjnego nie mam i nie wiem czy jest sens kupowac go do tego modelu (bo ma juz kilka lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINUSY:

 

1. Nie produkowana

2. brak w Polsce supportu (mozliwosc kupienie gwarancji tylko na teren USA)

 

 

Teraz minusy dla innych (dla mnie nie):

 

3. sluzy tylko do słuchania muzyki (ani dyktfonu ani radia ani filmow ...)

4. standardowo nie jest widziana jako dysk (trzeba miec oprogramowanie RIO)

chociaz jest jakis soft za pomoca ktorego jest widziana jako dysk - ale tez trzeba go miec na comp-ie

 

Pozdrawiam

 

Co do dzwieku i nawigacji - bardzo mi sie podoba :) Tez czekam na "recke". Co tez KHRON napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ale Ty- Ogórku, to jesteś czort. :D Tak mi mieszałeś w głowie ,mieszałeś w głowie

-że zapragnałem mieć tą Twoją Karme. I kupiłem ją przed chwilą od "pana" Zofii

Czy czytałeś kiedyś o Rene Girardzie i jego koncepcji "pożądania mimetycznego"?

To błagam Cię Ogórku - nie pisz tylko na forum o Swojej żonie :D We własnym

,dobrze pojętym interesie ! :)

 

To chyba zacznę (pisac o zonie). Chociaż KRECIK czesto pisze i chyba na razie nic sie nie wydarzyło ;)

Ale moge napisac o swoich dzieciach ;)

 

I wydaje mi sie, ze w przeciwienstwie do AKG nie namawiałem nikogo do nabycia KARMY. Wręcz dokładnie opisywalem możliwe problemy. Czy nadal 'zofiaxxx' udziela gwarancji na KARME ?

 

Na szczęscie KARMA nie musi sie wygrzewać - więc od razu mozesz napisać :)

 

Zaszokowałes mnie tym, że kupiles bz odsłuchu - chyba, ze odsłuch był O_o

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

Od razu zrób doświadczenie -> płytę CD-Audio do OGG-Q7 i FLAC.

Powiniennes sie zdziwic i usłyszec róznice - ponoc niesłyszlną :):D

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż KRECIK czesto pisze i chyba na razie nic sie nie wydarzyło ;)

 

dawno, dawno temu, pisalem o takim playerku rio karma, ktory potrafi odtwarzac format flac.

nikt jakos moich slow na powaznie nie traktowal, czesc napisala, ze mp3 im w zupelnosci wystarcza.

 

Byl sobie tylko jeden user ReGie, ktory zadeklarowal, ze przejdzie sie do sklepu w usa i dokona odsluchu i ewentulanie porowna do swojego irivera serii H.

 

Potem machnalem reka na naprawianie swiata i dalem sobie na luz, gdyz zrozumialem, ze musi minac troszke czasu aby przecietny obywatel chcial jeszcze wiecej i wiecej wyciskac z playerka.

Potem flac sie rozpowszechnil i w co lepszym sprzecie jest juz jego obsluga norma - co mnie szczegolnie cieszy. formaty lossless zawsze byly mi bliskie, a flac obok monkeys audio zajmowal zawsze miejsce na podium.

Takze kazda wypowiedz o rio karma chetnie czytam z nieukrywana przyjemnoscia. to kawalek historii, tej dobrej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile juz zdążyłem poznać "getz-a" to zdązy napisac recenzję przed KHRON-em :D:)

 

I będą w niej literackie przenośnie i paralere :lol:

 

To chyba zacznę (pisac o zonie). Chociaż KRECIK czesto pisze i chyba na razie nic sie nie wydarzyło ;)

Ale moge napisac o swoich dzieciach ;)

 

Gwoli wyjacnienia :lol:

 

Getz pisał o syndromie porządania rzeczy blizniego. :lol:

 

Poniewaz pisałem o KARMIE i "getz" musiał ja "posiąść" to prosił żebym nie pisał o swojej żonie ;):lol:

 

Pisząc "KRECIK często pisze" miałem na mysli KRECIK-u, ze często piszesz o swjej żonie i (na szczęscie) chyba nie natknąłeś się na forumowicza, który .....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm też sie zastanawiałem nad karmą ale jest troche dup*a i trza by sie wyposażyć jakieś skejtowe gatki żeby weszła do kieszeni i nie zwracała uwagi.... pań :P

a na pasku jakoś nie lubie niczego nosić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie te rozmiary tez troche martwia.. Ale jak sie spotkam kiedys z ogorkiem to pomacam i sie przekonam czy to rzeczywiscie jest takie duze jak mysle :)

 

Wydaje mi sie, ze playery dyskowe są niestety "lekko wieksze". oczywiscie wyjątek to i6 :)

 

Jezeli jednak rozmiar niesie ze soba lepsze brzminie (bo nadmierna miniaturyzacja nie zawsze idzie z tym w parze) to ja wolę takie coś większego.

 

Pewnie gabarytowo KARMA jest mniejsza od iA, iR ale pewnie jest grubsza :).

 

Akurat mnie taka wersja "przy pasku" bardzo pasuje. Nawigacja łatwo dostępna (sciszani, poglaszanie, przewijanie, pauza, wznow, stop, wyłącz -> wszyskot bez patrzenia na KARMĘ :lol:)

 

Ponieważ w przeciwieństwie do KHRON-a nosze KARMĘ kabelkiem "do boku" to poprzez lekie jej pochylenie "do góry" mozna wybrać płytę lub playlistę -> tekst na wyswietlaczu 'lezy" ale jest czytelny :)

 

Ostatnio zaczynam wykorzystywac "sprytne" playlisty. Mam juz takie: "na długa podróz autem", "rozrywkową", "nostalgiczną", "nastrojową", "klasyka roka", ...

 

Wtedy nawigacja sprowadza sie do operowania guzikami "ciszej", 'głosniej" i joy-em -> pauza, wznów, skip.

 

Ale podkreslam - moja osoba nie przystaje do przecietnego uzytkownika MP3, który słucha głownie w komunikacji miejskiej i "chodząc" po miescie.

 

Dlatego rozumie, ze mozna miec inne oczekiwania. No i do noszenia przy pasku potrzebny jest pokrowiec, ktory mozna nabyc od 11 do 18 USD a koszt przesyłki to 11 USD.

 

Szkoda, ze kilka osób na raz nie kupiło KARMY. Do 5 pokrowców włacznie firma oferuje koszt wysyłki na poziomie 11 USD.

 

EDIT >>

 

ignacy a znasz juz przyblizony termin wizyty w W-wie

 

OLIVIER deklarował sie, ze po egzaminie odwiedzi W-wę.

Na razie cisza ;) Podtrzymuje zaproszenie :)

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności