Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Stacjonarny zestaw słuchawkowy ok. 1000 pln


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z powodu tego, że na forum nie było mnie bardzo długo chciałbym się przywitać ponownie - zapewne teraz na trochę tu z powrotem zagoszczę.

A teraz do problemu (poszukiwania przez ostatni tydzień nie przyniosły rezultatu):

 

Jako sprzęt do przebicia stawiam Rio karmę + moonlight v.4 + alessandro MS1.

 

Poszukiwania:

Do wydania ok. 1000 pln

Poszukuję zestawu stacjonarnego, który zagra z komputera (usb) jak i przez kabel optyczny z ps3 (jakoś muszę ją podłączyć - fajnie by było cyfrowo, analog w opcji)

Doznania muzyczne stawiam na pierwszym miejscu (flac, ogg, dobrej jakości mp3)(muzyka to głównie nine inch nails, boards of canada, roots manuva),a reszta przy okazji.

Zaznaczę jeszcze ,że bas jako taki ma być obecny - może nie jak w EP-630 ale musi być go trochę.

Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości zestaw podłączę pod solo7c.

 

Słuchawki:

Zamknięte - słucham głównie w nocy jak wszyscy śpią.

Moje skłonności idą w stronę CAL + zmiana kabla i chyba ciężko będzie je przebić (jak są inne propozycje to proszę pisać- może ja jestem w błędzie).

 

Napędzanie słuchawek:

Tutaj mam największy problem.

Komputer jest na karty low-profile (dell) i dlatego najprawdopodobniej zostaje karta na usb.

 

cały koncept - z komputera i ps3 do "magicznego pudełka" ze wzmacniaczem słuchawkowym,a potem na słuchawki

 

1. Jak narazie na oku mam beresford`a z wejściem usb (czy to wejście służy jako karta muzyczna ?), który załatwi za jednym zamachem wszystko co mi trzeba (optical dla ps3)

2. Innym wyjściem jest Muse M30 z korei/chin- wszystko co trzeba jest, lecz nie znalazłem zbyt dużo na jego temat.

3. Czy może kupić kartę (jaką?), holdegrona i cal ?

 

Jakieś inne zestawy - inne słuchawki, amplituner z ampem słuchawkowym, jeszcze inne pomysły ?

 

Zapętliłem się i zaczął się mętlik w głowie, ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma szans żebyś pobił karme i MS1 sprzętem stacjonarnym za 1k.

Musisz szykować moim zdaniem spokojnie koło 1,5k

 

Polecałbym Ci Denony D2000 + Aune (ale tu brak opticala)

Z daców NuForce icon HDP lub iBasso D10 ale tu sam dac pochłonie cały Twój budżet. IMO nie ma na rynku dobrego DAC'a optical, coaxial, usb. A beresy możesz sobie odpuścić, bo obecnie to bardzo słabe sprzęty. Nawet tani uDAC zjada beresa w moment

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale ten sprzęt został sprzedany trochę temu, ale żeby nie iść w tył chciałem coś złożyć podobnego / ciut lepszego.

Zetknął się ktoś z Muse M30 - jest czym się interesować ?

Może Maverick Audio - TubeMagic D1 - choć przekonania do lampy nie mam.

Edytowane przez motyllll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale ten sprzęt został sprzedany trochę temu, ale żeby nie iść w tył chciałem coś złożyć podobnego / ciut lepszego.

Zetknął się ktoś z Muse M30 - jest czym się interesować ?

Może Maverick Audio - TubeMagic D1 - choć przekonania do lampy nie mam.

Wątpię, czy Cię poruszy poniższy zestaw ale spróbuj wypożyczyć:

 

Sennheiser HD380 Pro

EMU 0404 USB

 

<EMU>

 

Albo spróbuj kupić przez net z opcją zwrotu jak się nie spodoba.

Teoretycznie kupując przez NET masz do tego prawo (ale niektórzy interpretują to prawo jako towar nierozpakowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje inny zestaw:

 

Źródło lampucera maxi V10 z wymienionymi opami na 2 x AD8022 o taka:

 

http://cgi.ebay.pl/Hi-End-24-192-DAC-DA-CONVERTER-CS8416-CS8421-CS4398-USB-/160442764651?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item255b224d6b

 

Słuchałem tego - gra naprawdę rewelacyjnie po wymianie opów.... dużo lepiej niż Beresford - porównywałem.

 

Wzmacniacz słuchawkowy - na razie można zostawić Moona a potem dozbierać na jakiś wzmacniacz lampowy np. White Bird Amplification HPA-03 (lampy bym się nie bał na twoim miejscu bo być może to jest właśnie to czego szukasz - lampa wg. mnie daje potęgę brzmienia, naturalność i magię którą trudno osiągnąć z tranzystorowych wzmaków)

 

Słuchawki zamknięte BEYERDYNAMIC DT-150 - słuchawki te grają piękną barwą i wyczynowym basem a szczegółowość stoi na bardzo dobrym poziomie

 

i magia będzie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi !

 

Johnys (Tobie najbardziej) - zestaw który poleciłeś jest dla mnie jak ulał - wszystko co składa się na niego pasuje jak nigdy.

 

Lampucera maxi V10

White Bird Amplification HPA-03

BEYERDYNAMIC DT-150 - wisienka na torcie, piękne słuchawki

 

aż człowiek się rozmarzył jakby to wszystko wyglądało na półce w custom`owych obudowach.

aha ... co do lampy, "daje potęgę brzmienia, naturalność i magię" - dziękuję za tę informację, nie mam więcej pytań, trafiony w samo serce :-)

 

Podsumowując ...

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują aby przygotowywać się pod zakup tego zestawu.

 

Luk@s - spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat HD380 Pro - na pewno ich nie pominę przy wyborze.

 

Ogorek - chciałem uniknąć emu, nie wiem dlaczego ale coś mi tam nie pasuje. Słuchawek spróbuję.

 

Piotrus-g - dzięki wielkie za konfigurację ale coraz bardziej skłaniam się ku zestawowi powyżej.

 

Radical - mam nadzieję ,że się uda :-)

 

Jeżeli ktokolwiek mógłby się wypowiedzieć na temat sprzętu poleconego przez Johnys`a byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez motyllll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEYERDYNAMIC DT-150 - wisienka na torcie, piękne słuchawki

 

>> domzz, 2010-07-01 15:25:36

Chyba DT150 były (są) w komisie forum.mp3store.pl po ~350.

Faktycznie mają nieziemską średnicę i bas wypełniony po brzegi (ale też nieco rozlazły), to słuchawki nad którymi się sporo zastanawiałem, ale kupiłem okazyjnie HD380 i ogólnie są bardziej dynamiczne niż DT150. Poza tym podobno HD380 mają wycofaną górę (jak dla mnie w sam raz), ale DT150 wydają się mieć ją jeszcze bardziej wycofaną.

Aha, DT150 są wygodne jak słuchawki do czołgu, przy nich HD380, to piórka na głowie :)

 

 

Zgadzam się z tą opinią @domzz-a zamieszczoną na < audiohobby.pl >

 

W kwestii sprzętu możesz jeszcze zrobić tak, że kupić z thomann.pl wzmacniacz violectric HPA V90

I spróbuj podłączyć nawet do integry. Niektóre nowsze (sprzed 4 lat) integry dają w miarę przyzwoity dzwięk.

 

Wspomniany wzmacniacz mam od kilku dni w domu i zostanie.

 

A dlaczego wthomann.pl bo masz 30 dni na zwrot. A jak napiszesz e-mail ze jestez zainteresowany czyms i czy dadzą rabat to najczesciej oferują darmową wysyłkę. Jak stwierdzisz, ze to nie to w tych pieniądzach to stracisz koszta odsyłki.

 

U mnie to gra z HD595 i HD380. Wczesniej goscilem HEED-a Canamp-a ale po 2 tygodniach oddałem.

Zachwyca mnie amp stacjonarny HEED-a (OBELISK SI) i mialem nadzieję, ze CanAmp zostanie ale ja mam CD z dobrym wzmacniaczem słuchawkwoym i wolałem brzmienie z CD-ka.

 

No i podłaczony do KARMY robi cuda (Violectric). To jest robione przez ludzi z lakePeople, niemieckie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że pierwszy raz się spotykam, żeby do DT150 ktoś polecał lampę, podobnie jak dziwi mnie pisanie, że lampa doda potęgi brzmienia. To nigdy nie było synonimem lampowego grania. Bogata średnica, gładkość, eteryczność to prędzej. Tym bardziej jeśli to ma być HPA-03. Te wzmacniacze ani potężnie nie wyglądają, ani tak nie grają. Może coś z wyższej półki WBA tak gra, ale raczej nie HPA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel może mało precyzyjnie się wyraziłem z tą potęgą brzmienia. Chodziło mi o to że lampa powoduje np. to że góra jest bardziej zaokrąglona, a dźwięk staje się przez to "grubszy" - przez co jakby bardziej potężny - nie wiem jak to napisać inaczej ;)

 

Co do HPA-03 to uważam,ten wzmacniacz za ciekawy w cenie ok 600 zł, ale oczywiście są lepsze / droższe konstrukcje. Też nie pisałem o nim ogólnie, a jeśli uważasz że akurat do DT150 się nie nada to pewnie warto rzeczywiście jeszcze coś innego poszukać. Ja go słuchałem na DT880 pro i bardzo mi się podobało brzmienie jak na cenę wzmacniacza. A swoją drogą majkel- jaki wzmacniacz byś polecił do DT150 do 1000zł jako alternatywę do twojego Moona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności