Skocz do zawartości

karta do HD 380 Pro


gam01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar kupić kartę dźwiękową, bo moja integra już mnie męczy.

Posiadam słuchawki Sennheiser HD 380 Pro, głośników nie używam.

 

Mam aktualnie dwóch faworytów:

 

ASUS Xonar DX

http://allegro.pl/item1094725905_asus_xonar_dx_pci_e_7_1_36gw_nowa_kurier_em.html

 

AUDIOTRAK Profigy 7.1 HiFi

http://allegro.pl/item1090563516_audiotrak_prodigy_7_1_hifi.html

 

Nie wiem, która jest lepsza, dlatego proszę o jakąkolwiek pomoc, wskazówki, cokolwiek.

Jeszcze mam pytanie: Czy nie będzie potrzebny wzmacniacz do tych słuchawek z tymi kartami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Audiotraka HD2 z tej oferty od producenta:

 

http://cgi.ebay.pl/AUDIOTRAK-PRODIGY-HD2-grades-B-Sound-Card-/110544293736?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bcf40f68

 

Karty te są przecenione z powodu lekkiego nalotu na złączu PCI (nic groźnego...) Poza tym są to nowe karty.

 

wychodzi 230 zł z bezpłatną wysyłką - w tej cenie karta raczej nie ma konkurencji....

 

Ma ona wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

 

Ta karta jest uznawana za lepszą brzmieniowo od AUDIOTRAKa Profigy 7.1 HiFi.

 

Po wymianie wzmacniaczy operacyjnych na odpowiednie karta na pewno zagra świetnie z HD 380 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, oferta jest naprawdę fajna, lecz nigdy nie kupowałem niczego z za granicy.

Czy ktoś zamawiał już tą kartę u tego gościa? Jak wygląda transakcja (paypal?)?

Co jeśli otrzymam kartę uszkodzoną?

 

A może ktoś odsprzedałby mi tę kartę? Jestem w stanie zapłacić 300zł. Nie lubię bawić się w jakieś sprowadzanie.

Edytowane przez gam01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatność za tą kartę jest PayPalem - jest w opisie aukcji.

 

Ja już wiele razy kupowałem z e-beya nawet droższy sprzęt i ani razu cła nie musiałem płacić. Od większości sprzedawców z Chin zawsze przychodzą paczki oznaczone jako "gift" i cła nie ma o ile nie kupujesz czegoś dużego i drogiego....

 

Jestem niemal pewien że w przypadku tej karty dźwiękowej cła nie będziesz musiał płacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dochodzi chyba VAT?

 

 

Ja w przypadku przesyłek oznaczonych jako "gift" ani VATu ani cła nie musiałem płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta doszła, lecz mam poważny problem.

 

Nie mogę zainstalować sterowników.

 

Ściągnąłem najnowsze (starsze też próbowałem) stąd: http://download.audiotrak.net/?w=at&p=19&g=1&l=en

 

Mam Windows 7 32bit. Gdy klikam ikonę aplikacji nic się po prostu nie dzieję, żadne okienko się nie pojawia, zero reakcji. Próbowałem uruchamiać w różnych zgodnościach itd itp, ale nic nie działa.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem założyć podobny temat. Nawet nad tymi samymi kartami się zastanawiałem. Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens bawić się w karty dźwiękowe - może lepiej odłożyć i za jakiś czas (jestem cierpliwy) kupić amplituner? A jeśli tak, to jaki? Z drugiej strony grać też lubię, a niektóre gry są genialnie udźwiękowione (np. Bad Company 2 - wszystko jest niesamowite: muzyka, polski dubbing, efekty dźwiękowe, odgłosy otoczenia... Miód.).

 

A może taki wzmacniacz?

http://white-bird.pl/index.php?action=produkt&id=5

 

Tylko, co ze źródłem?

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło jest bardzo ważnym elementem toru. Wzmacniacz wzmacnia dźwięk dodaje mu magii, ale jeśli masz kiepskie źródło to nawet najlepszy wzmak nic nie zdziała. Jakbyś miał ok 1500 zł na ten sprzęt to wtedy można kupić tego wzmaka. A jako źródło mógłbyś mieć np lampucerę(lub jakiegoś innego daca) lub odtwarzacz CD(przy tej opcji w gry nie pograsz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakis masz budzet. Bo wiesz, mozna polecic EMU 1212m, mozna RME HDSP9632, mozna Lynxa Two a mozna Lavry DA11 i wyzej. Generalnie ze sprzetem segmentu "pro" HD 380 Pro graja bardzo dobrze, takie z reszta tez jest ich przeznaczenie. Mnie podobaja sie na przejzystem, neutralnym, precyzyjnym zrodle. Uzywam ich z RME HDS9632 oraz wzmakiem Lake People G100  i iRiverem H340. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam budżetu, ale jestem cierpliwy. :P Chciałbym wiedzieć, na co mam się szykować, chociaż w sumie może rzeczywiście nie ma co przesadzać.

 

Rozumiem, że to E-Mu będzie lepsze od Toucha? Bo cena podobna.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sensowniejszych wydają się:

- ESI Juli@ (gra przywoicie, słuchałem wprawdzie krótko ale poziom wyższy od Beresford'a TC-7210, nie jakieś strasznie studyjne brzmienie, choć też nie FUN

- M-Audio Audiophile 24/96 - polecana do domowego audio, nie słyszałem osobiście ale z opisów wynika, że powinna być raczej niestudyjna - nieco cieplejsze granie

- EMU 1212m - chyba trochę lepsza od tego co sam mam (0404 USB), to już na pewno studyjne brzmienie - bardzo dużo szczegółów, detaliczne granie po prostu :)

Słyszałem te słuchawki na dziurce w mojej EMU - grały przynajmniej zacnie (fajne zejście na basie - krótko ale z Vervą ;) ), do EMU 1212m przydałby się im wzmak pewnie (ta karta nie ma dedykowanej dziurki słuchawkowej, z tego co pamiętam to ma same wyjścia mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności