Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audinst Hud mx-1 DAC


maciejunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

Ostatnio na polskim rynku pojawił się dac/amp Audinst. Nie mogłem się nadziwić gdy po wpisaniu w google okazało się, że mozna go sobie nabyć w komputroniku!!! Zwyklę taki sprzęt należało śćiągać z Chin.Drugie zaskoczenie to to, że jest w Polsce taniej niż za granicą.

 

Może znajdą się ludzie posiadający ten sprzęt i mogliby się podzielić wrażeniami. Tutaj jest link do recenzji na audiostereo:

 

 

Audinst

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że siedzi tam Wolfson WM8740 to brzmienie może być naprawdę niezłe. W końcu dwa takie wolfsony siedzą w s:flo :)

 

Przy cenie 610zł jest godne rozważenia, ale moim zdaniem bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest trochę niższa:

 

http://www.komputron...tml?cpsrc=ceneo

 

569 zł.

Myslicie, że mogłoby startować do emu 0404?

 

Na Head-Fi wisi recenzja , z której ogólnie wynika, że brzmienie nie powala na kolana:

 

"Right out of the box Audinst sounded like an onboard realtek codec, after 3 days It reached the quality of an old XtremeMusic. Now, after 3 weeks of waiting, Audinst has finally blown creativ's soundcard away, in nearly everything.. I can finally enjoy classic music, but still, Asus STX did a better job, thus, i consider STX a much superior soundcard in terms of SQ (at least for Sennheiser HD 595 headphones). And yes, I will recommend Audinst MX-1 to my friends. It's a very ergonomic and easy to use device with good (but not excellent) performance, very suitable for a laptop user. BUT, if you are a desktop PC user , go for Asus STX. You'll get better Sound Quality for the same price. "

Jeśli założymy, że poprawa brzmienia dzieli się po połowie między przyzwyczajenie się usera i "układanie" elektroniki, to nie ma powodu do szczególnych zachwytów. Dziwne też , że nikt nie podaje wyników z RMAA (w ogóle trudno znaleźć jakieś pomiary tego DACa) - czyżby nie było się czym chwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym wymierzania kryterium jakości na podstawie tej strony. Tam clipy są najlepsze na świecie. Pomiary i grafiki oraz pasma przenoszenia nie grają. Trzeba zabrać słuchawki do sklepu i spróbować namówic na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recenzja:[...]

Ale obiektywnych danych pomiarowych - jak zwykle brak. Tylko dane producenta, a papier jak wiadomo wszystko zniesie.

Co do subiektywnych porównań - nie przywiązywałbym do nich wagi. Tu zgodzę się z wcicherskim: bez odsłuchania nie warto brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomiary i grafiki oraz pasma przenoszenia nie grają. Trzeba zabrać słuchawki do sklepu i spróbować namówic na odsłuch.

 

Zgodzę się ale skoro to DAC to pomiary powiedzą o nim znacznie więcej niż jakiekolwiek pomiary słuchawek np. Warto wiedzieć jak DAC szumi i jaką ma dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak założymy słuchawki podłaczymy swój sprzet to tego nie usłyszymy?

W nieznanym środowisku akustycznym, z przypadkowym poziomem tła dźwiekowego? Tylko metoda porównawcza wchodzi w grę( a i to z dużymi wątpliwościami).

Nie podjąłbym się oceny dynamiki i zniekształceń w takich warunkach. O ile mały player z założenia ma być eksploatowany w "trudnych akustycznie" miejscach i można taki sposób oceny zaryzykować, o tyle DAC jest "stacjonarny" - w domowym zaciszu mogą nam wyleźć rozmaite rzeczy, których nie było słychać w sklepie pełnym ludzi.

To już lepiej odżałować 2x koszt przesyłki i kupić online. Przynajmniej jest kilka dni na testy u siebie a wyłożenie ok.10% wartości zakupu na możliwość zwrotu wydaje się dobrą opcją, żeby nie kupić bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A mnie bardzo zainteresował ten DAC.

Obydwie recenzje na head-fi są bardzo pochlebne. Raz, dwa

Marabut, wcześniej wklejałeś już wycinek z drugiego wątku który wkleiłem. Nie rozumiem tylko dlaczego zacytowałeś przypadkowego, niepochlebnego posta z siódmej strony zamiast odnieść się do tekstu założyciela tematu?

W tym wątku autor recenzji z head-fi stawia mx1 ponad sprzęty: Asus ST, Audiotrak HD-2 i EMU 0404USB, a to już coś!

I jeszcze polskie audiostereo.pl cyk, również pozytywnie.

 

Może to jest własnie najlepsza opcja z DACów na USB do 600zł?

Edytowane przez jablko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem o nim na Head-fi, ale z tego co kojarzę, to w innym wątku tamten koleś pisał, że nigdy nie miał Xonara ST, tylko E-mu 0404, HD2 i Audiophile 24/96, na dodatek porównywał je nie równocześnie, więc podchodziłbym do jego opinii z pewnym dystansem ;). Od środka ten DAC wygląda całkiem fajnie, ale wątpię, żeby to był już poziom ST. W sumie wszystkie DAC z tego przedziału cenowego które słyszałem, dźwięk raczej psuły - np. jeśli chodzi o stereofonię, dlatego nie oczekiwałbym nie wiadomo czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa, co ze wzmakiem- St ma podobnież cholernie mocny. Szukając sprzętu też natrafilem na ten dac. Ale końcu postanowilem zbierać do xonarka St. Kupię, będzie recenzja pewnie. Dla mnie w st przemawia jesgo cena- 700-800 zł jak za źródło + wzmak jest bardzo dobra- cena/jakość jest na plus wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622, w sumie myslalem ze bardziej entuzjastycznie podchodzisz do tego DACa wnioskujac po twojej o nim opinii z tego watku.

 

Niestety Xonar ST jest poza moim zasiegiem - slucham muzyki tylko z laptopa.

W planach mam kupic jakis DAC coby dobrze napedzil -poki co SHP8900, w bliskiej przyszlosci HD380 albo ATH-AD700, pozniej K701 albo jakies HD600, HD650

W zasadzie watek o moich zakupach (DAC na USB 600zl) juz istnieje, ale audinst sie tam jeszcze nie pojawil, dlatego mnie zaciekawil.

Edytowane przez jablko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622, w sumie myslalem ze bardziej entuzjastycznie podchodzisz do tego DACa wnioskujac po twojej o nim opinii z tego watku.

 

Niestety Xonar ST jest poza moim zasiegiem - slucham muzyki tylko z laptopa.

W planach mam kupic jakis DAC coby dobrze napedzil -poki co SHP8900, w bliskiej przyszlosci HD380 albo ATH-AD700, pozniej K701 albo jakies HD600, HD650

W zasadzie watek o moich zakupach (DAC na USB 600zl) juz istnieje, ale audinst sie tam jeszcze nie pojawil, dlatego mnie zaciekawil.

 

To było rano, przy porannej herbatce, ale zaraz musiałem wyjść i się spieszyłem, dlatego użyłem pewnych skrótów myślowych ;)

 

 

Ten Hud-mx1 zapowiada się ciekawie. Podejrzewam, że Audinst jako nowa firma chcieli zaistnieć na rynku, robiąc sprzedając dobry produkt w bardzo przystępnej cenie. Jeśli ktoś szuka zewnętrznego DAC ze wzmacniaczem, to myślę, że za te 6 stów, to już się raczej lepiej nie da, co najwyżej porównywalnie - w końcu są jakieś prawa rynku, a firma płaci nie tylko te kilkanaście dolców za użyte części, ale też za zaprojektowanie urządzenia, wyprodukowanie go, reklamę, nie mówiąc już o młodej, ładnej sekretarce itp. ;)

Co nie zmienia faktu, że na rynku jest całe mnóstwo DACów w tym przedziale cenowym, jest choćby Musiland Monitor02. Są trochę droższe DAC Magic czy Carat-Ruby. Jest w czym wybierać.

 

Natomiast w kwestii DAC vs karta wewnętrzna, ja zdecydowałem się na kartę wewnętrzną z jednego, bardzo prozaicznego powodu - zauważyłem, że przy porównywalnej jakości dźwięku zewnętrzny DAC kosztuje co najmniej o połowę drożej. Z naciskiem na słowo "co najmniej" ;) To rozwiązanie też ma swoje wady, ale dla Ciebie odpada, więc mniejsza o to. W każdym razie u mnie po zabawie z różnymi kartami, w końcu stanęło na Xonarze ST mimo że podchodziłem do niego baardzo sceptycznie. Pytanie, czy to już jest źródło 'audiofilskie'? Zależy jak się do tych spraw podchodzi ;) Moim zdaniem jedyną rzeczą, jaką można uznać za ograniczenie dla ST, jest zasilacz komputerowy. Dlatego choć wątpię czy ten Audinst gra na poziomie ST, to nie znaczy, że jest to złe urządzenie. Inna sprawa to wzmacniacz słuchawkowy. W ST jest taki, który napędzi zdecydowaną większość słuchawek dynamicznych w taki sposób, żeby było głośno. Na słuchawkach z dużą skutecznością i nie za dużą impedancją Audinst powinien wypaść lepiej.

 

 

To tak, żeby nie było niejasności ;)

 

 

Co do AD700 i k701 a HD600 i HD650 to jest zupełnie inny sposób grania. Nie, żeby AD700 i k701 albo HD600 i HD650 to było to samo, ale porównywanie Audio-Techniki i AKG a Sennheisery to wręcz 2 skrajności. Np. Sennheisery grają bardzo blisko, jakby tuż przy słuchaczu, dźwięk jest jakby gęstszy, z dużą ilością basu. ATH i AKG basu mają niewiele, za to jest wyśmienita przestrzeń, holografia, bardzo dużo powietrza. Nie słyszałem AD700, ale znam AD900, a to podobno bardzo zbliżone do siebie modele i mówiąc szczerze, gdybym miał AD900, to nie kupiłbym k701. Podobno przy bardzo dobrym źródle i wzmacniaczu k701 są sporo lepsze od AD900. Na pewno przy budżetowym sprzęcie sporo lepsze są AD900 i Audinst wystarczy do ich odpowiedniego napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyklarowanie myśli!

I za resztę informacji, bo pomogłeś mi do tego stopnia że już mogę w zasadzie wysłać list do św. Mikołaja - bo wiem że w tym roku chcę Audinst HUD-mx1. I HD380 sam kupię.

No i w dechę, dokładnie wiem czego chcę! Błogosławiony stan. Dopóki nie znajdzie się post który znów namiesza mi w głowie ;).

 

Pozdrawiam i życzę smacznej wieczornej herbatki :).

 

-----EDIT-----

 

No i już po ptokach - chwila klarowności prysła wraz z wgłębieniem się w temat wyboru słuchawek.

Mam nadzieję że nikt się nie obrazi jeżeli wrzucę tu pytanie o słuchawki - w wyszukiwarce i tak wyskoczy. Oczywiście mogę też wyseparować osobny temat, ale nie wiem czy jest sens.

 

Cena: do 500zł

Jakość: Minimum o klasę lepsze od SHP8900

Charakterystyka: Ciepłe. KPP bardzo mi leżały, choć ostatnio słuchałem ich z rok temu przed tym jak się rozpadły. SHP8900 trochę kłują mnie w uszy (dziwne że zauważyłem to dopiero teraz kiedy szukam nowych)

Czego słucham: Nie rocka. Elektroniki, lounge, trip-hopu, low-fi (sam się uśmiechnąłem), downtempo, klasyki.

Tor: MacBook 4.1 -> Audinst HUD-mx1

 

Kuba_622: z tego co napisałeś i jak wynika z moich małych poszukiwań, jakieś sennheisery pewnie by były dla mnie najlepsze. Bo są ciepłe, tak? Typy:

HD380, [HD555, HD558, HD585, HD589], ale czy będą lepsze od SHP8900?

Inne?

 

Dzięki!!!

Edytowane przez jablko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622: z tego co napisałeś i jak wynika z moich małych poszukiwań, jakieś sennheisery pewnie by były dla mnie najlepsze. Bo są ciepłe, tak? Typy:

HD380, [HD555, HD558, HD585, HD589], ale czy będą lepsze od SHP8900?

Inne?

 

Mogę się wypowiedzieć jedynie o HD595 i HD555. Tych pierwszych na pewno nie nazwałbym ciepłymi.

HD380 mi się nie spodobały albo inaczej, nie zrobiły na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia. Z drugiej strony słuchałem je tylko przez chwilę. Choć z trzeciej strony słuchałem je tylko przez chwilę właśnie dlatego, że nie zrobiły wrażenia ;)

SHP8900 nigdy nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem dziś w Saturnie HD555. I dopiero wtedy się zorientowałem że mojej głowie zawsze czegoś brakowało. Jedwabiście wygodne przy krótkiej przymiarce, nie wiem jak przy dłuższym użytkowaniu. Więc mam pomacane, następny krok to posłuchanie ale żeby naprawdę je potestować i tak muszę poczekać na DACa.

Może to trochę potrwać, bo pewnie przyniesie go dopiero Mikołaj, jak dostanę to opiszę wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam MX1 na święta w domu. Bardzo miękko to brzmi. W porównaniu do Fiio E7, pomijam tu jakość dźwięku, bo to zupełnie inna półka. Fiio gra bardziej technicznie, gdzie Audinst lubi nas zawinąć w dźwięk. Acz z K540 jest za ciepło. Nie, nie brakuje mi tu góry. K540 mimo swojej ciepłoty są jasną konstrukcją. Nie tracą z MX1. Lecz góra zostają wyraźnie zmiękczona, jak i reszta pasma. Fajnie brzmi taka delikatna otoczka dźwięku. Ale brakuje mi tu dosadności w przekazie.

Takie wrażenie mam na utworze Tor Espen Aspaas - Sonate Nr. 32 c-moll op. 111 sats 1, album MIRROR CANON (za free w sieci, niestety, nie mam linka :( ). Słuchając Mal Waldron - Tokyo Bound jest już lepiej. Brzmienie tego albumu już bardziej pasuje do sposobu grania tego zestawu. Trio: fortepian, kontrabas i perkusja. Bardzo mała scena, mnóstwo smaczków (uwielbiam się wsłuchiwać w perkę odbijającą się od przeciwnej ściany sceny). Brzmi to na prawdę dobrze. Aż chce się słuchać.

 

Szkoda że nie zabrałem HD555 z sklepu jeszcze do porównania. To chyba przez ich bardzo małą wygodę. ;) Nie ważne. Opinia na Audiostero pokrywa się z moim zdaniem, MX1 lubi zagrać analogowo. Ładnie zmiękcza dźwięk. Jeśli mamy neutralne bądź jasne słuchawki, z pazurem. To Audinsta brał bym w ciemno. Na pewno sprawdzę go z AD900 w pracy, o których ktoś wcześniej wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tu po uszach nie tnie góra. No chyba że kawałek został tak nagrany. Ale MX1 mi to zmiękcza. :P

 

Nie wiem czemu, ale dopiero teraz zacząłem słuchać na tym elektroniki. I faktycznie lubi zaciąć tą górą.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności