Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

GoodBoy - sie nie zrozumielismy. Chodzilo mi o to, ze ktos kto ma doswiadczenia ze sprzetem klasy HD650 powinien troche bardziej z dystansem podchodzic do "budzetowego" sprzetu. Bo co nagle to po diable ;)

ok... Swoją drogą mała uwaga dla tych, któzy narzekają na zbyt duże basy w dokanałówkach szczególnie sparkach i epach. Jak pisałem niedawno miałem okazje przesłuchać sobie HD650 i bas w nich tak dudni i chuczy, że aż normalnie całe uszy chodzą a wspomniane dokanałówki przy nich wymiękają i srpawiają wrażenie delikatnych popierdółek ;) Myślę, że jeśli idzie o basy to jest po prostu kwestia gustu - jedne lubi basy, drugi lubi naturalne wyważone dźwięki w calym spectrum. W każdym razie podejrzewam, że narzekacze na zbyt wysokie basy w epkach byliby tak samo rozczarowani 15-krotnie droższymi sennheiserami, bo tam bas jest wyrąbisty :P Swoją drogą HD650 jest po prostu piękny :)

 

 

 

pozdr,

michał

 

tu mam jeszcze pytanie co do ep-630: czy mozna wygodnie w nich spac (na boku, brzuchu, na prawym uchu ,na lewym uchu i na czym sie tylko da) ? bo chcialbym miec te cisze i spokoj takze w nocy :)

Można leżeć wygodnie (nie wiem jak ze spaniem, bo ja bym na epwno przy muzyce nie zasnął) o ile nie przeszkadza Ci jak masz coś nieustannie w uchu. Mniep o kilku godzinach wzbiera nieodparta chęc wyjęcia słcuhawek z uszy i wtedy odczuwam ulgę. Dokanałóki już z samej zsady zawsze będę mniej lub bardziej męczyły uszy, innych męczą po godzinie innych po kilku to już zależy od indywidualnych predyspozycji. Ale leżeć się spokojnie da zaróno na bokach jak i każdej innej konfiguracji :P

 

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W 650 za duzo basu? :huh: Ja slyszalem tylko 600 a tam jest "w sam raz", niektorzy narzekaja nawet, ze za malo. W sparkach basu nie jest za duzo - tam po prostu nie ma nic innego :) Mi to kompletnie nie odpowiada, lubie ladny, cieply podkreslony bas ale nie jak mi dudni we lbie nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo (bo ja też lubie bas) tylko o wiele więcej i 10000x mocniej to wszystko gra niż na epkach co jest oczywiste. Po prostu jak ktoś narzeka że epy są przebasowione to dopiero by sie rozczarował HD650.... Na sennheiserach po prostu czuć powera.

 

Że nic innego na sprakach nie słychać powiadasz? Sparków nie słuchałem, ale o epkach (podobno mniej "basiaste" od sparków) słychać wyraźnie wsie dzwieki, moze niektóre są nieco "srłamszone", ale nie jest to jakiej wielce przeszkadzające i jak na dokanałówy jest super. Nawiasem móiąc dziwie sie Tobie, że sie jeszcze nie pozbyłeś sparków, skoro tylko bas na nich słyszysz :P

 

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dzwieki owszem - slychac, i to nawet calkiem szczegolowo jak na ta klase sluchawek ale sa strasznie przymulone <_< Lubie "patatajowe" klimaty i inna muzyke z melodyjnym wokalem (Soilwork, In Flames, Rhapsody etc.) i dla mnie brzmienie sparkow jest niedopuszczalne i czasem odbiera mi to co lubie najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sparkach basu nie jest za duzo - tam po prostu nie ma nic innego

 

na wyzerowanym eq fakt potrafia troche mulic ale jak sie podbije srodeczek i gore to juz cale pasmo jest ladnie slyszalne... moze czas zmienic playerka... ;)

 

wlasnie slucham sobie na sparkach iron maiden i nie myslalem ze te sluchawki moga grac tak ostra gora, czasami az uszko zaboli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, byście napisali lepiej przy jakich ustawieniach EQ warto słuchać muzy ze sparkami/epkami? Ciekawi mnie, czy ktoś już kombinował w tej materii? Ja słucham jak dotąd muzy na zerowym EQ i nie włączam póki co żsdnych ulepszaczy, ale może ktoś da jakieś sensowne EQ (własne, nie predefiniowane) + ewentualnie zesteaw ulepszaczy jakie warto włączać przy epach?

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaje zasade NO EQ. Kazde wspomaganie sie takimi wynalazkami daje tylko pozornie lepszy dzwiek :| Wtedy czesc dzwiekow w ogole znika. Czasem (na wiezy) wlaczam cos co nazywa sie "STC" jak brakuje mi bassu, przy okazji podkresla tez troche gore, ale na prawde zadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy, jeśli chodzi o mój gust to też wolę słuchać bez żadnego ingerowania w EQ i ulepszacze, jednak zauważyłem, że wraz z włączeniem niektórych efektów o wiele wyraźniej ekdponują się ledwo wyczuwalne dźwięki, ale neistety jest to okupione gorszym odwzorowaniem wokali więc coś za coś. Żebym słyszał te drobne niuanse dźwięków to muszę bardzo pogłąśniać muzykę, czasami nawet do skali 30-35 (na 40 możliwych kresek) i wtedy jest okropnie głośno, a z włączonymi efektami słyszę te niuanse już przy głosności 22-25 i głowa tak nie boli bo nie jest za głośno. Jednak szkoda, że te efekty poprawiając jedno, psują drugie ://// Dlatego jestem ciekaw, czy może odpowiednie ustawieni EQ rozwiązałoby problem. Chciałbym pójścn a jakiś kompromis...

 

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu sranie w banie :) kierujcie sie "uchami" jak zeczywiscie bardziej Ci pasuje dzwiek na wyzerowanym eq to tak sluchaj a jak sobie sprawdzisz i lepiej bedzia sluchawy brzmialy z wlaczonym to tak zostaw albo wybierz co Ci bardziej pasuje a nie: "nie wlaczam eq bo ktosa tam mowi ze to psuje dzwiek" i co z tego ze mi sie bardziej podoba ale wylacze... rofl...

zreszta ja na portach tez slucham za 0 eq bo tak jest najlepiej, ale niestety sparki sa slauchawkami "troche" przebasowanymi i reszte trzeba sobie jakos rekompensowac bo po co sie meczyc... dla zasady :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla odpowiedz na post Ignacego, ze dla zasady ma wyzerowany eq...

 

 

GoodBoy

zacznij podbijac 3 ostatnie pasma w eq i sprawdz kiedy Ci najlepiej dziek "lezy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla odpowiedz na post Ignacego, ze dla zasady ma wyzerowany eq...

 

 

GoodBoy

zacznij podbijac 3 ostatnie pasma w eq i sprawdz kiedy Ci najlepiej dziek "lezy"

 

Nie dla zasady, tylko wg. mnie bez EQ dzwiek jest po prostu bardziej naturalny, a podbijanie pasma na EQ powoduje wlasnie zanikanie szczegolow a nie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard-taki jak we wszystkich dokanałowkach

(chyba że jest to wersja OEM z Allegro ;) -tu zupełnie nie mam

pojęcia co sprzedawane jest ze słuchawkami)

 

czyli: tipsy 2*S, 2*L oraz 2 *M które znajdują się już na słuchawkach

Kabel jest bardzo cienki- ale nie było na razie skarg na jego trwałość

(Z tym że to "młode" słuchawki-sprzedawane są od 6(w Polsce) 9 miesięcy (na świecie))

Jest symetryczny (czyli w kształcie litery Y) -jeżeli będziesz próbował

nosić go za szyją będzie Ci się kładł na policzku. Tyle można powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opakowanio tylko sluchawki i dodatkowe gumki, mniejsze i wieksze, i jakas instrukcja. Ogolnie bardzo skromnie, przydalby sie jakis fateral...

Dzisiaj zauwazylem (po 2 tyg uzywania epkow) ze jakby powiekszyla mi sie srednica kanalu w uchu. wczesniej gumki srednie mialem ciasno, a teraz mam troche luzu. Mieliscie tez tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epki mam niedługo bo jakieś 3 tygodnie wiec pewnie jeszcze sporo zabawy przede mną w doborze ustawień :)

Początki były trudne :D szczególnie gdy po 20 minutach słuchania zaczynała boleć mnie głowa :angry:

GoodBoy szczerze mówiąc to jestem pod niemałym wrażeniem gdyż ja na ulicy nie dochodze nawet do 20go stopnia głośności no ale może mam słabszą głowe :lol:

Co do samych ustawień to nie słucham na zerowym eq ( widać żaden ze mnie audiofil :P ) jak narazie sprawa u mnie wygląda następująco : +6/+4/+14/+17/+23 /BBE 6/ Mch3Bass4/ MP Enhance On/ 3D Surround max i jakoś gra ;)

 

PS Co do dźwieku którego nie powinno byc pomiedzy piosenkami to nadal jest (mimo włączonego "3D Surround") jakieś inne pomysły? <_< ; a powiększenia średnicy kanału nie zauważylem....póki co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy szczerze mówiąc to jestem pod niemałym wrażeniem gdyż ja na ulicy nie dochodze nawet do 20go stopnia głośności no ale może mam słabszą głowe :lol:

Ni sądzę, ja też nei lubie na maksa słuchać muzyki, że aż mi czaszke "na*****la". Być może w plikach mp jakie masz głośność ustawiona jest inaczej (od tego wiele zależy, czy potem będziesz słuchał na głośności 20 czy na 40 w odtwarzaczu i stąd te różnice). Zapewne róznica głośności naj akiej słuchamy muzyki wynika też stąd, że Ty słuchasz na włączonych wszystkich dopalczach i to popodkręcanych dosyć wysoko i przy nich zawsze kilka kresek się zmniejsza głośność, bo one same w sobie ją zwiększają.

 

Co do samych ustawień to nie słucham na zerowym eq ( widać żaden ze mnie audiofil :P ) jak narazie sprawa u mnie wygląda następująco : +6/+4/+14/+17/+23 /BBE 6/ Mch3Bass4/ MP Enhance On/ 3D Surround max i jakoś gra ;)

Oj ten 3d na maxa to chyba lekka przesada ;)

Ja lubię te wszystkie efekty, bo ładnie uwypuklają niuanse dźwięków, le niestety ich wadą jest spłaszczanie przestrzeni akustycznej i w efekcie muzyka robi się bardzo "elektroniczna" a mało naturalna, dodatkowo wokale brzmią bardzo sztucznie, że aż skrzeczą. Idealną jak dla mnei sytuacją byłoby, gdby sam odtwarzacz, bez żadnych dopalaczy, potrafił ładnie uwypuklać drobne, ledwo uhwytne niuanse dźwięków :)

 

PS Co do dźwieku którego nie powinno byc pomiedzy piosenkami to nadal jest (mimo włączonego "3D Surround") jakieś inne pomysły? <_< ; a powiększenia średnicy kanału nie zauważylem....póki co :P

A spróbuj wyłączyć wszystkie inne dopalacze i zostaw włączony tylko 3D. Jak nie pomoże, tzn, że działa tylko na G2.

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj wyłączyć wszystkie inne dopalacze i zostaw włączony tylko 3D. Jak nie pomoże, tzn, że działa tylko na G2.

 

Widać działa tylko na G2 ;) albo nie działa tylko u mnie :D ;

co do różnicy głośności to pewnie masz rację ( choć i tak 35 wydaje mi się sporo :) ) późno było i już nie wszystko ogarniałem :P

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odebralem ep-630. wieczorem rozpoczne odsluchy i napisze cos jutro. na razie moge tylko napisac, ze zaplacilem 109 pln. sluchawki sa zapakowane w blister (a wiec nie oemy). przewody faktycznie wygladaja na bardzo delikatne - sa po prostu bardzo cienkie.

 

korcilo mnie strasznie aby kupic sobie koss spark - ich niewatpliwa przewaga nad ep-630 jest dwukrotnie nizsza cena. moze nastepnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez odpakowalem epy, troche nie moglem dobrac koncowek i zamontowac w uszach, jedyne ktore jako tako wchodza to najmniejsze, ale i tak nie leza idealnie, pewnie musze sie przyzwyczaic

najwazniejsze glowa mnie nie boli, a slucham juz z godzine, co wiecej po calym dniu pracy troche mnie glowa bolala a teraz przestala ;)

dzwiek jest duzo czytelniejszy niz w standardowych dawanych do iriverow, ogolnie czuc roznice, ale mysle ze o tym juz dosyc bylo mowione, co dziwne slychac na nich oprocz muzyki lekki szum, ktorego na standardowych nie bylo sluchac, na innych duzych philipsach tez nie, ale moze to byc kwestia innego zamocowanie

ogolnie sluchawki pierwsza kalsa, najlepsze jakich uzywalem, ale nie powalily mnie na kolana i gdzies tam czuje ze sa lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez odpakowalem epy, troche nie moglem dobrac koncowek i zamontowac w uszach, jedyne ktore jako tako wchodza to najmniejsze

 

w wiekszosci przypadkow to kazdy uzywa jednak "srednich" - sprobuj je na spokojnie zaaplikowac sobie.

na najmniejszych pewnie nie bedziesz mial tlumienia a i sam dzwiek bedzie nie taki i za cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj przesiadlem sie na wieksze gumki. Na poczatku srednie byly ok, ale pozniej trroche gorzej zaczelo jakby grac i stosunkowo duzo slyszalem dzwiekow z zewnatrz.

Dziwne bo jak dostalem sluchawki to duzych gumek nie moglem wcisnac :), widac troche mi sie uszy powiekszyly... zebym tylko nie zostal jakims typem z odstajacymi uszami jak tak dalej pojdzie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Epkach brakowało jednak tylko tej góry, nie sprzedałbym ich gdyby nie boł głowy i uszu. Będe je miło wspominał mimo krótkiej przygody z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności