Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocław meet cresyn phiaton


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Na meet wpadło tylko 3 forumowiczów, ciągle komuś coś nie pasowało, jednak nawet tak ogromną ekipą

zdołaliśmy posłuchać trochę sprzętu i ocenić

Świetne wrażenie zrobił cowon j3 którego pozwoliłem sobie

zabrać na spotkanie. Odtwarzacz brzmi wręcz genialnie, pozostawia w tyle s9. Do tego

świetny ekran obsługa, rewelacyjny korektor slot micro sd. W skrócie player idealny.

 

Co do słuchawek:

phiatony - wygląd zabójczy, brzmienie w klimacie CAL ogólnie bez szału ale fajne, tylko cena...

 

 

Z Cresynów:

 

c750e są baaardzo fajne, niczego im nie brakuje, półka niżej niż phonaki

audeo ale i tak bardzo dobre. Jeżeli będą kosztowały w

okolicach tego co PL50 lub minimalnie więcej to murowany hit. Krz stwierdził że zamulają ale zarówno Rasta jak i ja stwierdziliśmy że są świetne. Do tego dobrze izolują pomimo zmutowanej konstrukcji wymuszającej noszenie z kablem do dołu. Fajnie grają z e30, dość słabo z E2

 

 

c230 znośne, brzmią jak dla mnie na poziomie iriver AE1 -

szału nie ma, ale są bardzo wygodne i dobrze izolują, ogólnie ujdą

 

Nagłowne:

C720 - słuchawki zagadka, niby słabe ale z drugiej strony nie mieliśmy

dobrego źródłado nich a słuchawki były ewidentnie nie wygrzane, Rasta je wygrzeje,

damy im drugą szansę

 

C512 i HP600 dosyć zbliżone jakościowo, wg mnie z lekką przewagą dla hp600 słuchawki

klasy k430/px200 jeśli będą od nich tańsze to szykuje się kolejny hit,

niewielkie, przenośne słuchawki z bogatym i pełnym brzemieniem, jednogłośnie

jesteśmy tutaj na TAK. Refurby c512 kiedyś mieliśmy za 99zł, jeśli cena

sklepowa nie przekroczy 150 będzie to jeden z najbardziej polecanych modeli.

 

HP500 wyglądają również ciekawie ale nie mieliśmy możliwości odsłuchu gdyż

dostarczony egzemplarz ma złamany pałąk

 

C550H malutkie, składane, grają również nieźle, gorzej niż c512/hp600 ale

nadal trzymają poziom, model godny polecenia

 

C200 - najmniejszy model coś tam grają, nie zwalają z nóg ani

pozytywnie ani negatywnie

 

Clip-on'y

Tego typu słuchawkom mówimy stanowcze nie, tutaj królują ksc75 i nic nie

jest w stanie im dorównać

 

Pchełki

Cresyn zawsze słynął z dobrych pchełek które dołączali do odtwarzaczy

irivera

 

C220e- pchełki z zausznikiem - rewelacja nieporównywalnie lepsze niż testowane przeze mnie

soundmagic eh10, te pchełki grają jak dla mnie na poziomie przyzwoitych dokanałówek, do tego

odrobinę izolują i świetnie się trzymają ucha. Tak dobrych wrażeń się po nich nie spodziewaliśmy

 

AXE IV również bardzo bardzo udany model, dobrze leżą wg mnie jest to brzmienie godne

topowych pchełek, świetnie wykonane

 

EP300 - ten model również należy pochwalić, dziwna konstrukcja sprawdza się

w kwestii wygody, brzmienie raczej dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C750 faktycznie fajne słuchawki ale faktycznie mulą. W dodatku potrzeba im ciepłego playera. Nie zgodzę się że niczego im nie brakuje, bo brakuje im wszystkiego po trochu. Przede wszystkim brakuje im polotu i finezji, większej dynamiki i rozdzielczości. Są również braki konstrukcyjne.

 

HP720 to słuchawki oparte o ten sam przetwornik co HP600 o czym pisałem na forum audio_head.

Słuchawki trudne do zdefiniowania i wcale nie zwalałbym winy na "niewygrzanie". Moim zdaniem te słuchawki tak po prostu grają. Brzmieniowo zbliżone do HP600

 

HP600 to nie jest półka K430 tylko półka wyżej niż K450. Słuchawki te grają na jednakowym poziomie z modowanymi HTX7. HTX7 mogą się poszczycić delikatnie lepszą sceną, ze względu na to że uszy wchodzą całe do muszli.

HP600 z tego co mówił Darkside mają kosztować ok 200zł. Moim zdaniem jest to świetna cena za jedna z najlepszych słuchawek portable na rynku.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dziwne wg mnie 600 i 720 są w ogóle nie podobne do siebie, jutro jeszcze raz posłucham bo może mi się mylą słuchawki

 

właśnie sobie słucham tych c750e i jeżeli one cenowo będą poniżej 250 a zapewne będą, to absolutnie nie można im wytykać braku dynamiki, finezji, rozdzielczości itd... na pewno są dla mnie znacznie lepsze niż: ne6, addiem, wszystkie SM, ex500, chyba też shure se102, ale tutaj zależy z czym grają

 

 

 

Edit:

Pendulum immersion e2 BBE + cresyn c750e jest mistrzostwem świata, na audeo ta płyta tak dobrze nie brzmiała... @Piotruś mozesz mnie zjechać jak chcesz dla mnie te słuchawki są rewelacyjne, pomimo iż nie mają detaliczności audeo, ani ich wielkiej przestrzeni, ani tej fajnej lekko przesadnej perkusji; mają w sobie coś co daje tonę radochy ze słuchania, szczególnie klimatów pendulum czy też chase&status, MT Eden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru Cię zjeżdżać :lol: bo niby za co.

Oczywiście jeśli te słuchawki kosztowałyby koło 200zł to są całkiem niezłe.

Ja ich słuchałem ze s:flo i z fuzem, z którym zagrały lepiej nawiasem. One potrzebują ciepłego źródła.

Na s:flo było zbyt sucho. Z fuzem pokazało się trochę więcej dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja powiem ze c750 według mnie grają naprawdę okej. Fakt jak wyżej zostało powiedziane, nie jest to półka audeo ale czy one są zmulone ? - raczej nie.. Wiadomo źródło trzeba dobrać jak do wszystkiego ale do 250 zł to raczej ciężko będzie dostać coś lepszego.Konstrukcja nie jest rewelacyjna, ale w brew pozorom w uchu siedzą bardzo dobrze i wygodnie.Myślę że na pewno warto się nimi zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dostaliście połamane HP500? Przecież był drugi egzemplarz nie uszkodzony. Kurop, zagadaj do Sapiego. Niech wam wyśle sprawny model. Mi się C750E b.podobają z moim A826, przez ten jego lekki loudness. Ładnie się to zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nom dostaliśmy połamane, jutro zgłoszę reklamację do P.S.

 

tak w ogóle to jeżeli ktoś się nie załapał na meet a chciałbym posłuchać tych słuchawek to nie ma problemu, jeszcze przez kilka dni będą we Wrocławiu. Proszę tylko o wcześniejszy kontakt, gdyż nie chce mi się nosić całego kartonu z domu do pracy i czekam na autko, które bede mial pod koniec tygodnia. Ale pojedyncze sztuki do odsłuchania bez problemu mogę zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsampierw trzeba podziękować Kuropowi za organizacje, ulokowanie i poczęstunek ;]

 

Co do samych testów Phiatonowo/Cresynowych to nie na tyle się przyłożyłem by coś ciekawego napisać, ale...

 

Zaczynając od Phiatonów - bardzo fajnie. Mimo zachwytu nad designem to czerwień nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia, natomiast nie pamiętam słuchawek tak świetnie wykonanych. Bardzo dobre materiały, idealnie chodzący pałąk. Mimo lekkiego uścisku na głowie, nie wydaje mi się, by powodowały duży dyskomfort przy dłuższych odsłuchach.

Co do prezencji to nie wiem czy porównałbym je do CAL! gdyż byłem świeżo po sprzedaży Creative'ów - na pewno mogłem ich słuchać z E10, które w zestawieniu z CAL! muliły niemiłosiernie ale jednak nie postawiłbym ich w jednej półce. Mimo to zagrały bardzo ładnie i kolorowo, jednak gdy usłyszałem ile sobie życzą za nie w sklepie już tak wesoło nie było.

 

Cresyn HP-600

Przed założeniem ich na głowę poznałem ich wartość więc testy od razu przekładały się na cenę i tu warto zaznaczyć, że przy niskim budżecie mogą być alternatywą dla słuchawek do 200zł. Co się rzuca na pierwszy ogień to świetny bas, o który bardzo ciężko przy niskim budżecie, a tu jednak był i to całkiem sporo. Bawiąc się EQ wyciągnąłem górę na tyle zadowalającą, że mogłem się troszkę uśmiechnąć. Naprawdę bardzo fajne słuchawki.

 

C750E

Od razu napiszę, że dla mnie bez rewelacji.

Może przez to, że słuchałem ich ostatni i po opiniach oczekiwałem ochów i achów ale na mnie wrażenia nie zrobiły.

Od tygodnia katuję Phonaki, które dalej nie są tym czego szukam więc określenie ich jako Audeo półkę niższe dla mnie jest niewystarczające :)

Druga sprawa, że do odsłuchów używałem tylko swojego E10 i E2, z którymi być może się nie zgrywają jak z E30.

Dla mnie to nie grało i tyle. Jeden wielki muł i nic z tym nie mogłem zrobić EQ. Przeleciałem całe pasmo i nie osiągnąłem nic zadowalającego.

Plus za wygodę! bo bardzo fajnie siedziały w uchu.

 

Największa niespodzianka meetu sprawiły któreś z pchełek - chyba C220E.

Jak to Kurop powiedział: "Chcesz posłuchać pchełek, które nie grają jak pchełki?" :)

I bardzo ładnie to podsumował. Nie miałem żadnych pchełek w uszach od kilku lat... no może z kilku minutową przygoda ze stockowymi Apple'a, także bardzo się zdziwiłem, że pchełki mogą tak zagrać jak zagrały.

Zresztą Cresyny znane są z pcheł ale nie spodziewałem się tego co usłyszałem. Po krótkiej zabawie z E10 zagrały na tyle fajnie, że to je zapamiętałem jako Cresyny z meetu Cresynów.

Nie przypominam sobie, żebym wcześniej w jakichkolwiek pchełkach słyszał taką szczegółowość, zaznaczone rejestry dolne i górne jednocześnie.

Naprawdę wielki plus za te słuchawki.

 

Dla mnie motywem przewodnim meetu było możliwość posłuchania nowszych rozwiązań, na które wcześniej nie mogłem sobie pozwolić dla tego niezmiernie mnie cieszyła możliwość posłuchania Ultrasone'ów czy w końcu HD380 Pro. Wszystko jednak szybko minęło po podłączeniu kolejno 900, 2500 i 380 bezpośrednio do E10. Nie miało prawa to zagrać bez wzmacniacza i nie zagrało. Dużo przyjemniej się słuchało Cresynów :(

Dodatkowo miałem możliwość posłuchania NE-6 i SE102 w kolejności podania.

Nie jestem bassheadem i nigdy zbytnio nie przeszkadzał mi brak basu w słuchawkach ale po podłączeniu NE-6 dostałem dużego banana.

Po przesiadce na SE102 było jeszcze lepiej na tyle, że rozważam pozbycia się Audeo i zakupienia Shurów - mega słuchawki!

 

Dziękuje jeszcze raz za spotkanie i pozdrawiam uczestników.

Do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jutro przyjadą do mnie shurki se310 jakbyś chciał posłuchać,

sam wychodzę teraz z założenia że żegnam się z audeo, i zostaną jedne z tych 2 modeli shure se102 albo se310, tym bardziej że pare groszy które zostanie przyda się do łatania wakacyjnego budżetu

 

se102 urzekają pełnią dźwięków i szczegółowością, wyważonym basem z potężnym impaktem, ogólnie jednak bardziej mi podchodzą od cresynów c750e i dużo lepiej zgrywają się z e2. No i cena jest delikatnie mówiąc bardzo okazyjna. Chociaż patrząc na ich "techniczne możliwości" do audeo nie mają startu, za to dają dużo radochy

 

se310 kupiłem w ciemno ze względu na "dobrą promocję" spodziewam się po nich naprawdę wiele, zobaczymy jutro na co je stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

se310 kupiłem w ciemno ze względu na "dobrą promocję" spodziewam się po nich naprawdę wiele, zobaczymy jutro na co je stać...

To się nie przelicz. Bo to są nowe e3c, a co za tym idzie grają podobnie jak Aurvana zen :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

słucham ich sobie i nie zgadzam sie kompletnie z porównaniem do aurvan...

jedyne co mi bardzo przeszkadza w nich, to komfort, nie leżą mi dobrze w uszach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności