Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Posty na forum nie sa wlasnoscia uzytkownikow ?


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie duza strata bylo odejscia Getza. W moim odczuciu to w zasadzie ten gosc "wyznaczal" tutaj poziom merytoryczny postow. Ale to juz troche offtopicowo. Ja tez nie mam pelnego obrazu bo sledzilem forym od 2006 a nie wczesniej.

 

Ja mam bardziej pytanie w sprawie, co zrobimy. Piszemy jakis "list" do mp3store czy czekamy az prawdopodobnie nikt nie odpowie w tym watku :) ? Chyba kazdy sie zgodzi, ze kilka slow nt. regulaminu by sie przydalo.

 

 

Racja ludzie odchodza z tego forum.Ludzie z ktorymi pisalem juz dawno sie nie pojawiali.

Cos trzeba zrobic - najlepiej napisac list z zapytaniem jaki ma to sens oraz wyrazic nasza opinie ze regulamin jest zly (dla forumowiczow).

 

Zakladajac ze regulamin takiej spolecznosci jak to forum to swoisty zestaw praw i obowiazkow ktore nalezy przestrzegac i dzialac zgodnie z nim ... to ja mysle ze tu z logiczna i ludzka sprawiedliwoscia nie ma nic wspolnego.Co gorsze to zakrawa na lamanie prawa.No bo jak moze ktos przywlaszczyc sobie czyjas wlasnosc bez jego zgody!? Poza tym regulamin musi zawierac elementy zgodne z prawem powszechnym.Wiadamo ze mozna mozna miec swoje forum i ukladac sobie jaki sie chce regulamin ... ale zgodnie z prawem.

 

Forum ma byc miejscem spotkan osob zainteresowanych tematyka.Hobbistow ktorzy lubia te zagadnienia.Wlasciciel tworzy je aby dac nam plac/platforme abysmy tworzyli spolecznosc i produkowali sie wyluskujac co w branzy jest i co jest wartosciowe."Skutkiem ubocznym" dla wlasciciela (poniekad dobra forma symbiozy- kazdy cos z tego ma:) ) jest to ze za nic ma cenne wiadomosci oraz rozeznanie co jest dobre i co warto kupic do sieci sklepow aby byly z tego zyski.

Takim regulaminem jaki obecnie ma obowiazywac to ta delikatna symbioza zostanie-zostala rozdzielona na tyle skutecznie ze juz nic nie ma sensu (oby nie bylo to celem czyli przez takie dzialania zlikwidowanie forum).

Nowy regulamin to regulamin dyktatora.Z demokracja to nie ma nic wspolnego.

Jesli forum zostalo stworzone jako miejsce dla ludzi o zamilowaniach do muzyki, sprzetu grajacego i dalo sie im wole i mozliwosc swobodnego pisania, dzielenia sie doswiadczeniem i przyjemnego spedzania wsrod "takich samych" osob ktorych to kreci ... to ten regulamin wszystko to zabije ... i forum padnie. A jesli tak sie stanie to wlasciciel "podetnie" sobie galaz na ktorej siedzi ... bo bez tych ludzi forum nie ma ... nie ma tez darmowych specjalistycznych planow zakupowych.

 

Dla mnie duza strata bylo odejscia Getza. W moim odczuciu to w zasadzie ten gosc "wyznaczal" tutaj poziom merytoryczny postow. Ale to juz troche offtopicowo. Ja tez nie mam pelnego obrazu bo sledzilem forym od 2006 a nie wczesniej.

 

Ja mam bardziej pytanie w sprawie, co zrobimy. Piszemy jakis "list" do mp3store czy czekamy az prawdopodobnie nikt nie odpowie w tym watku :) ? Chyba kazdy sie zgodzi, ze kilka slow nt. regulaminu by sie przydalo.

 

Racja ludzie odchodza z tego forum.Ludzie z ktorymi pisalem juz dawno sie nie pojawiali.

Cos trzeba zrobic - najlepiej napisac list z zapytaniem jaki ma to sens oraz wyrazic nasza opinie ze regulamin jest zly (dla forumowiczow).

 

Zakladajac ze regulamin takiej spolecznosci jak to forum to swoisty zestaw praw i obowiazkow ktore nalezy przestrzegac i dzialac zgodnie z nim ... to ja mysle ze tu z logiczna i ludzka sprawiedliwoscia nie ma nic wspolnego.Co gorsze to zakrawa na lamanie prawa.No bo jak moze ktos przywlaszczyc sobie czyjas wlasnosc bez jego zgody!? Poza tym regulamin musi zawierac elementy zgodne z prawem powszechnym.Wiadamo ze mozna mozna miec swoje forum i ukladac sobie jaki sie chce regulamin ... ale zgodnie z prawem.

 

Forum ma byc miejscem spotkan osob zainteresowanych tematyka.Hobbistow ktorzy lubia te zagadnienia.Wlasciciel tworzy je aby dac nam plac/platforme abysmy tworzyli spolecznosc i produkowali sie wyluskujac co w branzy jest i co jest wartosciowe."Skutkiem ubocznym" dla wlasciciela (poniekad dobra forma symbiozy- kazdy cos z tego ma:) ) jest to ze za nic ma cenne wiadomosci oraz rozeznanie co jest dobre i co warto kupic do sieci sklepow aby byly z tego zyski.

Takim regulaminem jaki obecnie ma obowiazywac to ta delikatna symbioza zostanie-zostala rozdzielona na tyle skutecznie ze juz nic nie ma sensu (oby nie bylo to celem czyli przez takie dzialania zlikwidowanie forum).

Nowy regulamin to regulamin dyktatora.Z demokracja to nie ma nic wspolnego.

Jesli forum zostalo stworzone jako miejsce dla ludzi o zamilowaniach do muzyki, sprzetu grajacego i dalo sie im wole i mozliwosc swobodnego pisania, dzielenia sie doswiadczeniem i przyjemnego spedzania wsrod "takich samych" osob ktorych to kreci ... to ten regulamin wszystko to zabije ... i forum padnie. A jesli tak sie stanie to wlasciciel "podetnie" sobie galaz na ktorej siedzi ... bo bez tych ludzi forum nie ma ... nie ma tez darmowych specjalistycznych planow zakupowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-s ale niektórzy tego po prostu nie rozumieją. Uważają że ponieważ są właścicielami to są panami wszechświata i mogą wszystko - no racja mogą tylko że efekt ich działań będzie/jest jaki będzie/jest. A najśmieszniejsze jest to że na końcu pan m się obudzi i zapyta "dlaczego wszyscy odeszli, chcieli zmian a jak je dostali to sobie poszli" Cóż, niektórzy powinni 10 razy się zastanowić a później działać.

Nie mówiąc już o tym że dawno temu zwolniłbym firmę robiącą mi taki PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje tak ze jak chcesz byc i pisac na forum to przestajesz byc wlascicielem swojego autorskiego napisanego przez siebie tekstu.

A jesli nie podoba sie to wyjscia innego nie ma jak zniknac.

 

haha. brawo.

zupelnie sie nie zgadzam i chyba nawet nie trzeba tego tłumaczyć...

 

a do tego się po częsci sprowadza nowy regulamin.

 

wyobraź sobie że wrzucasz swoje zdjęcia do jakiejś galerii internetowej, typu obiektywni.pl etc etc.

a oni po miesiącu zmieniają treść regulaminu, że mogą te foty publikować gdzie wlezie.

póki Twoje foty są słabe to w zasadzie Cie to nie obchodzi. ale kiedy Twoje zdjęcia zaczynają być na poziomie publikacji z gazet, to zaczyna się robić nieciekawie.

po pierwsze, mają oni źródło darmowych materiałów (za te same od "pro" musieliby zapłacić), a po drugie robią to bez Twojej zgody.

 

i wracamy do punktu wyjścia - w tym wypadku mojego pierwszego posta w tym temacie.

jeśli chcieliby użyć mojego tekstu gdzieś i wcześniej o to zapytali - nie ma sprawy. chętnie oddam za darmo. pod warunkiem, że podpiszą go moim nickiem przynajmniej.

 

EDIT:

czytając kolejne posty Art-S'a dochodze do wniosku, że mogłem źle zrozumieć jego poprzednią wypowiedź ;pp

EDIT2: ok, zacytowane przeze mnie zdanie Artsa jest bardzo trafnym podsumowaniem pktu 5.5 nowego regulaminu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chce zauważyć tylko jedną rzecz.

Admini byli wczoraj dostępni na forum, co widać po zmianach shoutboxa, a żaden się nie ustosunkował się do tego tematu, ani nie poinformował o zmianie regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chce zauważyć tylko jedną rzecz.

Admini byli wczoraj dostępni na forum, co widać po zmianach shoutboxa, a żaden się nie ustosunkował się do tego tematu, ani nie poinformował o zmianie regulaminu.

Machanie shoutem mi się wydaje że było sposobem żeby tą obecność podkreślić i pokazać że nikt nie ma zamiaru nic w tej materii napisać... moim zdaniem...

Takie "patrzcie, widzimy wasze oburzenie ale co nas to...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chce zauważyć tylko jedną rzecz.

Admini byli wczoraj dostępni na forum, co widać po zmianach shoutboxa, a żaden się nie ustosunkował się do tego tematu, ani nie poinformował o zmianie regulaminu.

 

chciałbym zwrócić uwagę że - z pozostałych nowości - "forum news" nie jest już dostępne ze strony głównej forum (i nie wiem czy nie zniknęło całkowicie - nie chce mi się szukać)... więc nie oczekujcie że admini zrobią o tym newsa, bo nie mają nawet gdzie go umieścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rozporządzenia autorskimi prawami majątkowymi do utworu w drodze umowy, jej strony zobowiązane są enumeratywnie wskazać pola eksploatacji, w zakresie których dochodzi do przeniesienia autorskich praw majątkowych z twórcy na nabywcę.

 

Ustawodawca w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wskazał przykładowe pola eksploatacji. Są nimi: prawo do wytwarzania egzemplarzy utworu, wprowadzania do obrotu, publiczne wystawianie, wyświetlanie, udostępnianie utworu, etc. A contrario, brak wskazania w umowie danego pola eksploatacji oznacza, że nabywca nie ma prawa korzystać w zakresie nieuregulowanym z autorskich praw majątkowych do utworu, które pozostają przy twórcy.

 

Autorskie prawa majątkowe do utworu są prawami zbywalnymi. Do ich przejścia na inny podmiot może dojść bądź na podstawie umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowy licencyjnej (umowy cywilnoprawnej) zawartej pomiędzy twórcą a nabywcą utworu bądź w drodze dziedziczenia. Odmienna zasada w zakresie rozporządzania autorskimi prawami majątkowymi do utworów obowiązuje w przypadku tzw. utworów pracowniczych.

 

Zgodnie z art. 12 ustawy o prawie autorskim, pracodawca, z chwilą przyjęcia utworu od pracownika nabywa autorskie prawa majątkowe w granicach wynikających z umowy o pracę i zgodnego zamiaru stron, chyba że umowa o pracę stanowi inaczej.

 

Pracodawca i pracownik mogą zatem w inny sposób ukształtować autorskoprawne aspekty korzystania przez pracodawcę z utworów pracownika - twórcy. Brak uregulowań w umowie o pracę w zakresie autorskich praw majątkowych do utworu pracowniczego stwarza jednakże domniemanie, że z chwilą przyjęcia utworu pracodawca nabył do niego autorskie prawa majątkowe w granicach wynikających z umowy o pracę i zgodnego zamiaru stron.

Więc tak, regulamin obecnie istniejący na forum (a przynajmniej ten punkt czyli 5.5) jest nieważny i nigdy nie był! To primo

Secundo pan dający przykład gazetę jest w głębokim błędzie w swoich przekonaniach. Gdyż zgodnie z przytoczonym tu art.12 pracodawca nabywa prawa autorskie majątkowe w ramach umowy o pracę. Czyli dostajesz za to regularne wynagrodzenie. Jeśli piszesz do gazety za darmo to musiałeś podpisać umowę o nieodpłatne przeniesienie praw autorskich majątkowych - patrz pkt. wyboldowany na czerwono.

Prawa autorskie osobiste są NIEZBYWALNE.

 

Tak naprawdę idąc dalej tym tropem - zablokowanie możliwości usunięcia swojego tekstu z tego forum jest przywłaszczeniem sobie autorskich praw osobistych!(jako twórcy tekstu - usera) przez firmę MIP, która to tym samym mówi "to twój tekst ale my Ci nie pozwolimy go zmienić, usunąć ani przenieść, bo tak" - jak dla mnie jest to niezgodne z prawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, muszę się z Tobą nie zgodzić. Gdyż moim zdaniem to zdanie: *na podstawie umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych* oznacza w naszym przypadku właśnie regulamin. A *pola eksploatacji* lub *granice wynikające z umowy* to wszystkie podpunkty... Tylko chodzi o to, że my nie zaakceptowaliśmy umowy(zaakceptowaliśmy tylko stary regulamin), więc póki nie wyskoczy nam okienko z regulaminem do zaakceptowania nas dotyczy ciągle stary regulamin. Dodatkowo skoro prawo nie działa wstecz to do MIP'u należą prawa autorskie do postów napisanych po zaakceptowaniu przez każdego regulaminu. Może, że w regulaminie dopiszą, że dotyczy też postów wcześniejszych, czego nie zrobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli na forum co zauważono po zmianie shoutpudła. Mają nas w dupie.

 

 

Ziemia do "góry" jest tam kto?!!!

 

Jestem tu krótko. Ale to właśnie Ci najlepsi i najbardziej doświadczeni właśnie *****dalają!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, muszę się z Tobą nie zgodzić. Gdyż moim zdaniem to zdanie: *na podstawie umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych* oznacza w naszym przypadku właśnie regulamin. A *pola eksploatacji* lub *granice wynikające z umowy* to wszystkie podpunkty... Tylko chodzi o to, że my nie zaakceptowaliśmy umowy(zaakceptowaliśmy tylko stary regulamin), więc póki nie wyskoczy nam okienko z regulaminem do zaakceptowania nas dotyczy ciągle stary regulamin. Dodatkowo skoro prawo nie działa wstecz to do MIP'u należą prawa autorskie do postów napisanych po zaakceptowaniu przez każdego regulaminu. Może, że w regulaminie dopiszą, że dotyczy też postów wcześniejszych, czego nie zrobili...

Ale z czym się nie zgadzasz? Z tym że regulamin nie obowiązuje? Przecież jeśli dobrze rozumiem to właśnie napisałeś to w swoim poście.

Regulamin obowiązuje użytkowników rejestrujących się po 25.05 i nikogo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie Ci najlepsi i najbardziej doświadczeni właśnie *****dalają!!!

Poza tym tematem i sb już to w gruncie rzeczy zrobili... ;)

A żeby było ciekawiej Forumowicz_ się zaczął więcej niż zwykle wypowiadać, albo tylko mi się wydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIP ma prawa do recenzji tylko i wyłącznie wtedy, gdy wypożyczyło sprzęt (co wyraźnie zaznaczali na papierach). Aby mogli publikować, opierać się o daną wypowiedź, muszą wcześniej otrzymać pisemną zgodę.

 

Jak było już to pisane wcześniej nowy regulamin obowiązuje userów zarejestrowanych po 25.05.2010. Póki nowego zapisu nie wykorzystają w stosunku do osób, które go niezaakceptowały, to można porozmawiać z adwokatem.

 

Samowola jest karalna praktycznie wszędzie. A co do nie wydanych nagród to można wejść na drogę sądową po wynagrodzenie, można też poradzić się rzecznika praw konsumenta.

 

Tyle ode mnie, muszę robić testy na prawko. Życzę powodzenia, jestem z wami

 

Wasz maciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat jesli chodzi o prawo działające wstecz nie macie do konca racji. tego rodzaju prawo nie dziala tylko w takim przypadku.

 

Załozmy ze w regulaminie nie było zapisu o dublowaniu tematów i jakiś Pan X go dublował non stop.

 

Następnie po jakims czasie wprowadzono zapis w regulaminie ze dublować nie wolno.

 

W takim przypadku Pan X nie moze otrzymac kary za dublowanie przed tym dniem ale moze otrzymac kare za dublowanie po tym dniu.

 

Regulamin tak czy siak powinien wyskoczyc jako nowy tak jak na allegro i podjecie dwoch decyzji. Akceptacja albo rezygnacja z dalszego uczestniczenia. Obowiazujacy regulamin nie pozwala zawłaszczyć naszych postów, recenzji sprzed tego dnia ale pozwala zrobić to z recenzjami po dniu kiedy został wprowadzony

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Kilka rzeczy poprawiłbym w zmianach o regulaminie. Na pewno autor recki jest jej twórca.

Mozna dawac linki do tej recenzji w necie bo ciagle prowadzi to do jej autora. Zresztą są to dziania powszechne i każdy tak robi. Nawet sa tu linki o recenxzjach z innych źródeł.

 

Gorzej gdby ktoś chcial opublikowac recenzje na lamach czasopisma. Mysle ze zgoda autora by sie przydala.

 

Forum przechodzi zmiany ze względu na zapowiadane nowe działania i pewnie chwile to zajmie zaczym się wszystko ureguluje tak aby przynajmniej 90% ludzi była zadowolona - miejmy nadzieje. Z kolei Ci którzy tak najeżdżają na forum.mp3store i maja jako avatar logo MP3Store z czarna kokardka to chyba powinni się lekko pohamowac.

 

Myślę ze to jest bardzo poważne naruszenie a nawet patrząc nie ze strony prawnej to na pewno prymitywne .

 

pozdro

szczygiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, ale byłem na pewnym forum, gdzie pewnego dnia jego właściciel/admin zamknął wszystko oświadczając krótko,że zamyka... i tyle. Wszystkie posty (wiele wartościowych) poszły spać. Maili nie odbierał i tyle go szukaj. Prawo prawem, a każdy robi co chce. Mam nadzieję, że tu tego nie będzie.Może w MIPie już myślą, jak z tego inteligentnie wyjść ? Kolejna zmiana regulaminu z powiadomieniem userów, albo nawet sonda na ten temat ? Być może... Pozdrawiam pogodnie, bo są ważniejsze sprawy i też przeżyję... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności