Skocz do zawartości

T10 Poziom Glosnosci :(((


Rekomendowane odpowiedzi

Dzakart, czyzby sluchawki pod jazz? :)

 

Nie :) Z jazzu to ja tylko Jopek :)

 

Lada chwila w Polsce powinny pojawić się nowe Sony Ex-90.

 

Są to hybrydy łączce zalety dokanałówek ( izolacja ) z dużymi przetwornikamia

pchełek > dają więc dzwięk wyraznie mocniejszy niż 9 mm dokanałówki

(takie jak EP-630 , czy Sony Ex 71 )

 

To jakis najnowszy model? Jakie maja opinie? Cena troszke duza, ale jezeli mialy by ladnie grac to bylbym skory nawet sie skusci :) Obecnie jestem w UK, a tutaj wybor sluchawek raczej bardzo mizerny :( A i ceny niezbyt zachecajace - EX-71 - 35f, MX500 - 15f, PX100 - 30f.

 

ja słuchałem PX 200 na T10 i musiałem podjechac do ok 33-34 na skali,

żeby móc komfortowo słuchać. Myśle, więc, że dla Dzakarta bedą za ciche.

 

To mnie troszke zmartwiles, bo PX100 bardzo mi sie podobaly :) Ale fakt, ze to sluchawki otwarte i na zewnatrz tak jak mowicie nadwac sie raczej nie beda... bo w domu to i oryginalne Cresny daja rade :)

 

No coz... to ja chyba jednak tak jak wieszkosc wezne EP-630, choc nie bardzo mi to pasuje...

 

Chyba, ze Iriver wypusci poprawiony firmwire i moj T10 wkoncu zagra glosno na kazdym ustawieniu EQ to wtedy i wybor sluchawek bedzie prostszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podczas wczorajszej wizyty w Londynie wstąpiłem do Appel Store i na żywo przesłuchałem kilka słuchawek, (wszystkie na EQ normal)...

 

Na pierwszy ogień poszły Bossy, bo jak i cena i wygląd był imponujący :) Niestety pamiętam tylko ceny, bo Boss stosował jakieś straszne długie nazwy...

 

Pierwsze Bossy - 289f, zamknięte, dość duże - dźwięk niemalże idealny, świetna góra i dół, zdecydownie najlpesze słuchawki jakie usłyszałem tego dnia.

 

Kolejne Bossy - 119, również zamknięte, mniejsze od poprzednich - cichsze, ale też b. dobre, brzmienie podobne to większego brata.

 

Sennheiser PX200 - chyba 49.90f - jak na zamknięte słuchawki byłem lekko zaskoczony, tłumnienie jakieś nie takie, i troszkę dziwnie wchodzą na uszy - grają dość głośno, bardzo mocna góra, czasami aż "piszczały", i niestety zupełny brak bassu, miałem wrażenie, że moje pchełki potrafią więcej go wydać niż te px-y...

 

Sennheiser PMX200 - opórcz kształtu nie zauważyłem różnicy do PX200.

 

Sennheiser PXC250/300 - nie zagrały :blink:

 

Sennheiser PX100 - 30f - dość dobrze "leżały" mi na uszach, niestety dźwięk jak z nich się wydobył mnie rozczarował. Zupełnie brak góry, dźwięk ciemny, basu za dużo! Śmiem twierdzić, że jest go tak dużo, że psuje resztę pasm. Grały dość głośno ale odczuwalnie ciszej od PX200. Ogólnie nie polecam. Chyba, że ktoś lubuje się w basie... samym basie :)

 

Sennheiser PMX 60 - 25f - świetne! :) Naprawdę, jak za taką cenę zagrały bardzo, bardzo dobrze, byłem bardzo zdziwiony, głośne, ze zrównoważonym dołem i góra, jedyne co mi się nie podobało to dość słaby "docisk" do uszu, ale to może, że jakoś specjalnie ich nie napasowywałem. Bardzo pozytywne odczucia mam z tymi słuchaweczkami.

 

AKG 27 - 39.90f - ładny design, dobrze leża na uszach i do tego świetnie grają! Napewno lepsze od każdych

Sennheiser jakie słuchałem, i do tego są całkiem głośne. Polecam!

 

AKG 28 - 49.90f - gorsze od 27? Nie wiem, mniej mi sie podobał dźwięk, jakiś taki dźiwny, mniej klarowyn niż w niższym modelu.

 

I to na tyle... chyba zdecyduje się na kupno AKG 27, bardzo mi przypadły do gustu i do tego ładnie grają. Zakupie jak tylko wróce do Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zniechęciliście do T10 skoro jednak cichszy jest od IFP7xx/8xx. I nie - nie jestem głuchy, zwykle nie przekraczałem połowy, maks. 3/4 skali, ale są piosenki na których warto dać czadu, albo po prostu ciche... Na przykład Dire Straits - Brothers in arms... Tutaj mogę słuchać na maks. nawet na bardzo mocnym sprzęcie. Nie wiecie może czy H10 junior też jest cichszy of IFPków tak jak T10, czy raczej głośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zniechęciliście do T10 skoro jednak cichszy jest od IFP7xx/8xx.
Podobo ograniczenie głośności tyczy się wyłacznie modeli europejskich (słynne 100 dB). Jeśli natomiast kupisz iRivera z USA nie będziesz miał w/w blokady. Zresztą jeden z forumowiczów przesiadał się z ifpka 700 bądź 800 series na iRivera T10 from USA i nie narzeka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zniechęciliście do T10 skoro jednak cichszy jest od IFP7xx/8xx. I nie - nie jestem głuchy, zwykle nie przekraczałem połowy, maks. 3/4 skali, ale są piosenki na których warto dać czadu, albo po prostu ciche... Na przykład Dire Straits - Brothers in arms... Tutaj mogę słuchać na maks. nawet na bardzo mocnym sprzęcie. Nie wiecie może czy H10 junior też jest cichszy of IFPków tak jak T10, czy raczej głośny?

 

 

Wbreew pozorom maksymalna głośnośc tej serii iaudio jest wg mnie większa niż serii Txx i porównywalna do serii ifp - przynajmniej można na takim iaudio osiągnąć graniće nie do wytrzymania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolega ma Iaudio 5. Wziąłem sobie jego iaudio i dałem głośność na fulla nawet na koss plug i sobie słuchałem i mi wcale nie przeszkadzało... A głuchy nie jestem... i na IFP na połowe skali na plugach ledwo mogłem słuchać... Chyba, że ten mój kumpel jakiś ograniczony firmware miał albo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moze pochwale sie tym, co mam ladnie napisane w pliku .sys w playerze:

 

[T10_PURE]

version = 1.70

language = fre

mode = UM

tuner = NO

space = 1G

burn = 1

 

Czy to oznacza, ze moj player jest w wresji francuskiej, tudziez tej najbardziej zbiedzonej? I jak teraz, przy tych bledach software'u (brak opcji "F/W Upgrade", T10 nie jest rozpoznawany przez updater) moge normalnie sluchac odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Własnie wczoraj się przesiadłem z IFP 799 na T10 (kupiłem sobie T10 a IFP 799 oddałem żonie)...

 

 

.... i dziś się odmieniam.

 

Ludzie jakie T10 to ****o. Kurcze, co wy w tym widzicie? Jakość dźwięku bardzo zbliżona, a o głośności to aż strach się wpypowiadać. Kiedyś kupiłem IFPka żeby nie brzmiał jak pierdziawka która pierdzi po cichu a nie gra pożądnie.

Teraz twierdze że kupiłęm pierdziawkę która nazywa się T10. Dopóki nie zdejmą tego ograniczenia, nie chce mi się nawet dotykać T10. Może i jest ładniejszy i lepszy ma dyktafon (nawet wydaje mi sie że i radio również)... No ale ten poziom głośności to dramat. I stwierdzenie, że psuję sobie uszy nie ma w ogóle dla mnie znaczenia. Gro muzyki mam po prostu nagrane ciszej i pracuję w hałaśliwym pomieszczeniu więc chcę przynajmniej mieć możliwość posłuchania trochę głośniej niż idąc po ulicy. T10 mi to skutecznie uniemożliwia.

 

Ludzie ale się zawiodłem. Koniec z Iriverem - to był mój ostatni (no chyba, że zmienią firmware)

 

pozdrawiam

dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zniechęciliście do T10 skoro jednak cichszy jest od IFP7xx/8xx.
Podobo ograniczenie głośności tyczy się wyłacznie modeli europejskich (słynne 100 dB). Jeśli natomiast kupisz iRivera z USA nie będziesz miał w/w blokady. Zresztą jeden z forumowiczów przesiadał się z ifpka 700 bądź 800 series na iRivera T10 from USA i nie narzeka :)

 

to ja zem sie przesiadl i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale się zawiodłem. Koniec z Iriverem - to był mój ostatni (no chyba, że zmienią firmware)

 

napisz do parlamentu europejskiego (do francji konkretnie) - nie wiem czy wiesz, ale już iFP-ki miały z tego powodu ograniczoną głośność ;] dobrze też, że nie słyszałeś innych odtwarzaczy, np. SONY, któro ma całe 1,5mW na kanał :>

 

to NIE JEST wina irivera, iriver jako producent może się tylko podporządkować przepisom...

 

---

 

a zmienić firmware faktycznie możesz - zmiana na UMS powoduje wgranie firmware'u koreańskiego, a w korei ograniczeń nie ma ;]

 

dla mnie i bez zmiany jest dostatecznie głośno... może zmień słuchawki na coś w rodzaju EP-630?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam Amerykańską wersję i firmware koreański :) - i dalej gra cicho. No chyba, że kupiłem walniętego T10

 

No wiesz KHRoN - mam słuchakwi raczej Ok, może nie są najgłośniejsze ale również nie najbardziej ciche. Kiedy próbuję podgłośnić to od 24 do 40 nic się nie dzieje. To po co tą skaę robili? Wiem wiem, mam EQ ustawiony na Custom - dlatego głośność nie wzrasta. Ale IFP 799 nie miał takiego shitu i grał naprawdę cudnie.

 

Wracam do swojego starego cudeńka :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie jakiegoś MuVo od Creativa wtedy dopiero przekonasz się co to oznacza cicho. Dla mnie T10 to oaza dynamiki i głośności. Podczas testów nie przekraczałem 15 w 40 stopniowej skali w iRiverku, powyżej nie dało rady słuchac na epkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zmieniłem, wiesz jeszcze zostają stare przyzwyczajenia i nie mogę się rpzestawić na SRS WOW z Extreme 3D, ale rzeczywiście brzmi nieźle. Jedynie ten sound limit jest do bani.

 

No cóż, trudno. jak wymyślą firmware, który nie ma organiczenia głośnośc to się odmienię ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności