Skocz do zawartości

T10 Poziom Glosnosci :(((


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko jak najbardziej ok, sam słucham w EP-630stkach na kuzynki iRiverze T10 maksymanie na 15 w 40 stopniowej skali. Poprostu zachowujesz jak najbardziej potrzebny rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:]

 

Ja osobiscie nie narzekam na glosnosc mojego T10. Na zwyklych pchelkach i SRS'ie wydaje mi sie masichistyczne slchanie muzyki powyzej 20/40...Ale co kto lubi. Sluchalem juz Sansy Creativy itd itp i powiem szczerze ze T10 za przeproszeniem "ora" je pod wzgledem jakosci i glosnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a seria ifp ora serie T ;D Co jak co ale ifpy mają drugie tyle mocy co T i przesiadacze, ze starszych modeli mogą czuć się trochę rozgoryczeni :D To, że seria T jeet głośniejsza od creativa czy sansy to nie ulega wątpliwości ale już tak nie miażdży jak robił to ifp. Obecnie podobną głośność jak ifpy reprezentują nowe szajsungi ( ale nie te ze francy ) oraz stare serie iAudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że Dap może i może wyciągnąć 15 a nawet 18mw tyle, że jest jakoś softwarowo zabezpieczony na niższą skalę i updajte firmwara tego nie zmienia ... Mi to raczej tak bardzo przeszkadzać nie będzie ( mam nadzieję ) i dlatego przerzucam się chyba na T10 ( jeszcze sie okaże ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby 18 mW mocy deklarowane przez iRiver'a byly wyssane z palca? :/ Jest jakas mozliwosc sprawdzenia tego parametru w playerku?

 

od dawna to proponuję i NIKT jeszcze tego nie zrobił, ani nie udowodnił że tak się nie da...

 

1) znajdujemy osobę (osoby) mające dwa odtwarzacze do porównania

2) znajdujemy kompa z dobrą kartą muzyczną i sprawnym line-in

3) ustawiamy poprawnie line-in i odpalamy Audacity

4) wrzucamy ten sam utwór na oba odtwarzacze (chodzi o dokładnie ten sam plik)

5) ustawiamy oba odtwarzacze na porównywaną głośność, np. maksymalną (albo "o jeden stopień niższą niż maksymalną")

6) nagrywamy przy tych samych ustawieniach programu/line-in oba odtwarzacze

7) porównujemy poziom wysterowania (czyli po prostu głośnośc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę spróbować. Postaram się na weekend zadziałać. KHRoN wyślę ci te próbki i sobie pooglądasz. Ja się na tym nie znam :)

 

Wydaje mi się, że jeśli się nie słuchało wcześniej głośniejszych (równie dobrze grających) playerów to można myśleć że w T10 wszystko jest ok. Ale ja lubię mieć moc w zapasie (której niestety w T10 nie mam).

 

Squonk - gratuluje splayera (słuchu)!! :)

 

Wydaje mi się, że nie jestem jakimś masochistą i nie musi cała ulica słuchać tego co ja, ale po prostu brakuje mi skali w T10. I żeby nie było, że to jest moje jedyne kryterium. dalej twierdzę, że jakość dźwięku jest świetna tak samo w IFPie jak i T10. Jednak po słuchaniu tego drugiego ja mam niedosyt...

 

Jestem ciekaw jak wyjdzie porównanie tych próbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goku proponuje abyś zrobił następujące próby :

- ifp eq normal volume 40

- t10 eq normal volume 40

 

- ifp eq wszystko na 15 eq limit off volume 40

- t10 eq wszystko na maks eq limit chyba nie da sie wylaczac volume 40

 

i uważaj żebyś nie przesterował więc moze zacznij od nagrania numer 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się dzisaj również przeprowadzić testy, ale jako że muszę skombinować obydwa odtwarzacze testy pojawią się dopiero po godzinie 16 :)

 

[edit]

 

Khron na ifpie jak się dało volume na max to mp3 obnażało wszystkie swe słabości i potrafiło brzmieć jak przesterowane - ogg na volume max przesterowań nie miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się dzisaj również przeprowadzić testy, ale jako że muszę skombinować obydwa odtwarzacze testy pojawią się dopiero po godzinie 16 :)

 

Ale to powinny byc dwa odtwarzacze, ktore ewidentnie "roznie" grają.

 

Np. mój T20 i Getz-a. Próbuję się z Getz-em umówic ale nie mam line-in w laptopie.

 

KHRON stwierdzil, ze mikrofonowe sie nie nada. Mozemy z Getz-em tylko "nausznie" sie przekonac na tych samych słuchawkach i tym samym pliku.

 

Ja porownywalem T20 Getz-a na meetcie a moj potem w domu. Musimy jeszcze obydwaj posłuchac tego samego pliku na tych samych słuchawkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie male pytanie-kabel do line in mozna samemu zrobic?

 

oczywiście...

 

Z obu stron wejscie sluchawkowe,podlaczam do playera i do line in na pilociku od glosnikow i juz moge testowac?

 

dokładnie - z jednej strony jakaś wtyczka pasująca do gniazdka słuchawkowego odtwarzacza, z drugiej do czegokolwiek do czego chcesz odtwarzacz podpiąć... tylko ważne jest żeby dobrze kable przylutować (w sensie tam gdzie trzeba ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie mam starych sluchawek zeby odciac wtyczki wiec sie moze jutro przejade do miasta do elektronicznego po kable i wtyczki i przy okazji moze zakupie wreszcie potrzebne mi rezystory do skonczenia regulatora obrotow wiatraczkow w kompie(robilem to rok temu i odlozylem na bok bo mi sie nie chcialo,mam nadzieje,ze znajde to gdzies na strychu^^).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do ifp podłączyłem moje słuchawki Sennheiser HD500. Jakoś nie mogę powiedzieć, żeby został ogromny zapas mocy, czy nawet jakikolwiek zapas mocy. Owszem, słuchać można, ale jeżeli chcielibyśmy zasymulować sobie np. realny koncert, to na dokanałówkach, podczas słuchania wieczorem, taki efekt można osiągnąć w granicach poziomu głośności 20-25. Słuchawki HD500 nawet przy maksymalnej głośności nie dawały mi tego efektu.

 

Być może wina stoi po mojej stronie, ponieważ rzadko ostatnio korzystam z "nauszników" - sprawdzę to jeszcze. Nie jestem fanem głośnego słuchania, ale jakoś trudno mi uwierzyć, żeby iFP z HD595 bez wzmacniacza grały z zapasem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cos sie oszukiwac. Taki maly grajek jak T10 nie poradzi sobie z duzymi sluchawkami nausznymi Sennheisera. Sam sie przekonalem jak podlaczylem swoje HD-515. Bylo po prostu cicho.

 

Wracajac zas do samej glosnosci T10 to naprawde podziwiam ludzi, ktorzy maja taka duza tolerancje na glosnosc. Ja po przekroczeniu 15 na skali czuje, ze mi uszy puchna :D Tylko, ze uzywam dokanalowek EP-630. I wydaje mi sie, ze takie polaczenie jest idealne dla kogos kto chce w normalnej cenie sluchac dobrze odtwarzanej muzyki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności