Skocz do zawartości

T10 Poziom Glosnosci :(((


Rekomendowane odpowiedzi

witam i pozdrawiam wszystkich!

 

po utracie iFP-899 :( przybyl T10 z US :)

piekny niebieski z FM, z 1GB itd... super super super

zaraz po rozpakowaniu przeszedl konwersje mtp->ums (wedlug http://www.mtp-ums.net/)

wszystko odbylo sie bez problemow

mp3 skopiowane...

gabki w uszy...

a ze to akurat taka music TYLKO I WYLACZNIE do glosniejszego sluchania...

to ten gorny plusik zostal sprawnie klikniety wielokrotnie...

i...

i nic!!! :(

skonczyla sie skala...

w tym T10 na maxa czyli 40 jest tak jak na jakies 20 w iFP-899

 

po krotkiej inwestygacji wyskoczyly takie smutne linki:

 

http://www.misticriver.net/showthread.php?...ight=volume+T10

 

http://www.misticriver.net/archive/index.php/t-27484.html

 

i kilka podobnych, ktorych teraz nie moge odnalezc ponownie

jeden osobnik to nawet w desperacji polecal program do przeksztalcania plikow mp3 na "glosniejsze" (czyli utrate

 

dynamiki i pakowanie wszystkiego w gore volume)

 

i do tego na koncu jednego z powyzszych watkow rozczarowujaca odpowiedz supportu iriver:

 

-----

It’s not a bug. T-series players try to compensate for distortion automatically, where both 799 & H10 didn't.

 

I have passed your suggestion on to our development staff for consideration, but it is working how it was

 

intended to work, to prevent distortion on the player.

----

 

jasne, ze bez sensu glosniej gdy zaczyna byc slychac nieliniowe znieksztalcenia i przesterowania

ale w tym iFP tego nie bylo nawet na maxa! nie dawalo sie wytrzymac bo za glosno, ale jakosc wciaz perfect

 

i szczerze mowiac jestem zaskoczony, ze tak malo osob na to zwraca uwage, i ze nie jest to przedmiotem

 

szerokiej krytyki

 

zwlaszcza, ze te amerykanskie/azjatyckie/australijskie firmware sa niby wolne od tych europejsko-francuskich

 

limitow glosnosci i ze niby 18 mW/channel

 

przegladajac te liste widzialem posty w stylu mam 7xx lub 8xx i nosze sie z zamiarem przejscia na Txx ...

a ja ile bym dal za reanimacje mojego 899 :)

a moze ktos sie chce zamienic? :)

 

to nie jest tak, ze wszystko jest za cicho

to czego sie sluchalo na starym czerwonym 899 tak na poziomie 15-20 tu sie slucha na 32-37

i tego jest wiele moze z 90%

ale jest te 10%, ktore na czerwonym lecialo na 20-30, a na niebieskim T10..... :(

 

poza tym, co za dyskomfort... czuc power na 1/2 skali B) a czuc ze moze byc ale suwak jest juz na full :unsure:

 

jestem ciekaw wrazen tych z was, ktorzy mieli okazje porownywac iFp i T10,

hm a moze downgrade z 1.62 do wczesniejszego firmware cos zmieni?

znalazlem UMS KOR 1.51

ale trudno znalezc UMS 1.60 dla T10 - same jakies skosne krzaki, gdyby ktos mial poprosze o link

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

po pierwsze masz amerykański odtwarzacz, po drugie masz azjatycki firmware... w obu tych miejscach nie obowiązuje francuskie prawo, więc jakby nie patrzył masz 18mW na kanał :)

 

co do "EQ Limit" (tak się to nazywało na iFP-ku) to faktycznie jest, ale działa dopiero jak masz grubo ponad +6dB UserEQ ustawiony... (bodajże od +10dB O_o ) to zabezpieczenie na wypadek gdyby ktoś chciał "każde pasmo na maksa" ustawić...

 

"starego" firmware'u raczej nie ma skąd ściągnąć, bo iriver sukcesywnie jak ukazuje się nowy, usuwa go ze strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze masz amerykański odtwarzacz, po drugie masz azjatycki firmware... w obu tych miejscach nie obowiązuje francuskie prawo, więc jakby nie patrzył masz 18mW na kanał :)

 

co do "EQ Limit" (tak się to nazywało na iFP-ku) to faktycznie jest, ale działa dopiero jak masz grubo ponad +6dB UserEQ ustawiony... (bodajże od +10dB O_o ) to zabezpieczenie na wypadek gdyby ktoś chciał "każde pasmo na maksa" ustawić...

 

"starego" firmware'u raczej nie ma skąd ściągnąć, bo iriver sukcesywnie jak ukazuje się nowy, usuwa go ze strony...

 

 

no wlasnie dlatego mam, ze nie obowiazuje :)

ale jest kiszka!!!

powaga :(

jest kiepsko

 

te 18mW to bylo w 899, a tu jest TEORETYCZNIE

bo chopaki w sofcie namieszali

jestem pewny, ze fizycznie/analogowo to jest tak samo fajne jak ten iFP

tylko w sofcie nabalaganione!!!

zreszta zaobacz na komentarze o "fixed bugs"

cos o volume cos o SRS cos o custom EQ

chlopaki tyraja chyba nad nowymi produktami i nie maja czasu poprawic paru linijek w tym T10 :(

 

a czy Ty czasem nie masz porownania z iFP???

jak sobie ustawisz EQ=normal i odpalisz ten sam kawalek na volume=30 to slyszysz roznice?

 

na tej stronie US i Twojej o konwersji do UMS sa linki niby do 1.60 ale tam juz jest 1.62 i nijak znalezc 1.60

a z powodu tego SRS i niby pogorszenia w 1.62 w porownaniu do 1.60 to widze, ze sporo ludzi poszukuje 1.60

 

a co do EQ limit to w custom EQ mam 0 0 0 0 0 0 :) porownuje fabryczne "rock" "jazz" itd... ze wspomnieniem po czerwonym 899, bo o custom EQ to juz w ogole osobny rozdzial :)

 

pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem tu posty z grudnia 2005, gdzie wiele osob po upgrade na MTP 1.6x odczulo wyraznie zwiekszenie glosnosci... czy po konwersji MTP->UMS ta zwiekszona glosnosc sie utrzymala?

 

znalazlem na azjatyckich stronach FW 1.60, ale nie mam 100% pewnosci czy to UMS... :unsure:

jak z samego pliku T10.HEX odczytac czy to MTP/UMS (sama nazwa sugeruje UMS) i czy PURE/NO PURE?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy po konwersji MTP->UMS ta zwiekszona glosnosc sie utrzymala?

 

tak, to wciąż była wersja 1.60

 

 

> jak z samego pliku T10.HEX odczytac czy to MTP/UMS (sama nazwa sugeruje UMS) i czy PURE/NO PURE?

 

poszukaj w pliku "whimory\Core\vfl.c", znajdziesz np:

 

D:\Project\DuetModel\T10_ALL_V153_20051021\whimory\Core\vfl.c

D:\Project\DuetModel\T10_ALL_V154_20051104\whimory\Core\vfl.c

D:\Work\T10_V160F_20051123_audible_merge\whimory\Core\vfl.c

D:\Project\DuetModel\T10_MTP\whimory\Core\vfl.c

 

... jak się uda to będziesz wiedział jaka to wersja... co do pure/fm to chyba nie da się wyczaić - trzeba po prostu wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest to smutna prawda o T10 (naturalnie, nie przekreśla to jego innych walorów). Wreszcie ktoś powiedział głośno, "że król jest nagi". Kilkakrotnie przymierzałem się do zamiany (uzupełnienia) ifp na T10, ale nawet powierzchowny test odsłuchowy w sklepie wykazywał zawsze, iż maksymalna głośność jest znacznie mniejsza niż w ifp. Nie chciałem wierzyć własnym uszom, bo sądziłem, że te 3 decybele nie powinny aż tak bardzo zadecydować, a jednak... Jasne, że z reguły nie słucha się na maksimum, ale jednak jest to nieprzyjemne uczucie niedosytu, o którym pisze George. Przykra sprawa, rozumiem Cię, George. Odpowiedź supportu iRivera nie była rozczarowująca. Ta odpowiedź była ŻAŁOSNA. Wstyd mi za firmę, którą tak cenię i reklamuję.

 

Przy okazji dzięki Khron za wyjaśnienie tego "EQ Limit". Nie rozumiałem w pełni potrzeby istnienia tej funkcji, bo jakoś nigdy mi się nie udało przesterować dźwięku w moim ifp 700.

 

Myślę, że stare firmware warto zawsze zachować w kompie, bo nowe nie koniecznie musi znaczyć lepsze. Zupełnie jak w życiu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy jestescie glusi? Ja na kossach spark plug nie dochodze nawet do polowy skali bo sie nie da wytrzymac (oczywiscie w halasliwym otoczeniu - bo w domu to ponizej 10). Nawet na starndardowych sluchawkach jesli ktos mowi ze mu brakuje mocy to niech lepiej idzie do lekarza po aparat sluchowy zanim ogluchnie na dobre.

Jesli chodzi o smutna prawde to jest taka, ze znaczna czesc polskiego spoleczenstwa ma problemy ze sluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy jestescie glusi? Ja na kossach spark plug nie dochodze nawet do polowy skali bo sie nie da wytrzymac (oczywiscie w halasliwym otoczeniu - bo w domu to ponizej 10). Nawet na starndardowych sluchawkach jesli ktos mowi ze mu brakuje mocy to niech lepiej idzie do lekarza po aparat sluchowy zanim ogluchnie na dobre.

Jesli chodzi o smutna prawde to jest taka, ze znaczna czesc polskiego spoleczenstwa ma problemy ze sluchem.

Zgadzam sie z kolegą! Ja slucham na Senkach PX100 i zadko zdaza mi sie wyjsc poza 20 volume!!! Chyba ze mp3 jest kiepskiej jakosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc wypadałoby się odpowiednio przywitać :] Przyznam, że iRiverka t10 mam od kilku dni i jestem zachwycona, a to wszystko za sprawą wielu cennych rad jakie nietrudno znaleźć na tymże forum...Jeszcze raz dzięki, mój świat muzyki zrobił zwrot o sto osiemdziesiąt stopni :P

 

...ale przechodząc do meritum....tak z czystej ciekawości jakiej słuchasz muzyki :?:

 

Mój przypadek jest bardzo zbliżony do myprecious, sama z trudem dochodzę do połowy skali...w domciu od 6 - 11, a poza do 20 i to jest u mnie max :!: Może to zależy od wrażliwości uszu :?: Pojęcia nie mam, ale przypuszczam że gdybym ustawiła sobie dźwięk na ostatni punkcik w skali, to z całą pewnością następnego dzionka wysiadywałabym w gigantycznej kolejce u laryngologa :]

 

A co jest najśmieszniejsze przed zakupem mego 'maleństwa', uważnie przeczytałam prawie wszystkie tematy, które tyczą się iRiver'a i nigdzie nie napotkałam podobnego problemu...interesująca sytuacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poziom głośności jest przecież sprawą indywidualną. Każdy ma inną tolerancję na natężenie dzwięku. Dla przykładu, mój ośmioletni brat ma jakąś nadwrażliwosć, dzwięki które są dla mnie całkiem normalne, u niego wywołują ból.

 

Jeśli komuś brakuje mocy, to jego sprawa. Może mu ten zapas na skali jest potrzebny przy podłączaniu np. do wieży czy wzmacniacza.

 

 

Martulex, witamy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj w pliku "whimory\Core\vfl.c", znajdziesz np:

> D:\Project\DuetModel\T10_ALL_V153_20051021\whimory\Core\vfl.c

 

niestety nie znalazlem, ani tego ani nawet podstringu "T10" ale dzieki za wskazowki

 

co do laryngologa, to sugerujesz aparat sluchowy i dopiero na to sluchawki ? :o:)

obawiam sie, ze sluchawki dokanalowe maja bardziej zgubny wplyw niz natezenie, wiec moze sie tam razem przedzej czy pozniej spotkamy :)

 

> sama z trudem dochodzę do połowy skali...w domciu od 6 - 11, a poza do 20 i to jest u mnie max

 

ja dokladnie tak mialem w iFP i chcialbym miec i w T10, tymczasem tu te wszystkie numerki trzeba mnożyć razy dwa

 

i cos mi sie zdaje, ze ten poziom glosnosci mocno zalezy od FW, co zreszta wyraznie zostalo potwiedzone w watku http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=4663

 

wiec moze byc tak, ze u jednych volume=40 to to samo natezenie dzwieku co u innych, gdy maja volume ustawione na 20

 

ja mysle Martulex, ze powinismy ustawic volume na te sama wartosc odpalic te sama music i....sie spotkac i porownac natezenie dzwieku :)

 

chyba, ze pomierzymy poziomy sygnalu miernikiem :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do laryngologa, to sugerujesz aparat sluchowy i dopiero na to sluchawki ? :o:)

sugeruje udac sie do lekarza i zaprzestac uzywania playerka:)

obawiam sie, ze sluchawki dokanalowe maja bardziej zgubny wplyw niz natezenie, wiec moze sie tam razem przedzej czy pozniej spotkamy :)

 

Mysle ze zadne glosne dzwieki nie sa zdrowe dla uszu ale porownaj sobie takie sytuacje:

1. Jedziesz autobusem masz sluchawki niedokanalowe:) halas taki ze musisz podglosic playerka na maxa:)

2. Tak samo tylko masz dokanalowe izolujace w duzym stopniu warkot silnika dzieki czemu mozesz ustawic niski poziom glosnosci

Co jest bardziej szkodliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugeruje udac sie do lekarza i zaprzestac uzywania playerka:)

 

to wzruszajace, ale nie matrw sie az tak bardzo! :) co 3 lata na badaniach okresowych mi mierza sluch - ostatnio wciaz jeszcze byl w normie (wrazliwosc w wyokim pasmie ciut obnizona)

 

wiesz co, your precious blue T10 is THE BEST on ma chyba najfajniejsze ograniczenie glosnosci ze wszystkich niebieskich player'kow na swiecie :)

 

chociaz jak mowisz, ze to tak zdrowo i w ogole NIGDY glosniej niz 20, to moze bysmy zainicjowali jakas akcje zeby w Polsce ograniczyc do 5mW / channel - bedziemy 3 razy zdrowsi od Francuzow

LPR na pewno nas poprze :)

 

sorry za ironie :)

 

nie lubisz glosno - Twoj wybor, ja lubie - wiec bede gorzej slyszal od Ciebie za jakis czas

 

 

> Co jest bardziej szkodliwe?

 

no tego nie wiem :) podobno piwo, tez jest szkodliwe - powaznie tak gdzies kiedys slyszalem ;)

ale takie dokanalowe warto moze zabierac na koncerty bo tam, to dopiero bywa glosno - zawsze by troche ochronily uszy ;)

 

ale ja NAPRAWDE tez lubie czasem cichutko!

ale PO CO sie ograniczac?

 

jedno jest pewne, jak zmiana FW nie zblizy mojego T10 do starego poczciwego iFP to zapoatrze sie w dokanalowe :), a ze jestes w tym temacie doswiadczony, to bardzo poprosze o sugestie jakie fajniutko leza w uchu i brzmia POTEZNIE i juz nie wysylaj mnie pliz do laryngologa (chociaz ten moj z badan, to bardzo mila pani)

 

 

pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie, ze sluchawki dokanalowe maja bardziej zgubny wplyw niz natezenie, wiec moze sie tam razem przedzej czy pozniej spotkamy :)

 

jak pisalem, nie same sluchawki a obcowanie z halasem (nie ma znaczenia np.czy beda to sluchawki dokanalowe czy inne, ale - im lepsze i lepsze zrodlo dzwieku - uszkodzenia sluchu mniejsze.

 

btw. tez ma t10fm/ums f-re 1.62, nie zauwazylem ograniczenia glosnosci dzwieku powyzej 20 na skali ciezko wytrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cóż ja mam słuch zbyt wrażliwy, co ostatnio stwierdził laryngolog i trochę mnie to martwi, bo sprawia kłopot. To na temat ewentualnej głuchoty.

 

Głośność T10 porównywałem z ifp za pośrednictwem tych samych słuchawek, czyli oryginalnych dołączonych do ifp 700. Jest ona w T10 zdecydowanie niższa i tyle. Aha, firmware było firmowo zainstalowane w obu przypadkach testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotki apdejt ;)

 

entuzjastyczne posty z grudnia 2005 na tym forum o zwiekszeniu glosnosci T10 po upgrade do 1.60 sklonily mnie do zainstalowania i porownania nastepujacych FW: 1.51 UMS, 1,60 UMS, 1.62 UMS...

 

wrażenia:

* poziom glosnosci bez zadnych zmian dla wszystkich trzech FW

* wyrazna roznica w SRS (na korzysc 1.6) pomiedzy 1.51 i 1.60

* brak jakichkolwiek zauwazalnych roznic akustycznych (takze SRS) miedzy 1.60 i 1.62 ( a widzialem opinie wielu ludkow, ze MTP 1.60 -> MTP 1.63 to wielka zmiana na gorsze SRS, wiec moze dla UMS jest inaczej, albo pogorszy sie dopiero w nastepnym FW :) )

 

co do wczesniejszych ironicznych i nieironicznych przekomarzanek o laryngologach itd...

kto jak glosno slucha i czego i dlaczego, to przeciez osobna pilka...

chyba kazdy wolalby miec zapas?

dzieciol nagrany nad ranem, albo jakies szept z oddali :))

poaz tym bywa music, gdzie najglosniejsze momenty trawaja 0.5s a reszta jest o 40dB ciszej przez reszte kompozycji/utworu - czasem pol godziny... wiec cala ta mp3 jest w dolnym volume 0-10% przez caly czas, poza jednym uderzeniem w cos tam, ktore WLASNIE MA POWALIC!!! - na krotka chwile, bez ryzyka trwalej uraty sluchu :)

 

leza kolo klawiatury ten wysluzony padniety czerwony iFP899 i niebieski dumny T10 z piekna klamerka, co by sie mozna bylo wczepic rychlo w cokolwiek i... jakos mam wiecej sympatii do czerwonego :)

 

widac, ze to ograniczenie jest w sofcie, bo FM na vol=40 jest tak glosne w T10 jak w iFP, wiec moze kiedys ktos wyczai gdzie jeden byte w FW wystarczy zmienic i sie pojawi MOD przelamujacy bariery dzwieku ;)

 

pozdro i dzieki za "feedback" !!! :)

 

PS moj poprzedni playerek stacil ducha po podlaczeniu do niewdziecznego wzmacniacza, a panowie z serwisu w PL ocenili, ze to na pewno "plyta glowna" (czyz nie urocze? w takim malenstwie :) wiec koszt naprawy przekracza cene nowego... ale jest jeszcze na gwarancji, wiec moze iRiver wygrzebie jakis egzemplarz w ramach zaoceanicznej reklamacji :)

 

i nie sluchajcie music za glosno!!! ;P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja musze powiedzieć z wielkim żalem i smutkiem, ze zawiodłem sie na T10 i na firmie iriver , którą zachwalałem, bo mogła sie bardziej postarać przy konstrułowaniu t10.

Mogłem kupić jakiegoś ifp 7xx czy 8xx taniej a grałby głosniej, nie miał by problemów jak t10 z oprogramowanie i podłaczaniem do komputera i jak porównywaem t10 z ifp 790 koleżanki to zdawało sie ze ifp ma nawet lepszą jakośc dzwięku, nawet stary ifp 195 bił t10 pod względem jakości :unsure:

 

Gdybym miał taką mozliwośc to zamieniłbym t10 na jakiegoś ifp 7xx czy 8xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniejszy dźwięk zawsze wydaje się lepszej jakości niż cichszy:) Kup sobie słuchawki dokanałowe a nie wytrzymasz przy 20 na skali

 

Potwierdzam.

Ja dzisiaj siedzac w autobusie na silniku, sluchalem sobie kolo 20 i bylo ok.

W domu max jakies 16-18. jakbym mial dojechac do 40 to pewnie bym umarl wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem od razu, że T10 to mój pierwszy playerek. Dziś właśnie odebrałem nowiutkie Koss the Plug.. podłączyłem do T10 i powiem tak, gdybym dał volume na 40 to chyba głowa by mi odleciała.) Moim zdaniem głośnośc jest wystarczająca w tym odtwarzaczu. Wszystko jednak zależy, od słuchawek, no i od tego kto jaki ma słuch. Proste. Ja pisząc tego posta słucham sobie na 12 Gothan Project i nie słyszę nawet jak stukam w klawiaturę.)) Pozdrawiam.241.gif241.gif241.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności