Skocz do zawartości

AKG K370


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

hmmm ciekawe... ja tam znacznie wyzej niz ex500 cenie sobie se102, nie wspominając o cresynach c750e a z tego co widze to ty odwrotnie...

 

musze skolowac te akg do przesluchania bo cos nie chce mi sie wierzyc w takie rewelacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Shure zostaje miazga, jeśli o to pytasz. K370 są nawet lepsze od Sony MDR EX500, które również zakupiłem i ku mojemu zaskoczeniu nie dały rady K370.

 

eh a my jak forum ciągle kierujemy się patetycznymi stwierdzeniami typu. HD650 z innym kablem "miażdzy", "niszczy", "deklasuje", te ze zwykłym kablem.

 

Osobiście polecam podejść do tematu chłodniej bo wszystko zależy też od napędu, osobistych preferencji i "audiofilskiego" skrzywienia.

 

EX500 są bardziej otwarte niż k370 dlatego nie można mówić o jakimś masakrowaniu. Prezentują podobną szkołę brzmienia z trochę innym zarysowaniem sceny, która powoduje ze k370 są zbite a ex500 luźne.

 

se102 z reguły będą już totalnie inną szkołą gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krotkim czasie uzytjkowania K370 (powiedzmy ze maja za soba kilkanascie ledwie godzin grania) moge stwierdzic ze:

 

- potrzebuja umiarkowanie cieplego grajka ( z iPodem graja dosc a nawet zbyt analitycznie, z iRiverem IFP genialnie!)

- maja zwiezly ale mocny i nisko schodzacy bas

- srednica bardzo dobra choc dosc schlodzona

-wysokie wyrazne, mocne (bardziej rozdzielcze od HD380) ale niespecjalnie syczace ( troszke ale bez przesady)

-graja bardzo czysto, detalicznie, scena ma duza glebie, dosc dobra szerokosc

- mozna je nieco przyrownac do HD380 ( niby balans inny ale aura podobna)

-wygoda dobra ale niestety mi wypadaja na stockowych gumkach a na innych graja gorzej :( nie nadaja sie dla mnie na spacery, w pociagu za to moge sobie spokojnie w nich siedziec.

 

Reasumujac - bardzo fajne sluchawki , znakomite brzmieniowo ale ergonomia...no mi nie pasuje. Z tym ze odnosnie wygody uzytkowania ja preferuje IEMy EPko/Zen Aurvana podobne a nie UE czy Phonako nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczmopa, próbuj uparcie te najmniejsze nakładki, ja zawsze miałem problem ze słuchawkami dokanałowymi ze względu na wypychanie wkładki z lewego ucha, a w AKG te najmniesze tipsy leżą najlepiej, jest wrażenie lekkiego luzu, ale właśnie dlatego ucho nie wypycha ich na zewnątrz. Dodatkowo przyczepiam sobie kabelek do kołnierzyka koszulki za pomocą specjalnej klamerki (np. takiej jak w IE8), polecam, to naprawdę pomaga...

Ciekawy jestem jak te słuchawki zagrają z S:flo2, już nie mogę się doczekać tego połączenia, chyba masz rację, że potrzebują trochę ciepłego źródła, a Sony X moim zdaniem jest trochę ciepły. Co do AKG 370 i HD380, to ja nie widzę żadnych podobieństw, no może ten zwarty, punktualny i niski bas, choć HD380 rzeczywiście schodzi niżej, natomiast średnica HD380 jest za słodka, taka jak prezentowana we wszystkich słuchawkach Sennheisera, które miałem okazję słuchać - HD448, IE8, wiadomo rzecz gustu, tak jak nasz indywidualny odbiór naturalności dźwięku. Dla mnie Sennheisery odpadają pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasos dlatego pisze ze HD380 i K370 balansem sa inne ale jakas aura monitorowego grania zostaje.

 

Wbrew pozorom te HD380 to nie sa cieple sluchawki - one raja dosc chlodno (wg mnie).

Owszem K370 graja inaczej maja bardziej syczaca gore bez dwoch zdan, HD380 maja cieplejsza srednice do tego mocniejszy bas.

Chodzi mi o ta monitorowosc.

 

Mam tez DT990Pro i tu tez zauwazam ceche wspolna.

 

Wg mnie jak na doki to te K370 wcale nie graja wasko.

Do tego naprawde wiele zalezy na czym sie ich slucha.

 

Wg mnie swietne doki za w sumie nie ogromne pieniadze ale takie brzmienie trzeba lubic.

 

Olsztyniak - poprobuje z malymi gumkami, dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w AKG owszem jest dobry, dość niski (nie są to jednak niziny) ale jak dla mnie nie wyróżnia się zbytnio jakością ponad inne pasma. Całościowo jakość dźwięku jest więcej niż przyzwoita i wcale bym nie skupiał uwagi tylko na basie. Te świetne grające doki mają kilka wad, które mogę być nie do przełknięcia dla niektórych. Średnia wygoda, fatalna izolacja, wątpliwej jakości kabel i wtyczka oraz nieprzekonywujące wokale. Moim zdaniem Eterny miały ładniejsze wokale aczkolwiek basikiem AKG nadrabiają stratę i to z nawiązką. Nie wykluczam powrotu do K 370 no ale może się przekonam do chłodu Phonaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Shure zostaje miazga, jeśli o to pytasz. K370 są nawet lepsze od Sony MDR EX500, które również zakupiłem i ku mojemu zaskoczeniu nie dały rady K370.

 

eh a my jak forum ciągle kierujemy się patetycznymi stwierdzeniami typu. HD650 z innym kablem "miażdzy", "niszczy", "deklasuje", te ze zwykłym kablem.

 

Osobiście polecam podejść do tematu chłodniej bo wszystko zależy też od napędu, osobistych preferencji i "audiofilskiego" skrzywienia.

 

EX500 są bardziej otwarte niż k370 dlatego nie można mówić o jakimś masakrowaniu. Prezentują podobną szkołę brzmienia z trochę innym zarysowaniem sceny, która powoduje ze k370 są zbite a ex500 luźne.

 

se102 z reguły będą już totalnie inną szkołą gry.

 

Wszystko byłoby pięknie, gdybyśmy mówili o brzmieniu K370 napędzanych z Taczki 2/3G. Tu się w pełni zgadzam. Ja jednak porównywałem EX500 z K370 na Sony X i w przypadku K370 nie może być mowy o zdławieniu, o wąskiej scenie. Przeciwnie K370 wydają się mieć więcej tzw. powietrza. W Sony wszystko jest przestrzenne, ale artykulacja i dosadność mniejsza, to tak jakby porównywać pod względem rysunku średnicy K701 do HD650. W drugich jest ona bardzo przyjemna, wybornie relaksująca, lekko uprzestrzenniona, ale to K701 podają maksimum informacji w tym zakresie, przede wszystkim przestrzennej, jak również lepiej reprodukują fakturę i tembr wokalizy.

 

Bas w AKG owszem jest dobry, dość niski (nie są to jednak niziny) ale jak dla mnie nie wyróżnia się zbytnio jakością ponad inne pasma. Całościowo jakość dźwięku jest więcej niż przyzwoita i wcale bym nie skupiał uwagi tylko na basie. Te świetne grające doki mają kilka wad, które mogę być nie do przełknięcia dla niektórych. Średnia wygoda, fatalna izolacja, wątpliwej jakości kabel i wtyczka oraz nieprzekonywujące wokale. Moim zdaniem Eterny miały ładniejsze wokale aczkolwiek basikiem AKG nadrabiają stratę i to z nawiązką. Nie wykluczam powrotu do K 370 no ale może się przekonam do chłodu Phonaków...

 

Proponuję zmienić źródło np. na Sony X, a wówczas zmienisz zdanie o wokalach w K370, bo na tym plejerze są one niemal wzorcowe.

 

hm..., to chyba słuchaliśmy innych słuchawek :) góra syczy, scena mała, i porównania do hd nie widzę żadnego (może trochę na basie, ale technicznie nie ma porównania).

 

Kompletne bzdury...albo uszkodzony lub świeży egz. albo jesteś członkiem Grupy Interesu z audiogłowa.peel wciskającej wszystkim asortyment Sonusmobile, głownie Phonaki - które zdaniem obrażonych ex-moderatorów z tego forum są najlepszymi słuchawkami dokanałowymi w historii.

 

...natomiast średnica HD380 jest za słodka, taka jak prezentowana we wszystkich słuchawkach Sennheisera, które miałem okazję słuchać - HD448, IE8, wiadomo rzecz gustu, tak jak nasz indywidualny odbiór naturalności dźwięku. Dla mnie Sennheisery odpadają pod tym wzgledem.

 

Zgadzam się w 100%.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie...albo uszkodzony lub świeży egz.

 

i to jest właśnie twój sposób dyskusji, który obserwuję zarówno tu, jak i na Audiohobby. Jeśli ktoś nie zgadza się z twoją ekstatyczną opinią na temat danego produktu, to zapewne bredzi, jest głuchy albo się nie zna. Bo jak to możliwe byś zachwycał się przeciętnymi słuchawkami... AKG mogę się podobać jako funowe słuchawki, ale technicznie są one dość przeciętne i o wiele gorsze od takich właśnie Etern. jedyne co je ratuje to bass, bo jest niezły, ale reszta, włącznie z wykonaniem, jest mocno średnia.

 

edit: widzę, że wcześniejszą wypowiedź uznałeś za mało wyrazistą jak na ciebie i postanowiłeś jeszcze bardziej pojechać i upokorzyć, by zaznaczyć, że nikt nie może podważać opinii wielkiego R. Otóż dla twojej informacji: nie wciskam nikomu niczyjego asortymentu i nie należę do żadnej bandy. A polecam phonaki, bo świetne słuchawki w tej cenie, do których akg nie mają po prostu startu. Co do sponsoringu, to raczej posądzałbym o to ciebie. ja jestem za szarak na takie zabawy, ale ty - znawca, znany w towarzystwie - czemu nie. Pewnie CAL i srh840 + X to był niezły zarobek dla dystrybutorów ...

Edytowane przez hasos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób dyskusji jest adekwatny do stanu faktycznego.

 

Parę doświadczonych osób, np. Kopaczmopa czy Fallow oraz zdecydowana większość mniej poszkodowanych przez audiozabawę wyraziło tu wyważoną i rzetelną opinię - k370 to dobre słuchawki.

 

Po czym wpadasz ty i twierdzisz, że to syf, zachwalając przy tym coś co gra jak słuchawka w telefonie za nawet większe pieniądze. To jak mam reagować?

 

To, że pewni ludzie, którzy obrazili się na to forum kręcą lody z Phonakami, to bardzo prawdopodobne, bo gdy napisałem - wówczas całkowicie beznamiętnie, a na pewno spokojnie, że nie podzielam ich orgiastycznych sądów, zaczęli mnie opluwać i gozić banem na ich własnym forum. Phonak to raczej nie imię ich bliskiej krewnej, natomiast sposób na zarobek - bardzo możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej każdy niech sprawdzi i oceni według siebie słuchawki, sam jestem zwolennikiem Phonaka, a co do AKG K370, zastanawiałem je czy je kupić czy wybrać Phonaki, wybór padł na Audeo, gdyż miałem je możliwość przesłuchu, niestety przy AKG nie miałem możliwości takiej, a bym sam chciał zobaczyć, a raczej usłyszeć jak one grają. I zgadzam się ze wszystko zależy od grajka, tak samo jak pisza tutaj iphona, a nie piszą dokładnie, który model, bo przecież wiadomo że 2G i 3G grają zupełnie inaczej. Ale w tm wątku, każdy może dowiedzieć się więcej o słuchawkach AKG i Phonakach niż w recenzji Phonaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie AKG i Phonaki to bardzo dobre słuchawki. Nie zgodzę się opinią, że AKG K 370 to syf ani z tym, że Phonaki brzmią jak słuchawka telefoniczna. K 370 brzmią świetnie ale musiałbym ich używać w domu a nie o to w dokach chodzi. Phonaki są wygodniejsze, świetnie izolują i po pierwszym dniu nie żałuję zakupu. Choć nie wykluczone, że zmienię zdanie i wrócę do AKG. Już wiem, że potrzebuję około tygodnia na rzetelną ocenę czy dane słuchawki mi pasują czy nie.

 

PS. @Hasos, jak dla mnie bezwzględnie K 370 > Eterna ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasos, co to znaczy "gorszy wokal", czy "słuchawki słabsze technicznie"? nie czepiam się, ale z takich opinii nic nie wynika, bo tak każdy może napisać o dowolnych słuchawkach, nie znam wspomnianych przez Ciebie słuchawek - Eterny czy Phonak, chętnie dowiem się, co zarzucasz wokalom prezentowanym przez AKG K370, rozumiem, na iPhonie lub Touchu - bo te playery akurat znam...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę wypowiedzieć jak to odczułem na E2. W AKG te wokale nie są tak aksamitne i nie czarują jak w Eternach. Trochę się zlewają z muzyką jako taką - nie wiem jak to opisać ale po prostu nie są dla mnie wartością dodaną ;) Niby ciężko im coś zarzucić ale nie wyczułem tej intymności i tej barwy która mnie tak urzekła w Eternach. Zresztą prezentacja wokali to był w moim odczuciu największy atut słuchawek od Fischer Audio. Poza tą kwestią AKG są wg mnie lepsze w wiekszości innych aspektów i jakbym miał wybierać z tych dwóch to wybrałbym AKG.

 

PS. Hasos mowił, że te wokale w AKG jakoś dziwnie rezonują. Może faktycznie wyczułem coś takiego w kilku utworach a może zadziałała autosugestia ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonaki potrafią zagrać wybitnie na szarych filtrach spokojne kawałki np. Ive Mendes czy nowa płytka Katie Melua. Potrafią wspaniale zagrać dance, electronic, club (Antoine Clamaran, Michael Mind, Ian Carey itp.) Trochę słabiej za to wypadają w rocku (Led Zeppelin, Pink Floyd, Dire Straits...) i co ciekawe w nu, acid jazzie (Q-Point). Zmiana filtrów na czarne poprawia sytuację w tych gatunkach jednak deczko pogarszając sytuację w poprzednich. Żonglerka filtrami i ściąganie Comply to taka sobie zabawa no ale dla najlepszego dźwięku czasem trzeba się poświęcić.

 

AKG grają zawsze dobrze i to jest ich plus ;) Phonaki z kolei potrafią zagrać wybitnie w określonym repertuarze a niekiedy - przy niedobranych filtrach - zagrają po prostu przeciętnie. Oczywiście proporcje są zdecydowanie przesunięte w kierunku dobrze i wybitnie. Ponadto możliwości konfiguracyjne dźwięku są zdecydowanie na korzyść Audeo bo są filtry no i pianki nie psują dźwięku a wręcz przeciwnie.

 

A o tym, że jedne to membrana a drugie to armatura to już było wałkowane 100x więc nie ma sensu powtarzać.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobała dynamika zarówno na phonakach jak i na akg. Akg bardziej łupie basem jeśli trzeba, ale ogólnie oba modele zaspokoiły moje masochistyczne zapędy ;) Phonaki są dynamiczne ale zwiewne, podczas gdy AKG mają więcej ciała.

Noo... tak podsumowując to chyba jednak AKG wypadają lepiej, ale nie zauważyłem takiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności