Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta / DAC do mojego sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad kartą lub dacem do mojego sprzętu:

STACJONARNY

Wzmacniacz: Denon PMA-700AE

Kolumny: Tonsil Siesta

CD: W tej chwili Denon DCD-520 w przyszłości może być jakikolwiek z wyjściem cyfrowym (jeszcze nie wybrałem nowego)

 

SŁUCHAWKI

Technics RP-F500

Sennheiser px100

Koss porta pro

Zastanawiam się jeszcze nad creative aurvana live lub philips 8900

 

koszt: na dźwiękówkę / daca 500 - 1300 zł i ani centa/grosza więcej :)

ps. dźwiękówka musi pasować do laptopa, bo innego komputera nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pomyśleć nad Beresfordem Caimanem

http://www.beresford.pl/

 

Jest bardzo praktyczny ponieważ możesz sobie podłączyć jednocześnie 4 rzeczy. 2 x coax 1 x optyk i 1x usb. Dobrze zgrywa się Calami(Creative Aurvana Live). Ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Kawałek dobrego sprzętu.

 

Druga tańsza propozycja to emu 0404.

 

I napisz jak bardzo zależy ci na cenie bo 500 a 1300 to duża rozpiętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napisz jak bardzo zależy ci na cenie bo 500 a 1300 to duża rozpiętość.

 

Cenę wolałbym mniejszą. Tak żebym z tą kwotą najlepiej zmieścił się z jakimś używanym, pasującym do zestawu cd z wyjściem cyfrowym i najlepiej CALami :) Ale najważniejsze jest dla mnie wejście USB i porządne wyjście na wzmacniacz, żeby kolumny grały dobrze z komputerem. Mam sporo flaców. Ale jednocześnie ten DAC ma mi na długo posłużyć i raczej nie będzie mi się go chciało kiedykolwiek zmieniać / odsprzedawać / kombinować.

 

A, jeszcze z bardzo ważnych rzeczy. Takie coś podłączone do komputera nie może chcieć instalować sterowników. Musi mi poprawie działać z linukse, bo w zasadzie tylko na tym działam / pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CD to lepiej kupić lepszy dac i zostawić to co jest. Bo dac podłączony nawet do budżetowego dvd pokazuje swoją moc. Oczywiście, cd też ma wpływ na dźwięk, ale dac ma największy wpływ. Więc proponuję kupić daca i słuchawki. Ja posiadam lampucerę i bardzo sobie chwalę, ale jeśli ty chcesz podłączać słuchawki i głośniki to męczące byłoby przepinanie. Więc proponuje ci sprzęt do którego będziesz mógł podpiąc to i to.

 

emu 0202 (ok. 400 zł)

 

emu 0404(ok 800 zł)

 

Beresford TC 7520(800 zł)

 

 

Beresford Caiman ( 1150 zł)

 

Do tego słuchaweczki CALe za 200 zł.

 

Wszystkie sprzęty mają wbudowany wzmancniacz słuchawkowy. Na twoim miejscu zastawiałbym się nad emu 0404 i Beresfordem. A jeśli zależy ci na cenie to emu 0202.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchaweczki CAL już kupiłem, ale bardzo mi nie podchodzą. Mają jakąś straszliwą dziurę w wokalach i kiepsko słychać niektóre elementy perkusji. Może po prostu nie chcą się zgrać z żadnym z moich sprzętów (Denon 700ae, ipod nano 2g, telefonik Samsung galaxy i5700, laptop della z kartą na chipie sigmatela, cd denon jakiś lowendowy nawet nie pamiętam jaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie chcą się zgrać z żadnym z moich sprzętów (Denon 700ae, ipod nano 2g, telefonik Samsung galaxy i5700, laptop della z kartą na chipie sigmatela, cd denon jakiś lowendowy nawet nie pamiętam jaki)

Tu bym szukał przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DACa proponuje się mocno zastanowić nad AUDIOTRAK Prodigy CUBE External USB Sound Card.

 

Ze względu na zastosowane podzespoły, możliwość wymiany wzmacniaczy operacyjnych i cenę jest bardzo dobrą alternatywą do kart E-MU.

 

Można ją dostać za 414 zł

 

http://cgi.ebay.pl/AUDIOTRAK-Prodigy-CUBE-External-USB-Sound-Card-/120584229373?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c136151fd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności