Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 202


borus213

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to żadne odkrycie ammeryki... Słuchanie muzyki na yt to droga przez mękę w tych słuchawkach. Kompletnie nie radzą sobie z nieco gorszym jakościowo źródłem...

 

Natomiast puszczenie np Dark Traquility w jakiejś rozsądnej jakości skutkuje odlotem ^^ Wydaje mi się że basu jest faktycznie za dużo ale potrafi zejść naprawdę nisko - słuchać zarówno mocno stopkę perkusji jak i brzęczącą gitarę basową...

 

Nie zmienia to jednak faktu że talerze czasami zagrają mocno metalicznie a to nie jest fajne. SRSy czy PLki nie mają tego problemu... Nawet jak coś zagra mniej czysto to nie traci barwy i nie odrzuca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu że talerze czasami zagrają mocno metalicznie a to nie jest fajne. SRSy czy PLki nie mają tego problemu... Nawet jak coś zagra mniej czysto to nie traci barwy i nie odrzuca...

 

A SRSy przecież kosztują ok. 40zł...

 

 

ja bardziej słucham Elektro więc mi to nie przeszkadza. Ale wydaje mi się że dla fanów rocka lepszym rozwiązaniem będą słuchawki otwarte.

 

Albo HD201 :) Taniej i lepiej, miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to pod wgledem ciepla dzwieku i basu HDki zjadaja SRSy choc i one prezentuja przyzwoity poziom.

 

Martwic mnnie zaczyna jednak pewna sprawa a mianowicie szyny mocujace muszle. Podczas zakladania albo sciagania czesto sluchawki mi sie rozsuwaja... Strasznie irytujace... Powinni zrobic tam jakas blokade - to przeciez zaden superpatent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy prawidziwy test w terenie.

 

Brzmienie ciemne basowe ale potrafiące podkreślić talerze i dźwięczne gitary - żadnych zastrzeżeń. Tłumienie dobre więc słuchanie w autobusie i na uczelni - miodzio jak za ta pieniądza.

 

Budowa - fatalna. Rozsuwają się. Trzeba co jakiś czas regulować. Na szczęscie na mojej pustej glowie calkiem dobrze leżą dlatego nawet jak się rozsuną to trzymają się w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie polecam HD 202 do Chilloutu czy Ambientu. Zakres 18 - 18000 Hz daje o sobie znać :P Chillout to dużo wysokich tonów... dlatego słuchając na moich '202 zamiast góry było "trzaskanie" znane z niskiej jakości słuchaweczek (takie z kiosku za 4 zł) :P

Zaś bas... hmm... dużo słucham również trance oraz reggae, więc basu tam pełno. po 3 tygodniach ciągłego słuchania muzyki na HD 202 stwierdzam, że bas tych Sennków jest płytki i często "pierdzący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff to był długi tydzień... Zmuszony byłem korzystać z powrotem z SRSów...

 

1. Pchełki nie nadają się jednak do autobusu... Jak ja mogłem z tym wytrzymać? -.-

2. Uruchomiłem Red - Shadows i pierwsze pytanie... Gdzie moje gitary? Gdzie bas? Gdzie moc? Tylko mocno wysunięty wokal, poprawna średnica i góra która nie drapie uszu i delikatny, dobrze pracujący bas. To jednak za mało żeby poczuć ogień z niektórych kawałków

3. Powrót to HDków - natychmiastowa ulga - wokal wraca do szeregu instrumentów, gitary dostają kopa i bas wychodzi z ukrycia. Zdecydowanie lepsze tłumienie i frajda ze słuchania. Do rocka i metalu jak znalazł.

4. Myślałem że to SRSy mają większą przestrzeń. Takie było moje odczucie... Teraz sytuacja się zmieniła. Z iriverem HD grają dość szeroko. SRsy jednak są niewolnikami swojej budowy...

 

Trzeba będzie jednak jeszcze upolować jakieś inne zamknięte słuchawki do bezpośredniego, dłuższego porównania. 2 tygodnie użytkowania HDków i na razie jedyne zastrzeżenia mam do budowy a dokładniej tych prowadnic. Zaczynają się wyrabiać. Jak się zdenerwuje to wymyśle patent żeby je jakoś przyblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ale przyznam się szczerze że nie wiem dlaczego niektórzy twierdzą że są one słabe. Od niedawna mam też KPP i jakościowo dźwięk w obu tych słuchawkach jest podobny, przy czym Kossy nie izolują i mają słabszy bas.

 

Dla mnie Kossy są lepsze od HD 202. Mają bardziej zwarty, wyrazisty bas, nie rozlewa się tak jak w sennheiserach. No i wokale, ogólnie cała średnica brzmi nieco lepiej w KPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Samą recenzję oceniam wysoko, gdyż sam pewnie bym lepiej nie napisał. Mam jednak odmienne zdanie na temat samych słuchawek - miałem ich dość po 5 minutach słuchania, nie byłem w stanie usłyszeć z nich praktycznie nic prócz kiepskiej jakości dudniącego wyższego basu. Moim zdaniem jedne z najsłabszych słuchawek, jakie miałem na uszach.

I ja moich tyle słuchałem. Stoją na półce, niewygrzane. Kaszanka. Chociaż po tej recenzji błysnęła myśl, a może je tak podłączyć na te 100 godzin? Ale po co, druga myśl otrzeźwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności