Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 202


borus213

Rekomendowane odpowiedzi

dobra kupilem je :D ciekawe jak beda sie sprawowac. Na pewno zdam relacje a moze nawet napisze recke :) ale chyba bede musial czekac do nastepnego tygodnia az do mnie przyjada :(

 

 

Co mogę Ci powiedzieć. Słuchawki zaczynają dobrze grac po ok 50 h. Ja mam je już jakiś czas i trzeba przyznać że zyskują na jakości dźwięku ale i na komforcie użytkowania (ale to bardziej przez to że nasze uszy się przyzwyczajają). Mówiąc krótko przez pierwszy tydzień albo dwa małżowiny trochę mnie bolały nawet po 30 min użytkowania. Teraz już tak nie jest. Słucham muzyki przy kompie po 2-3 godziny i wszystko jest ok. Cierpliwość popłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja technicznie poprawna, tym bardziej że jest Twoją pierwszą na forum, niestety trochę mało obiektywna iw paru miejscach zaginasz rzeczywistość.

 

W Internecie krąży wiele opinii, z czego większość jest pozytywna, ale zdarzają się też negatywne

 

Jeżeli liczyć opinie na forach typu Pclab i innych niezwiązanych ze światem dźwięku, to masz rację. Jeżeli jednak odsiejemy radosną twórczość osób dla których to pierwsze słuchawki za więcej niż czteropak żywca, opinie nagle zaczynają się układać w ciąg narzekań i ostrzeżeń przed tym produktem.

 

Moim zdaniem, ciekawa, świeża i obiektywna próba opisu tych niedocenianych HD202. Widać, że warto im się przyjżeć bliżej.

 

Świeża...ok. Ciekawa...ok. Obiektywna... nie! I jeszcze raz nie. Nie warto. W recenzji widać zachłyśnięcie się nowym sprzętem i całkowicie bezkrytyczne podejście do niego (choćby w sposobie wyskalowania ocen, chociaż nie tylko). Pozostałe zastrzeżenia które mógłbym mieć opisał już spinacz.

 

Na temat samych słuchawek: moje odczucia są podobne do tych które miał bednaar, chociaż ja byłem w posiadaniu ich troszkę dłużej, bo przez pół roku intensywnie użytkowałem i miałem możliwość bezpośredniego porównania z innymi słuchawkami w podobnej cenie. A porównanie takie wypada słabo dla '202. Mało jest słuchawek w przedziale 80-120 z którymi HD202 mają szansę powalczyć. Kiedyś napisałem tutaj, że 202 byłyby do zaakceptowania gdyby kosztowały max 40pln... więcej przy ich graniu to pieniądze wyrzucone w błoto na znaczek Sennheisera i ten fajny zwijak (ale dawać 6 dych za zwijak do kabla? Meh.) Kurczę, nawet Sparkplugi milej wspominam od HD202.

 

 

 

 

tl;dr: fajnie, że zaczynasz pisać, sprawnie Ci to idzie i miło się Twoją reckę czyta przy świadomości że jej treść to "corporate fiction". Staraj się troszkę bardziej wyważyć opinię i oceny: pisanie 9+/10 bez zaznaczenia do jakiego wzorca porównujesz jest trochę bez sensu. Pamiętaj też, że Twoja recenzja może zaważyć na decyzji innych osób i poniekąd ponosisz odpowiedzialność za sposób w jaki wydadzą pieniądze, więc po napisaniu recki prześpij się, rano jeszcze raz przeczytaj i jeżeli uznasz że pisząc nie dałeś się ponieść chwilowemu zauroczeniu bądź negatywnym emocjom, wtedy puszczaj ją w świat, bo jak na razie dobrze ci idzie. B)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałem tutaj, że 202 byłyby do zaakceptowania gdyby kosztowały max 40pln... więcej przy ich graniu to pieniądze wyrzucone w błoto na znaczek Sennheisera i ten fajny zwijak (ale dawać 6 dych za zwijak do kabla? Meh.) Kurczę, nawet Sparkplugi milej wspominam od HD202.

 

Większej głupoty nie słyszałem. Chyba nie miałes tych słuchawek albo miałeś jakieś tajwańskie gów**. Nie gadaj takich głopot jeżeli nic o tych słuchawkach nie wiesz. jak masz starych milionerów to sobie kupuj słuchawki za kilka tysięcy, ale jak ktos ma tylko 100 to wybór HD202 jest wręcz rewelacyjny.

 

 

Powiesz że się nie znam. Otórz mam kolegę który gra w klubie we Wrocławiu (DJ Quatornix, Havana Club). Ma u siebie HD800 i Audio-Technica AD2000, a gdy zobaczył moje był pod dużym wrażeniem że za takie pieniądze można mieć te słuchawki. Nie zniechęcaj innych do tych słuchawek bo widocznie zero o nich wiesz.

Edytowane przez borus213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz że się nie znam. Otórz mam kolegę który gra w klubie we Wrocławiu (DJ Quatornix, Havana Club). Ma u siebie HD800 i Audio-Technica AD2000, a gdy zobaczył moje był pod dużym wrażeniem że za takie pieniądze można mieć te słuchawki. Nie zniechęcaj innych do tych słuchawek bo widocznie zero o nich wiesz.

fail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej głupoty nie słyszałem. Chyba nie miałes tych słuchawek albo miałeś jakieś tajwańskie gów**. Nie gadaj takich głopot jeżeli nic o tych słuchawkach nie wiesz. jak masz starych milionerów to sobie kupuj słuchawki za kilka tysięcy, ale jak ktos ma tylko 100 to wybór HD202 jest wręcz rewelacyjny.

daruj sobie chłopcze takie teksty. powiedz mi, z czym miałeś porównanie, bo ja np. zgadzam się z KHOTem w stu procentach, co wcześniej napisałem, a z tego co zauważyłem, to oboje mamy większe doświadczenie ze słuchawkami niż Ty :)

co do 100zł lepszego? akg k414p, shp2700, chyba, że miarą czy słuchawki są dobre jest dudniący bas i niewygoda od której chce się rzygać, to masz racje, zostań z hd202 :)

Ten DJ... w klubach gra w tych osiemsetkach? Cy może zmienia wtedy na Grado PS3000 Kryptonite?

nie, ma je jako portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... znajdź mi do 100 zł dobrze tłumiące słuchawki nauszne z mocnym i miekkim basem? no i oczywiście zamknięte.

No, ale sennheisery mocnego baus nie maja. Niektóre tańsze modele Philipsa za to tak. Za bańkę sobie skołowałem HTX7 kiedyś - te mają słabszy bas niż filipy, ale i tak mocniejszy niż sennki. No i są wygodniejsze, lepiej izolują i maja bardzo wysoką jakosć dźwięku, czego o sennkach nie można powiedzieć.

Ten DJ... w klubach gra w tych osiemsetkach? Cy może zmienia wtedy na Grado PS3000 Kryptonite?

nie, ma je jako portable.

Ale tylko z comply, bo inaczej to niewygodne.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj swoj egzemplarz :D i balem sie troche o wygode noszenia bo nie naleze do tych co majamale glowy :P ale narazie nosi sie je swietnie. W tej chwili sie wygrzewaja wiec za pare dni jak je zostawie beda juz grac tak jak powinny. Narazie jestem zauroczony ^^

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam je już 3 tydzień i pałąk dostosował się do mojej głowy. Nie ciśnie już tak mocno jak na początku, możliwe tez że ja sam się przyzwyczaiłem ale ostatnio jechałem autobusem kilka godzin (ok 7) i słuchałem muzy ponad 4h i nic mnie nie bolało. Jedyny problem to mokre uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wydaje mi się że na takich forach jak to zjawiają się same wyrocznie i znawcy wszystkiego... Pozazdrościć... bleh

 

Gadanie o tym że sluchawki są niewygodne fatalne bolą uszy itd jest troche nie na miejscu. Ciuchy też kupujecie nie przymierzając a potem macie pretensje o to że coś Was uwiera, jest niewygodne itd? Skoro dla mnie za ciasne są spodnie w jakimś tam rozmiarze to czy mam prawo mówić że to jest fatalne do bani i w ogóle ble bo akurat na mój tłusty tyłek nie umiem ich wsadzić? na moja głowę nie pasują pewne słuchawki które większość przeciętnych ludzi (w tym ja ) mogą podziwiać tylko za sklepowym szkłem bo ich cena przyprawia o zawrót głowy ale czy to ma sprawić że trzeba teraz ogłaszać wszem i wobec że są beznadziejne itd? Po prostu nie pasuje mi ten fason i tyle. Szukam dalej mojego rozmiaru.

 

Mam te słuchawki od dzisiaj. Właśnie sie wygrzewają. Słuchałem w nich jakieś 2 godziny i po dobrym wyregulowniu wysokości muszli wkładam słuchawki i zapominam że mam coś na głowie. Grzeje się czacha w nich to jasne bo to słuchawki zamknięte a izolują w sam raz. Dźwięk faktycznie mocno basowy ale nie czuje żadnego braku w jakimkolwiek pasmie a akurat takiej właśnie charakterystyki dźwięku szukałem - po jasnych SRS'ach i PL30kach pora na coś co zatrzęsie moim małym móżdzkiem. Myślę że to dobrze wydane 80 zł.

 

Recka fajna, słuchawki fajne - nic tylko się cieszyć. Cieszyć z fajnego kawałka sprzętu.

 

Nie wątpię że można kupić coś niby lepszego... Pytanie tylko kto czego oczekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam się szczerze że nie wiem dlaczego niektórzy twierdzą że są one słabe. Od niedawna mam też KPP i jakościowo dźwięk w obu tych słuchawkach jest podobny, przy czym Kossy nie izolują i mają słabszy bas.

Edytowane przez borus213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 h grania mogę już coś o tych słuchawkach nasmarować....

 

Podłączyłem je do laptopa gdzie jest jakiś śmieszny SRS (dzięki niemu w ogóle da się słuchać muzyki w miarę przyzwoitej jakości na SRSach200) i dzwiek jest fatalny - świszcząca góra, drapieżna perkusja (ohyda!) i basu tyle że głowa mała.

 

Potem podłączyłem z powrtoem do mojego T10 (bez żadnego EQ) i co? I jest fajnie - niczego nie brakuje. dzwięk przyjemny ciepły pełnym. Nic nie drażni nic nie wkurza.

 

Chyba jednak sporo zależy od źródła. Myślę że do jakiegoś jeszcze zimniejszego odtwarzacza te słuchawki byłby świetnym rozwiazaniem. Ja nie narzekam. Już czuje że słuchanie tandemu T10 + HD202 będzie świetnym sposobem na odregowanie sesji :D

 

Wyłączyłem SRSa i jest o niebo lepiej - nawet bas zrobił się bardziej przyjemny :D Od kładam je na razie jeszcze do wygrzania. Sprawdzę za 10 godzin jak się rozkręcą

Edytowane przez Jar0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam się szczerze że nie wiem dlaczego niektórzy twierdzą że są one słabe. Od niedawna mam też KPP i jakościowo dźwięk w obu tych słuchawkach jest podobny, przy czym Kossy nie izolują i mają słabszy bas.

 

Jesli chodzi o bas, to racja w HD202 jest w masa, ale jakos tego basu jest fatalna. Nie mozna przy nim wogole mowic o glebi, jedynie co da sie uslyszec czasami to tzw. "pierdzenie". I jesli mowisz, ze KPP maja gorszy bass i graja na podobnym poziomie to cos nie halo musi byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki widzicie sens w porównywaniu słuchawek o róznych konstrukcjach? Bo ja żadnego.

 

Z ciekawości przeteściłem hd202 na Epice - szczególnie starszych bardziej instrumentalnych utworach. Dla mnie dzwięk jest przyzwoity i hmmm intymny? Ogólnie dużo radochy sprawia słuchanie starych utworków w nowej aranżacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD202 maja mocniejszy bass, ale za to bass w KPP jest jakościowo lepszy i głębszy. Sennheiserów używam na zewnątrz bo dobrze tłumią, ale w domu do grania i słuchania używam KPP. I to chyba jest najlepsze wyjście w mojej sytuacji. Może na wakacje zakupię sobie jakieś inne zamknięte. Myślę o P20 i tedy porównam dźwięk. Możliwe że zobaczę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności