Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki z grubym basem ~500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radical

Teoretycznie lepsze byłyby sennki ale z drugiej strony dobrze napędzone K530 też sobie dobrze dają rade z rockiem. Musiałbyś chyba sam ocenić bo może się okazać że dla Ciebie w AKG będzie za mało tzw "mięsa" przy gitarach.

 

CO do LTD to jak sama nazwa wskazuje to były Limited Edition więc były tylko przez pewien czas, co do zwykłych to nic mi o tym nie wiadomo żeby przestali produkować ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam w temacie mocnego basu AKG K530. I koledze Saiya-jin po prostu radzę odpuścić. Tor do tych słuchawek musi być stacjonarny i myślę że kosztowałby naprawdę takie pieniądze że szkoda się w to bawić (1000zł+). IMO jedne z najtrudniej napędzalnych słuchawek. Z mojej strony polecam znaleźć sobie po prostu inny obiekt zainteresowań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam w temacie mocnego basu AKG K530. I koledze Saiya-jin po prostu radzę odpuścić. Tor do tych słuchawek musi być stacjonarny i myślę że kosztowałby naprawdę takie pieniądze że szkoda się w to bawić (1000zł+). IMO jedne z najtrudniej napędzalnych słuchawek. Z mojej strony polecam znaleźć sobie po prostu inny obiekt zainteresowań :P

Tzn. mnie nie zależy na "grubym" basie (nie wiem, kto w ogóle był taki "miły" i pokasował moje tematy, a ten ostatni przeniósł tutaj, chociaż nie mają ze sobą nic wspólnego). Co do toru, to nie od razu Kraków zbudowano. Może z czasem coś bym dokupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do toru, to nie od razu Kraków zbudowano. Może z czasem coś bym dokupił.

Tak samo pochodziłem do sprawy podczas zakupu K530. Miałem Cowona D2 czyli jednego z najmocniejszych grajków na rynku. A w momencie kiedy średniej klasy wzmacniacz słuchawkowy nie był w stanie ich napędzić zwątpiłem. Generalnie to dobrze one zaczynały grać dopiero pod wydajnym mocowo DACiem (Beresem 7520).

IMO po prostu odpuść, bo to nie są słuchawki do żadnego playera przenośnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle planuję podłączyć je pod V39. :P Chyba tak zrobię, bo nic wygodniejszego nie znajdę. Grado są nieco za drogie, trudno dostępne i ponoć nie najwygodniejsze, więc tylko te Sennki mi pozostają.

 

Ostateczna decyzja: 555, 485, Shure SRH440, czy Grado SR60i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wyżej nie słyszałem żadnych, HD555 z modem powinny być OK, do tego będą mega wygodne.

Ale obstawiam że nic nie da Ci takiego basu jak Beyerdynamic DT 150 ;P

Player to by sobie z nimi pewnie nawet poradził B) A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na basie mi specjalnie nie zależy. Ktoś przeniósł tutaj moje posty (nie wiedzieć czemu), więc tutaj kontynuuję. :P

Ech, mam niezłą zagwozdkę. AKG ponoć jest najlepsze dźwiękowo, ale potrzebuje porządnego źródła, którego na razie nie mam (i pewnie nieprędko będę miał, o ile w ogóle). Grado niby też gra lepiej od Sennków, ale tutaj dużo zależy od preferencji słuchacza; niestety nie są wygodne no i swoje kosztują. Shurki chwali się na tym forum, ale są zamknięte i potrafią grzać uszy.

 

A słuchałeś może AKG K530 ze swoim E-MU? Ta karta daje radę napędzić AKG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG ponoć jest najlepsze dźwiękowo, ale potrzebuje porządnego źródła, którego na razie nie mam (i pewnie nieprędko będę miał, o ile w ogóle). Grado niby też gra lepiej od Sennków, ale tutaj dużo zależy od preferencji słuchacza; niestety nie są wygodne no i swoje kosztują.

 

Skąd przekonanie o wyższości AKG nad SENNHEISERem (nie wiem czy chodzi o całokształt szkoły grania AKG czy konkretnie o wyższość K530 nad HD 595)? Z tymi K530 jest podobnie jak ze słuchawkami grado - grają specyficznie i może się to albo podobać albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas posiadałem K530LTD (nawet na EMU słuchałem już wtedy).

Słuchawki wygodne, lekkie... Ale zupełnie nie moja szkoła. Grają jak chyba wszystkie AKG jakie słyszałem do tej pory (czyli wliczając k601, k701) - bardzo lekko, zwiewnie, szeroka scena, dużo powietrza, ładny wokal ale wszytko daleko, wszystko aż nazbyt poukładane... Do JAZZu, klasyki i jakichś chórków jak znalazł, jak chcesz czegoś mocniejszego posłuchać to zapomnij. Powalającego łupnięci Ci te słuchawki nie zapewnią.

Czy AKG grają lepiej od PXów? PXy też słyszałem (brat posiada) i to na pewno inne granie... Cieplej, słabszy zbity bas (na PXach) do tego dudniący... na AKG masz sterylność, wszystko pod kontrolą... mnie to nie porywa, kocham żywioł, a tego te słuchawki nie zapewniają (wg ludziów są naturalne, ale jak tak to ma brzmieć w naturze to ja dziękuję).

Ostatnio sam miałem dylemat na co zmienić moje AKG k240 których używam czasem gdy jest gorąco i w Beyerach nie wysiedzę już... Zastanawiałem się właśnie nad HD555 od Sennheisera, ale niestety na meecie w Krakowie posłuchałem Beyerów DT880PRO i muszę je mieć :D Choć może nie nazbyt prędko (kasa :().

 

Z AKG jest jak Syntax Napisał: Albo się spodobają, albo nie. Mi się brzmienie AKG (włączając k701) nie podoba po prostu. HD555 nie słyszałem, słyszałem jedynie HD565 Ovation i HD600 i te drugie jako wygodne słuchawki do filmów bym przełkął... ale w tej cenie mam już DT880PRO które mi się spodobały (jako jedyne słuchawki otwarte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AKG jest jak Syntax Napisał: Albo się spodobają, albo nie. Mi się brzmienie AKG (włączając k701) nie podoba po prostu.

 

A wcale że nie! Dla mnie AKG to najlepsze słuchawki ale tylko do pewnych rodzajów muzyki czy tak jak wspomniałeś jazz i podobne. Np Leszek Możdżer na niczym co miałem okazje mieć na głowie nie brzmiał tak dobrze. Natomiast przy każdym innym rodzaju muzyki brzmią zwyczajnie kiepsko. Brak im impaktu na basie, gitary nie mają mięsa itd itp. Dla mnie słuchawki świetne ale tylko jako "te drugie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odesłaniu Grado do sklepu, wydaje mi się, że AKG nie przypadłyby mi do gustu - Grado też mają mało basu i w metalu słychać prawie same talerze. W ogóle nie słychać bębnów. Zamówiłem Sennki HD380Pro. Mam nadzieję, że to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności