Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki z grubym basem ~500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim !

Zamierzam kupić słuchawki, maksymalnie do 500zł. Słucham głównie Hip-Hop'u i Rap'u. Uznaje zasadę basu nigdy za dużo :D Zainteresowały mnie dwa modele

SONY MDR-XB 700 i Shure SRH-750DJ które z nich byłyby lepsze (jakość muzyki,głośność,bas) Słuchawek będę używał jedynie w domu. Wczoraj odsłuchałem w M&M AKG 518dj i SONY xb500 dosyć duża różnica w bas'ie na korzyść Sony. Niestety nie było tych w/w. Proszę o rady i najlepiej porównanie tych 2 modeli może akurat ktoś miał przyjemność odsłuchu :) Chyba że jest jeszcze coś wartego uwagi w tych cenach

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim !

Zamierzam kupić słuchawki, maksymalnie do 500zł. Słucham głównie Hip-Hop'u i Rap'u. Uznaje zasadę basu nigdy za dużo :D Zainteresowały mnie dwa modele

SONY MDR-XB 700 i Shure SRH-750DJ które z nich byłyby lepsze (jakość muzyki,głośność,bas) Słuchawek będę używał jedynie w domu. Wczoraj odsłuchałem w M&M AKG 518dj i SONY xb500 dosyć duża różnica w bas'ie na korzyść Sony. Niestety nie było tych w/w. Proszę o rady i najlepiej porównanie tych 2 modeli może akurat ktoś miał przyjemność odsłuchu :) Chyba że jest jeszcze coś wartego uwagi w tych cenach

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

 

Cześć, może mogę zaproponować AKG K172 HD - ciekawa sprawa - jak dla mnie wyśmienite...

 

 

jesli byłbys zainteresowany - podpisz do mnie na @ - mam odsprzedam nowe, nieużywane - olo.tychy@gmail.com

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, te sony sa ogromne :P.

 

Aaaaale, wpisałem w google 'headphones for bass lovers' i pierwszy rezultat to Sony MDR-XB700 X-Bass: Pro Headphones for Bass Lovers. To tak dla ciekawosci, sam sluchawek nie sluchalem i nie potrafie doradzic ;). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale litości, nie K181DJ przypadkiem... dziś miałem "przyjemność" ich słuchać w M1 i lipa jakaś. Dziwne pady (jakby gumowe i się zapadają pod naciskiem ucha), troszkę tandetne wykonanie (farba schodzi, przełączniki jakieś takie wątłe i niedocięte). Grały (niestety, źródło widmo w ścianie) niespecjalnie. Widziałem je po raz pierwszy na żywo i się zawiodłem srodze jak na ich cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotechnica ATH-M50 używane

O Shure masz recenzję.

XB jakością nie powalają, ale iloscią basu tak.

Fischer Audio Eterna. Małe słuchawki duży bas ;)

 

 

ATH M50 maja duzo basu a poza tym nawet fajnie graja.Sony XB700 maja "zaje" wyglad ale poza ogronma iloscia basu ponoc wcale tak pozostale pasmo dobrze nie brzmi.Sporo basu maja SRH750dj oraz SRH840.

 

 

edir: Dodam ze nizsze modele z serii XB ponoc nie sa zbyt dobre.Jak juz to tylko warto brac XB700.Poza tym nie skupial bym sie na Twoim miejscu tylko na wielkim basie.Wazne zeby pozostale pasmo bylo ok.Sluchawek walacych samymi basami wierz mi nie da sie dlugo sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w media markt porównywałem właśnie AKG 518dj z sony xb500, AKG słabo wypadły jeśli chodzi o ilość i moc basu względem tych soniaków a wiec nawet nie biorę ich pod uwagę. Czytałem tą recenzję o Shure SRH750dj ale wolałbym porównanie właśnie do tych Sony xb700 jakie są różnice w dźwięku itp. I jak sporo basu maja shure 750dj w porównaniu do Sony xb700, wiem że wiecej basu jest w SRH750dj niz w SRH840. W używki nie chciałbym się pakować

Życzę dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem xb do CAL, ale słuchałem w markiecie i nie zrobiły na mnie wrażenia. W sumie to grały jak cal - w szeregu, ciemno, na twarz, ale środek jakis takiś chyba mniej przyjemny. Może miał lepsza barwę niz ten z htxów, ale wciąż to chyba nie było to co cal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe, no jesli aż tak bardzo kwestia ilosci jest dla Ciebie istotna to weź jakieś sony a inne modele mozesz odpuścić.

Seria xb, lub V powinna Cię zadowolić ;)

 

Shure gra przede wszysstkim dźwiękiem wysokiej jakości z mocnym uderzeniem, a sony mają po prostu bardzo dużo basu.

 

Mozesz ewentualnie jeszcze obczaić JVC HA-RX900. To jest jakby cięższa w basie wersja RX700, które juz same są dosć basowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje wczorajsze posty wyparowały, to zakładam nowy temat. :P Chcę kupić wygodne słuchawki do domowego odsłuchu. Cena w okolicach 300 zł. Zaproponowaliście mi Sennki 555 i AKG K 530. Które waszym zdaniem warto wybrać? Sennki są tańsze (274 zł) od AKG (334 zł). Podobno 555 są wygodniejsze, ale czy grają lepiej od AKG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

Do czego podłączysz i jakiej muzyki słuchasz? Zważ że K530 są bardziej wymagające i wskazany jest wzmacniacz. Grają lekkim dźwiękiem z większym nastawieniem na górne niż dolne rejestry oraz mają ogromną przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie rocka i pochodnych tego gatunku.

Na razie słucham z V39, ale nie wykluczam jakiegoś wzmacniacza, DAC-a, czy EMU.

 

Tak trochę poza tematem: AKG wycofano z produkcji? Wolałbym wersję LTD, bo nie ma problemu z wykruszającą się skórą, no i są wygodniejsze, ale tego wydania praktycznie nigdzie nie można dostać. Zwykłych K 530 też coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otrzymałem mojego iriverka, i już widzę że to co teraz mam - SHE9500 - nie są zbyt fajnym połączeniem z t5. Czego mi przedewszystkim brakuje? Cytując jeden z "słunnych" filmów z internetu - pie...cia, takiego mocnego wykopu*, zakładając hd202 (które do low endu raczej należą) już jest bliżej tego czego szukam (nie wiem czy na miejscu jest tu porównywanie nausznych z dokami). Tak więc szukam jakiś dokanałówek które ożywią pleyerka, słucham rzeczy takich jak prodigy, pendulum czyli brzmienia bardziej electro niż naturalne, chociaz czasem też lubię rocka posłuchać. Dużo się ostatnio mówi o SM, ale zdam się na wszą opinię. Cena jak w temacie raczej do 100-150 zł, pod uwagę można jeszcze brać ze niedługo do zestawu dojdzie mxm ale on raczej będzie służyć do "domowych" odsłuchów.

 

*O ile wogóle dokanałowe mogą mi dać taki efekt - jestem laikiem w temacie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności