Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iRiver IMP-100 Rio Volt SP-100 , SP-90


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym odgrzebać temat tych odtwarzaczy - zostałem szczęśliwym nabywcą Rio SP-90.

Obecnie wiele z wcześniejszych linków dotyczących firmwaru, opisów itp. jest już niestety nieaktualna.

W tym temacie użytkownicy mogliby zarówno podpowiedzieć , gdzie , co i jak do tych odtwarzaczy, jak i podzielić się opiniami na jakich słuchawkach słuchacie i jakie wrażenia.

 

Pozdrawiam

 

 

Odtwarzacz, który zakupiłem przez forumowy komis przyszedł do mnie w wersji SP-90 , a więc okrojonej wersji SP-100.

Na razie testuję go tak jak jest na sofcie 1.00 - nie wiem czy da się wgrać inny.

Słucham obecnie na CAL!

Dźwięk jest całkiem przyjemny , zrównoważony o neutralnym charakterze.

Jednak jest jedna wada - w trakcie odtwarzania - na początku każdego pliku mp3 jest słyszalne głośne "pyk".

Nie wiem, czy wszystkie wersje tak mają.

 

Co do linków to na teraz znalazłem oprócz recki Kolegi @KHRoN'a na swoim blogu >

http://blog.khron.net/2008/09/12/rio_volt_iriver_imp-100/

http://www.digitalnetworksna.com/support/rio/downloads/riovolt/Manuals/SP90%20poster%20front%20UK.pdf - 1-sza strona postera z podstawowymi opisami

http://www.digitalnetworksna.com/support/rio/downloads/riovolt/Manuals/SP90%20poster%20back%20UK.pdf - strona druga

Jest to o tyle fajne, że dołączona mini instrukcja z allegro nie opisuje SP-90 czy IMP-100 , a SP-50

 

http://www.digitalnetworksna.com/support/rio/product.asp?prodID=95 support dla SP-100 , niestety dla Sp-90 brak na tej stronie.

 

http://www.iriver.com/index.asp?code=0402 - support / firmware dla IMP-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny FAQ: http://web.archive.org/web/20071202215516/http://www.geocities.com/cryophil/RioVolt_FAQ.html

 

firmware SP-90:

 

What firmware is on the SP90?

When you buy the sp90 it comes with the equivalent of firmware 1.13 from the sp100. It does not include the 10-cd memory, playlists or other extended features of later firmwares, but is still more feature rich than most any other player below the $100 mark. RIO claims the sp90 is NOT upgradeable, but see next item.

 

What's this about an unofficial firmware hack for the sp90?

Yes, the sp90 can be upgraded with a hack, but it voids warranties, possibly ticks off rio and causes world hunger if you do it. Above, in the item about hacking the IMP-250 firmware for the sp250, I mention what one must do to hack iriver/rio 100 firmware for the sp90. Note also that once hacked, the sp90 "thinks" it is become an IMP100, so all future upgrades do not need hacking--use the IMP-100.HEX file as is. For more information, take a look at this message and at this message if you're interested. Also here is a new site dedicated to SP90 upgrading

 

SP90 won't upgrade?.............Some folks get a "NO DISK" when they try the sp90 upgrade hack. I do not own an sp90, so I probably can't help if you email about problems, but read on... I've gotten a lot of email from folks in the last half of 2002 complaining that the sp90 won't upgrade anymore, giving a NO DISK messg. It may be possible that the newest sp90's coming out of RIO no longer allow the secret upgrade. But I also get the feeling from tallying notes about failures that there is a significant link to troubles with writing the CDR when using winXP. If you're using XP, and have tried various CD burning software (Nero, Roxio, etc) to no avail, then you should note that some have reported success after failures by burning with XP's built in CD writing functions. (The built in way is drag and drop and then demanding that XP "write files to CD" from the File menu of the explorer program.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Wrzucałem też z innymi plikami , nagrywałem z rózną predkością i w trybach TAO i DAO i nic.

Natomiast wszedł mi nagrany na czystej płycie bez żadnych dodatkowych plików soft 2.30 , więc teraz mam IMP-100 bez podświetlenia i akcesoriów :D

 

Po tym ponownie chciałem wrzucić ten 2.50 ale nadal bez rezultatu.

Zacząłem się zastanawiać, czy teraz ma być już z nagłówkiem nadal pod SP-90 czy już IMP-100 , ale raczej nadal SP-90

 

Wrażenia:

poprawił się nieznacznie dźwięk, przybyło oczywiście możliwości korektora oraz innych ustawień i co najważniejsze nie ma już tego głośnego "pyk" przy każdym mp3 :)

Również skala głośności 40 stopni jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zmienić w końcu soft na 2,50 :)

 

A zrobiłem, to w trochę dziwny sposób - nagrałem na płytę soft 2,50 normalny i ze zmienionymi nagłówkami pod SP-90 SP-100 i IMP-100 wraz z różnymi nazwami plików.

Do tego na płytę nagrałem kilka innych plików oraz... 500 MB mp3 .

Po włożeniu od razu - upgrade.

 

Co prawda płyta nie nadaje się za bardzo do słuchania na tym playerze - bo za każdym razem jest aktualizacja mimo, ze na ten sam soft.

 

Ale jak widać pliki mp3 nie przeszkadzają - BTW nie wiem co było powodem, że wcześniej się nie dało...

 

P.S. Czy istnieje nowszy niż 2.50 soft do IMP - 100 lub jakiś alternatywny?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja nie wiem co źle robię, ale jednak nie chce mi wgrać się na mojego sp-90 soft iRivera od imp-100. Powiedzcie mi łopatologicznie co mam zrobić z plikiem imp-100.hex. Mam tylko nagłówek zmienić? (robiłęm to i nic, z różnymi softami 2.20,2.30 itp). czy to jednak jakoś inaczej? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel

 

Z tego co pamiętam, jak sam walczyłem to zmieniasz w hex nagłówek na SP-90 dopełniając resztę zerami i zapisujesz taki plik jako SP-90.hex

Taki plik wypalasz na płytkę ( CD-RW może nie czytać, więc lepiej na CD-R)

Proponuję najpierw ten firmware 2.30

Jak wrócę do domu to poszukam moich plików jakby co ;)

 

pzdr

Edytowane przez Aragorn7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mała pomyłka - to co dałem w załączniku to jest wersja IMP-100 2.30 z nagłówkiem SP-90 i taka dokładnie jako pierwsza weszła mi do Volta.

Dodam, ze jak macie obecnie wersję softu podstawową - nie pamiętam 1.00 czy 1.01 to nie można nagrywać płytek wielosesyjnych tylko i wyłącznie we trybie DAO i nie trzeba dopełniać - mnie wszedł z 1 plikiem na dysku.

Tyle pamiętam, potem dopiero upgrade na wersję 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności