Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

uDAC vs Icon Mobile


Rekomendowane odpowiedzi

Z archiwum GG

KaszaWspraju (8:07)
Aza jesteś ?


Azahiel (8:43)
Co tam ?

KaszaWspraju (8:43)
Masz już te dacki ?


Azahiel (8:44)
Tak, lawrence wysłał przedwczoraj. Dziś doszły.

KaszaWspraju (8:45)
Ja też już mam. Jak Ci się podobają ?


Azahiel (8:46)
Czekaj moment.

Azahiel (9:02)
Prącie bardzo:



Nuforce uDac. Bardzo ładnie zaprojektowane i zgrabne opakowanie dostajemy do naszych rąk. Jest ono przezroczyste z plastiku, od razu rzuca się w oczy samo urządzenie. W środku znajdziemy: instrukcję, kabel usb i to tyle. Dla mnie w tej cenie przydałby się jeszcze jakiś futerał do przenoszenia tego Sam DAC jest malutki, nie wiele mniejszy niż Icon Mobile, ale na tyle by mógł spokojnie wejść w kieszeń. Jest wykonany z ładnego lakierowanego proszkowo metalu. Dostałem wersje czerwoną, ale są także inne wersje kolorystyczne. Z przodu mamy gałkę, która chodzi bez najmniejszych oporów i jest wygodna w użyciu. Na froncie znajdziemy także wejście 3,5 jack i niebieską diodę informująca nas o działaniu urządzenia. Brakuje mi tutaj jakiegoś wyłącznika, całkowitego urządzenia. Z tyłu znajdziemy wyjścia dwa RCA i Coaxial- wyjścia stają się aktywne jak wyłączymy wzmacniacz wbudowany, poprzez zmniejszenie maksymalnie głośności aż poczujemy opór. Urządzenie razem z kablami jest bardzo małe i przenośne przede wszystkim,moim zdaniem, idealne do laptopa. Do domu także, zważywszy zwłaszcza na wyjścia mogące go nam podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza co daje nam super duet.

_MG_4725.jpg_MG_4726.jpg _MG_4728.jpg_MG_4730.jpg


Nuforce Icon Mobile opisałem tutaj.

KaszaWspraju (9:21)



Fajnie. W sumie do uDAC ja mam małe zastrzeżenia. Jest bardzo dobrze zrobiony ale spasowanie nie jest perfekcyjne. Dioda mi prześwitywała przez przedni panel na górze. Szkoda też, że nie gaśnie kiedy wyłączamy urządzenie z gałki. Do kompa spoko, tylko mikrofon jednak osobno, karta dźwiękowa czy na integrze.

Azahiel (9:22)
Ta, ten włącznik i diodka.


KaszaWspraju (9:23)

Mi brakuje jeszcze jakiś podstawki, czy nóżek, a tak biedak poniewiera się po biurku. Co do Icon Mobile, wygląda dla mnie jak spuchnięta karta kredytowa, w dodatku brzydka.

 


Azahiel (9:24)
hahaha

KaszaWspraju (9:25)



Jak na 400zł to nie powala. Podoba mnie się tylko, że może robić za stacjonarnego dac jak i mobilnego wzmaka do mp3. No i "mic" podłącze. A dźwiękowo tak na szybko małe porównanie, jak Ci one grają?

Azahiel (9:09)
łap:




Icon: Podłączamy urządzenie, komputer wykrywa bez problemu urządzenie a i także mikrofon działa bez problemu. Ale no właśnie jak to gra, no jak? Jeśli miałbym tak ogólnie podsumować dac w Icon Mobile- jest to neutralne, wpadający w lekki chłód dźwięk. Średnica jest niestety moim zdaniem kiepska- jest bardzo cofnięta. Przez co ogólnie nasza wirtualna scena wydaję się być dosyć daleko od nas, na dodatek wokale nie są takie zachwycające- zwłaszcza te damskie. Scena ta wydaję się być za jakąś szybą- cienką bardzo, ale szybą. Separacja jest na przyzwoitym poziomie, jednak przy szybszych gitarkach gubi się to wszystko. Talerze brzmią tak jakoś, hmm tekturowo? Wysokie- hmm, dla mnie jednak za bardzo kłują w niektórych momentach, ale powtarzam w niektórych- tak to nie mam im nic do zarzucenia. Tym czym mogę przede wszystkim pochwalić Icona jest bas- nie jest ani za dużo ani za mało, uderza tam gdzie trzeba i cofa się ładnie. Niestety moim zdaniem brak takiego niskiego zejścia, tego średniego basu jest więcej o wiele- mimo to Icon trzyma Cal! czy KPP w ryzach.

_MG_4744.jpg_MG_4742.jpg

uDac: Mały ocieplony dziad! Takie było poje pierwsze stwierdzenie. Zacznijmy od tego że jego charakterystyka to ciepło- nawet go dużo. Przez to jego dynamika jest o wiele większa i ogólnie lepsza niż w Iconie. Scena jest bliska, dosyć intymna moim zdaniem- ale nie na tyle żebyśmy czuli że gra coś nam w głowie. Separacja stoi na dobrym poziomie- wg. mnie jest nieznacznie lepsza od Icon’a. Wszystko brzmi żywo i dosyć soczyście bym powiedział. Średnica jako całość jest niestety wycofana, ale nie tak bardzo- jednak jest dosyć szczegółowa. Wysokie są podbite i nie kłują aż tak w uszy jak w Icon’ie. Bas jest fajny, naprawdę- nisko schodzi, jest go dużo i wali tam gdzie potrzeba. Trochę się rozlewa, ale aż tak to nie przeszkadza. Bardzo fajnie ten bas jest kontrolowany w Cal! czy 518Dj- typowe nastawienie na fun i to taki z bananem na twarzy.

_MG_4732.jpg_MG_4735.jpg

KaszaWspraju (9:42)
hmm, a ja słyszę to tak, na moich ukochanych słuchawkach:

uDAC, wiadomo lepsza dynamika, lepsze wypełnienie muzyki, kontrola. Bas jest niższy, mniej rozlany. Wszystko bardziej spójne. Dźwięk gęstnieje, ale nie jest zbity. Separacja ok, moim zdaniem. Jakby pozabierał wszystkie pasma do kupy. Za to mniejsza scena, ubyło powietrza i przestrzeni. Uciekła też delikatność i swoboda. Nie czuje na SR60 schowanej średnicy, a nie tego ocieplenia o którym pisałeś. Ba, powiedział bym, że wysokie są lekko wypchnięte, czyste i lepiej wybrzmiewają. W sumie dźwięk zyskał na naturalności. Gra to zbyt perfekcyjnie, troszkę bezdusznie biggrin.gif

_MG_4738.jpg

Azahiel (10:01)
Te twoje Grado tongue.gif

KaszaWspraju (10:03)



Kurde, słucham cały czas udac i coraz bardziej mi się to podoba, może bas niższy ale tamten stary, jednak ciut lepszy mimo wszystko, jest go więcej. Siła przyzwyczajenia ?

Azahiel (10:04)
Może kwestia słuchawek i samego kompa.


KaszaWspraju (10:05)



Bliskie wokale, fajnie. Ocieplenie daje się wyczuć w pewnych nagraniach. Zamiast wiercić się na krześle, wiesz fun, jak s10 z v-JAYS, spowodował to, że skupiłem się na muzyce. Słyszę więcej szczegółów.

Azahiel (10:06)
Jeszcze wyjdzie, że dziwne rzeczy słyszę.

KaszaWspraju (10:06)
albo ja galaretki nie jadłem. tongue.gif

Azahiel (10:06)

biggrin.gif
a jak Icon Mobile ?


KaszaWspraju (10:08)



Icon M. To dzieło Frankenstaina. biggrin.gif Od razu czuć, że to nie ta jakość. Niby jest poprawa w dźwięku ale brak temu sznytu. Przede wszystkim trochę podkreśla w wokalach "sz". Wysokie zbyt zarysowane razem z średnica. Basu jeszcze mniej. Znów jego kontrola znacznie lepsza niż na X-fi, ale jest naprawdę mało, szybko znika. Oczywiste ze każde wzmocnienie poprawia dynamikę, separację instrumentów. To zawsze się podoba. Z zalet jeszcze, nie zmniejszył sceny i ta lekkość, swoboda też została w muzyce. Gdybym miał inne słuchawki, był by pewnie lepiej, bo słychać, że mało dodaje od siebie. Stara się być neutralnym.

_MG_4748.jpg

Azahiel (10:47)
Czyli co, uDAC lepszy ?

KazaWspraju (10:48)



Do Grado tak. Jego ciepełko sporo pomogło, a Icon M podkreśli tylko charakterystykę słuchawek. Po za tym czasami dźwięk wydawał się nieco sztuczny, taki cyfrowy. Sporadycznie, zależało od nagrania. Do kompa lepiej się nadaje moim zdaniem, a uDAC tylko do muzyki.

_MG_4752.jpg

Azahiel (10:48)
Za jasny jest do SR60.

KaszaWspraju (10:49)
Fajnie że ma tyle funkcji, miło gra, ale kurde 400zł :/. Wolałbym dołożyć do porządnego DAC lub wzmacniacza, ewentualnie uDAC kupić. Choć też przy drogi.

Azahiel (10:50)
Szkoda tylko, że w pl takie ceny/zarobki.

KaszaWspraju (10:53)
Ano, idę jeść - AFK.

Azahiel (10:54)
ok.



PDF - uDAC_i_Icon_Mobile.pdf Praca wspólna, redaktorzy: Azahiel oraz KaszaWspraju.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka przyjemna, fajnie się czyta :)

Wasze opinie o uDacu pokrywają się z moimi osobistymi odczuciami.

 

Mam jedno ale:

Z tyłu znajdziemy wyjścia dwa RCA i Coaxial- wyjścia stają się aktywne jak wyłączymy wzmacniacz wbudowany, poprzez zmniejszenie maksymalnie głośności aż poczujemy opór.
Co do wyjścia cyfrowego to się zgadzam, choć grać zaczyna, jak już przełączymy ten wbudowany w potencjometr przełącznik (wyłączymy sekcję wzmacniacza). Co do RCA, to możemy operować poziomem głośności na nich i chyba przy maksymalnym wyciszeniu po prostu nic nie będzie grać. Chociaż szczerze mówiąc tego nie sprawdziłem.

 

A tak, ogólnie bardzo fajny pomysł z tym dialogiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Łodzi mają co raz bardziej pokręcone pomysły na recenzje - fajnie! :D

 

Nie porównywałem Icona do uDaca. Zastanawiam się tylko, bo z tego co pamiętam na meecie Kasza (jeśli dobrze pamiętam) chyba jednoznacznie powiedziałeś, że Icon jest lepszy od uDACa, zmieniłeś zdanie?

 

Co do ceny wydaje mi się że nawet ta polska jest dobra jak za uDACa, bo IMO gra naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Łodzi mają co raz bardziej pokręcone pomysły na recenzje - fajnie! :D

 

Nie porównywałem Icona do uDaca. Zastanawiam się tylko, bo z tego co pamiętam na meecie Kasza (jeśli dobrze pamiętam) chyba jednoznacznie powiedziałeś, że Icon jest lepszy od uDACa, zmieniłeś zdanie?

 

Co do ceny wydaje mi się że nawet ta polska jest dobra jak za uDACa, bo IMO gra naprawdę dobrze.

 

Icon M w warunkach "meetowych" zagrał lepiej z V-JAYS, a udac wypadł blado wtedy. Spokój domowy i inne słuchawki, jest inaczej.

 

Pomysł na reckę miał Wojtek od dłuższego czasu. Azahiel napisał trzon, a ja dałem szlif i uzupełniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Azahiel i Kasza za poswiecona chwile na napisanie recenzji. :)

 

 

Zafrapowala mnie tylko 1 rzecz i widze, ze piotrus tez juz o tym wspomnial. Napisaliscie, ze drogo. Czy jest jakas karta dzwiekowa za 400zl albo DAC na USB, ktory w tej cenie da taka jakosc dzwieku z komputera jak uDAC?

 

Podejrzewam, ze to "drogo" to bylo Wasze porownanie do amerykanskich cen. Pamietajcie, ze w Polsce mamy VAT 22% i clo na wzmacniacze akustyczne wielokanalowe, ktore wynosi 4,5%. Sprzedajac legalnie nie da rade robic nie wiadomo, jak niskich cen. Zawsze mozna sprobowac samemu sobie sprowadzac z pominieciem podatkow, ale nie dosc, ze to trwa dlugo to jeszcze nie masz pewnosci, ze celnicy nie dowala Ci VAT'u i wyjdzie prawie tyle samo.

 

Co wiecej, jak kupisz w Polsce to masz gwarancje 12 miesiecy. Jak cos sie popsuje to odsylasz do dystrybutora z Polski. Dostajesz nowe urzadzonko w przeciagu kilku dni, a jak wezmiesz z USA to sam sie musisz martwic o wszystko. Zwroc uwage na ceny, ktore sa UE. Wszedzie sa wyzsze niz w USA ze wzgledu na podatki, a nie tylko na "zarobki" jak to okresliles. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiemy dlaczego ceny są takie a nie inne, co nie znaczy, że podyskutować nad nimi nie można.

 

Co do jakości dźwięku zgoda, ale karta dźwiękowa ma trochę więcej możliwości mimo wszystko.

No tak, ale z zalozenia ten produkt kierowany jest do osob, ktore chca uzyskac jak najwyzszej jakosci dzwiek ze sluchawek i komputera jako zrodla :)

 

Spoko, ja nie mam zalu o zapytanie, skad sie bierze cena. Zabolalo mnie tylko to sformulowanie o zarobkach, bo moj pomysl na biznes jest oparty na tym, ze urzadzenia, ktore sprzedaje w swoich polkach cenowych bija inne, a alternatywy dla nich sa znacznie drozsze.

 

Mam nadzieje, ze przedstawilem skad sie cena bierza w calej Unii Europejskiej, a nie tylko Polsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja dialogu świetna! Merytorycznie również OK, za wyjątkiem paru szczegółów ;]

 

Z przodu mamy gałkę, która chodzi bez najmniejszych oporów

Pewnie chodziło Ci o to, że gałka się o nic nie ociera. Natomiast napisałeś to jakby gałka kręciła się luźno. Opór stawia całkiem silny, co jest zdecydowanie in plus.

Z tyłu znajdziemy wyjścia dwa RCA i Coaxial- wyjścia stają się aktywne jak wyłączymy wzmacniacz wbudowany

Tylne wyjścia RCA działają tak samo jak wyjście słuchawkowe - potencjometrem regulujesz głośność. Jak go wyłączysz, sygnał z RCA znika, uDAC przestawia się w tryb coaxialu.

 

poprzez zmniejszenie maksymalnie głośności aż poczujemy opór.

Ja bym to ujął: "aż poczujemy klik" ;)

 

Wiem, czepiam się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę 320zł (99$) vs 400zł to jest taka kolosalna różnica? nie wspominam nawet o używkach :)czy chodzi o stosunek do zarobków? ale wtedy jaki DAC się opłaca? nie ma takiego pewnie....

 

w tej cenie uDac nie ma konkurencji niestety (a szkoda, bo konkurencja to dobra rzecz:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus ale porównaj 99 dolców dla nich a dla nas. Jest różnica? jest.

To się nazywa parytet siły nabywczej ;)

 

A tak nawiasem nawet dla nas $99 to nie jest aż TAK dużo znowu, właśnie przychylając się do słów hesusa - jest to jeden z najtańszych DACów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgadzam się z tym, owszem. Tylko że patrząć na średni zarobek to 400 zł to dużo, gdzie kartę do kompa możesz kupić podobnie i ma więcej możliwości. Wybaczcie ale ja taką kasą nie tryskam- patrząc na to że trzeba jeszcze płacić za mieszkanie, wszelkie media, telefony itp- nie wiele zostaje dla siebie. no 99 dolców- dobrze, ale dolicz vat + cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus ale porównaj 99 dolców dla nich a dla nas. Jest różnica? jest.

 

no to trzeba wziąć sprawy we własne ręce i sprawić, żeby Twoja pensja była tą przeciętną grubasa z USA :)

 

też mnie szlag czasami trafia, zwłaszcza jak widze ile jankesi płacą za auta i benzyne, no ale co zrobisz...

 

gdzie kartę do kompa możesz kupić podobnie i ma więcej możliwości

ogólnie wydawało mi się, że DACa na USB kupujemy po to, by poprawić jakość dźwięku z kompa - a pokaż mi dzisiaj kompa który nie ma zintegrowanej karty dzwiekowej... także te dodatkowe funkcjonalności o których mówisz są zazwyczaj w standardzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus ale porównaj 99 dolców dla nich a dla nas. Jest różnica? jest.

 

no to trzeba wziąć sprawy we własne ręce i sprawić, żeby Twoja pensja była tą przeciętną grubasa z USA :)

 

też mnie szlag czasami trafia, zwłaszcza jak widze ile jankesi płacą za auta i benzyne, no ale co zrobisz...

 

 

nie estety dla większości to nie realne co do pensji- a szkoda;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że patrząć na średni zarobek to 400 zł to dużo

No w dwa miesiące myślę że spokojnie dałoby radę (patrząc na przeciętne zarobki) odłożyć na takiego DACa. Wydaje mi się że trochę bez sensu takie roztrząsanie. Wiadomo że niektórzy mają inne priorytety jeśli chodzi o pieniądze. Inni też nie potrzebują takiego sprzętu. Więc dyskusja jest bezprzedmiotowa. Spora część słuchawek recenzowana na tym forum kosztuje $99+ i nikt nie pisze że nie stać na nie przeciętnego kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, sprawę ceny i zarobków mamy załatwianą;). Skupmy się na recenzji, na tym, że pisały ją dwie osoby(pomysł miała trzecia) i na samych urządzeniach.

 

Ps. Łódzki oddział rox. ^_^ btw kolejna niespodzianka po weekendzie. Już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności