Skocz do zawartości

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytałem na necie że AVI ReComp jest dobry do takich działań czy ten program naprawdę daję radę czy znacie lepszy w sensie jak dla mnie bardzo prosty :-) ??

 

Wiem Siekiera i dzięki za radę jeśli by tak wszyscy odpowiadali to po co nam fora jeśli można wszystko znaleźć w google :-) pytam was bo się znacie na tym a jak po co mam siedzieć przed kompem cały dzień i szukać jak np ty pewnie znasz odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić że ten player co do dźwięku jest naprawdę zaj....;-) Podłączyłem go do wzmaka słuchawkowego przez linię i na moich hd 650 jest pięknie :-) zresztą całkiem nieźle sobie radzi z nimi bezpośrednio ma moc he he .Na pchełkach nie słucham bo to nie ma sensu chyba że są jakieś cuda które potrafią ja takich nie znam ;-( Też fajnie płynie dźwięk z podłączenia bezpośrednio w słuchawkach creative aurvana live jak na taką cenę za takie słuchawki jest fajnie no ale one są na przetwornikach fostexa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten player naprawdę nie lubi pchełek? Moimi nowymi ulubionymi słuchawkami są Yuiny PK1 i obawiam się, że może to grać fatalnie :unsure:

 

moim zdaniem plajer ogólnie nie lubi się ze słuchawkami dousznymi, a w szczególności z uniwersalnymi iemami (nie wiem jak jest z customami).

dźwięk się całkowicie zmienia gdy używam pełnowymiarowych nauszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] jak można odtwarzać filmy z napisami na tym cudeńku ?? [...]

 

Sflo odtwarza napisy ale nie z plików txt. W tej chwili nie pamiętam jaki to format, chyba srt. Kiedyś próbowałem na tym oglądać filmy z napisami, ściągnąłem program "Subtitle Workshop", skonwertowałem plik txt na kilka innych formatów i za którymś razem się udało - na 90% to był format srt. Dodatkowo trzeba było usunąć polskie "ogonki" z liter. Po kilku próbach olałem to bo jak dla mnie oglądanie filmów z napisami na tak małym ekranie było bez sensu.

 

[...] Podłączyłem go do wzmaka słuchawkowego przez linię i na moich hd 650 jest pięknie :-) zresztą całkiem nieźle sobie radzi z nimi bezpośrednio ma moc he he . [...]

 

Nigdy nie słuchałem HD650 ale mam HD600 i Sflo bez zewnętrznego wzmacniacza zupełnie sobie z nimi nie radzi, tzn zupełnie nie ma niskich częstotliwości. Za to mogę napisać, że całkiem nieźle napędza denony D2000/D5000 (oczywiście jak na przenośny sprzęt).

 

 

Edit:

Znalazłem stare pliki, na których to testowałem. Format napisów to smi (SAMI Captioning). Mój S:Flo z wgranym softem od Teclasta to odtwarza.

Edytowane przez Daniel C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel C - ja napisałem że sobie radzi a nie że wypas takie playery z takimi słuchawkami chyba nigdy się nie zgrają do tego potrzebny jest wzmak żeby napędzić takie konstrukcje ;-) Chętnie bym porównał teraz hd 600 z hd 650 :-)) Kiedyś przy zakupie porównywałem je i byłem już przekonany że padnie na hd 600 ale jak zwykle musieli mi koledzy namieszać i dostałem hd 650 z wymienionymi kablami no i... mam hd 650 ;-)

 

Co do napisów to jak bym miał się tak bawić to..... masakra znalazłem tego AVI ReComp i teraz wbijam te napisy ale to też trwa i trwa i... czy ktoś może zna jakieś szybsze rozwiązanie i proszę nie piszcie że google itp proszę o konkretną pomoc pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten player naprawdę nie lubi pchełek? Moimi nowymi ulubionymi słuchawkami są Yuiny PK1 i obawiam się, że może to grać fatalnie :unsure:

Dlaczego miałby nie lubić pchełek? Co za różnica czy pchełki czy nauszne? Akurat z dynamicznymi słuchawkami S:Flo2 radzi sobie całkiem nieźle. Może być taka sytuacja, że w szczególnych warunkach nie poradzi sobie tak dobrze z nisko- omowymi dynamikami niż by się chciało ale i tak powinno być o wiele lepiej niż na armaturach. Akurat w tej aplikacji wzmacniacz ma trochę większą impedancję wyjściową niż by było zalecane i stąd mogą się brać problemy z napędzeniem multi- armaturowych IEMów.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wbił mi te napisy trochę to trwało ale działa poprawnie w sumie prosty program AVI ReComp a poradnik tu http://www.strefapc.pl/poradniki/200611191088/wklejanie-napisow-do-filmow.-pelny-automat.html tak na wszelki wypadek jeśli ktoś będzie miał podobny problem ja nawet nie wiedziałem że można napisy wbić bezpośrednio do filmu :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów to jak bym miał się tak bawić to..... masakra znalazłem tego AVI ReComp i teraz wbijam te napisy ale to też trwa i trwa i... czy ktoś może zna jakieś szybsze rozwiązanie i proszę nie piszcie że google itp proszę o konkretną pomoc pozdro

 

No właśnie ja podałem Ci szybsze rozwiązanie - program Subtitle Workshop zmieni format pliku z txt do srt (lub jakiegokolwiek innego) w kilka sekund. Z samym plikiem filmowym kompletnie nic nie robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów to jak bym miał się tak bawić to..... masakra znalazłem tego AVI ReComp i teraz wbijam te napisy ale to też trwa i trwa i... czy ktoś może zna jakieś szybsze rozwiązanie i proszę nie piszcie że google itp proszę o konkretną pomoc pozdro

 

No właśnie ja podałem Ci szybsze rozwiązanie - program Subtitle Workshop zmieni format pliku z txt do srt (lub jakiegokolwiek innego) w kilka sekund. Z samym plikiem filmowym kompletnie nic nie robisz.

 

 

cyt; skonwertowałem plik txt na kilka innych formatów i za którymś razem się udało - na 90% to był format srt. Dodatkowo trzeba było usunąć polskie "ogonki" z liter.

Jak ty to nazywasz szybsze rozwiązanie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film:

 

Ściągnięcie i zainstalowanie Subtitle Workshop - do 5 minut

Skonwertowanie pliku txt na kilka popularnych formatów - do 1 minuty (w opcjach trzeba zaznaczyć "usuń ogonki" lub coś podobnego)

Zabawa z przerzucaniem różnych plików z napisami na SFlo - do 10 minut

 

Po około 15 minutach miałem gotowe rozwiązanie, tzn program zainstalowany na komputerze i wiedziałem jaki format odtwarza SFlo

 

 

Każdy następny film:

 

Włączenie i skonwertowanie pliku txt na format odtwarzany przez SFlo - do 1 minuty

 

Gdzie ta Twoja masakra ??

 

 

Oczywiście nie mam zamiaru przekonywać Cię do tej metody, odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie o szybką metodę.

Niestety oprócz tego, że jest na pewno o wiele szybsza od rekompresji filmu to ma jedną wadę - napisy będą bez polskich liter (choć nie wiem czy na takim małym ekranie ma to jakieś znaczenie)

 

Edit:

Znalazłem stare pliki, na których to testowałem. Format napisów to smi (SAMI Captioning). Mój S:Flo z wgranym softem od Teclasta to odtwarza.

Edytowane przez Daniel C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film:

 

Ściągnięcie i zainstalowanie Subtitle Workshop - do 5 minut

Skonwertowanie pliku txt na kilka popularnych formatów - do 1 minuty (w opcjach trzeba zaznaczyć "usuń ogonki" lub coś podobnego)

Zabawa z przerzucaniem różnych plików z napisami na SFlo - do 10 minut

 

Po około 15 minutach miałem gotowe rozwiązanie, tzn program zainstalowany na komputerze i wiedziałem jaki format odtwarza SFlo

 

 

Każdy następny film:

 

Włączenie i skonwertowanie pliku txt na format odtwarzany przez SFlo - do 1 minuty

 

Gdzie ta Twoja masakra ??

 

Oczywiście nie mam zamiaru przekonywać Cię do tej metody, odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie o szybką metodę.

Niestety oprócz tego, że jest na pewno o wiele szybsza od rekompresji filmu to ma jedną wadę - napisy będą bez polskich liter (choć nie wiem czy na takim małym ekranie ma to jakieś znaczenie)

 

 

 

 

Daniel C - spoko nie licytujmy się o takie bzdury dzięki za pomoc i na pewno sprawdzę to rozwiązanie bo mimo wszystko to wbijanie napisów do filmu trochę długo trwa co też jest względne ok.30min

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Musisz coś robić nie tak przy zgrywaniu, skoro s:flo raz widzi, a raz nie pliki FLAC. Poza tym, jak na moje, to szkoda baterii na wyświetlanie okładek. Już sama zmiana katalogu z muzyką niemiłosiernie żre baterię :lol:. Jeśli bardzo chcesz mieć te okładki to wiem tylko, że za pomocą mp3tag, możesz je przypisać plikom MP3. Radzę się jeszcze upewnić czy rozróżniasz pliki FLAC i MP3 320 kb/s podczas słuchania muzyki, gdyż słuchanie tych pierwszych jeszcze bardziej żre prąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chcesz mieć te okładki to wiem tylko, że za pomocą mp3tag, możesz je przypisać plikom MP3.

FLACom też. I np na takim Samsungu P3 to działa i się wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi okładkami chciałem po prostu zobaczyć jak to wygląda, po sformatowaniu flo 2 wszystko zaczęło działać, a co do różnicy między flac a mp3 to słyszę ją wyraźnie. Ponad to chciałbym się również podpytać o jakiś nazwijmy to równo prawny zamiennik jeśli chodzi o jakość dźwięku, ponieważ muszę o swojego flo 2 walczyć z żoną przed każdym służbowym wyjazdem, dlatego chciałbym coś dla niej kupić ale nie chciałbym stracić jakości brzmienia co do reszty wyposażenia, może nie mieć nic - taki E2 z bebechami od flo 2 byłby dla niej najlepszy tylko gdzie taki znaleźć i jak się nazywa :P. Byłbym wdzięczny za sugestie, może Cowon C2???

Edytowane przez HubiiDubii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie co jest najbardziej irytujące w tym sprzęcie? Fakt, że chociaż oferuje bardzo dużo to w ostatecznym rachunku daje tak mało. Pewnie, że jeśli komuś zależy tylko na dźwięku to raczej sięgnie po ten produkt patrząc na cena/jakość ale... no właśnie. Czy jest sens kupować taki produkt skoro reszta rzeczy co tutaj dużo mówić irytuje i nie zachęca do użytkowania. Sam byłem napalony na sflo2. Czekałem na jego premierę z językiem na brodzie. Teraz kiedy ten player jest ponad rok na rynku dalej zastanawiam się dlaczego oni tak go skrzywdzili. Dlaczego do tej pory nie ma dobrego softa na niego. Dlaczego chociaż ten produkt jest dobrze wykonany to i tak wygląda jak typowy made in china. A tutaj nie trzeba robić magicznych sztuczek, odejść od formuły menue znanych z typowych odtwarzaczy Teclasta. Dodać gradienty, odpowiednie przejścia, ładną czytelną czcionkę odpowiedni dobór kolorów i już ten player nabiera rumieńców. A jak wygląda to teraz? Sami dobrze wiecie. Jak dla mnie olbrzymi i do tego niewykorzystany potencjał. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda :/

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azjaci mają to do siebie, że nigdy nie oglądają się za siebie. Oznacza to tylko jedno - trzeba czekać na s:flo3 wink.gif.

 

Myślę, że największym problemem tego odtwarzacza nie jest wygląd, czy obsługa, ale bardzo słaba bateria. Gdyby ta trzymała choćby 20 godzin... Nie wspominając już o 30... Wtedy to byłoby już coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności