Skocz do zawartości

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

@Troy Kupiłem i czekam. Wersja 8GB kosztuje mniej niż Rocoo-A 4GB !! I podobno wspiera karty pamięci do 32GB + odtwarza ogg. Na papierze wygląda to pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszą rozmowę na temat Rocoo, Hippo Gumstick i Nanite N2 proponuję przenieść do http://forum.mp3store.pl/topic/64574-hisound-rocoo-a/page__st__10

bo zrobi się śmietnik w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem swojego Sflo:2. Wrażenia:

- Moim zdaniem z KSC75 zgrywa się średnio (żeby nie powiedzieć słabo), znacznie lepiej z KSC35.

- Nie był wykrywany przez komputer(y). Okazało się, że winny jest kabel USB z zestawu.

- Odtwarzacz nie odtwarza AAC pomimo, że wg specyfikacji powinien.

- Przy wyłączonych wszystkich efektach (ustawienie "normal") słychać wyraźne trzaski. Pomaga wybór opcji "User EQ" przy zerowych wartościach słupków. Jest wtedy znacznie ciszej ale bez tych zniekształceń. Wydaje mi się, że sztucznie podbito głośność. Podobne przestery mamy przy podniesieniu słupków EQ.

 

Jak to wygląda u was?

Edytowane przez baols
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem swojego Sflo:2. Wrażenia:

- Moim zdaniem z KSC75 zgrywa się średnio (żeby nie powiedzieć słabo), znacznie lepiej z KSC35.

- Nie był wykrywany przez komputer(y). Okazało się, że winny jest kabel USB z zestawu.

- Odtwarzacz nie odtwarza AAC pomimo, że wg specyfikacji powinien.

- Przy wyłączonych wszystkich efektach (ustawienie "normal") słychać wyraźne trzaski. Pomaga wybór opcji "User EQ" przy zerowych wartościach słupków. Jest wtedy znacznie ciszej ale bez tych zniekształceń. Wydaje mi się, że sztucznie podbito głośność. Podobne przestery mamy przy podniesieniu słupków EQ.

 

Jak to wygląda u was?

 

Też miałem problem z firmowym kablem USB, ale z bardzo wolnym transferem. Wymiana kabla pomogła :).

Przy wyłączonych efektach nie słychać u mnie żadnych trzasków, włączenie EQ faktycznie ścisza dźwięk, przy podbijaniu słupków również nie mam zniekształceń.

 

Może kwestia FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem swojego Sflo:2. Wrażenia:

- Moim zdaniem z KSC75 zgrywa się średnio (żeby nie powiedzieć słabo), znacznie lepiej z KSC35.

- Nie był wykrywany przez komputer(y). Okazało się, że winny jest kabel USB z zestawu.

- Odtwarzacz nie odtwarza AAC pomimo, że wg specyfikacji powinien.

- Przy wyłączonych wszystkich efektach (ustawienie "normal") słychać wyraźne trzaski. Pomaga wybór opcji "User EQ" przy zerowych wartościach słupków. Jest wtedy znacznie ciszej ale bez tych zniekształceń. Wydaje mi się, że sztucznie podbito głośność. Podobne przestery mamy przy podniesieniu słupków EQ.

 

Jak to wygląda u was?

Ad1. nie słuchałem

Ad2. zawsze był wykrywany przez komputer 9/10 podłączeń

Ad3. nie próbowałem AAC, prześlij mi jakiś plik to spróbuje.

AD4. nie występują żadne zniekształcenia, na normalu nie ma trzasków, użycie EQ nie wprowadza słyszalnych zniekształceń do muzyki.

 

Wnioski - moim zdaniem nowy batch jest prawdziwie "chiński"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik wysłałem na mail.

 

Wnioski - moim zdaniem nowy batch jest prawdziwie "chiński"

No właśnie tego się obawiam. Łudzę się jeszcze, że być może to kwestia softu.

 

U mnie EQ nie charczy dopóki nie ustawimy dodatnich wartości. Zerowe i ujemne ustawienia są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do USB, to koniecznie sprawdźcie na innym kablu. Kiedyś kupiłem sobie do irivera E10 zamiennik kabelka. Przez ponad rok nie było żadnych problemów, ale nagle coraz częściej komputer go nie wykrywał. Odtwarzacz przechodził w tryb transmisji danych, ale w pececie nie pojawiało się nic. Po parunastu próbach udawało się go zobaczyć. No i po powrocie do oryginalnego kabla problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAC nie widzi :(

EQ nawet po podbiciu na 11 basu nie ma żadnych zniekształceń. Żadnych.

Apropo AAC: http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.php?f=43&t=21215

 

Jeszcze jeden problem mi się przypomniał. Włożyłem kartę załadowaną muzyką (90% w AAC, reszta MP3). Jak daję wyszukiwanie po tagach (np. Artist) to pojawia się klepsydra a po chwili odtwarzacz się resetuje. Trochę dużo tych bugów...

 

Zmiana firmware jest trudna? Jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@migotka jak już cytujesz takiego twardziela jakim był Kato Starszy to rób to w sposób dokładny: "A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć". Porównanie nieco kretyńskie ale niech Ci będzie cool.gif.

Ekstremalnie off-topic. Pewnie trafi do kosza, a ja oberwę, ale formalnie musi być.

 

Censeo, sui, sum podane kilka różnych znaczeń, ale tu ważne jest drugie: 2. wogóle: ocenić, otaksować (alqd); a) mniemać, sądzić, myśleć (alqd lub z ut, ne, acc.c.inf.); inne znaczenia.

Pisownia wg słownika sprzed reformy pisowni, brak daty wydania, na stronie tytułowej podano: Fonolexika Langenscheidt dla podroży, lektury, konwersacji i dla użytku szkolnego Przedstawicielstwo dla polski: Gebethner i Wolff Warszawa, Zgoda 12 (okładka granatowa). Moja wersja na forum poświęconym łacinie nie jest do przyjęcia. Ale 'uważam' i 'sądzę' są na tyle zbliżone znaczeniowo, że w potocznym języku można używać zamiennie.

Nie sprawdzę w nowym słowniku, bo niestety go zgubiłam przy remoncie w wakacje, został tylko ten stary.

 

I nie słowa jako takie doprowadziły do zniszczenia Kartaginy, tylko wszyscy Katona już mieli tak serdecznie dosyć, że pewnie i królem by go obwołali, żeby tylko przestał nudzić. Wersja wg jednej z moich nauczycielek z liceum. Nazwiska nie podam, bo mi uszy urwie.

 

Wiecie, dobrze się stało. Nie tylko ja miałam problem z połączeniem odtwarzacza z komputerem. Jak przynajmniej jeden użytkownik płci męskiej też zgłasza podobny przypadek, odpada wersja 'dać babie dobry sprzęt'... No dobrze, to też poza tematem. Teraz już się zamknę.

koniec wszystkich off-topic.

M.

Edytowane przez migotka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flo z nowej taśmy produkcyjnej mogą ssać pałkę z tego co widzę. Jak dobrze mieć nieco starszy model

Nie wiedziałem, że dodali taką funkcjonalność. Zaraz zobaczę... :P

 

Poważniej to pomęczyłem się trochę przy moim SFLOsie. Wgrywałem kolejno softy 2.30, 2.20 i Teclastowy 2.30.

Resetowałem ustawienia, formatowałem, resetowałem player (notabene wie ktoś co robi drugi przycisk w dziurce?).

Nic nie pomogło na "czaski". Nie tylko ja mam ten problem: http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.php?f=43&t=21402

 

Słuchałem playera na KSC35, 75 i Alessandro MS1.

Wnioski po odsłuchaniu KSC75 przez line-out bez wzmaka (ściszenie equalizerem) były takie, że faktycznie KSC75 świetnie grają z SFLO2.

Zacząłem podejrzewać, że jakiś chińczyk pomylił przy lutowaniu kostkę wzmacniacza od line-out z wzmacniaczem słuchawkowym.

KSC75 grają na line-out dużo lepiej, dynamiczniej, z basem i bez trzasków... i bez regulacji głośności (poza EQ).

 

Teoria ta okazała się jednak błędna bo wyjściu line-out zabrakło trochę prądu przy MS1.

EDIT: Chociaż nie jestem pewien, jest ciszej ale nie jest gorzej.

Edytowane przez baols
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnych trzasków nie ma i właśnie dlatego Nationite musieli dodać opcję ssania pałki w "świeżych modelach"tongue.gif. Śmigam na sofcie z Teclasta 2.30 i wszystko gra bez trzasków itp.

 

Może warto skorzystać z gwarancji ?

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flo z nowej taśmy produkcyjnej mogą ssać pałkę z tego co widzę. Jak dobrze mieć nieco starszy model

Nie wiedziałem, że dodali taką funkcjonalność. Zaraz zobaczę... :P

 

Poważniej to pomęczyłem się trochę przy moim SFLOsie. Wgrywałem kolejno softy 2.30, 2.20 i Teclastowy 2.30.

Resetowałem ustawienia, formatowałem, resetowałem player (notabene wie ktoś co robi drugi przycisk w dziurce?).

Nic nie pomogło na "czaski". Nie tylko ja mam ten problem: http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.php?f=43&t=21402

 

Słuchałem playera na KSC35, 75 i Alessandro MS1.

Wnioski po odsłuchaniu KSC75 przez line-out bez wzmaka (ściszenie equalizerem) były takie, że faktycznie KSC75 świetnie grają z SFLO2.

Zacząłem podejrzewać, że jakiś chińczyk pomylił przy lutowaniu kostkę wzmacniacza od line-out z wzmacniaczem słuchawkowym.

KSC75 grają na line-out dużo lepiej, dynamiczniej, z basem i bez trzasków... i bez regulacji głośności (poza EQ).

 

Teoria ta okazała się jednak błędna bo wyjściu line-out zabrakło trochę prądu przy MS1.

EDIT: Chociaż nie jestem pewien, jest ciszej ale nie jest gorzej.

Line out jest zielony - żeby nie było. I na LO nie możesz regulować głośności

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Line out jest zielony - żeby nie było. I na LO nie możesz regulować głośności

Tak, to się zgadza. Chyba niejasno zbudowałem poprzednią wypowiedź. ;)

 

A jak chcesz uzyskać maksymalną głośność to musisz ustawić FLAT.

PlayFX --> LEQ, EQ Setup ---> Normal

No i to tyle wink.gif

Czy ustawienie PlayFX ma wpływ jeśli używamy EQ Normal? W każdym razie trzaski mam nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności