Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A nie ma problemów ze zmieszczeniem oliwek na PFE 112? Bo czekając aż do mnie dotrą, zastanawiam się czy brać sprawdzone Comply czy spróbować pianek Shure. Czy jest różnica w dźwięku i wygodzie pomiędzy słuchawkami wyposażonymi w Olives a tymi z założonymi Comply?

Przy okazji czytając o średnim zachwycie nad prowadnicami Audeo pomyślałem by wykorzystać te dołączone do SM PL30, z którymi nigdy problemów nie miałem. Próbował ktoś tego zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwki powinny wejsc, w koncu to t-100, a PFE mają tylko t-130. Trzeba będzie zrobić to umiejętnie, ale nie powinny nie dać się ;)

 

Różnica w dźwięku? Ze względu na trudności w szybkim zakładaniu i zdejmowaniu jakichkolwiek pianek, szczegolnie Comply, nigdy nie mialem okazji porownywac :) Musialbym miec 2 pary sluchawek z innymi piankami. Tak wiec osobiscie nie potrafie nic napisac na temat roznic w dzwieku. Spodziewam się jednak, ze Comply mogą bardziej ocieplac dzwiek poprzez ich twardosc... właściwie jej mniejsza intenstywnośc, czyli są bardziej miękki po ludzku mówiąc :) Szybciej się niszczą. W uchu się nie rozpadną, ale przy zdejmowaniu używanych już jakiś czas Comply nietrudno o nieszczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem jakiś czas z comply teraz mam olives różnic w zakładaniu na słuchawki nie zauważyłem. Tak samo trudno/łatwo się je zakłada/zdejmuje.

Różnic w brzmieniu nie zauważyłem ale i nie szukałem. Po zmianie jednych na drugie dla mnie brzmienie pozostało takie samo. Comply są miększe dają się łatwiej ugnieść przed włożeniem do ucha, olivki są nieco twardsze ale nie sprawia to jakiegoś kłopotu przy wkładaniu do ucha.

Oba typy odpowiednio (głęboko) włożone dają genialną izolację, teraz nawet metro warszawskie mi nie straszne. Oba typy mają tę samą wadę, ich powieżchnia ma lekko chropowatą strukturę do której łatwo czepiają się wszelkie substancje naturalnie w uchu występujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że oliwki przypominają trochę pianki od SM, więc raczej zostanę przy comply.

Teraz pozostało tylko dobrać odtwarzacz pod Audeo, bo z N2 zupełnie się nie zgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie do dostania, podobnie jak iRiver E10.

Bardziej nastawiam się na pierwszego Fuze lub Soniacza z serii E4xx. Szczególnie ten pierwszy mi się podoba ze względu na obsługę kart pamięci.

 

Swoją drogą ciekawa rzecz - Audeo są pierwszymi słuchawkami na których mój Samsung S5330 przyjemnie zagrał. Do iPoda 4gen różnica była oczywiście duża, ale N2 odstawił w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

co do tipsów - kupiłem 6 czarnych w rozmiarze M (chyba ta wersja weszła wraz z pfe 232) i moim zdaniem są zdecydowanie twardsze od tych szarych. szczerze to obecnie nie widzę opcji żeby spadły ze słuchawki przy ściąganiu, połączenie jest mocne. nie myślcie że kolor to jedyna różnica poza ceną ( na sonusie dyche więcej za czarne ). pytanie: są dwie wersje prowadnic, ma ktoś czarne i może porównać je do biało-przezroczystych? roznica w cenie jest duża, mam nadzieję że czarne są przynajmniej cieńsze wokół kabla, bo obecnie tych białych używam tylko na długie wypady rowerowe jak wiem że nie będę słuchawek często ściągał, bo połączenie kabla z prowadnica jest zdecydowanie za słabe. co do dopasowania słuchwek z odtwarzaczem, ja polecam cowona e2 z koreańskim softem ( zdjęty limit głośności ). miałem ( i mam zepsutego ;/ ) i9 i było mi za chłodno, brakowało czegoś, nie do końca jestem w stanie powiedzieć czego. wszystko szczegółowo grało, ale przyjemności z muzyki jakoś nie było tyle co z e2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanko: boje sie troche niewielkiej ilosci basu w phonakach, nie chce tez czuc po prostu uderzenia. Jak jest na innych biz szare filtry? W ogole czy sluchawki zapewnia mi to wybrzmiewanie I pomruk w basie? Potrzebuje sluchawek uniwersalnych dosyc, aczkolwiek bas musi sobie radzic, Bo o Ile troche brakow szczegolowosci przezyje, podobnie jak nie wiem, scene nie do konca wymarzona tak bas nadaje charakteru wielu sluchanych przeze mnie gatunkom I musi miec "to cos".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zielonych filtrach jest sporo basu ale tracą swój charakter, na szarych filtrach grają najciekawiej. Tak czy siak jak potrzebujesz solidnego uderzenia to lepiej iść od razu w słuchawki pod twoje preferencje. Z drugiej strony audeo można tanio dostać na forum używane, a takie odsprzedasz bez straty gdyby nie podeszły.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: boje sie troche niewielkiej ilosci basu w phonakach, nie chce tez czuc po prostu uderzenia. Jak jest na innych biz szare filtry? W ogole czy sluchawki zapewnia mi to wybrzmiewanie I pomruk w basie? Potrzebuje sluchawek uniwersalnych dosyc, aczkolwiek bas musi sobie radzic, Bo o Ile troche brakow szczegolowosci przezyje, podobnie jak nie wiem, scene nie do konca wymarzona tak bas nadaje charakteru wielu sluchanych przeze mnie gatunkom I musi miec "to cos".

Pomruk basu i audeo....? Meh. Jest sporo innych armatur, które dadzą Ci fajny bas, ale na niskie ałdeło nie licz. Innemu się podobają, ale po tym opisie wątpię by Tobie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PFE 111 na szarych filtrach, na DX50 bez EQ tak napier...ą basem, że mi gały z orbit wychodzą (gra Emika). :blink: Nie mają się czego wstydzić pod tym względem w stosunku do np. HD681.

 

Bądź tu mądry i pisz wiersze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba szare a nie białe. ;) Dla mnie nie tłumią lepiej, ale czarne mają grubszy i węższy trzon, więc nie spadną ze słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Ja biegam w Audeo od jakiegoś czasu i nie zauważyłem aby filtry mi się zapychały częściej niż przy normalnym codziennym noszeniu. Problemem zawilgocenia czy kondensacji (w zimie jak po gorącym prysznicu założymy słuchawki i wyjdziemy na mróz) może się pojawiać okazjonalnie ale po wyschnięciu wszystko wraca do normy natomiast jak jedna słuchawka gra ciszej już na stałe to znaczy że filtr się zapchał brudem czy innym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności