Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

trick&tips (:)) przy wyciąganiu słuchawek z ucha jeśli macie je włożone z efektem zassania otwierajcie szeroko usta jakbyście ziewali - możecie też lekko przekręcić głowę - zaczynajcie wyciąganie słuchawki od lekkiego przekręcenia do przodu a nie wyciągania na wprost - gwarancja że tipsy nie zostaną w uchu.

Piotrus-g gdzie się tego nauczyłeś w wojsku? :D

W wojsku na szczęście nie byłem... Wiesz - potrzeba matką wynalazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trick&tips (:)) przy wyciąganiu słuchawek z ucha jeśli macie je włożone z efektem zassania otwierajcie szeroko usta jakbyście ziewali - możecie też lekko przekręcić głowę - zaczynajcie wyciąganie słuchawki od lekkiego przekręcenia do przodu a nie wyciągania na wprost - gwarancja że tipsy nie zostaną w uchu.

Piotrus-g gdzie się tego nauczyłeś w wojsku? :D

W wojsku na szczęście nie byłem... Wiesz - potrzeba matką wynalazków

 

Działa i bez otwierania ust i przekręcania głowy ;) Wystarczy wyciągać je powoli i pod kątem i tips zostaje na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trick&tips (:)) przy wyciąganiu słuchawek z ucha jeśli macie je włożone z efektem zassania otwierajcie szeroko usta jakbyście ziewali - możecie też lekko przekręcić głowę - zaczynajcie wyciąganie słuchawki od lekkiego przekręcenia do przodu a nie wyciągania na wprost - gwarancja że tipsy nie zostaną w uchu.

Piotrus-g gdzie się tego nauczyłeś w wojsku? :D przypomniał mi się wuefista, który opowiadał że przy otwarciu gęby jest dużo mniejsza szansa na ogłuchnięcie, nie wiem czym to jest spowodowane ale jak otwieram ryja słuchając audeo to rzeczywiście jest dużo ciszej :P

Zasada dzialania "Trąbki słuchowej, przewodu Eustachiusza" powinna Ci wszystko wyjasnic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

... ładnie :P. p3 da im trochę bassu. można go w korektorze dodawać do około 4 na plus. powyżej 4 bass zaczyna być nienaturalny, słyucham na szarych, średnica jest delikatna i miła, brakuje nieco funu, ale to nie są słuchawki funowe, więc przypuiszczma że na p3 i tak się tego funu nieco z nich wyciśnie w porównaniu do chłodniejszych playerów. góra jest wporządku, nie ejst męcząca chociaż momentami potrafi zasyczeć, nie ejst jednak to aż tak uciązliwe. ne6 (!!!!) syczą na p3 o wiele bardziej. xearsy td-III też.

 

nie podaje szczegółów bo neidawno do mnie dotarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Szukam dobrych słuchawek do iPhone' a 4.

 

Czy Phonak Audeo PFE 112 będą dobrze grały z tym urządzeniem, czy może polecacie inne w cenie do 600,-

 

Słucham głównie wokalu (nie chce by był cofnięty w słuchawkach), JAZZu, klasyczny ROCK, soundtrack, czasem coś mocniejszego do biegania. Zależy mi na przejrzystym brzmieniu o dobrej dynamice i "intymnym" wokalu. Posiadam słuchawki apple'a in-ear ale nie spełniają swojego zadania, mam odczucie, że brakuje im dynamiki, grają jakoś leniwie jakby nie nadążały za zamysłem artysty... Poza tym grają jakimiś przyduszonymi tonami, nie wiem jak inaczej to nazwać.

 

 

 

 

Będę wdzięczny za sugestie :)

 

PS

 

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszą dynamikę w sensie mierzalnego parametru czy subiektywnego wrażenia sposobu brzmienia? Jak dla mnie Audeo w stosunku do ADDIEM były zdecydowanie bardziej pełne życia, mniej ospałe, jaśniejsze.

 

Akurat połączenie Audeo i nowego iPhone'a może być udane, choć ja słuchałem Phonaków tylko na Touchu 2G (było delikatnie zbyt sucho i chłodno). Niemniej jeżeli dysponujesz budżetem 600 zł to lepszą opcją będą Fischer Audio DBA-02. Mają podobną sygnaturę co Phonaki ale jednak są lepsze w każdym aspekcie. Na piankach Comlpy albo odpowiednio modyfikowanych tipsach powinieneś doznać brzmieniowej rozkoszy :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszą dynamikę w sensie mierzalnego parametru czy subiektywnego wrażenia sposobu brzmienia? Jak dla mnie Audeo w stosunku do ADDIEM były zdecydowanie bardziej pełne życia, mniej ospałe, jaśniejsze.

 

Akurat połączenie Audeo i nowego iPhone'a może być udane, choć ja słuchałem Phonaków tylko na Touchu 2G (było delikatnie zbyt sucho i chłodno). Niemniej jeżeli dysponujesz budżetem 600 zł to lepszą opcją będą Fischer Audio DBA-02. Mają podobną sygnaturę co Phonaki ale jednak są lepsze w każdym aspekcie. Na piankach Comlpy albo odpowiednio modyfikowanych tipsach powinieneś doznać brzmieniowej rozkoszy :P

 

 

 

Bardzo mnie zainteresowały te Fischer Audio DBA-02. Napisz może o nich coś więcej, jeżeli osobiście ich słuchałeś, jak np. z wokalem na nich. Jest może sklep w Wawie gdzie można te słuchawki przesłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zainteresowały te Fischer Audio DBA-02. Napisz może o nich coś więcej, jeżeli osobiście ich słuchałeś, jak np. z wokalem na nich. Jest może sklep w Wawie gdzie można te słuchawki przesłuchać?

Słuchałem ich owszem ale więcej informacji masz w wątku z ich recenzją. Nie wiem czy w Warszafce je mają ale zawsze możesz się odezwać do Filaudio z prośbą o przetestowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

p3 to chyba nie to samo, bo czytałem że p3 jest ciepły a według mnie SGS jest neutralny. (chyba że to, to samo, to proszę powiedzieć). Możliwe że to kwestia voodoo, który "prostuje" fabryczny eq, który jest totalnym partactwem.

 

Generalnie gdzies tam na forum piszczało, że z wave dobrze się zgrywają, ale chciałbym to usłyszeć wprost.

 

Trochę boję się że w armaturce nie starczy basu, bo zazwyczaj byłem słuchaczem słuchawek w których bass przykrywał resztę, ale mi to osobiście bardziej przeszkadzało, bo reszta pasma była właśnie, przykryta.

 

 

 

I mam pytanie jak się ma żywotność tych słuchawek(to jest: co nawala, jak często nawala i czy te słuchaweczki po pewnym czasie naturalnie się psują tak jak wygasa np. piksel w plazmie) i i co ile srednio trzeba wymieniać filtry?

 

 

(pewnie jest to w temacie, ale dzisiaj przeczytałem z 60 stron na temat innych słuchawek więc to zostawiam na jutro(dzisiaj))

 

 

 

edit: wiem, że nadużywam "generalnie" ;-)

Edytowane przez bibu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"generalnie" cieszę się, a mógłbys ustosunkować się do moich obaw z ilością bassu, jak często zmienia się filtry i jaka jest ich żywotnosć.

 

Słyszałem że "generalnie" jest ok ale wtyk jest słabo zrobiony.

 

 

 

 

edit:

 

 

@piotrus-g, posłuchałem trochę dzisiaj sgsa na starych słuchawkach Sony z ich walkmana(mdr-023), oraz jakis innych Soniaków które dostałem kiedys od znajomego (MDR-p180) i muszę powiedzieć że w przypadku tych pierwszych praktyczne nie było srodka, a scena wąska jak Ch***ra, góra jakos tam gra, ale raczej tylko udaje że gra, bo wszystko brzmi na jedno kopyto, a do tego instrumenty nie brzmią jak one same, a jakas futurystyka. Bas też jest mało dynamiczny, ale słuchawki sobie z nim jakos radzą i nie przykrywa reszty pasm, jednak tutaj bass jest jeszcze bardziej homogeniczny niż wysokie tony i w przypadku kawałków z dużą iloscią basu wychodzi Ku*a, bo słychać jakby grał jeden instrument, jak wcześniej wspomniałem środka prawie nie ma i trzeba mocno się dosłuchiwać aby go dojrzeć na tej wąskiej scenie. Sytuację ratuje trochę efekt Wide i muzyka, one poszerzają scenę, natomiast powodują masę szumów, jednak słuchawki zyskują lekko srodek, a wysokie tony stają się jeszcze mniej znosne

 

 

W przypadku MDR p180 jest inaczej tu bas przykrywa każde pasmo, jest znacząco więcej srodka, a wysokich prawie nie ma, Efekty wide i muzyka nie dają prawi nic, nawet nie powodują tak dużych szumów

 

 

 

 

 

 

I tu pytanko: czy sgs gra praktycznie bez srodka z niską dynamiką basów i słabymi wokalami, czy to wina słuchawek?

Generalnie wydaje mi się że do wina słuchawek które wykopałem z szafy, ale nawet nie mam ich gdzie podłączyć aby to zweryfikować.

Edytowane przez bibu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Orientuje się ktoś z was gdzie można kupić nakładki silikonowe do Audeo na pary?

 

Audiomagic i sonusmobile są chyba jedynymi dystrybutorami audeo w Polsce i nie maja w swojej ofercie tipsów na pary.

Zawsze jednak można napisać do sklepu czy nie sprzedadzą osobno jednej pary.

Audeo mają tulejkę T-130. Większość nakładek T-100 powinna pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności