Skocz do zawartości

Sennheiser HD-25 I a HD-25 II?


007andrew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja znam takie cztery:

 

HD25-1 - wersja stara (z podstawowym wyposazeniem)

HD25-1 II - wersja nowa, 2m prostego kabla (na pewno rózni się dodatkiem welurowych poduszek i ma podobno ulepszony kabel, ale nie wiem w jakim sensie)

HD25-C II - 'C' jak Coiled - wersja jak wyzej, ale z kablem "telefonowym".

-----

HD25-1 SP - wersja z tanim pałąkiem, 3m kablem.

 

Pierwsza grupa to te same słuchawki ale z różnym wyposażeniem. Ostatnie to słabszy dźwiękowo model.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze 25'ki to moje ulubienice to pozwole sobie rozwinac temat.

 

Wersje majkowe

 

HMD 25-1 / HME 25-1 -> 600ohmowe headsety - niemilosiernie drogie :(

 

Klasyczne wersje [70Ω]

 

HD25-1 najstarszy model , podstawowe wyposazenie [brak welurowych padow]

HD25 II 2 metrowy stalowy kabel zakonczony prostym jackiem

HD25-1 II 1.5 metrowy stalowy kabel, lamany jack

HD25-C II 3 metry kreconej stali[tu moge sie mylic] prosty jack

HD25-1 IILE Limitowana Edycja rozni sie tylko dostarczonym etui zamiast klasycznego woreczka - 1.5m stali

HD25-1 IISE Specjalna Edycja Adidas originals - Najladniejsze z calej gromadki [iMO] czarno-niebieskie - sygnowane logiem Adidasa

HD25-1 IIBE Basic Edition - spotkalem sie z czyms takim ale niewiele o tym wiem

 

HD25-13 II 600Ω 4m miedzianege kabla - prosty jacek - deko wycofane granie w odroznieniu od 70ohmowej wersji [ ta wersja chyba juz wyszla z produkcji]

hd25-BA Romans Brytyjskiego oddzialu Sennheasera i British Airways - 250Ω, ciecie kosztow [oryginalny palak jest dosc drogi] wiec mamy tu dziedziczony od [chyba] 414'ek, stalowy kabel z lamanym jackiem granie zblizone do wersji 600ohmowej IMO - ale zeby nie bylo "pelne" HD25 czy to 70 czy tez 600Ω graja deko lepiej od wersji BA

 

HD25-SP/(II) Niemiecki Sennheiser węszy rynek na okrojona[czyt tansza] wersje HD25 i zaczyna klepac wersje SP - niestety zmiany w kapsule sa juz zbyt daleko idace w stosunku do w/w co odbija sie na jakosci grania. Ta wersja jest czesto mylnie nazywana "cywilna" wersja HD25-BA - podczas gdy Jedyne co laczy te sluchawki to wyglad. 60 Ω - 3 metry stali - mimo wszystko IMO wcale nie jest z ta SP tak zle jak zwyklo sie o niej mowic. Innymi slowy - niepozytywne opinie biora sie raczej z braku obcowania z tym modelem i "kserowaniem" opinii gdzies zaslyszanej - anizeli faktyczna ocena grania tych sluchawek. Bo tak szczerze ilu z nas je faktycznie slyszalo ? a ilu z nas twierszi ze sa do dupy bo... gdzies tak bylo napisane ?

 

Jako ze czlowiek istota omylna jest prosze wszelkie niescislosci poprawic - do tego moze ktos z was widzial jeszcze inne wersje HD25 bo jest tego jak "psow".

Edytowane przez GigereE
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Wiem że temat stary, ale czy ktoś porównywał bezpośrednio 25-1 do SP?

W moim przypadku efekt jest taki że SP mają wyraźnie większy wykop na basie, 25-1 mają znikomą ilość basu przy SP.

Pojawia się pytanie czy w 25-1 pokaże się bas po dobrym wygrzaniu? Wydaje mi się że słuchawki długo nie były używane, u mnie grają zaledwie kilkanaście godzin.

W SP na początku też wydawało mi się że nie ma basu, w tej chwili porównując je do 25-1 mam wrażenie że SP są wręcz przebasowane, zaznaczę tylko że SP są ładnie wygrzane, grały u mnie przez kilka miesięcy.

 

Kwestia druga, czy po wymianie przewodu w 25-1 na spiralny 3m (chyba taki jak w 25 C) będzie słyszalna różnica?

Podejrzewam że tak, bo to chyba zupełnie inny przewód niż w 25-1, podobno już w 25-1 II są jakieś inne lepsze kable niż w pierwszej wersji.

Kabel tak czy siak muszę zmienić, ten który mam obecnie jest za krótki, do tego potrzebuję przejściówki na duży jack.

 

I kwestia trzecia, ktoś się spotkał z padami z szarej pianki do HD 25? Dostałem takie w komplecie, czym się różnią w brzmieniu od welurów na przykład?

Posiadam też skóropodobne pady od SP, jutro przetestuje, dzisiaj przekładałem na próbę, wydaje się że na tych z gąbki dźwięk jest lżejszy, jaśniejszy, natomiast na skóropodobnych wyraźnie poprawia się bas, ale całość jest jakby przytłumiona.

 

Btw. Opakowanie od moich HD 25-1 wygląda jakby było projektowane przez grafika na kwasie w latach 80tych.

 

Pozdrawiam serdecznie miłośników dwudziestek piątek.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema sory ze odswiezam ale planuje zakup tych sluchawek... na poczatku zainteresowalem sie beatsami ale jako z racji tego ze sa to sluchawiki bezprzewodowe i niby ******sta jakosc dzwieku... ale poszedlem na testa do0 sklepu z ipodem na ktorego mam wgranego rockboxa i wszystko we flac-ach i powiem ze sie rozczarowalem... mam problem z kablami zawsze w sensie ze pol roku i sluchawki do wymiany z racji przerwanego jacka od wyginaia etc... wyczytalem ze te sluchawki maja strasznie wytrzymaly kabel... mieszkam w uk i teraz pytanie czy placac taka cene nie przeplace? i czy naprawde warto? bo powiem szczerze ze nie mialem okazji ich testowac jednak patrzac po opiniach w necie wynika ze to jeden z lepszych produktow na rynku...

http://shop.sennheiser.co.uk/store/sennheis/en_GB/pd/productID.200176100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planuję zakup welurów nauszników do moich HD25 SP BA, podobno rozjaśniają soprany, na czym mi akurat zależy.

Na allegro dostępne są oryginalne za 89 zł. Znalazłem w dj shopie ciut drożej zestawy kolorowe, np:

http://www.djshop.pl/k10,sluchawki/i6185,zomo,zomo-zestaw-welurowych-gabek-do-hd-25-kolor-zielony-.html

 

Rozumiem, że nie są to oryginalne nauszniki Sennheisera? Zależy mi, żeby słuchawki gadały jak powinny.

Czy gąbki na pałąk są wklejane? Chętnie przykleiłbym takie coś do swoich.

 

Wybrać oryginalne czarne tylko na słuchawki czy czerwone z gąbką na pałąk? Co byście wybrali? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W thomannie są pady do HD25 z weluru za około 60 zł. BaQ zbiorowe jakoś chyba jeszcze robi z thomanna.

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorowe się spóźniłem ;) Nie jestem pewien czy te 60 zł to za parę czy za sztukę. W opisie skóropodobnych jest para, w opisie welurowych 1 szt.

 

Dowiedziałem się, że są to zamienniki na djshop - ale sprzedawca zapewnia mnie, że nie odstają jakościowo i dźwiękowo. Nie mogę się zdecydować ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności