Skocz do zawartości

Mee M6


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Słuchawki które mam przyjemność przetestować, po raz pierwszy nie są słuchawkami, które kupiłem. Otrzymałem je w tajemnicy nie wiedząc nawet jaki to model, dzięki uprzejmości kolegi Im_becyla.

Szczerze przyznam że wcześniej nie miałem żadnego kontaktu z tą firmą. Ba, nawet nie wiedziałem że taka firma istnieje, przez co bardzo zaciekawiło mnie jaki poziom prezentują owe słuchawki

 

2_1355x907_678x454.jpg

 

Zestaw

Słuchawki otrzymujemy w plastikowym opakowaniu, które jest średniej jakości.

W skład zestawu wchodzą: Słuchawki, Futerał, 3 pary standartowych nakładek, przejściówka samolotowa, specjalny „rozdzielacz” kabla a zarazem zwijak oraz dziwny ortalionowy woreczek.

Co można powiedzieć o zestawie ?

 

Gumki, futerał oraz ortalionowy woreczek nie sugerują nam że mamy do czynienia z czymś nadzwyczajnym, ale też nie sugerują że jest źle.

 

Nie wolno nam przecież zapominać że mamy do czynienia ze sprzętem typowo budżetowym do mniej więcej 150zł.

 

6_1355x907_678x454.jpg

 

Słuchawki, Kabel, Wtyk (Budowa)

 

Słuchawki podobnie jak zestaw prezentują się bardzo dobrze .... na zdjęciu. W rzeczywistości jednak można zauważyć pewne niedoskonałości w spasowaniu oraz jakości materiału.

O ile do jakości materiału pretensji mieć nie można, tak do spasowania można zarzucić wykonawcy niechlujność, ponieważ gdzie niegdzie może się zdarzyć jakiś zadzior.

Kabel to zupełne przeciwieństwo słuchawek ponieważ sprawia wrażenie solidnego. Faktura jego oplotu imituje wężyk albo linke przerzutkową od roweru.

 

Wtyk jest dosyć solidny i nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.

 

4_1355x907_678x454.jpg3_1355x907_678x454.jpg

 

Słuchawki (Ergonomia)

 

Słuchawki mimo swojego wykonania aspirują do grupy bardzo wygodnych monitorów dzięki swej wręcz bliźniaczej sylwetce do Westonów.

 

Jak wygląda tak leży.

Ułożenie słuchawek w uchu jest bardzo dobre. Słuchawki chowają się całe w małżowinie usznej tak więc przed snem bez najmniejszego problemu można położyć się na poduszce i wsłuchiwać w swoje ulubione utwory.

 

Co ciekawe kabel przy monitorach posiada wyginany w dowolną stronę usztywniacz, który można dopasować za ucho tak, żeby w razie gwałtownych ruchów nie wypadły. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, które ma wpływ na bezpieczeństwo noszenia.

 

5_1355x907_678x454.jpg

 

Słuchawki (Dźwięk)

 

Niskie Tony

 

Jak zwykle muszę obrać sobie pewien punkt odniesienia. Będą nim Ex85Lp jako zasugerowane tym że grają podobną sygnaturą.

 

Niskie tony schodzą podobnie nisko jak w Ex85Lp. Mimo to bas jest ciut lepiej kontrolowany w M6. Słychać w nich wyraźne uderzenie, lecz i tak jest ono nieokiełznane, przez co zwolennicy detalicznego uderzenia będą mogli czuć się zawiedzeni.

Pod tym kątem M6 grają tak samo „funowo” jak Ex85Lp z lekkim naciskiem na szczegółowość.

Jakiekolwiek konfigurowanie niskich w EQ raczej nie przyniesie poprawy lecz tylko i wyłącznie większy bas bardziej zalewający pozostałe pasma. W związku z tym odradzam ingerowanie W EQ.

 

Średnica

 

W przeciwieństwie do Ex85Lp nie jest ona tak samo plastyczna i lekko wycofana. W M6 średnica wychodzi lekko w przód i swoją charakterystyką przypomina średnicę w EX700 z jednym wyjątkiem jakim jest Wyższa Średnica nie kłująca aż tak w uszy.

Co mam na myśli mówiąc plastyczna ?

Chodzi mi mianowicie o fakt że M6 jest sporo bardziej detaliczna przez co przechodzenie pomiędzy kolejnymi frazami wokalu, nie jest takie miękkie przez co wielu osobom przypadnie do gustu taki typ prezentacji.

 

Wszelkie instrumenty brzmią na M6 jakby bardziej metalicznie przez co wydźwięk detaliczności jest dużo większy. W Ex85Lp te same instrumenty są jakby schowane wewnątrz sceny i nie słychać tego wyraźnego zarysowania gitary czy też uderzenia w perkusje.

 

Podsumowując prezentacje średnicy, na podstawie audio w samochodzie (siedząc na przednich siedzeniach z zestawem 7 głośników) określam jako.

Fader -3 w Ex85Lp a M6 Fader 0 (Fader - czyli przednie Głośniki grają ciszej niż tylne) co potęguje uczucie typu „Ex85Lp wycofane średnicą w tył za ścianę”.

 

Wysokie Tony

 

Tu znów mamy wycofanie w przypadku Ex85 LP i jakby większą ich ilość, lecz to M6 legitymują się większą rozdzielczością i jakością wyższych tonów.

Pytanie jednak z powyższego wniosku wynika inne.

Co preferuje normalny użytkownik ?

Ilość, czy mniejszą ilość lecz lepszą jakość. To pozostawię pod osobisty osąd.

 

Scena

 

Bezapelacyjnie EX85LP posiadają sporo większą stereofonie, którą niejednokrotnie zawstydzają swoich większych nausznych braci a co dopiero M6. Scena w M6 jest bardziej liniowa lecz też bardziej szczegółowa z lepszym rozseparowaniem. Wszakże w słuchawkach niższej klasy uzyskuje się coś kosztem czegoś, tym bardziej jak porównywane słuchawki grają inną barwą. Ex85Lp ciepłe, M6 neutralnie nachodzące w kierunku zimnych. Tylko bas powoduje że ich jasność zmierza w kierunku Ex85Lp.

 

1_1355x907_678x454.jpg

 

Ogólnie rzecz ujmując...

 

Gdyby nie prezentacja barwy podchodząca pod flagowy model dokanałowych Sony zaryzykowałbym stwierdzenie, że są to słuchawki jakich wiele na rynku.

Jednak fakt wyżej wymieniony sprawia że w swojej klasie budżetowej stanowią bardzo ciekawą i silną alternatywę dla zwolenników muzyki z dużą ilością żywych instrumentów oraz wypchniętej średnicy.

 

Na pochwałę zasługuje także prezentowana przez nie ergonomia, zawieszająca poprzeczkę bardzo wysoko, ponieważ w tej klasie nie znajdziemy wygodniejszych słuchawek. Za to należy im się 6/6.

Z powyższego wniosku wynika twierdzenie na odbiór dźwięku ma również niebagatelny wpływ wygoda ale z tego sobie większość osób sobie zdaje sprawę

 

Nie pozostaje mi nic innego jak w cenie 150zł polecić te słuchawki chociażby ze względu na rewelacyjną wygodę oraz niezłe bezpośrednie brzmienie

 

7_1355x907_678x454.jpg

 

- Słuchawki wypożyczone na test dzięki uprzejmości użytkownika Im_becyl

 

* Zestaw : 5/10

* Budowa Słuchawek : 5/10

* Wygoda Słuchawek : 8/10

* Dźwięk : 6,5/10

* Stosunek Cena/Jakość : 8/10

 

** Ogółem: 6,5/10

 

Trzeba spojrzeć też przez pryzmat tego że każda recenzja jest subiektywna i przykładowo w tej samej skali moje Customy mają ocene 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lubię czytać reacki od aallena, przedstawia realistyczny obraz sytuacji. Nic nie podkolorowuje. MME M6 wydają się ciekawą alternatywa dla utartych stereotypów, sloganów, schematów, polecania słuchawek do 200zł :;) Szkoda że nie otrzymałeś wersji kolorystycznej "Clear". Wygląda świetnie według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja aallen. :) Ale nie powiem... nie cały tydzień temu chciałem kupić te słuchawki właśnie w celu przetestowania ich. Na head-fi wiele się o nich mówi.

Aha, uzupełniając, a może właściwie precyzując to co napisał aallen. Mee M6 kosztują $20 tak - słownie - dwadzieścia, mówimy więc o słuchawkach za 60zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie otrzymałeś wersji kolorystycznej "Clear". Wygląda świetnie według mnie.

Na razie w ofercie polskiej M6 będą dostępne właściwie tylko w wersji kolorystycznej clear ;)

 

Dzięki aallen za recenzję; krótko zwięźle i na temat, czyli rzeczowo wraz z plusami i minusami.

 

Mee M6 kosztują $20 tak - słownie - dwadzieścia, mówimy więc o słuchawkach za 60zł. :)

Ho ho ho :D SRP producenta wynosi $49,99 i również w tych okolicach trzeba będzie się spodziewać ceny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je, dziś od Kuby/Aallena po pierwszej sesji...bardzo dobre wrażenie.

 

 

 

 

* Zestaw : 4/10

 

 

* Budowa Słuchawek : 7/10

* Wygoda Słuchawek : 8/10

* Dźwięk : 7,5/10

* Stosunek Cena/Jakość : 8,5/10

 

 

Słuchałem ich w towarzstwie Phonak Audeo PFE 112 i mogłem porównać jedne i drugie gdyby nie to byłbym zachwycony Mee M6, a tak sa to tylko dobre słuchawki z dużym plusem. Phonaki zakasowaly je w jakości średnich i wysokich tonów. Bas bardziej podobał mi sie w M6. Różnica cenowa jednak sprawia, że mee M6 moim zdaniem to lepsza inwestycja dla kogos kto nie słuchał armaturek a chce zacząć z nimi swą przygode.

 

Dziękuje koledze im_becyl za kolejny świetny model słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo dobra, obiektywną, recenzje bez żadnych bajek :) 

 

Sam kiedyś się nad nimi zastanawiałem ale sprowadzanie słuchawek nie bardzo mi się uśmiechało . Kolejne recenzje i coraz bardziej się przekonuje, że opisy słuchawek na head-fi są baaardzo podkolorowane i pełne euforii ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie head fi mamy podobne zadnie Damix:

Ja (1:16)

hhehe na head fi był bardziej łaskawi ,ale mniej realistyczni

....

Ja (1:18)

nie ty tylko oni. ty wydaje sie realistyczny i bardziej wiarygodny

Z dzisiejszej nocnej rozmowy z aallen'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa jednak sprawia, że mee M6 moim zdaniem to lepsza inwestycja dla kogos kto nie słuchał armaturek a chce zacząć z nimi swą przygode.

Wytłumacz mi to zdanie. Bo nie wiem czy chodzi Ci o to że jak ktoś chce zacząć przygodę z armaturami czy ze słuchawkami dokanałowymi/IEMami. Jeśli o to pierwsze, to Mee M6 mają dynamiczny przetwornik...

 

Tak naprawdę trzeba zrobić porównanie NE-6 i NE8 do M6, czytając recenzje aallena mam wrażenie że mogłyby konkurować z Ne8 czyli jakość dźwięku byłaby na wysokim poziomie już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sposób grania ogólnie słuchawek armaturowych, łatwiej wydać 150-160 zł i się przekonac że to nie dla mnie niz ok 450zł. Jak wiemy armatury nie każdemu się podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sposób grania ogólnie słuchawek armaturowych, łatwiej wydać 150-160 zł i się przekonac że to nie dla mnie niz ok 450zł. Jak wiemy armatury nie każdemu się podobaja.

Ale dalej nie rozumiem... Przecież M6 to nie armatury. Więc jak wydasz na M6 150zł to możesz się przekonać tylko że nie lubisz grania dynamicznych M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty chcesz ode mnie ;D z pełną buzią ze smakowitym pączkiem może coś niewyraźnie powiedziałem
No ze obie pary to armatury. Troche nie chciało mi się wierzyc żeby armatury za 150 zł tak dynamicznie grały :blink: Fakt sorry składam samokrytyke. :D Co nie zmienia faktu że lepiej uważac przy armaturkach i lepiej posłuchać, a M6 to fajne słuchawki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by był zainteresowany, to na stronie www.meelec.com jest obecnie promocja na te słuchawki(z okazji dnia matki) i po obniżce cena wraz z przesyłką do Polski wynosi 36.44$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by był zainteresowany, to na stronie www.meelec.com jest obecnie promocja na te słuchawki(z okazji dnia matki) i po obniżce cena wraz z przesyłką do Polski wynosi 36.44$.

Dotyczy poprzedniej wersji, czyli z gumowym kablem i tylko w kolorze Maroon (Meelectronics wyprzedaje poprzednią edycję).

 

M6 będą dostępne do odsłuchów w ten weekend w Łodzi na meecie. Z kolei sam wybieram się w niedzielę do Poznania i tu będzie możliwość przetestowania modeli: M6, M9 oraz M2.

 

Zatem gorąco zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by był zainteresowany, to na stronie www.meelec.com jest obecnie promocja na te słuchawki(z okazji dnia matki) i po obniżce cena wraz z przesyłką do Polski wynosi 36.44$.

Dotyczy poprzedniej wersji, czyli z gumowym kablem i tylko w kolorze Maroon (Meelectronics wyprzedaje poprzednią edycję).

 

M6 będą dostępne do odsłuchów w ten weekend w Łodzi na meecie. Z kolei sam wybieram się w niedzielę do Poznania i tu będzie możliwość przetestowania modeli: M6, M9 oraz M2.

 

Zatem gorąco zapraszam!

Będziesz na meecie w poznaniu ?  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy poprzedniej wersji, czyli z gumowym kablem i tylko w kolorze Maroon (Meelectronics wyprzedaje poprzednią edycję).

W momencie kupowania słuchawek również z obudową clear, wystarczy wpisać w okienko kod promocyjny, który podany jest na stronie głównej (MOM_M6_41_GIFT) i dostajemy zniżkę wyskości 20,50$.

m6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze recka brzmi podobnie do Pl50 :P

Przydałoby się jeszcze przyrównanie do najlepszych armatur Soundmagic :P

Najlepszy i za raptem jedynych ;) 

 

Allen : jeśli masz jeszcze te słuchawki to może napisać co wnosi  do dźwięku zmiana tipsów ze zwykłych na triple flange ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy się nie mylę, a jak się mylę to proszę poprawcie mnie. Mam nieodparte wrażenie że te słuchawki potrzebują ciepłego, a do tego głośnego grajka. Słucham ich na E50 i dopiero po podkręceniu głośności dźwięk mi się podoba, natomiast na sansie (e280R) mojego brata dźwięk jest o wiele bardziej kolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności