Skocz do zawartości

"Tuning" S63*f


lukasz922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Próbował może ktoś z Was pokombinować coś z oprogramowaniem do S63*f, żeby dodać np. budzik i wyłącznik czasowy (wiem, że w jakichś innych playerkach to jest) ? A może gdzieś już jest takie oprogramowanie? W każdym bądź razie powinno być możliwe napisania, lub zmodyfikowania starego, żeby dodać te opcje na podstawie innych firmwarów Sony. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawet nie zaglądałem jak wygląda kod ;p po prostu wpadłem właśnie na taką myśl to spytałem. Swoją drogą nie mogę rozkminić czemu nie dodali tych opcji do softu S63*f, przecież to taki pocieszny grajek :D

 

Chyba zbyt malo wiesz o swoim grajku.Sony robi taki soft ze nic tu nie poprawisz.Swoja droga trzeba przyznac ze robia porzadne oprogramowanie bo nic sie nie kaszani.

Ty chyba chcialbys zrobic ze swojego poczciwego grajka kombajn multi lub ... kosiarke do trawy :) .

Chyba wogole malo serio podchodzisz do sprawy bo w koncu ta rzecz sluzy do sluchania muzyki a nie jest organizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawet nie zaglądałem jak wygląda kod ;p po prostu wpadłem właśnie na taką myśl to spytałem. Swoją drogą nie mogę rozkminić czemu nie dodali tych opcji do softu S63*f, przecież to taki pocieszny grajek :D

 

loool

 

kup sobie za 200zł płytkę z mikrokontrolerem i sprawdź czy COKOLWIEK umiesz z tym zrobić, a potem porywaj się na coś, co potrafią jedynie inżynierowie SONY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Art-S

 

Szczerze mówiąc nie mam nic do zarzucenia programistom Sony, bo soft faktycznie zrobiony jest extra. Jednakże brakuje mi opcji takich jak budzik i wyłącznik czasowy bo często słucham muzyki leżąc już sobie w łóżku i zdarza się, że najzwyczajniej usypiam. Nie zależy mi żeby zrobić z grajka "kombajn multi lub kosiarkę do trawy" (to 2gie w szczególności :P ).

 

@ KHRoN

 

Z programowania najlepszy nie jestem, ale coś tam znam (jakieś podstawy), ale nie czuje się na siłach żeby równać się z pracownikami SONY bo to byłby idiotyzm, dlatego spytałem WAS mając nadzieję, że są tu ludzie którzy potrafiliby się tym zająć. Było to oczywiście pytanie zadane tylko i wyłącznie z ciekawości i nie miało na zadaniu podważać niczyich kompetencji.

 

Ogólnie z Waszych postów wyciągam wniosek, że jest to nie do zrobienia.

 

Dzięki za wyjaśnienie pewnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o podważanie kompetencji, tylko o poczucie co jest realne a co nie

 

jedyne dwa przypadki kiedy ktoś faktycznie zajął się czymś takim to:

- rockbox (ale oni nigdy nie modyfikowali oryginalnego oprogramowania tylko zrobili własne)

- s1mp3 (te chińskie odtwarzacze na baterie AAA, jedyny przypadek kiedy zaczęto modyfikować oryginalne oprogramowanie, ale tylko dlatego że ktoś znalazł SDK a nie dzięki reverse enginereengowi)

 

firmware odtwarzaczy sony jest zaszyfrowany, więc cała "zabawa" związana z tym jak działa, jak go to przerobić i jak sprawić żeby ta przeróbka też działała jest zadaniem raczej dla nieuczciwej konkurencji (np. chcącej wykraść działające fragmenty kodu) albo dla osobo która ma za dużo wolnego czasu (i dobre wykształcenie w tym kierunku) - tylko że takie osoby już pewnie pracują i robią znacznie pożyteczniejsze rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Art-S

 

Szczerze mówiąc nie mam nic do zarzucenia programistom Sony, bo soft faktycznie zrobiony jest extra. Jednakże brakuje mi opcji takich jak budzik i wyłącznik czasowy bo często słucham muzyki leżąc już sobie w łóżku i zdarza się, że najzwyczajniej usypiam. Nie zależy mi żeby zrobić z grajka "kombajn multi lub kosiarkę do trawy" (to 2gie w szczególności :P ).

 

Na swoj sposob rozumiem Cie co chcialbys.Rozumiem ze czegos wymagasz.Jednak zasadniczo wybudowales sobie zly z zalozenia sposob myslenia jesli chodzi o funkcjonalnosc odtwarzacza muzyki.Zadales pytanie ktore w zasadzie nie ma sensu a wymagania Twoje sa niczym sensownym nie poparte - nikt w tym temacie nie napisze takiej odpowiedzi jak sie spodziewasz gdyz poprostu robisz problem z niczego.

Ty akurat chcialbys takiej i takiej funkcji.Ja uwazam ze swietna idea bylo by aby w jakis sposob podzielic rynek i aby stworzono dwie ligi odtwarzaczy przenosnych.Jedne to wyposazone we wszelakie gadzety typu budzik, wylacznik czasowy itd a drugi wylacznie wyposazone tylko i wylacznie w sam ale dobrej jakosci odtwarzacz muzyki - aby nie bylo zadnej innej funkcji poza odtwarzaniem muzyki.Placi sie koszmarne ceny za grajki a w zasadzie pewnych funkcji nie uzywa sie wcale.

Twoj sposob zapotrzebowania na funkcje powoduje to ze relatywnie cena za grajki rosnie.Rosnie gdyz stworzenie technologii a potem zapakowanie w male plasikowe pudeleczko podnosi bardzo koszt koncowy produktu w sklepie.Placisz za gadzety zawarte w grajku ktore czasem sa zbedne ale one jednak kosztuja.Klient taki jak Ty jest powodem wytwarzania kombajnow multimedialnych gdyz chce tych wszystkich funkcji wrzuconych do jednego urzadzenia.Niestety technologia jest droga, wytworzenie czegos to koszt.Im wiecej jest bajerow w urzadzeniu jest ono drozsze ale tez niekoniecznie ogolnie lepsze, sprawniejsze.W zasadzie urzadzenie ktore "ma wszystko" jest kiepskie bo naladowane jest funkcji ale w zasadzie zadna z nich nie jest na tyle dopracowana zeby dawac pelna satysfakcje.

Firma sony od wielu lat ma polityke aby produkowac produkty trwale, dobre jakosciowo (takze w sensie trwalosci) jednak nie posiadaja one wedlug nich zbednych funkcji.I tak kupujac innej marki wyrob mamy wiecej funkcji ... tylko kosztem czegos.Uzywam roznych wyrobow od lat marki sony i sa one trwale i gwarantuja mi jakis dosc wysoki poziom zadowolenia z uzytkowania - jednak zawsze dziwilem sie dlaczego nie maja tak duzo funkcji jak inne? Teraz juz rozumiem.

 

A tak bardziej doslownie odpowiem Ci ze wylacznik masz w grajku - wylaczy sie sam po kilkunastu minutach gdy nie bedzie dotykal klawiszy.Budzika nie moze byc bo nie ma glosnika - wiec jak mialby Cie budzic?

Jak kupowales grajka to nie sprawdzales "co on ma w srodku" , nie czytales nawet w co jest wyposazony?

Pewnie poczytales dobre recenzje i chciales miec to co ktos poleca a nie sprawdziles czy da ten grajek to czego oczekujesz od niego?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Art-s

 

Wiedziałem, że grajek nie ma tych funkcji które chciałbym mieć i kupiłem go dlatego, że gra po prostu świetnie (jak dla mnie i z resztą, z tego co pamiętam to sam mi go polecałeś). Specjalnie nie chciałem dopłacać do, dla niektórych, zbędnych gadżetów więc nie mów mi proszę, że to przez ludzi takich jak ja rosną ceny grajków bo to jest trochę śmieszne. Po prostu myślałem, że da się zrobić to metodą "zrób to sam", ale myliłem się więc nie ma co więcej roztrząsać tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Art-s

 

Wiedziałem, że grajek nie ma tych funkcji które chciałbym mieć i kupiłem go dlatego, że gra po prostu świetnie (jak dla mnie i z resztą, z tego co pamiętam to sam mi go polecałeś). Specjalnie nie chciałem dopłacać do, dla niektórych, zbędnych gadżetów więc nie mów mi proszę, że to przez ludzi takich jak ja rosną ceny grajków bo to jest trochę śmieszne. Po prostu myślałem, że da się zrobić to metodą "zrób to sam", ale myliłem się więc nie ma co więcej roztrząsać tego tematu :)

 

Tak doslownie to nie rosnie.Lecz jako ze osoby chcialby by miec duzo funkcji to przeciez jakis zespol fachowcow musi byc zatrudniony do tego aby to zrobic.Do tego trzeba wymyslec technologie i ja wdrozyc.A to wszystko kosztuje.

Ja chcialbym-bylbym szczesliwy zeby mnie nikt na sile nie uszczesliwial i zrobili wersje okrojona ale swietnie grajaca.Nie potrzebuje nic tylko sluchac muzyke.

Wiec po co mi funkcje z ktorych nie korzystam i nie chce ich.Musze za nie placic i nie mam wyboru ... bo ktos inny ich chce, bo maja uatrakcyjnic grajka.Ja mam w nosie taka atrakcje.

I tak kazdy ma komorke wiec budzik moge sobie tam ustawic.

Zreszta znajac pazernosc producenta tego i tamtego to nawet gdyby zrobiono wybitnie grajacego grajka bez zbednych funkcji to zapewne cena byla by i tak duza bo przeciez swietnie gra.

 

Jesli doradzilem Tobie zakup S63XF to chyba dobrze zrobilem.Swojego zal mi sprzedac ... bo co mam kupic lepszego w tej cenie?

Zadales niefortunne pytanie ktore sprowokowalo odpowiedzi oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności