Skocz do zawartości

Soft do x1060?


Martin_H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! Jestem szczesliwym lub nieszczesliwym, posiadaczem tego playera. Wszystko byloby super, gdyby nie jedna zasadnicza sprawa, lub jedna zasadnicza i druga mniej zasadnicza.

 

Mialem do tej pory ladnych kilka playerkow, ale nigdy nie spotkalem sie z tym, zeby nie mozna bylo stworzyc z poziomu playera wlasnej playlisty!

Odtwarzacz brzmi pieknie, wszystko jest super, pieknie i kolorowa, ale ten szkopul niestety, dla mnie, wytrawnego i nalogowego melomana, jest nie do przejscia i nie do wyobrazenia.

 

Czy jest tutaj ktos, kto moze mi pomoc? Czy jest jakas nakladka, nowy soft, czy cokolwiek, co taka funkcje dodaje? Czy jest tu tez ktos, kto moze zarzucic mi, ze pytam o niepotrzebne rzeczy? Jak dla mnie jest to jedna z najwazniejszych i najprostszych w swojej istocie funkcji do stworzenia dla programistow.

 

Druga mniej juz istotna kwestia jest niemozliwosc wyrzucania plikow z poziomu odtwarzacza. A w ogole super bayerem bylaby mozliwosc kopiowania plikow przez WiFi, no i oczywiscie bluetooth (dla kogos, kto posiada bezprzewodowe sluchawki). Tak zmodyfikowany x1060 bylby cudem techniki i bezprecedensowo najlepszym playerem na rynku. W obecnym stanie rzeczy, niestety, ale ciezko mi powiedziec, ze posiadam najlepszy odtwarzacz.

 

Z gory bede ogromnie wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jaki Ty masz dla mnie jest nieistotny zupelnie.Nie potrzebuje robic playlisty.

Sony robi oprogramowanie i musisz uzywac tylko takie jakie jest zainstalowane.Nie ma nic innego.

 

Czasem pojawiaja sie takie osoby jak Ty i maja takie same problemy.Caly chyba problem ze "inne cuda techniki" robia playlisty ale niestety nie graja tak jak X1060 :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jaki Ty masz dla mnie jest nieistotny zupelnie.Nie potrzebuje robic playlisty.

Sony robi oprogramowanie i musisz uzywac tylko takie jakie jest zainstalowane.Nie ma nic innego.

 

Czasem pojawiaja sie takie osoby jak Ty i maja takie same problemy.Caly chyba problem ze "inne cuda techniki" robia playlisty ale niestety nie graja tak jak X1060 :) .

 

Twierdzisz że jeśli jakieś urządzenie gra dobrze to już można mu wybaczać elementarne braki? Nie wspominając już o tym że x10xx jest 2 razy za drogi do tego co oferuje i pozatym nie jest absolutnie najlepiej brzmiącym urządzeniem przenośnym więc nie wiem dlaczego ludzie mają nie być zawiedzeni. Niewiem jakie są wyniki sprzedaży Sonego X series ale domyślam się że bardzo mizerne skoro już 2 razy był na iboodzie więc jak widać ludzie już zagłosowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy player muzyczny to nie jest jednocześnie najbardziej uniwersalny player. Odtwarzacz muzyki służy przede wszystkim do odtwarzania muzyki, ale niektórzy chyba tego nie przyjmują do wiadomości.

 

Najlepszy odtwarzacz powinien najlepiej spełniać tę właśnie funkcję, a nie żadną inną. Podobnież, najszybszy samochód nie posiada przepastnego bagażnika, zintegrowanego fotelika dla dzieci, wielostrefowej klimy, wentylowanych foteli, nawigacji, telewizji satelitarnej etc. za to kasuje na torze wszystkie inne samochody te funkcje i wiele innych posiadające. Najlepsza lustrzanka firmy Leica też nie ma rozmiaru kieszonkowego i nie posiada łączności wifi, ani nawigacji, a także modułu GSM, za to robi najlepsze zdjęcia, bo temu służy aparat fotograficzny. Lockheed-Martin Blackbird SR-71 też nie miał na pokładzie solarium, baru i jacuzzi, nie przewiezie tez czołgu, ani helikoptera, ale za to do dziś jest najszybszym odrzutowcem na ziemi, bo do tego służą szpiegowskie odrzutowce - mają być nieuchwytne, etc.

 

Problem jaki Ty masz dla mnie jest nieistotny zupelnie.Nie potrzebuje robic playlisty.

Sony robi oprogramowanie i musisz uzywac tylko takie jakie jest zainstalowane.Nie ma nic innego.

 

Czasem pojawiaja sie takie osoby jak Ty i maja takie same problemy.Caly chyba problem ze "inne cuda techniki" robia playlisty ale niestety nie graja tak jak X1060 :) .

 

Twierdzisz że jeśli jakieś urządzenie gra dobrze to już można mu wybaczać elementarne braki?

 

 

Elementarne braki wykazuje Twój sposób myślenia o najlepszym odtwarzaczu jako o multimedialnym kombajnie: od Sasa do lasa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy player muzyczny to nie jest jednocześnie najbardziej uniwersalny player. Odtwarzacz muzyki służy przede wszystkim do odtwarzania muzyki, ale niektórzy chyba tego nie przyjmują do wiadomości.

 

Najlepszy odtwarzacz powinien najlepiej spełniać tę właśnie funkcję, a nie żadną inną. Podobnież, najszybszy samochód nie posiada przepastnego bagażnika, zintegrowanego fotelika dla dzieci, wielostrefowej klimy, wentylowanych foteli, nawigacji, telewizji satelitarnej etc. za to kasuje na torze wszystkie inne samochody te funkcje i wiele innych posiadające. Najlepsza lustrzanka firmy Leica też nie ma rozmiaru kieszonkowego i nie posiada łączności wifi, ani nawigacji, a także modułu GSM, za to robi najlepsze zdjęcia, bo temu służy aparat fotograficzny. Lockheed-Martin Blackbird SR-71 też nie miał na pokładzie solarium, baru i jacuzzi, nie przewiezie tez czołgu, ani helikoptera, ale za to do dziś jest najszybszym odrzutowcem na ziemi, bo do tego służą szpiegowskie odrzutowce - mają być nieuchwytne, etc.

 

Problem jaki Ty masz dla mnie jest nieistotny zupelnie.Nie potrzebuje robic playlisty.

Sony robi oprogramowanie i musisz uzywac tylko takie jakie jest zainstalowane.Nie ma nic innego.

 

Czasem pojawiaja sie takie osoby jak Ty i maja takie same problemy.Caly chyba problem ze "inne cuda techniki" robia playlisty ale niestety nie graja tak jak X1060 :) .

 

Twierdzisz że jeśli jakieś urządzenie gra dobrze to już można mu wybaczać elementarne braki?

 

 

Elementarne braki wykazuje Twój sposób myślenia o najlepszym odtwarzaczu jako o multimedialnym kombajnie: od Sasa do lasa..

 

Najszybszy bezkompromisowy samochód (np z napędem rakietowym) nie ma dużego bagażnika i innych bajerów bo właśnie one przeszkadzały by mu w byciu najszybszym samochodem więc nie widzę tutaj analogii. Natomiast najszybszym seryjnie produkowanym samochodem jest bugatti veyron który to ma właśnie klime, nawigację i wentylowane fotele.

Co do X series to wybacz ale jest to odtwarzacz multimedialny posiadający możliwość odtwarzania filmów, zdjęć, posiada przeglądatkę internetową oraz ma cenę nie jak zwykły odtwarzacz mp3 itd itp więc NIE, nie jest to po prostu odtwarzacz mp3 podobnie jak veyron nie jest po prostu najszybszym samochodem. Kolejną sprawą jest że nie wytykam mu nie posiadania np aparatu czy nawet braku wbudowanego głośnika. Wytykam mu brak opcji która dla niektórych osób jest bardzo potrzebna nie do robienia zdjęć a właśnie do odtwarzania muzyki w taki sposób w jaki mają na to ochotę w danej chwili a chyba właśnie o to chodzi w odtwarzaczu mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radical, z całym szacunkiem, znajduję w Tobie sprzymierzeńca podzielającego moją ocenę oczywistych absurdów na rynku audio.

 

Bo z Twojego rozumowania wynika, że playlisty to dość podstawowa funkcja, dla niektórych niewątpliwie, dość podstawowa. A czyż podstawową funkcją słuchawek nie jest przede wszystkim rzetelne granie i nie psucie się po tygodniu, a tym bardziej nie rozpadanie w dłoniach od samego patrzenia? To już byłby horrendalny skandal i potwarz wobec klienta, gdyby na przykład słuchawki dokanałowe za 1400 zł albo tym bardziej owiane audiofilską legendą, ręcznie wykonane przez Meksykanki w NYC, aluminiowe pokraki za 7000 zł sypały się niczym bandaże egipskiej mumii?

 

A co powiesz o Grado PS1000 czy Shure SE530?

 

Te produkty wg Twoich kryteriów, zwłaszcza tych, jakie stosowałeś przy ocenie Sony X (przypomnę - dno, bo nie ma playlist) to niemal fanga w nos klienta sięgającego po sporą gotówkę.

 

A jednak znajdują amatorów i to jak zagorzałych, wręcz fanatycznych!

 

W tym kontekście, przynajmniej z mojej perspektywy, brak tych playlist w Sony X mogę przeboleć, bo to raczej mały pikuś przy wyczynach ww. Grado czy Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że jeśli jakieś urządzenie gra dobrze to już można mu wybaczać elementarne braki? Nie wspominając już o tym że x10xx jest 2 razy za drogi do tego co oferuje i pozatym nie jest absolutnie najlepiej brzmiącym urządzeniem przenośnym więc nie wiem dlaczego ludzie mają nie być zawiedzeni. Niewiem jakie są wyniki sprzedaży Sonego X series ale domyślam się że bardzo mizerne skoro już 2 razy był na iboodzie więc jak widać ludzie już zagłosowali.

 

 

O ile kojarze Twoje wypowiedzi to zawsze jestes przeciw co pisza inni.Masz taki styl.

Jesli napisales ze sony X nie jest absolutnie najlepszym urzadzeniem ... to dokoncz swoja mysl i napisz jakie grajki sa od niego lepsze.Chetnie wszyscy poczytaja.Oswiecisz forum.

Sony NWZ X1050 trafil dwa razy na ibood dlatego ze w tym czasie marka sony przez kilka miesiecy (o ile sie nie myle od stycznia do marca tego roku) prowadzila akcje promocyjna.Zreszta nie tylko na ibood,zie ale takze w innych sieciach sprzedajacych urzadzenia sony mozna bylo dostac duza znizke na sprzet tej firmy.

 

Tak apropo dlaczego piszesz dyskutujac z moim tekstem ktory tutaj pod tematem napisalem? Przeciez nie ja zalozylem temat i nie ja pytam o wyjasnienie.Wiec jak nie masz nic do dodania to po co zabierasz zdanie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger absolutnie się z Tobą zgadzam apropo absurdalnych cen czy też awaryjności niektórych produktów jak i mitycznym wręcz przypisywanym im właściwościom. Nigdy bym nie dał ceny sklepowej za jakiekolwiek gradosy, dlatego też moje sr-325 kupiłem zapewne już z n-tej ręki za jakieś 650zł, a i tak uważam że to sporo biorąc pod uwagę wykonanie. Jak dowodzą produkty beyerdynamica da się zrobić coś porządnie, z dobrych materiałów i jeszcze da się dorzucić skórzane etui i to wszystko w okolicach 1000zł!! Nie mogę zrozumieć że niektórzy bezkrytycznie podchodzą do różnych urządzeń i uważają że jak już coś dobrze gra to może się psuć, być źle wykonanym czy też może brakować podstawowych funkcji.

 

Art-S może to tak wyglądać że zawsze się z czymś nie zgadzam ale po prostu nie wypowiadam się w wątkach gdzie się w pełni z czymś zgadzam bo post w którym jest napisane "macie racje" jest postem straconym.

Napisałem że sony nie jest absolutnie najlepszym grajkiem ponieważ..... jest na dokładnie tej samej półce co konkurenci jak Touch, P3, S9, Zune HD więc biorąc pod uwagę jak podobne są to playery każde uchybienie się liczy. Jeśli Sony jakością dźwięku zdystansuje całą konkurencję o 2 długości to wtedy można przymknąć oko na jakieś niedociągnięcia ale do tej pory pozwól że będę wytykał błędy wszędzie gdzie takie widzę niezależnie od marki.

 

Aha, apropo akcji promocyjnych to prowadzi się takie w momencie premiery jakiegoś produktu lub słabej sprzedaży... O ile się nie mylę to na stronie sony.pl nie ma już nawet x-series więc była to wyprzedaż urządzenia które przestaje się produkować z powodu nikłego zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-S może to tak wyglądać że zawsze się z czymś nie zgadzam ale po prostu nie wypowiadam się w wątkach gdzie się w pełni z czymś zgadzam bo post w którym jest napisane "macie racje" jest postem straconym.

Napisałem że sony nie jest absolutnie najlepszym grajkiem ponieważ..... jest na dokładnie tej samej półce co konkurenci jak Touch, P3, S9, Zune HD więc biorąc pod uwagę jak podobne są to playery każde uchybienie się liczy. Jeśli Sony jakością dźwięku zdystansuje całą konkurencję o 2 długości to wtedy można przymknąć oko na jakieś niedociągnięcia ale do tej pory pozwól że będę wytykał błędy wszędzie gdzie takie widzę niezależnie od marki.

 

Aha, apropo akcji promocyjnych to prowadzi się takie w momencie premiery jakiegoś produktu lub słabej sprzedaży... O ile się nie mylę to na stronie sony.pl nie ma już nawet x-series więc była to wyprzedaż urządzenia które przestaje się produkować z powodu nikłego zainteresowania.

 

O ile wiem to kazdy z wymienionych grajkow gra niestety gorzej niz sony X series.

Gorszy dzwiekowo jest Touch, P3, S9, Zune HD.I nic to nie da ze sa wymieniane jako kwalifikowane w tej samej polce.Cenowo moze gdzies tak ale jednak dzwiekowo no niestety caly swiat wszystkie fora zajmujace sie taka tematyka twierdza ze X series jest lepszy.Pewne grajki wymienione przez Ciebie sa dosc wyraznie gorsze dzwiekowo.Ich wysoka cena i ogrom funkcji-bajerow maja zastapic brak dobrej jakosci muzyki.

Jesli mialbym kupic S9 dla bajerow to pewnie bylby wart zakupu.Jednak patrzac jak gra to jest wyrzuceniem pieniedzy w bloto-sporych pieniedzy.

Moj priorytet to jakosc muzyki.Do zabawy mam inne urzadzenia.Nie oczekuje posiadac gadzetu wszystkomajacego.

 

Apropo akcji promocyjnych sony to zupelnie nie wiesz o co chodzi.Od jakiegos czasu jest swiatowy kryzys.Sporo firm ma klopoty finansowe.Sa produkty do sprzedazy ale ludzie nie maja kasy na kupno.Wiec wiekszosc firm robi tak ze obniza ceny aby przetrwac.Oprocz obnizek cen staraja sie stworzyc produkty o lepszej jakosci niz dotychczas tak aby skusic klienta jakoscia.

Wiec jaki sens przy tym ma Twoja teoria?

Ano to ze ostatnio kupowalem tv 46 calowy i moglem kupic (nie jakas staroc tylko obecna seria) go prawie 1 tysiac taniej niz noramlnie kosztuje.Sony na kazdy ze swoich produktow dawal duza nawet do 30% znizke.Inne marki dzialaja podobnie.Wiec seria X1050 nie byla jakims ewenementem cenowym jakims dziadostwem ktorego nikt nie kupuje a tylko obnizka ceny pozwoli znalesc klienta.Twoja teoria spiskowa jest sztuczna.

 

Abstra****ac od tego ... jakos widze na tym i na innych forach ze wiecej, duzo wiecej osob jest posiadaczem X series niz S9.Prawda jest niestety brutalna.

Sony X wszedl na rynek juz prawie rok temu.W 2010 roku bedzie wypuszczany nowy model flagowca - calkiem nawet mozliwe ze bedzie dzialal na androidzie.

Skoro wypuszczaja S9 w nowej skorupce a jest to J3 wiec Twoja teoria jest sluszna wobec tego grajka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze do upadlego bedziesz bronil sonego wyciagajac ze wiecej ludzi ma sonego niz cowona. Niewiem co ma jedno do drugiego tym bardziej ze apropo cowona to rowniez uwazam ze jest za drogi i rowniez nie jest idealny i nikomu nie wmawiam ze jest inaczej. Jesli interesuje cie wylacznie jakosc dzwieku to musze Cie zmartwic ale w opinii bardzo wielu osob a tak ze i mojej najlepszym grajkiem jest iriver ifp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze do upadlego bedziesz bronil sonego wyciagajac ze wiecej ludzi ma sonego niz cowona. Niewiem co ma jedno do drugiego tym bardziej ze apropo cowona to rowniez uwazam ze jest za drogi i rowniez nie jest idealny i nikomu nie wmawiam ze jest inaczej. Jesli interesuje cie wylacznie jakosc dzwieku to musze Cie zmartwic ale w opinii bardzo wielu osob a tak ze i mojej najlepszym grajkiem jest iriver ifp.

 

 

Nie beda bronil do upadlego.Rynek niestety jest obrazem popytu na produkt.Dyskutujesz z tym co jest i jakie jest.Tylko po co?

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku bedzie wypuszczany nowy model flagowca - calkiem nawet mozliwe ze bedzie dzialal na androidzie.

Czy ktos z was ma moze jakies info na temat nastepcy X'a? W tym momencie sony uk nie ma X w ogole w ofercie jak i wszelki slad po nim na sony.co.uk zaginal - player jest tez prawie nieosiagalny na tutejszym rynku. Wygladalo to tak jak by chciano sie go pozbyc z polek w iscie expresowym tempie i zaoferowano takie ceny - £119.97 za 16GB - czy to znak ze niebawem mozemy spodziewac sie nastepcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzieje sie ze wszystkim sila rzeczy... - niemniej jednak w tej chwili europa "wyproznia" sie z X'a ,ktory jest na ta chwile nieosiagalny we wszystkich europejskich oddzialach sony - stad zastanawia mnie czy szykuje sie cos w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena musiała spaść, pomimo tego, że X1060 to świetny player to nie miał szans z Touch'em.

 

Toucha kupuje sie bo ma markowy dzwiek a przy tym swietne bajery.Bajery maja znaczenie i czesto decyduja o zakupie.Nie kazdy potrzebuje tylko dobrego dzwieku.

 

tak dzieje sie ze wszystkim sila rzeczy... - niemniej jednak w tej chwili europa "wyproznia" sie z X'a ,ktory jest na ta chwile nieosiagalny we wszystkich europejskich oddzialach sony - stad zastanawia mnie czy szykuje sie cos w zamian.

 

Juz w koncu ubieglego roku czytalem gdzies na head-fi ze w polowie roku 2010 bedzie nowy flagowiec i calkiem mozliwe ze bedzie z android'em.Wiec nic sie nie dzieje dziwnego.Prawie rok temu wchodzil X do sprzedazy.Sprzedawal sie bardzo dobrze pomimo dosc sporej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności