Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon D7000


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Bralem pod uwagę D2000 jako mile uzupelnienie do dt880pro. Trochę mnie ta ich usterkowość niepokoi...

 

Oceniasz ich usterkowosc po problemach jednego egzemplarza? Moje D5000 maja ponad dwa lata i nigdy nie mialem zadnych problemow ze srubkami - dokrecac ich tez nie musialem

 

 

Nie zamienialbym usterki jednej pary sluchawek, w fakt wadliwości produktów serii D firmy Denon. W tej tezie opieralem się na relacji szerszego grona użytkowników i posiadaczy tej marki. Swoją wiedzę teoretyczną ( nie posiadam tych sluchawek) czerpalem z źródel. Oto one:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/481398/broken-denon-d2000s-anyone-else-had-this

http://cgi.ebay.com/Denon-AHD2000-AH-D2000-Stereo-Headphones-/230451918292?cmd=ViewItem&pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item35a80135d4

 

I wypowiedzi Kolegów z tutejszego forum.

 

Problem dotyczyl starych serii (<2008) i nie byl wcale tak duzy na jaki wyglada. Praktycznie kazdy producent ma jakies problemy konstrukcyjne (vide np. palak senkow HD 5x5/6x0 czy tragiczna jakosc najwyzszych modeli Grado) - mnie np. dotknal problem pekajacych ATH ESW9. Problem ze srubka nie jest akurat taki straszny - to sie da duzo latwiej naprawic niz np. pekniety palak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze srubka nie jest akurat taki straszny - to sie da duzo latwiej naprawic niz np. pekniety palak

 

nie jeśli ta śrubka ma bardzo nietypowy kształt ( nie dostaniesz tego w praktikerze, ani nie zamówisz na allegro ) i grubość 3 milimetrów a trzyma słuchawkę razem z pałąkiem i jest jednocześnie miejscem ruchomym.

 

A no właśnie, ja swoich raczej nie oszczędzam, trzeba iść do miasta słuchawki idą do miasta, trzeba pojechać na wakacje.. słuchawki jadą na wakacje. Używam ich praktycznie codziennie. Ostatnio rozkręcałem system zapadkowy decydujący o wysokości pałąka i rozciągałem sprężyny zęby chodził ciężej i żeby słuchawki nie opadały przy mocniejszych ruchach i lepiej trzymały się głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja może trochę zboczę z tematu, ale mam pytanie do użytkowników Denonów AH 2000. Dużo was tu więc, pomyślałem, że to dobre miejsce na zadanie pytania. Interesuje mnie wygoda prezentowana przez nie. Czy grzeją w uszy, czy nacisk jest mocny, a może ktoś ma możliwość porównania ich do Cali, Hd 595, Hd 650. Hd 595 to najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na głowie i wiem, że ciężko im będzie dorównać. Głównie interesuje mnie to czy denonki są wygodniejsze od Cali bo one były dla mnie bardzo niewygodne(prawie zawsze pojawiał się ból głowy jak je zakładałem). Tak jak napisałem, zdaje sobie sprawę, że jest to offtopic, jak nie macie ochoty nie odpowiadajcie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to zupełnie inna klasa jeśli chodzi o wygodę w porównaniu do CAL! po pierwsze w poduszkach d2000 chowają się całe uszy, (są wielkie, 10cm średnicy)

Jeśli chodzi o wygodę to nie można im nic zarzucić.

 

Natomiast jeśli chodzi o nacisk... no cóż jeśli ich własnoręcznie nie dogniesz to raczej będą wisieć Ci na głowie niż trzymać się na uszach, założysz je i się pochylisz - na pewno spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można siedzieć w nich godzinami bo właściwie znikają z głowy.

Co do tego spadania, ja jak pochyle głowę to zostają, jak kiwam głową przy muzyce też leżą spokojnie.

Dziwna konstrukcja, bo słuchawki nie cisną, ale dość dobrze się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można siedzieć w nich godzinami bo właściwie znikają z głowy.

Co do tego spadania, ja jak pochyle głowę to zostają, jak kiwam głową przy muzyce też leżą spokojnie.

Dziwna konstrukcja, bo słuchawki nie cisną, ale dość dobrze się trzymają.

 

Dokładnie. Denony są naprawdę wygodne.

 

Mi trzymają się dość dobrze głowy, gdy kiwam głowa przy muzyce leżą bardzo dobrze, jednak przy pochyłach głowy w tył lub przód większych niż 60 stopni (np przy schylaniu) potrafią się przemieszczać na głowie. Są to po prostu typowe domowe słuchawki.

 

 

Pawlo zapytaj, on miał jakiś czas monlighta i D2000, ale go zmienił. Widocznie coś było nie tak, ale nie wiem co.

 

Miałem Moonlighta v7, który jest ponoć idzie tą samą drogą co v.4, ale gra lepiej.

Wzmacniacz był rewelacyjny, ale ja stwierdziłem że potrzebuje comba (dac&amp w jednym) i stąd zdecydowałem się na sprzedaż i kupiłem Aune.

Osoba, która kupiła Moonlighta ode mnie też jest zachwycona, także sprzęt mogę polecić ogółem jako wzmacniacz i zarazem jako wzmacniacz nadający się do Denonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony są rzeczywiście dość wygodne. Pady mają przemyślaną konstrukcję. Ale na dłuższą metę grzeją, jak to zamknięte.

Docisk jest słaby, co przekłada się u mnie na dyskomfort braku odpowiedniego trzymania - słuchawki przemieszczają się na głowie podczas ruchów, co mnie osobiście strasznie irytuje ;)

Pod tym względem HD 555/595 są lepsze, bo pewnie trzymają się na głowie - no i i kwestia otwartej konstrukcji. HD 600/650 mimo że nowe cisną dość mocno, też są wygodniejsze za sprawą otwartej konstrukcji ale zarazem znacznie pewniej od Denonów trzymają się na głowie.

 

CALe to trochę inna liga, przede wszystkim one są lekkie i mają mięciutkie pady - w sumie dla mnie to są wygodne słuchawki, kwestia przyzwyczajenia. Może nie tak wygodne jak D2000 ale przynajmniej pewnie siedzą na głowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak duży odzew z waszej stronyrolleyes.gif

 

Zraziłem się do słuchawek zamkniętych własnie przez Cale. Dźwiękowo mi się bardzo podobało, ale tak jak napisałem 20 minut siedzenia i bolała mnie głowa. Pomyślałem, że to wina zamkniętej konstrukcji. Kupiłem hd 595 z których zresztą jestem bardzo zadowolony, ale poszukuję teraz nieco innej charakterystyki brzmienia więc pomyślałem o tych denonach. Jeśli mam kupić zakmnięte to muszą być jedne z najwygodniejszych. Na celowniku są też, shure 840 i beyery dt 880 pro.

 

Miałem Moonlighta v7, który jest ponoć idzie tą samą drogą co v.4, ale gra lepiej.Wzmacniacz był rewelacyjny, ale ja stwierdziłem że potrzebuje comba (dac&amp w jednym) i stąd zdecydowałem się na sprzedaż i kupiłem Aune.

Osoba, która kupiła Moonlighta ode mnie też jest zachwycona, także sprzęt mogę polecić ogółem jako wzmacniacz i zarazem jako wzmacniacz nadający się do Denonów :)

 

 

To super bo nie będę musiał myśleć nad nowym wzmakiem.

 

Dzięki za pomocrolleyes.gif

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie myśl o kupowaniu ich w PL, no chyba, że używek w dobrej cenie (na Audiostereo są za 550zł - okazja!). Przeważnie najlepiej z US (używane 180-200 USD; nowe ~250 USD).

 

 

Dzięki

 

Prawdę mówiąc gdybym nie miał Denonów to już dawno kupiłbym te z Audiostereo... Także spieszcie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo ty miałeś wcześniej beyerdynamic dt 880 pro. Jeśli mogę zadać kilka pytań...rolleyes.gif

Które uważasz za ciekawsze? Dlaczego je zmieniłeś na denony? Czym się różnią denony od tych beyerów?

Pozdro

 

Ciekawsze są zdecydowanie Denony D2000.

Lepsze technicznie, o klasę, są bez wątpienia DT880 Pro.

Zamieniłem, bo zdecydowałem że czas na zmianę i szukałem słuchawek które dadzą mi wiele funu ze słuchania muzyki - w D2000 to znalazłem ;)

 

Różnice są takie, że Denony mają bardzo niską independencję -25 Ohm, a Beyerdynamic 250 Ohm, więc siłą rzeczy te drugie potrzebują wzmacniacza. Lubią się bardzo z OTLami, a z kolei Denony można napędzać nawet z playera, ale dopiero wzmacniacz daje im kopa.

W skrócie charakterystykę Beyerów mogę określić jako bardzo neutralną, a Denonów na takie "U", czyli mocniejszy dół, który potrafi porządnie kopnąć, lekko wyeksponowana góra i nieco cofnięty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam kupić zakmnięte to muszą być jedne z najwygodniejszych. Na celowniku są też, shure 840 i beyery dt 880 pro.

Jak chcesz komfort to zapomnij o Shurkach. Z całym szacunkiem, ale one nie są ani wygodne ani też się pewnie nie trzymają. Mają tendencje do zsuwania się z głowy mimo sporej siły docisku, pady są płytkie a pałąk lubi wrzynać się w czubek głowy.

 

 

A co do ceny Denonów w PL, jak się postarasz, to w MM możesz wywalczyć cenę 1100zł. Nadal drożej niż z USA ale masz od ręki nówki z bezproblemową gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A co do ceny Denonów w PL, jak się postarasz, to w MM możesz wywalczyć cenę 1100zł. Nadal drożej niż z USA ale masz od ręki nówki z bezproblemową gwarancją.

 

w żadnym MM dotychczas nie widziałem D2000. Widziałem D2000 w Saturnie ale wersje wystawową i zbytnio nie ciekawą wizualnie: rysy, zacieki.

Chcieli za to 1100zł właśnie ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności