Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Prośba do posiadaczy E10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam padniętego iRivera, który nawiasem mówiąc leży w komisie. 

Dzisiaj odkryłem temat http://forum.mp3store.pl/topic/60007-iriver-t60-file-check-error/ i myślę, że w podobny sposób można by spróbować postawić mój odtwarzacz.

Jeśli wszystko dobrze rozumiem to najważniejszą częścią pamięci odtwarzacza jest Sektor 0 (dalej są pewnie dane, czyli pliki z muzyką), a u mnie problem jest taki, że chyba z oryginalnego Sektora 0 nie zostało nic, tzn. ktoś chyba tak jak przy T60 z tamtego tematu próbował zrobić sobie bootowalnego pendrive'a czy coś podobnego.

Potrzebowałbym kogoś, kto zapisze swój zerowy sektor do pliku tekstowego albo chociaż da screena z HxD, ja gotowy jestem przepisać te 1000 znaczków ręcznie :)

 

 

Wystarczy odpiąć wszystkie pendrive'y i dyski na usb (żeby było wiadomo w HxD, które urządzenie to E10), podłączyć odtwarzacz, kliknąć Dodatkowe -> Otwórz dysk -> Dyski fizyczne -> Dysk twardy 1, zostawiamy zaznaczone tylko do odczytu, OK i pojawia nam się pamięć iRivera w oknie. Dajemy na pełny ekran i robimy screena, a jeśli ktoś potrafi to zapisać do pliku to też byłoby fajnie.

 

Z góry dziękuje za pomoc, jeśli zadziała to po podaniu adresu prześlę pocztą browar.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to w czym chciałem ci pomóc tak w ogóle...

 

niektóre odtwarzacze musiały koniecznie mieć "właściwy" MBR i trochę danych (taka "ukryra partycja z ważnymi rzeczami") identyczne w 100% z tym co przewidział producent (np. był tam kawałek firmware'u bo odtwarzacz nie posiadał osobnej pamięci EPROM tylko na firmware) - przykładem jest Zen Touch któremu musiałem ręcznie (przy pomocy hexedytora właśnie) kopiować pierwszych 8MB dysku przy próbie zmiany dysku na inny

 

z e10 jest o tyle prościej, że wystarczy użyć jakiegoś partycjonera i stworzyć normalną tablicę partycji tzn. wykasować wszystko co było do tej pory i założyć jedną, dużą partycję FAT32 (primary, jeśli trzeba to z atrybutem bootable)

 

czasem jakiś program przypadkiem (komuś się klikęło) albo specjalnie (ktoś kliknął specjalnie albo wirus zrobił to za nas) coś z MBR-em zrobi... niestety firmware odtwarzacza jest na tyle "prosty" że nie radzi sobie z najmniejszymi odstępstwami od normy...

 

... więc z jednej strony skopiowanie MBR-u z innego odtwarzacza jest bardzo dobrym pomysłem, z drugiej strony możesz to spróbować (zwłaszcza pod linuksa) zrobić ręczne przy pomocy gparted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam padniętego iRivera, który nawiasem mówiąc leży w komisie. 

 

 

Cześć,

 

Czy udało Ci się naprawić E10? Sformatowałem swojemu dysk i do tej pory nie udało mi się naprawić, mimo kombinacji z gparted i fdiskiem.

Jakim oprogramowaniem mógłbym sprawdzić fizyczny stan dysku w odtwarzaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności