Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wygrzewanie słuchawek


sztybzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w jaki sposob wygrzac akg k530? czy to musi byc jakas konkretna muzyka? Najlepjej jak by ktos napisał na czym polega "sztuka" wygrzewania.

Drugie pytanie dotyczy juz starego sprzetu. Czy Diora FS 0421 i Diora WS-4421 podoła napedzic te słuchawki? I jeszcze jedno w jaki sposob ustawic ten equalizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej je u siebie na głowie podczas odsłuchu. Na forum jest temat o wygrzewaniu słuchawek Grado, ale to bardziej zabiegi, które mają to przyspieszyć. Wygrzewanie słuchawek w określony sposób nie zmienia charakterystyki brzmienia(przynajmniej dla przeciętnego człowieka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz je do czegoś i ustaw głośność delikatnie powyżej tego jakbyś słuchał i zostaw słuchawki na jakieś 50-70 godzin żeby sobie plumkały. Co do tego czy ten wzmacniacz je napędzie to ciężko powiedzieć. Dziurki w tego typu stacjonarnych sprzętach sa raczej kiepskie no ale może ten akurat ma dobrą. Co do equalizera to ustawia się go ruszając suwaczkami w górę i w dół.... Dla mnie k530 grają świetnie bez equalizacji, ale jeśli coś Cie nie będzie odpowiadało to ustaw sobie jak uważasz że dla Ciebie gra dobrze bo to indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wygrzewanie ma wpływ na ogólna prezentację dźwięku przez nasze słuchawki, chodź poddawanie wygrzewaniu po 1000h traktuje z przymrużeniem oka ;) .

Polecam zapętlić płytkę limp bikit - chocolate starfisch and the hot dog flavored water lub prodigy - the fat of the land, na 2-3 nocki na poziomie głośności minimalnie przekraczającym ten na którym słuchasz, a za dnia normalnie użytkować słuchawki i powinno być dobrze... przynajmniej ja tak robię z każdymi nowymi słuchawkami i uważam, ze się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zakładał nowego tematu, a więc:

Kupiłem dzisiaj Kossy Porta Pro. Czy je się w ogóle wygrzewa? Wrzuciłem do odtwarzacza zapętlony różowy i biały szum, oraz bas. Jak długo mam to robić? Czy noc wystarczy? I co mogę zrobić, żeby było więcej wokali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz. Jak ich nie ma to nie będzie. Taką mają charakterystykę. Ewentualnie możesz sobie podbić średnie na EQ.

 

A czy się wygrzewa czy nie to już zależy tylko od Ciebie. Tak samo jak długość tego wygrzewania. Są osoby twierdzące, że niektóre słuchawki zmieniają się nawet po 200h, a są tacy, którzy w ogóle nie wygrzewają.

 

It's up to You.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącz je do czegoś i ustaw głośność delikatnie powyżej tego jakbyś słuchał i zostaw słuchawki na jakieś 50-70 godzin żeby sobie plumkały.

 

Tak wygrzewałem kilka lat temu. Jednak zdecydowanie lepsze rezultaty są kiedy zaczynać od bardzo niewielkich głośności i tak ze 2 doby i potem zwiększać.

 

sztybzor

Zerknij sobie tutaj. Czas wygrzewania oczywiście tu będzie krótszy (3-4 doby).

http://forum.mp3store.pl/topic/43301-skuteczne-wygrzewanie-sluchawek-grado/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności