Skocz do zawartości

Bateria w A10


mateusus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwie Vedie A10 od kilku miesięcy i zastanawia mnie pojemność baterii w playerze. Wg producenta powinna trzymać 60h. U mnie jest problem z dociągnięciem do 8 (na obu odtwarzaczach). Czy może mnie ktoś uświadomić, dlaczego tak jest? Może jakaś "wadliwa" seria...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kappei - Owszem. Zimno baaardzo źle wpływ na pracę baterii. Kiedyś czytałem badania, że to właśnie przez zimy skraca się strasznie czas pracy telefonów np.

 

Co do czasu pracy. Na sofcie 1.4.9 - który w sumie bardziej obciąża baterię niż soft zerowy (001.002.005).

A10 gra od 13:05 i właśnie jest 76% baterii (czyli gra ponad 11 godzin*). Player nie jest nówką sztuką dla jasności. Jest moim samplem testowym.

 

 

* Głośność 20 (czyli o 5 więcej niż zwykle używam), EQ normal, podpięte słuchawki, ekran używany tylko do sprawdzenia stanu baterii, bez karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło mi 44h ciągłego grania.

 

 

EDIT:

- Firmware: 001.004.009

- Karta pamięci: Nie

- Equalizer: Normal

- SRS WOW: Nie

- Głośność: 20

- Ekran: Używany sporadycznie

- Słuchawki: Podpięte, jedna para.

- Muzyka: Z NAND.

- Tryb: Zapętlonych 15 utworów, o średniej długości ~4 min. Format: MP3, 320kbps, 44 kHz

- Łączy czas odtwarzania: 44 godziny, 31 minut

 

 

EDIT 2:

OK. Zaczynam nowy test. Niemalże te same warunki, ale w środku A10 siedzi 4GB karta pamięci prawie 800MB plików audio na pokładzie (i nic więcej). Jednak muzyka odgrywana będzie z pamięci flash, nie z karty. Następnie zrobimy test kiedy muzyka będzie lecieć z karty. Wydaje mi się, że te 3 testy pokażą jakie mogą być różnice.

 

 

EDIT 3:

OK. Różnica jest bardzo dostrzegalna. Nie jestem nawet pewien czy będą to 24h pracy. Coś co mnie zdziwiło to, że prezentacja stanu baterii w % mniej szaleje z kartą pamięci. W zasadzie to źle - w ogóle nie szaleje, równomiernie cały czas pokazuje.

 

EDIT 4:

- Firmware: 001.004.009

- Karta pamięci: Tak, microSDHC SanDisk, 4GB class 4

- Equalizer: Normal

- SRS WOW: Nie

- Głośność: 20

- Ekran: Używany sporadycznie

- Słuchawki: Podpięte, jedna para.

- Muzyka: Z NAND

- Tryb: Zapętlonych 15 utworów, o średniej długości ~4 min. Format: MP3, 320kbps, 44 kHz

- Łączy czas odtwarzania: 19h 40min

 

Jak widać czas spadł dużo ponad połowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clint - nie testowałem tego i już raczej nie przetestuje. Jeśli ktoś zrobi test na różnych kartach to może się podzieli? :)

 

 

ps. Wydaje mi się, że jest realne im więcej danych do sczytania z karty, tym krótszy czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

właśnie z ciekawości wszedłem na stronę vedii - ściągnąłem coś wyglądającego na nowy soft

ale krecha wciąż jest na ekranie i pokazuje 1.4.16 tak jak po wgraniu 1.7.3 jak pamiętam. także to tylko nowy instalator... ;s

 

a co do baterii - możliwe, że trafiliście na leżaki, ewentualnie zostawialiście grajki nienaładowane - a to akusom szkodzi

 

moja 2,5 roczna wciąż działa jak powinna, aż chyba niebawem jakiś test zrobię, ile ciągnie, bo mam dziwne wrażenie, że wciąż tyle, co fabrycznie...

Edytowane przez mauzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności